Skandal w gronie "Protestanci"

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 04 cze 2008, 14:00

kontynuacja tego wątku nie przynosi pożytku! moim skromnym zdaniem dyskusja tutaj nie ma sensu, bo "jak było naprawdę" (subiektywna ocena) należy tylko do tych, którzy byli obecni na tym gronie i widzieli, co się dzieje - i tam też (na gronie) powinna ta wymiana zdań (głównie Puritana i Haereticusa) zaistnieć. po co wnosić ją tutaj, skoro tylko 2-3 osoby z tego forum były tamtych zdarzeń świadkami? pozostali nie mogą sprawdzić, co się działo, nie mogą zweryfikować... a skoro nie mogą zweryfikować, to JEST MOŻLIWOŚĆ zaistnienia przeinaczeń. więc wydaje mi się, że ani żadne oskarżenia nie powinny być wprowadzane (bo nie ma możliwości poparcia ich dowodami czy sprawdzenia), ani też ten temat nie powinien być tutaj kontynuowany. mnie to osobiście mierzi i gorszy. takie zachowanie braciom w Chrystusie nie przystoi!!! naprawcie się ;-) , proszę.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 cze 2008, 14:11

Axanna pisze:
Lash pisze:Widzisz
SW /Puritan/ nie zaprzeczyl ... olal to. Ja na gronie nie bylem i nie bede. NIE wiem jak kto i co. czy TY WIESZ! wiedza to ci co tam byli.
Skoro Sam zainteresowany SW nie chce sie bronic nie przeczy itp to ja to zostawiam

To mnie właśnie i dziwi - że Ty to, jako moderator, zostawiasz... i że nikt w ogóle nie reaguje na szkalowania brata w Chrystusie...
Nie rozmawiamy, bowiem o tym, czy owe oskarżenia prawdziwe czy nie, ani o tym, czy oskarżony chce się bronić czy nie.... lecz rozmawiamy o tym, że wysuwanie takich oskarżeń, jeżeli nie mają pokrycia - jest oszczerstwem, czyli jest grzechem i o tym, czy widząc, jak brat grzeszy, powinniśmy go upomnieć czy nie.


hmmm
slusznie piszes JESLI ale czy ty to wiesz ?
albo Ja?

Axanna pisze: Poza tym, czy napewno będzie taka sama reakcja - czyli jej brak - gdyby sytuacje odwrócić, i gdyby to nie Hae, napisał oskarżenia bez pokrycia, lecz na Haego ktoś napisał, przykładowo, ten że Soul - że jest agresorem, ze spaczoną wiarą, kłamcą i trollem - podkreślam, że to jest przykład dla porównania - jestem pewna, że w tym wypadku zaraz podniesie się szkwał protestów


Tak Hae tak REAGUJE

Axanna pisze: i Ty sam nie tylko nie zachowasz milczenia, nie tylko do głowy ci nawet nie przyjdzie dźgać tych, co upominają o bezpodstawne szkalowanie, lecz jako pierwszy polecisz na odsiecz...


Wiez ze z towjej perspektywy wyglada na to ze BORNIE HAEGO na wszelakie sposoby.
Nie.
Chronie jego niedojrzalosc.
Bo jest niedojrzaly.
I nie pomaga mlodym rozlinkom przycinanie.
Dopiero kiedy podrosna...

Axanna pisze:Może zaprzeczysz, co? powiesz może, że w wypadku, gdyby Soul zaczął szkalować Haego, też byś milczał...co? Tylko szczerze odpowiedz i niechaj każdy, sobie choćby, szczerze odpowie.


Nie wiem zalezy od sytuacji.
gdyby to bulo z tego forum to pewnie nie
gdy zas chodzi o Haego bloga milczalbym nie moj to biznes... ;) w tym sensie ze tam nie pisze.

