Strona 1 z 1

Czy absolutnie każde kłamstwo jest złe?

: 11 mar 2019, 20:59
autor: nan
Weźmy na przykład grę w karty z kolegami, w której chodzi o oszukiwanie, kłamanie i udawanie, nikt nie ma tego za złe sobie nawzajem i wszyscy się dobrze bawią, czy jest to wtedy grzech?

Re: Czy absolutnie każde kłamstwo jest złe?

: 11 mar 2019, 21:54
autor: CorvusCorax
Kiedyś w naszej grupie młodzieżowej (jak byłem młody ofc) graliśmy w tzw. szpiega. Podoba sytuacja, trzeba blefować żeby wygrać. Po pewnym czasie bardziej wrażliwe osoby gorszyły się tym, że lider kłamał. Wszyscy rozumieli, że to tylko zabawa, ale siekiera w powietrzu wisiała ;) Z czasem zrezygnowaliśmy ze względu na bardziej wrażliwych. Myślę, że to kwestia indywidualna, jeśli kompletnie Ci to nie przeszkadza to może jest OK, ale jak czujesz dyskomfort to po co się męczyć i oszukiwać.

Re: Czy absolutnie każde kłamstwo jest złe?

: 12 mar 2019, 08:23
autor: KAAN
Coś w tym jest, nawet kłamstwa w zabawie powodują dla wierzącego człowieka wewnętrzny sprzeciw. Osobiście myślę, ze kłamstwo jest wynalazkiem szatana i dlatego jest tak paskudne w każdej formie.

Re: Czy absolutnie każde kłamstwo jest złe?

: 31 mar 2019, 23:12
autor: magda
Ja kłamię i żałuję i znów kłamię . Bo am cukrzycę i czsem jak zjem ciastko to kłamię siostrze że nie zjadłam i tego typu małe kłamstwa i nie umiem z tym skończyć bo nie lubie jak mnie ciągle strofują siostra czy dzieci i kontrolują co jem czy gdzie chodzę , np kłamię ze nie pracuję a chodze do pracy chora ,no takie drobne kłamstwa zeby unknąć pretensji od rodziny ale nie chciałabym tego robić

pytania pomoc randka