Skandal w gronie "Protestanci"

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 04 cze 2008, 14:52

Moim zdaniem, jak ktoś ma inne zdanie, to musi go uzasadnić, a nie krzyczeć "KŁAMSTWO, KŁAMSTWO" na odmienne zdanie. Osobiście nie uważam, żeby Soul kłamał, ani kłamstwa wypisywał. Co do katolicyzmu - prowadzi na zatracenie bez dwóch zdań.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 cze 2008, 14:55

Haereticus pisze:
Puritan pisze:Na gronie nie głosiłem nigdy nic czego nie głosiłem tutaj. Tutaj podaje moje poglądy które wzbudzają takie kontrowersje:
- Wszyscy niechrześcijanie idą do piekła

W Biblii nic takiego nie ma.

Czy mozesz rozwinac ta mysl
kto jeszcze oprocz nich idzie ?
Haereticus pisze:
Puritan pisze:- katolicyzm, adwentyzm i judaizm to nie są wyznania chrześcijańskie

Co do dwóch pierwszych - jest to KŁAMSTWO! Co do ostatniego - judaizm to nie chrześcijaństwo, ale to wciąż jest ten sam Naród Wybrany.

Chae co mas na mysli chrzescijnastwo?
Jaka masz definicje?
Haereticus pisze:
Puritan pisze:- Billy Graham to katolik

Kolejne twoje KŁAMSTWO. Tak się składa, że Billy Graham jest baptystą, ew3angelicznym chrześcijaninem i moim bratem w wierze przez to.

Tu czekamy na dowody od Puritana.
Haereticus pisze:
Puritan pisze:- muzycy którzy zachowują się jak sataniści nie są chrześcijanami

POMÓWIENIE! Nikt z muzyków, których słucham nie zachowuje się jak satanista. To ludzie głęboko wierzący, z Kościołów ewangelicznych.

Nie wiem czy Puritan pisal o tobie...
hmm czy nie wziles tego zbyt do sibie
w jego wypowiedzi nie bylo chyba o HAE ! :-/
Haereticus pisze:
Puritan pisze:- katolicyzm to Wielka Nierządnica z Apokalipsy rozdz. 17 (tego na gronie nie głosiłem żeby nie zrażać katolików)

Uważam, że to także jest POMÓWIENIE. Z Biblii - niestety - nic takiego nie wynika. Jeśli ktoś używa tego do ataku na katolicyzm, jak czyni to Soul Winner, to uważam to za zwykłę manipulowanie Słowem Bożym.

A kimze jest ta nierzadnica!
Prosze o egzegeze!
Haereticus pisze: Jeśli ktoś na kłamstwie, oszczerstwach i manipulacjach buduje swoją wiarę, to ja serdecznie współczuję.


Hae
Czekam na dowody.
Napisalem sporo o klamstwie i pomowieniach
MOge na razie powiedziec ze w
2/5 zgadzam sie z toba
w
3/5 z Puritanem
Czyz wiec i ja jestemn klamca?

Chyab troche zbyt szybko rzuczasz takimi epitetami :(
Czekam na rzetelna obrone twojego stanowiska aby przyznac ci lub nie racje!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 04 cze 2008, 15:09


Podany link wg. mnie nie usprawiedliwia nazywania go Katolikiem. Jakby bardzo fakty nagiąć (tak jak robi to ta podana strona) i patrzeć tylko na te "ekumenicznie poprawne" zachowania to co najwyżej można było by go nazwać "sympatykiem katolicyzmu", ale uważam, że nie jest to w pełni sprawiedliwe wobec tego człowieka, choć to oczywiście tylko moje zdanie.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 04 cze 2008, 20:51

No longer music to nie są sataniści. Grają dobrze muzykę, która dociera do ludzi, robią niezłe show. Ja nie byłam na ich koncercie, czego bardzo żałuję, ale mój mąż był. Dużo ludzi się nawraca dzięki nim. Naprawdę przykro mi, że ktoś oskarża sługi Pana Jezusa. :(

Ewangelia musi być zwiastowana wszelkkimi sposobami, zależnie od talentów jakie mamy. Hae dobrze pisze, więc ma bloga, ktoś dobrze śpiewa, lub gra, więc robi to dla Pana. Gatunek muzyki tez może być różny. Ktoś inny będzie usługiwał jako lekarz (na siennej ostatnio tak było) i tak pociągnie ludzi do słuchania świadectw uzdrowienia.
Naprawdę nie powinno się ograniczać ewangelii.