Axanna pisze: Tu w temacie obok, Puritanin wspomniał tylko o jakimś niezrównoważonym psychicznie i natychmiast pojawił się fantomik w obronie wszystkich niezrównoważonych, jak to "trzeba z nimi delikatnie, jak to nie ich nie wolno coś tam" i podobne.


Jestem fantomikiem? :O

Axanna pisze: Natomiast, gdy szkalowany jest brat w Chrystusie - grobowa cisza, i nie tylko cisza,


Axanno Szkalowanie jest wtedy gdy kto nie czynil zle a inny mu to przypisuje.
Jak zamierzasz to udowdnic skoro ani Puritan ani Hae nie maja dowodow!
Dlatego jest to miedzy nimi i w ich sumieniu.
Hae uzyl mocnych slow.
Puritan sie wycofal
A ty WIESZ lepij od nich obu!
Powiedz czy jestes prorokiem!
Jesli tak to moze masz racje
Ja nie mam MOZLIWOSCI by to sprawdzic
wiec... czekam na nich obu!

Axanna pisze:a jeszcze napominanie mnie, że jak to się ośmieliłam,


Wybacz znowu cos zle odczytalas :(
Napominanie to ZACHETA do TRWANIA W CHRYSTUSIE a nie NAGANA!!!!
zachecam cie ale mi nie idze :(
fakt
szkoda
:(

Axanna pisze:po co, czy zawsze napominam, wolno jest grzeszyć - co to takiego? ja nie rozumiem, co to absurd... wytłumaczy ktoś? (sensownie mam na myśli, bo jak dotąd, jakieś nie wiadomo co...)


Axanno. Napominanie to nie ganienie czy wytykanie wad ale zacheta do Trwania w Chrystusie i jego swietosci

Axanna pisze:
Zreszta nie mamy mozliwosci tego sprawdzic.

Jak mówiłam - jak nie mamy możliwości sprawdzić, więc i obelgi trzeba sobie darować, nawet jeżeli mamy racje...
Na tym Forum SW tez nie przebieral w slowach

A Hae, który oskarża Soula - zawsze przebiera w słowach?? Co to za numery?


Nie ale wtedy Tez SW nie byl upominany!

Axanna pisze:Czy wszyscy tu przebierają w słowach? A jak nie wszyscy, to co - jest to powód do napisania o jakimkolwiek użytkowniku - kłamca i troll?


To niech sie odniesie do tego SW i Hae jak sie pojawi.

Axanna pisze:
Jaki żeś uczynny jesteś...
Reakcja na takie wypowiedzi Haego w sposob ostry - tylko go pobudza.

Czy ktoś tu reaguje "w sposób ostry"? Pokaż gdzie? bo odnoszę wrażenie, że obstajesz za tym, żeby na jakiekolwiek zachowanie Haego każdy miał zachować całkowity brak jakiejkolwiek reakcji...
nie
Tego nigdzie nie sugeruje
Pytanie tylko JAK REAGOWAC
Axanna pisze:
a tu trzba w lagodnosci wskazac na to ze tak naprwde to chyba Hae nie chce tego ...

Zgadzam się i czy robie inaczej? pokaż gdzie, Twoim zdaniem, piszę "ostro"... Upominam go, jako brata, z miłości właśnie.... Łatwiej sobie obejść milczeniem czyjeś błędy - a co niechaj się grzeszy, moja chata z kraju... tak?
nie
Axanna pisze:
Raczej
Czy napewno chcesz dobra brata zza monitora! Skoro tak to Hae przemysl czy te slowa nie wywolaja u niego Agresji!

A jak obelgi, typu "kłamca" nie wywołają agresji - wtedy można pisać, tak?
To zalezu u kogo !
Axanna pisze:Co to za pokrętna logika, bracie? Nie wolno tego pisać bez względu na to, jaka będzie reakcja...
Hmm ja gdzies tak stwordzilem
Axanna pisze: No i strasznie mnie zdziwiło to Twoje oświadczenie o wolności do grzechu... szok. Uważasz, że wolno grzeszyć? naprawdę?

A Ty nie mozesz?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 04 cze 2008, 14:14

Hae, podaj link do teledysków i wtedy wszyscy ocenią czy moje posądzenia o okultyzm są uzasadnione.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 04 cze 2008, 14:17

Hae, tylko się nie oburzaj, proszę :)
Osobiście zgadzam się całkowicie z Blaith. Uważam, że w wypadku, gdy widzimy jakieś nieprawidłowości i błędy brata i chcemy mu na to wskazać, to musimy to robić tam, gdzie owe, naszym zdaniem, błędy popełnił.
Zauważyłeś że niesprawiedliwie kogoś oczernia - wskaż mu właśnie tam, gdzie to zrobił, napomnij w miłości.
Zauważyłeś, że założył, Twoim zdaniem, bzdurny temat - wykaż to w tamtym temacie i udowodnij to na podstawie rzetelnych dowodów.
A nie zaś wylewaj hurtem gdzieś w odrębnym temacie i na innym forum swoje zastrzeżenia - uważam, że to jest niewłaściwe i Ciebie w tym napominam. Oczywiście, możesz na napomnienie nie zważać, ale zrozum również i mnie. Bowiem nie chodzi mi o strofowanie Ciebie właśnie na każdym kroku - bo nie. Po prostu, cenie sobie Soula/Puritanina i mam go za brata, za którego mój Pan zmarł. Gdy widzę takie atakowanie, moim zdaniem niewłaściwe - wstawiam się za nim, bo czuje taki obowiązek. Gdyby ktoś potraktował Ciebie w taki sam sposób, zrobiłabym to samo. I sama też nie jestem doskonała i jak będziesz miał do mnie upomnienie, będę wdzięczna :)
Pozdrawiam.

P.S. A Ty przecież sam Hae, gdybyś zobaczył, że ktoś szkałuje Twojego brata, czyż byś nie zareagował?
:)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 04 cze 2008, 14:28

Axanna pisze:W jaki sposób? - z góry przepraszam, fantomiku, nie gniewaj się, proszę - mi nie chodziło o dokładne przetoczenie tutaj Twojej wypowiedzi, tylko o wskazanie na obecność reakcji w stosunku do nieznacznego w sumie zajścia i na brak reakcji w wypadku rozpatrywanym - tylko o to. Jeżeli przekręciłam Twoje słowa, przepraszam jeszcze raz - niezamierzenie to zrobiłam. Popraw mnie, proszę :)

Ja się nie gniewam :-) Zwróć tylko uwagę Siostro, że tak jak Puritan czy np. ja mamy możliwość się "bronić", tak osoby uznawane (chociażby "potocznie") jako chore psychicznie zwykle nie mają takiej możliwości. Ale na tym bym chciał zakończyć ten off-topic :-)

Uważam, że zawsze należy rozważać wielkość wykroczenia z uwzględnieniem wielkości strat poniesionych przez osobę poszkodowaną (mówiąc językiem "umów" -- rozważać "straty rzeczywiście poniesione", a nie hipotetyczne "korzyści utracone") -- mnie np. może Katolik obrażać i wyzywać od antyintelektualistów czy tępaków i żaden moderator ingerować nie musi gdyż słowa mnie nie są w stanie zranić, a osoba tak mnie nazywająca ostatecznie sama sobie wystawia opinię, gdyż oczernia mnie bezpodstawnie. No ale to jest moje prywatne zdanie, rozumiem jednak Twoje (i zawsze będę bronił Twojego prawa do posiadania odrębnego zdania :-)), choć może nie do końca się z nim zgadzam :-) Nie zaprzeczę też, że przez kilka ostatnich dni wstrzymuję się od "wlepjania punktów" czy innych takich gdyż czuję, że coś we mnie szwankuje.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 04 cze 2008, 14:28

Blaith pisze:kontynuacja tego wątku nie przynosi pożytku! moim skromnym zdaniem dyskusja tutaj nie ma sensu, bo "jak było naprawdę" (subiektywna ocena) należy tylko do tych, którzy byli obecni na tym gronie i widzieli, co się dzieje - i tam też (na gronie) powinna ta wymiana zdań (głównie Puritana i Haereticusa) zaistnieć. po co wnosić ją tutaj, skoro tylko 2-3 osoby z tego forum były tamtych zdarzeń świadkami? pozostali nie mogą sprawdzić, co się działo, nie mogą zweryfikować... a skoro nie mogą zweryfikować, to JEST MOŻLIWOŚĆ zaistnienia przeinaczeń. więc wydaje mi się, że ani żadne oskarżenia nie powinny być wprowadzane (bo nie ma możliwości poparcia ich dowodami czy sprawdzenia), ani też ten temat nie powinien być tutaj kontynuowany. mnie to osobiście mierzi i gorszy. takie zachowanie braciom w Chrystusie nie przystoi!!! naprawcie się ;-) , proszę.
Zgadzam się w 100%.

Na gronie nie głosiłem nigdy nic czego nie głosiłem tutaj. Tutaj podaje moje poglądy które wzbudzają takie kontrowersje:

- Wszyscy niechrześcijanie idą do piekła
- katolicyzm, adwentyzm i judaizm to nie są wyznania chrześcijańskie
- Billy Graham to katolik
- muzycy którzy zachowują się jak sataniści nie są chrześcijanami
- katolicyzm to Wielka Nierządnica z Apokalipsy rozdz. 17 (tego na gronie nie głosiłem żeby nie zrażać katolików)

To wszystko co w tej chwili sobie przypominam. Dziękuję za uwagę i miłej lektury postów Hae.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 cze 2008, 14:30

Axanna pisze: Hae, tylko się nie oburzaj, proszę :)
Osobiście zgadzam się całkowicie z Blaith. Uważam, że w wypadku, gdy widzimy jakieś nieprawidłowości i błędy brata i chcemy mu na to wskazać, to musimy to robić tam, gdzie owe, naszym zdaniem, błędy popełnił.
I tu sie zgadzam !!
Axanna pisze: Zauważyłeś że niesprawiedliwie kogoś oczernia - wskaż mu właśnie tam, gdzie to zrobił, napomnij w miłości.
Zauważyłeś, że założył, Twoim zdaniem, bzdurny temat - wykaż to w tamtym temacie i udowodnij to na podstawie rzetelnych dowodów.
I tu sie zgadzam !!
Axanna pisze:A nie zaś wylewaj hurtem gdzieś w odrębnym temacie i na innym forum swoje zastrzeżenia - uważam, że to jest niewłaściwe i Ciebie w tym napominam.
I tu sie zgadzam !!
Axanna pisze: Oczywiście, możesz na napomnienie nie zważać, ale zrozum również i mnie. Bowiem nie chodzi mi o strofowanie Ciebie właśnie na każdym kroku - bo nie. Po prostu, cenie sobie Soula/Puritanina i mam go za brata, za którego mój Pan zmarł.
I tu sie zgadzam !!
Axanna pisze:Gdy widzę takie atakowanie, moim zdaniem niewłaściwe - wstawiam się za nim, bo czuje taki obowiązek. Gdyby ktoś potraktował Ciebie w taki sam sposób, zrobiłabym to samo.
I tu sie zgadzam !!
Axanna pisze:I sama też nie jestem doskonała i jak będziesz miał do mnie upomnienie, będę wdzięczna :)
Pozdrawiam. P.S. A Ty przecież sam Hae, gdybyś zobaczył, że ktoś szkałuje Twojego brata, czyż byś nie zareagował? :)

Zaciela mi sie plyta :)
Zastanowilbym sie tylko nad osatanim zdaniem

tym
.... gdybyś zobaczył, że ktoś szkałuje Twojego brata,...

dodalbym wg mnie ..... bo tak istnieje wrazenie obiektywnosci !


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 cze 2008, 14:34

Puritan pisze: Na gronie nie głosiłem nigdy nic czego nie głosiłem tutaj. Tutaj podaje moje poglądy które wzbudzają takie kontrowersje:

- Wszyscy niechrześcijanie idą do piekła
- katolicyzm, adwentyzm i judaizm to nie są wyznania chrześcijańskie
- Billy Graham to katolik
- muzycy którzy zachowują się jak sataniści nie są chrześcijanami
- katolicyzm to Wielka Nierządnica z Apokalipsy rozdz. 17 (tego na gronie nie głosiłem żeby nie zrażać katolików)

To wszystko co w tej chwili sobie przypominam. Dziękuję za uwagę i miłej lektury postów Hae.


co do Billego G to proszejakies FAKTY!
Co do Muzyki co masz na mysli "zachowuja sie"


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 04 cze 2008, 14:37

Lashu, odniose się tylko do tego:
Axanna pisze:No i strasznie mnie zdziwiło to Twoje oświadczenie o wolności do grzechu... szok. Uważasz, że wolno grzeszyć? naprawdę?


A Ty nie mozesz?

Kwestia tego, czy chrześcijanom "wolno grzeszyć" , a czy grzeszą w rzeczywistości nie jest taka sama. Wszyscy grzeszą.... co nie znaczy że wolno.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 04 cze 2008, 14:41

Lashu - poprawkę do ost.zdania przyjmuje - dzięki :)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 04 cze 2008, 14:42

Puritan pisze:[...]
- Billy Graham to katolik

Nie to abym wiele wiedział o tym człowieku ale całkiem mnie zaskoczyłeś :O
Mógłbyś może tą myśl jakoś rozwinąć w osobnym wątku albo na PW?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 cze 2008, 14:44

Axanna pisze:Lashu, odniose się tylko do tego:
Axanna pisze:No i strasznie mnie zdziwiło to Twoje oświadczenie o wolności do grzechu... szok. Uważasz, że wolno grzeszyć? naprawdę?

A Ty nie mozesz?

Kwestia tego, czy chrześcijanom "wolno grzeszyć" , a czy grzeszą w rzeczywistości nie jest taka sama. Wszyscy grzeszą.... co nie znaczy że wolno.

w jakim sensie?
w sensie przykaznia i milosci do Boga nie wolno
w sensie wykonania jak najbardziej nie jestesmy niewolni od grzechu
Czyli
wolno nam grzeszyc co sie zdarza codziennie ale nie podoba sie to Panu w tym sensie /to hyba homonimicznosc tych slow wprowadza troche zamieszania/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 04 cze 2008, 14:49

Lash pisze:
Puritan pisze: Na gronie nie głosiłem nigdy nic czego nie głosiłem tutaj. Tutaj podaje moje poglądy które wzbudzają takie kontrowersje:

- Wszyscy niechrześcijanie idą do piekła
- katolicyzm, adwentyzm i judaizm to nie są wyznania chrześcijańskie
- Billy Graham to katolik
- muzycy którzy zachowują się jak sataniści nie są chrześcijanami
- katolicyzm to Wielka Nierządnica z Apokalipsy rozdz. 17 (tego na gronie nie głosiłem żeby nie zrażać katolików)

To wszystko co w tej chwili sobie przypominam. Dziękuję za uwagę i miłej lektury postów Hae.


co do Billego G to proszejakies FAKTY!
Co do Muzyki co masz na mysli "zachowuja sie"

Billy Graham: http://www.jesus-is-savior.com/Wolves/b ... ostasy.htm
Muzycy: linki do ich teledysków mam nadzieję poda Hae.



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości