Losowanie cytatów.

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Losowanie cytatów.

Postautor: diedmaroz » 29 kwie 2018, 13:07

Co myślicie o takim podejściu do Biblii, a poniekąd do modlitwy, popularne wśród chrześcijan "losowanie" na chybił trafił w Biblii fragmentu i traktowanie jako odpowiedzi na modlitwę? Np. nie wiem co zrobić w danej sprawie i męczę się i otwieram Biblię na losowej stronie i czytam fragment/rozdział i próbuję to odczytać jako odpowiedź? Niebezpieczna praktyka czy nie? Niektórzy podkreślają, że głównie tak komunikują się z Bogiem zaś inni mówią, że to niebezpieczne i życzeniowe.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Losowanie cytatów.

Postautor: breath » 29 kwie 2018, 15:54

diedmaroz pisze:Co myślicie o takim podejściu do Biblii, a poniekąd do modlitwy, popularne wśród chrześcijan "losowanie" na chybił trafił w Biblii fragmentu i traktowanie jako odpowiedzi na modlitwę? Np. nie wiem co zrobić w danej sprawie i męczę się i otwieram Biblię na losowej stronie i czytam fragment/rozdział i próbuję to odczytać jako odpowiedź? Niebezpieczna praktyka czy nie? Niektórzy podkreślają, że głównie tak komunikują się z Bogiem zaś inni mówią, że to niebezpieczne i życzeniowe.

Ja widzę to tak,że robiąc sobie z Biblii swoistego totolotka, postępuje się bez szacunku do Słowa.Nie po to ono jest nam dane, by z nim sobie igrać.I wiem, o czym mówię, bo niestety, jako nowo nawrócona osoba, też tak parę razy postąpiłam i było to i zupełnie nieskuteczne i jak teraz to widzę, po prostu głupie.Teraz wolę modlić się i czekać na Boże działanie.Dobrze jest też poprosić o wsparcie modlitewne braci i sióstr.Miałam przez kilka lat bardzo trudny czas, modlili się bracia i siostry w zborze, wytrwale.Teraz, dzięki Bogu, powoli wychodzę z ciemnej doliny.A jedyne wersety z Biblii,które jakoś wytyczały mi drogę i wspierały były od pastora.I nie, nie gloryfikuje pastora, to może być ktokolwiek z wierzących, do którego dojdzie Słowo Pana, i nam je przekaze.I tu wchodzi działanie Ducha Świętego, który nas prowadzi i daje rozpoznanie prawdy i fałszu.A miałam też i proroctwa, podczas tego trudnego czasu, które pochodziły od osoby megacharyzmatycznej i były kompletnie fałszywe.


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Losowanie cytatów.

Postautor: Noemi » 29 kwie 2018, 17:07

diedmaroz pisze:Co myślicie o takim podejściu do Biblii, a poniekąd do modlitwy, popularne wśród chrześcijan "losowanie" na chybił trafił w Biblii fragmentu i traktowanie jako odpowiedzi na modlitwę? Np. nie wiem co zrobić w danej sprawie i męczę się i otwieram Biblię na losowej stronie i czytam fragment/rozdział i próbuję to odczytać jako odpowiedź? Niebezpieczna praktyka czy nie? Niektórzy podkreślają, że głównie tak komunikują się z Bogiem zaś inni mówią, że to niebezpieczne i życzeniowe.

potrzeba ci zakonczyć tą parktykę , to jak czary :-)


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Losowanie cytatów.

Postautor: diedmaroz » 29 kwie 2018, 22:12

Skąd pomysł, że mogłabym tak robić? :O Jak najdalej dla mnie od pozoru zła - kiedyś tkwiłam w okultyzmie dlatego właśnie wszystko badam wnikliwie.


W moim zborze uważa się jak @breath, że nie powinien nikt traktować Biblii jako "hokus pokus". Z kolei często słyszę "Bóg mi powiedział" i ktoś właśnie podaje taki sposób dlatego byłam ciekawa co uważacie. Teraz trochę się boję o cokolwiek zapytać, bo zaraz zostanie odebrane, że musi dotyczyć mnie :D


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Losowanie cytatów.

Postautor: breath » 29 kwie 2018, 23:06

diedmaroz pisze:Skąd pomysł, że mogłabym tak robić? :O Jak najdalej dla mnie od pozoru zła - kiedyś tkwiłam w okultyzmie dlatego właśnie wszystko badam wnikliwie.