Ja sama wysłałam dziś link z oxband.pl koledze ateiście, który lubi metal.
A co niby miałam mu wysłać, pieśni ze śpiewnika pielgrzyma? :lol:


Obrazek
Nasz Pan jest wszechmogący.
http://cnth.flog.pl/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 04 cze 2008, 21:05

Cynthia:

Ja sama wysłałam dziś link z oxband.pl koledze ateiście, który lubi metal.
A co niby miałam mu wysłać, pieśni ze śpiewnika pielgrzyma? :lol:


No nieeee, skad, jeszcze by sobie kolega ateista cos zrobil! :-(


Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 04 cze 2008, 21:09

jj pisze:Cynthia:

Ja sama wysłałam dziś link z oxband.pl koledze ateiście, który lubi metal.
A co niby miałam mu wysłać, pieśni ze śpiewnika pielgrzyma? :lol:


No nieeee, skad, jeszcze by sobie kolega ateista cos zrobil! :-(

Wyłączył by po dwóch sekundach, a tak jest szansa na trochę dłuższe słuchanie.;)


Obrazek

Nasz Pan jest wszechmogący.

http://cnth.flog.pl/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 04 cze 2008, 21:11

jj pisze:[...]No nieeee, skad, jeszcze by sobie kolega ateista cos zrobil! :-(

np. pośpiewał? ;-)

Pozdrawiam,
f. (nie mogłem się powstrzymać :-))


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 cze 2008, 10:13

Haereticus pisze:
Puritan pisze:Billy Graham: http://www.jesus-is-savior.com/Wolves/b ... ostasy.htm
Muzycy: linki do ich teledysków mam nadzieję poda Hae.

Tak, naprawdę strona tych żałosnych fanatyków - którą zresztą nie tak dawno ty sam za coś tam potępiłeś - to naprawdę"dowód"! Już ich strona startowa przyprawia o mdłości. Śmiechu warte! A co do muzyki, to linki sa tam, gdzie powinny być. A Twoje widzimisię nie stanowi o ich satanizmie. Na szczęście Bóg nie patrzy oczami twoimi. I dokonuję wielkich rzeczy za sprawą tych rzekomych "satanistów", nie licząc się z tym, co o tym powie Soul Winner.
Hae nie za bvrdzo personalnie? Bog nie liczy sie tez z tym co ty powiesz :)
Haereticus pisze:
Axanna pisze:Moim zdaniem, jak ktoś ma inne zdanie, to musi go uzasadnić, a nie krzyczeć "KŁAMSTWO, KŁAMSTWO" na odmienne zdanie. Osobiście nie uważam, żeby Soul kłamał, ani kłamstwa wypisywał. Co do katolicyzmu - prowadzi na zatracenie bez dwóch zdań.

Acha, czyli PRAWDA to tylko "inne zdanie"? Ja wykazałem, że on kłamie.
Gdzie? :O
Haereticus pisze:
Lash pisze:
Haereticus pisze:
Puritan pisze:Na gronie nie głosiłem nigdy nic czego nie głosiłem tutaj. Tutaj podaje moje poglądy które wzbudzają takie kontrowersje:
- Wszyscy niechrześcijanie idą do piekła

W Biblii nic takiego nie ma.

Czy mozesz rozwinac ta mysl
kto jeszcze oprocz nich idzie ?

Np.pseudochrześcijanie, którzy głoszą kłamstwa, oczerniają, atakują, szczują na siebie ludzi, którzy tylko udają zbawionych, którzy sa nieuczciwi przed ludźmi i przed Bogiem. Ja wierzę, że Bóg zbawia bez względu na to, kto gdzie należy - on sądzi, że nie zbawi katolików, że bycie katolikiem, to znaczy bycie potępionym.
CO masz na mysli bycie katolikiem?
Czy szczera wiare w to ze:
- Bog jest w pelni w konsekrowanym chlebie i takiego go nalezy czcic
- Bog ustanowil dodatkowe kanaly laski ktorym nalezy ufac - medliaki?
- Kosciol jest nieomylny
- Maryja jest wspoluczestniczka zbwiania
czy
Przynaleznosc formalna do tej organizacji?

Haereticus pisze:Ja czytam w Biblii, że będzie sąd - i że sprzed sądu jeszcze ludzie odejdą w dwie strony - do zbawienia lub potępienia.
Ni do konca lapie o co ci chodzi? Czy po smierci bedzie jakis podzial dodatkowy czy wynikajacy z zycia ziemskiego ?
Haereticus pisze:Być może on jednak czyta inną Biblię. Kim sa ci, którzy przed sądem zosatną oczyszczeni, skoro nie należą do Kościoła, który będzie pochwycony?
Podaj wersety nie kojarze tego :)
Haereticus pisze:
Lash pisze:
Haereticus pisze:
Puritan pisze:- katolicyzm, adwentyzm i judaizm to nie są wyznania chrześcijańskie

Co do dwóch pierwszych - jest to KŁAMSTWO! Co do ostatniego - judaizm to nie chrześcijaństwo, ale to wciąż jest ten sam Naród Wybrany.

Chae co mas na mysli chrzescijnastwo?
Jaka masz definicje?

Encyklopedyczną:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84stwo
http://portalwiedzy.onet.pl/4287,,,,chr ... haslo.html

czy jestes pewien ze twoj oponent ma na mysli to samo?
Wg mnie on mowi ze chrzescijanstwo to ZUFANIE ogu i zywa relacja Prawdziwym Bogiem
wiec mowicie innymi jezykami. !!
Dla niego to nie dowod.
Haereticus pisze:To, że któreś wyznanie odeszło w stronę nauk fałszywych jeszcze nie zmienia faktu, że jest wyznaniem chrześcijańskim
Ciekawa teoria.
Tylko teraz zastanow sie i prosze odpowiedz mi:
Czy Zydzi stale byli wyznawcami IHWH gdy odstepowali od Boga?
Czy Bog sie na nich gniewal i wzywal ich do PORZUCENIA ZLEJ DROGI?
Zastanow sie tez czy bycie "slownikowym chrzescijaninem" = podobanie sie Bogu?
Jak myslisz?
Haereticus pisze: - my możemy potępiać te fałszywe nauki, ale faktów nie zmienimy. nie zmienimy także i faktów, że fałszywe nauki pojawiają się także w szeregach protestantów - i też z nimi trudno walczyć. A jednak nikt nie stwierdza, że przez to dane grupy znajdują się już poza chrześcijaństwem.
Ciekawe wg puritana wielu "protestantow" jest poza. Nie wiem jak patrzy na Billego G .. np.
Puritanie powiedz czy wg ciebie sa chrzescijanmi protestanccy homoseksualisci?
Haereticus pisze:
Lash pisze:
Haereticus pisze:
Puritan pisze:- Billy Graham to katolik

Kolejne twoje KŁAMSTWO. Tak się składa, że Billy Graham jest baptystą, ew3angelicznym chrześcijaninem i moim bratem w wierze przez to.

Tu czekamy na dowody od Puritana.

No i - jak widać - doczekaliśmy się bajeczek z jakiejś podrzędnej, fanatycznej stronki. Poza tym jak można dostarczyć dowodów na to, że B. Graham jest katolikiem, skoro wiadomo, że nim nie jest?
Coz moze byc tajemnym przechrzzta jezuicko / opus dei ;)
ale to raczej nie wchodzi w gre.
strona pokazuje jesynie ze BG nie byl nieomylny a nie ze jest katolikiem /masonem - niektorzy tez i to jemu przypisuja /
Haereticus pisze:Podobnie głupio twierdzono, że słynny br. Roger przeszedł na katolicyzm, choć tego nigdy nie uczynił.
Co nie znaczy ze nie byl katolkofilem :(
Haereticus pisze: I nic nie pomogły oświadczenia i dementowanie plotek, jak plotkarze i tak "wiedzieli swoje". Billy Graham jest baptystą - urodził się baptystą, jest baptystą i o ile mi wiadomo nie zamierza nim przestać być. Jedynym jego błędem jest być może zbyt ugodowy kurs z katolicyzmem, ale tylko tyle.
Pytanie czy ugodowy czy tak to sie przedstwia!
Wydaje mi sie ze Aby dla zyda byc jak zyd dla greka jak grek tego typu wypowiedzi nie sa niczym ZDROZNYM
Cikawe jak autorzy tej strony oceniliby apostola Pawla ktory napisal.
Dzieje Apostolskie 17: (22) A Paweł, stanąwszy pośrodku Areopagu, rzekł: Mężowie ateńscy! Widzę, że pod każdym względem jesteście ludźmi nadzwyczaj pobożnymi.
czy pozedl na kompromis z demonami?
wkoncy slowo
DEIDAIMONESTERON ma w sobie trzon demon. A demony mialy bardzo pozytywny wtedy wydzwiek - byly to duchy opiekuncze
Czy Pawel doceniajac ich wiernosc ich bostwom laczyl sie z nimi w jednosci!

Haereticus pisze: Oto dowody przeciw kłamstwom Puritana:
William Franklin Graham, Jr., KBE (born November 7, 1918) better known as Billy Graham, is an evangelist and an Evangelical Christian. He has been a spiritual adviser to multiple U.S. presidents[1] and was number seven on Gallup's list of admired people for the 20th century. He is a Southern Baptist.[2]

http://en.wikipedia.org/wiki/Billy_Graham
Billy Graham urodził się w Charlotte (Karolina Północna). Jego rodzina należała do grupy prezbiterian, ale on sam przyłączył się do jednej ze wspólnot baptystów, podczas ich spotkania.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Billy_Graham
Billy Graham (William Franklin Graham, Jr., *7. listopadu 1918) je baptistickým kazatelem a jedním z největších evangelistů 20. století. Byl duchovním poradcem sedmi amerických prezidentů.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Billy_Graham

http://www.czytelnia.chrzescijanin.pl/p ... _wiary.htm (o B.Grahamie)

Ciekawe jest to, że cały świat wie, że B. Graham jest baptystą, a do niektórych te oczywiste fakty nie docierają.

Tak ale dala puritana inne znaczeni maja slowa
chrzescijanin
i katolik niz dla ciebie. Dla niego to nie dowod!!!
Formalnie masz racje ale nie dla Puritana :)
Zrozum mowicie innymi jezyskami i to co ty nazywasz dowodem dla niego nie jest dowodem
takja to widze

Haereticus pisze:
Lash pisze:
Haereticus pisze:
Puritan pisze:- muzycy którzy zachowują się jak sataniści nie są chrześcijanami

POMÓWIENIE! Nikt z muzyków, których słucham nie zachowuje się jak satanista. To ludzie głęboko wierzący, z Kościołów ewangelicznych.

Nie wiem czy Puritan pisal o tobie...
hmm czy nie wziles tego zbyt do sibie
w jego wypowiedzi nie bylo chyba o HAE ! :-/

Odnosiło się to dl linków, które ja podałem. O schizofrenię oskarżony został Clive Brown, znakomity, charyzmatyczny muzyk gospel z Wlk. Brytanii, prowadzący chór The Shekinah Singers - a to tylko ze względu na to, że na scenie reprezentują zachowanie, które dla nas jest ekscentryczne, ale w kregach chrześcijaństwa "czarnego" jest przyjęte.

Nie znam nie wypowiem sie.
Haereticus pisze: O satanizm natomiast oskarżył grupę ewangelizacyjną No Longer Music, dzieki której posłudze nawracają się każdego roku tysiące ludzi i która gdziekolwiek się uda sprawia, że tysiące osób dołaczają się do Kościoła, przyjmując Chrystusa do serca. Sam widziałęm co się dzieje - byłem na ich koncercie i korzystałem z posługi Davida Pierce'a, która dla mnie była błogosławieństwem.

nawet swojego czasu ja jemu usluzylem :)
Zgadzam sie ze dla "normalych to yglada dziwnie" ale owoc jest blogoslawiony
Haereticus pisze: No, ale być może nawróciłem się na satanizm, jak to sugeruję S,W. ten jego zarzut postawiony w jednym z tematów uderza we mnie osobiście i mnie osobiście obraża.

NIekoniecznie mysle ze za duzo bierzesz do siebie :) A nawet jesli to czy nie mamy tego znosci w pokorze szukajac dobra dwutgiej strony! /Chyba ze to wilk wtedy trzeba sie odciac/
Haereticus pisze:
Lash pisze:
Haereticus pisze:
Puritan pisze:- katolicyzm to Wielka Nierządnica z Apokalipsy rozdz. 17 (tego na gronie nie głosiłem żeby nie zrażać katolików)
Uważam, że to także jest POMÓWIENIE. Z Biblii - niestety - nic takiego nie wynika. Jeśli ktoś używa tego do ataku na katolicyzm, jak czyni to Soul Winner, to uważam to za zwykłę manipulowanie Słowem Bożym.

A kimze jest ta nierzadnica!
Prosze o egzegeze!
Proszę wskazać w sposób jednoznaczny, że dotyczy to rzymskiego katolicyzmu.

1. Kim jest niewiasta w bibli
2. Czy Lud bozy nie jest obrazowany niewiasta
3. Czy Lub bozy St nie byl okrelsny mianem nierzadnicy zwa grzechy i odstepstwo?
4. Kto krolowal w rzymie przez ostatnie ponad 1000 lat !
Zauwaz o Jezusie pislo wystarczajaco a nie DOSLOWNIE detal w detal. Nie bylo to napisane przez izajasza tak:
Czlowiek o imieniu Jezus urodzony w Betlejem na 4 lata BC /before Christ ;) ;) /
Haereticus pisze: IMHO udowodnienie tego jest niemożliwe, więc i od takich sformułowań należy się powstrzymywać, bo są bardzo ryzykowne i... nie świadczą dobrze o tych, którzy je przekazują.

Czekam na EGZEGEZE i wskazanie tego kto i co moze to byc!
Dlaczego nie swidczy dobrz o przekaznikach?
Haereticus pisze: Teolodzy w bardzo różny sposób interpretują ten zapis - tyle mi wiadomo.

Podaj te roznice?
Haereticus pisze:
Lash pisze:
Haereticus pisze: Jeśli ktoś na kłamstwie, oszczerstwach i manipulacjach buduje swoją wiarę, to ja serdecznie współczuję.

Hae
Czekam na dowody.
Napisalem sporo o klamstwie i pomowieniach
MOge na razie powiedziec ze w
2/5 zgadzam sie z toba
w
3/5 z Puritanem
Czyz wiec i ja jestemn klamca?

Chyab troche zbyt szybko rzuczasz takimi epitetami :(
Czekam na rzetelna obrone twojego stanowiska aby przyznac ci lub nie racje!

Puritan nie dostarczył dowodów na to, że Graham jest katolikiem - ja wskazuję na definicje encyklopedyczne,że jest baptystą. I to baptystą "południowym" - a wiadomo, że ci własnie są bardziej radykalni. Na inne stwierdzenia też dowodów brak. Czy to ja musze ich dostarczyć, czy też on musi czymś podeprzeć swoje zarzuty?

jw.
mowiac innymi jezykami nie rozumiecie sie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 06 cze 2008, 00:34

Haereticus pisze:Np pisząc o katolicyzmie i o Billym Grahamie. Po prostu łgarstwa.

Pozostawiając B.Grahama - chociaż też mogłabym się spierać, że na zasadzie "nie ten jest Żydem...", o Grahamie można rzec: "nie ten jest baptysta..." - ale pozostawiając jego sprawę, pragne zwrócić Twoją uwagę, Hae, na dobrany przez Ciebie (zapewnie w przypływie braterskiej miłości) termin "łgarstwa", który to można przylepić do Twoich wypowiedzi z kilkadziesiąt razy, niestety. Oto jedno z nich:
Haereticus pisze:Zgodnie z definicją. Katolik, który nie poznał prawdy nie może być potępiony za to, że nie znał prawdy. Będzie sąd. nie można określić, że być katolikiem = być potępionym. Bo zbawienie nie jest zależne od przynależności. Bóg może zbawić nawet tych, co pomarli nie znając nigdy prawdy, a prowadzili dobre życie.

W Tym , niewielkim w sumie sprawozdaniu zawarte są rażącę "łgarstwa", wręcz sprzeczne z Biblią. Jak możesz pisać coś takiego? "Katolik, który nie poznał prawdy nie może być potępiony"? To więc i muzułmanin, który nie poznał prawdy nie może być potępiony, nieprawdaż? A Jezus, według tego co tu wypisujesz, kłamał, gdy mówił "zaprawdę zaprawdę powiadam ci, nie wejdziesz do Królestwa, jeżeli się nie narodzisz na nowo"? - tak, Haereticus, odpowiedz? - skoro biedny katolik nie może być potępiony, to wychodzi Jezus kłamał? Wychodzi, że Biblia w ogóle pełna jest, jak to Ty delikatnie określasz- "łgarstw", gdy piszę w kilku miejscach, że "za grzech - śmierć", że "wszyscy są pozbawieni chwały Bożej, wszyscy zgrzeszyli"...
A po co, według Twojej "super-teorii" Jezus na krzyżu zawisł, nie możesz powiedzieć - skoro i tak będą zbawieni.... co za obmierzłości wypisujesz - można być zbawionym ot tak sobie... "prowadząc dobre życie"... opamiętaj się, Haereticus, bo fałszujesz ewangelie Chrystusową.
To przeczytaj uważnie co Biblia mówi o sądzie. Biblia mówi, że wierzący w Chrystusa nie będą sądzeni. Kimże będą ci, którzy przed sądem będą usprawiedliwieni?

Podaj cytaty, o jakie ci chodzi.
Chrześcijaństwo dzieli się na chrześcijaństwo w ogóle - czyli wszystkie odłamy, które wierzą w tego samego Boga - i chrześcijaństwo ewangeliczne, które ponadto trzyma się tylko Biblii. O ile tylko to drugie uważam za chrześcijaństwo w pełnym tego słowa znaczeniu, o tyle nie mogę się zgodzić, że pozostałe Kościoły nie są wyznaniami chrześcijańskimi.
Katolicyzm głosi "boga" fałszywego i fałszywego "chrystusa", a więc i chrześcijaństwem jest fałszywym i gdy piszesz o katolicyzmie chrześcijaństwo, bierz w cudzysłów.

Żydzi są wciąż wyznawcami Jahwe. Pomimo, że przeżywają kolejny czas zagubienia. Bóg zapowiedział, że nigdy nie odwróci się od Izraela. Nie jest winą żydów to, że wmówiono i kłamstwo, podobnie jak też winą katolików nie jest, że nauczono ich kłamstw.

i nie jest wina muzułmanina, że nauczono ich kłamstw... ale muzułmaninowi mniej będzie odmierzono razów, gdyż "komu więcej dano, od tego więcej się wymagać będzie".... Kto jak kto - a Żydzi pierwsi powinni uznać swego Boga, swego Mesjasza, kto jak kto, a katolicy powinni prędzej się nawracać... a co już od muzułmanina wymagać - ten z tych wszystkich, według logiki Haereticusa - najmniej zawinił...
W Biblii czytasz coś takiego, jak "Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.". Ty co tu wypisujesz, zadajesz kłam słowom Jezusa, bo okazuje się że nie tylko On jednak jest ową drogą, a może być nią "dobre życie", "bycie żydem", bycie katolikiem bez narodzenia na nowo... Czegoś takiego nie słyszałam od najbardziej nie utwierdzonych w wierze chrześcijan i nawet dopiero co nawróceni mają jako takie pojęcie o głównym przesłaniu Ewangelii, jakiemu Ty ciągle zaprzeczasz.
Bóg patrzy w serce i widzi kto jest jego prawdziwym wyznawcą.

Bóg paczy na serce i dlatego posłał swego Syna na krzyż - bo paczy na serce...
Mt 15:18-20 Bw „Ale co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to kala człowieka.(19) Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, rozpusta, kradzieże, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa.(20) To właśnie kala człowieka;"
Zacznijmy od tego, że Puritan żyje w światku własnych ideologii.

A w jakim Ty światku żyjesz?
Co się tyczy homoseksualizmu. Ja powiem z mojego punktu widzenia. Homoseksualizm jest grzechem. Jeśli ktoś trwa w grzechu to sam stawia się poza Kościołem.

Homoseksualizm jest grzechem, powiadasz? A bałwochwalstwo, to już według Ciebie grzechem nie jest, skoro homoseksualista, to nie chrześcijanin, ale katolik, to i owszem - tylko jakoś logiki brak.
"Kościoły", które uznają homoseksualizm nie są Kościołami, a sektami religijnymi o charakterze pseudo-chrześcijańskim. Nie porównujmy jednak tej sytuacji do katolicyzmu czy prawosławia, gdyż odstepstwa są bardzo rózne.

Ciekawe, dlaczego to "nie porównujmy"? Ci co uznają homoseksualizm, nie są Kościołami, ale ci co uznają "Królową niebios" i ustawicznie wzywają duchy zmarłych, oddając cześć demonom i ustawicznie bluźnią Twojemu Panu, połykając go w opłatkach i adorując ciasto - tych nazywasz Kościołem?
Znasz może jakąś skale odstępstw większych i mniejszych na podstawie której kwalifikujesz jednych odstępców do Kościoła - który jest ciałem Chrystusa, który jest święty i nie ma w nim żadnej ciemności - ale ci to nie przeszkadza bluźnierców i bałwochwalców zaliczać do tego ciała i zacierać granicę pomiędzy dobrem i złem; a innych odstępców - homoseksualistów, poza Kościół... ale jeżeli Kościół ma być tym, jakim Ty go przedstawiasz, to homoseksualiści obraz nie zepsują... uzupełnią tylko... co za szkarada...


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 06 cze 2008, 07:50

Haereticus pisze:Zgodnie z definicją. Katolik, który nie poznał prawdy nie może być potępiony za to, że nie znał prawdy. Będzie sąd. nie można określić, że być katolikiem = być potępionym. Bo zbawienie nie jest zależne od przynależności. Bóg może zbawić nawet tych, co pomarli nie znając nigdy prawdy, a prowadzili dobre życie.
Tak jakbym słyszał papieża. Jest to nauczanie, że zbawienie jest z dobrego życia.

Biblia uczy zaś, że zbawienie jest: tylko przez Chrystusa, tylko z łaski (to znaczy za darmo, a nie za "dobre" życie) i tylko przez wiarę.

Staram się unikać komentowania postów Hae, ale to była taka herezja, że musiałem.



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości