Strona 1 z 1

Czy Juda stracił berło wraz ze śmiercią Sedecjasza?

: 20 lip 2019, 11:40
autor: nan
W Księdze Rodzaju znajdujemy takie proroctwo:

"Nie zostanie odjęte berło od Judy
ani laska pasterska spośród kolan jego,
aż przyjdzie ten, do którego ono należy,
i zdobędzie posłuch u narodów!"

Aż do przyjścia mesjasza:
-Juda nie straci berła, jego potomkowie będą rządzić aż przyjdzie mesjasz
-Juda nie straci laski pasterskiej, czyli na przykład możliwości skazania kogoś na karę śmierci aż mesjasz przyjdzie

Drugi punkt pasuje do czasu Jezusa, nawet podczas niewoli Babilońskiej żydzi mieli swoje prawo i mogli je stosować, co skończyło się gdy zostali poddani rzymianom nie długo przed 10 AD.
Ale co z punktem pierwszym? Potomkowie Judy przestali rządzić kiedy Sedecjasz zginął w więzieniu, a zgodnie z proroctwem jego potomkowie mieli rządzić aż przyjdzie mesjasz. Tak przynajmniej argumentują żydzi twierdząc, że mesjasz powinien przyjść około 600 BC kiedy to Sedecjasz umarł. Czy to prawda?

Re: Czy Juda stracił berło wraz ze śmiercią Sedecjasza?

: 20 lip 2019, 12:39
autor: KAAN
Osobiście widzę w tym proroctwie samego Pana Jezusa, bo Juda nie miał królestwa przez długi czas, nawet w czasach machabejskich tak na prawdę nie było państwa, tylko jakaś autonomia, potem już nie było władzy państwowej. W czasie pobytu Pana Jezusa na ziemi w Judei rządzili jako królowie Herodowie Idumejczycy - potomkowie Ezawa. Do dzisiaj Juda nie ma królestwa, bo dzisiejsze państwo Izrael jest rządzone przez bezbożników niewiadomego pochodzenia, może to Żydzi, ale kompletnie bez wiary.

Re: Czy Juda stracił berło wraz ze śmiercią Sedecjasza?

: 20 lip 2019, 14:16
autor: nan
KAAN pisze:Osobiście widzę w tym proroctwie samego Pana Jezusa, bo Juda nie miał królestwa przez długi czas, nawet w czasach machabejskich tak na prawdę nie było państwa, tylko jakaś autonomia, potem już nie było władzy państwowej. W czasie pobytu Pana Jezusa na ziemi w Judei rządzili jako królowie Herodowie Idumejczycy - potomkowie Ezawa. Do dzisiaj Juda nie ma królestwa, bo dzisiejsze państwo Izrael jest rządzone przez bezbożników niewiadomego pochodzenia, może to Żydzi, ale kompletnie bez wiary.

No i właśnie Juda miał mieć królestwo aż do samego przyjścia mesjasza, wtedy prawdziwe królowanie obejmuje mesjasz, ten, do którego królestwo tak na prawdę należy, a to wygląda tak jakby stracił je przed przyjściem mesjasza przeciwnie do tego, co mówiło proroctwo.

pytania pomoc randka