W moim zborze uważa się jak @breath, że nie powinien nikt traktować Biblii jako "hokus pokus". Z kolei często słyszę "Bóg mi powiedział" i ktoś właśnie podaje taki sposób dlatego byłam ciekawa co uważacie. Teraz trochę się boję o cokolwiek zapytać, bo zaraz zostanie odebrane, że musi dotyczyć mnie :D

Ale właśnie bardzo dobrze, że pytasz,bo po to jest to forum.A co ktos sobie pomysli, to bez znaczenia.Ja jestem bardzo, bardzo ostrożna co do takich właśnie słów, że Bóg komuś coś tam powiedział.Często mówią tak nowo nawrócone osoby, zwykle nadmiernie emocjonalne i jeszcze mocno nieutwierdzone w wierze, po prostu duchowe dzieci.Gorzej, gdy wychodzi to od osób, które mają dłuższy staż, bo mogą po prostu komuś tym zaszkodzić. I żeby wszystko było jasne, wiem, że są osobiste objawienia i proroctwa. Tylko trzeba to rozsądzać duchowo, a nie każdy ma taki dar.Jedno wiem, z mojego doświadczenia, Bóg nie jest paplą, która ciągle coś ci mówi do ucha.On przemawia przez swoje Słowo i działanie w naszym życiu.Do mnie przemówił dwa razy,tak dosłownie,że słyszałam Jego głos, za pierwszym razem popłakałam się i tak nastąpiło moje nawrócenie, szczegółów nie podam,bo to zbyt osobiste i mocne tak, że słowa temu nie sprostają.Drugi raz, podczas mej modlitwy zadał mi pytanie tak mocne, że aż mi dech zaparło.Jechałam wtedy samochodem, dobrze, ze w miarę wolno, bo inaczej wylądowałabym w rowie, takie miałam po tym emocje.Jedno jest dla mnie pewne, jeśli Bóg do nas przemawia, to jest to niezwykle mocne, czasem wstrząsające wydarzenie, którego z niczym innym nie da się pomylić.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Losowanie cytatów.

Postautor: magda » 29 kwie 2018, 23:42

Ja dawno temu kiedyś mi ktoś powiedział ze tak mozna zrobić i zadałam kilka razy pytanie i otworzyłam Biblię i niestety za każdym razem bya to rzecz zupełnie nie pasująca do pytania ni z gruszki ni z pietruszki wiec doszłom do wniosku ze to brednie i wiecej tak nie robiłam długie lata aż pewnego razu miałam dylemat i to poważny i się głowiłam nad nim cały dzień , potem siadłam poczytać Biblię , żeby się oderwac od przyziemnych problemów , nie zadawałam zadnego pytania otworzyłam biblie na chybił trafił nie szukając odpowiedzi tylko tak żeby po prostu się nakręcic na rozmyslanie o Bogu i właśnie przeczytałam dokładna odpowiedx na mój dylemat , nie pytając nie szukajac tego w Biblii aż przysiadłam z wrażenia że tak dokładnie tam na taki temat pisało a był to stary testament i nie często czytana ksiega wiec teraz myśle ze jak sie cos chce zapytać Boga to nie w taki sposób żeby oczekiwać odpowiedzi w Biblii ale jęśli Bóg sam uzna że chce nam dać Biblijną odpowiedź to ją nam podsunie nawet wtedy kiedy jej w Biblii nie szukamy to nie my mozemy sprowokować odpowiedź Bozą w Biblii a Bóg moze sam dać taką odpowiedź jeśli zechce . Ja nie pytam w ten sposób mimo ze tą odpowieź dostałam ale wiem ze Bóg jeśli będzie chciał nam coś odpowiedziec to czy przez swoje Słowo czy przez co innego przez innych ludzi czy sytuacje a nawet sam osobiście czy przez anioła da nam odpowiedź a my jesli prowokujemy Bozą odpowiedź tak jak nam sie zdaje ze ma być po prostu jest to głupie i tyle bo Bóg nie tańczy jak ktoś tam mu gra a sam wybiera co ma zrobić.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Losowanie cytatów.

Postautor: Noemi » 30 kwie 2018, 08:36

diedmaroz pisze:Skąd pomysł, że mogłabym tak robić? :O Jak najdalej dla mnie od pozoru zła - kiedyś tkwiłam w okultyzmie dlatego właśnie wszystko badam wnikliwie.


W moim zborze uważa się jak @breath, że nie powinien nikt traktować Biblii jako "hokus pokus". Z kolei często słyszę "Bóg mi powiedział" i ktoś właśnie podaje taki sposób dlatego byłam ciekawa co uważacie. Teraz trochę się boję o cokolwiek zapytać, bo zaraz zostanie odebrane, że musi dotyczyć mnie :D

siostro to tylko odpowiedź na twoje pytanie , miałam taki incydent w swoim raczkowaniu z Panem Bogiem i dano mi radę że nie należy szukać w ten sposób odpowiedzi od Boga na swoje pytanie , kto pyta nie błądzi i może pomóc innym którzy są w takim miejscu :-)



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości