Strona 1 z 1

koniec świata...

: 10 maja 2008, 16:06
autor: julaine
poszukuję namiarów na książki, filmy, opracowania, teksty et cetera odnośnie interpretacji apokalipsy i antychrysta. zależy mi źródłach chrześcijanskich, ale nie tylko protestanckich. miło byłoby, gdyby było to w formie dostępnej gdzieś w internecie.

z góry dzięki.

: 10 maja 2008, 18:37
autor: aska
co do internetu nie wiem, ale np. książka Turkanika "Księga Daniela" to bardzo dobry wykład plus odniesienia do objawienia. Naprawdę rzetelne i właściwe spojrzenie. Książka wydana w kościele albo ewangelicznym albo wolnych chrześcijan .Krótki , rzeczowy opis w formie zeszytu. Powinien być na składzie każdego kościoła ewangelicznie wierzącego.

: 11 maja 2008, 00:49
autor: Michał
Text co prawda ze strony sedewakantystów, ale posiada imprimatur:

http://www.ultramontes.pl/idolum_pl.htm

Być może wkrótce podrzucę więcej interpretacyj katolickich.

: 13 maja 2008, 17:55
autor: Soul Winner
http://pl.youtube.com/watch?v=toBOML5W4 ... re=related
http://pl.youtube.com/watch?v=ofpa6npXQoY

Tłumaczenie do pierwszej części:

Potrzebujemy dowiedzieć się kim jest kobieta z Apokalipsy rozdz. 17
Apokalipsa mówi nam, że jest nierządnicą i spowoduje, że wielu ludzi stanie przed sądem i gniewem Boga.
Więc lepiej dokładnie się jej przyjrzyjmy.
Apokalipsa jest księgą historyczną i została napisana w historycznej sekwencji w 96r.n.e.
Więc nie jest ona całkowicie wypełniona w przeszłości, jej wypełnianie się trwa przez całą historię.
W księdze tej są zawarte pewne znaki, symbole i kody. Jan był uwięziony na wyspie Patmos . Anioł dał wiadomość Janowi, a naszym zadaniem jest rozszyfrowanie kodu. Duch proroctwa a tym rozdziale całkowicie demaskuje system Bestii. I kiedy zobaczysz zło tego proroctwa, poczujesz potrzebę modlenia się za ludzi, którzy padli ofiarą tego systemu. Apokalipsa rozdz. 17 nie jest jedynym miejscem w którym jest opisana owa Bestia.
Apostoła Paweł nazwał go „człowiekiem grzechu” Apostoła Jan nazwał go „Antychryst” Daniel nazwał go „mały róg”, Zachariasz nazwał go „Daremnym pasterzem”. Niekwestionojące jest, że te wszystkie te tytuły identyfikują szatański system Bestii jako kościół katolicki.
Po pierwsze kobieta w proroctwach biblijnych zawsze reprezentuje religijny lub teokratyczny system. Nie chodzi tu o literalną kobietę.
Oto znaki charakteryzujące t kobietę.
„Siedzi ona nad wieloma wodami”
„Uprawiała ona nierząd z mieszkańcami ziemi”.
„Jest ona ubrana w szkarłat i purpurę”
„Jest ona ozdobiona złotem, drogocennymi kamieniami i perłami”
„Trzyma ona w ręku kielich pełen obrzydliwości i plugastwa.”
Ma ona imię napisane na jej czole „Tajemnica. Babilon wielki. Matka nierządnic i obrzydliwości ziemi”
Jan dziwił się wielki zdziwieniem kiedy zobaczył „kobietę pijaną krwią świętych i męczenników Jezusa.”
Przyjrzyjmy się każdej z przedstawionych znaków jakie posiadała owa kobieta.
Po pierwsze siedzi ona nad wieloma wodami, w wersie 15 jest wytłumaczenie, że wody są to ludy, tłumy, narody i języki. Innymi słowy ona miał ogólnoświatowy wpływ i na ziemię.
To są państwa które współtworzyły pogańskie Imperium Rzymskie, które zostało później nazwane jako Święte Imperium Rzymskie. Trwało ono od czwartego do szesnastego wieku.
Ale także dzisiaj jest miliard ludzi na tym świecie, którzy zostali ochrzczeni przez rzymski kościół.
Moc papiestwa rozciąga się na wszystkie kontynenty.
Ambasadorowie papieża udają się do każdego państwa na świecie. Mają oni nawet zarezerwowane miejsce w siedzibie ONZ i w siedzibie Unii Europejskiej.
Po drugie. „Uprawiała nierząd z mieszkańcami ziemi” „i upiła ich winem swojego nierządu” Kiedy czytam ten wers, natychmiastowo przypomina mi się starotestamentalna historia o Baltazarze.
Balszazar był Najwyższym pontyfem i królem Babilonu. Czy wiesz w jaki sposób przyniósł na siebie gniew Boga? Wziął on naczynia należące do ofiar składanych Bogu Jahwe i napełnił je winem, aby pić toasty dla swoich pogańskich wypaczają to poprzez kult fałszywych bogów i do idolatrii. Jest to dokładnie to co zrobił kościół katolicki. To jest to co zwodzi ludzi, ponieważ oni używają chrześcijańskich imion. Chrześcijańskich tytułów, i nawet używają biblijnych cytatów aby przykryć ich fałszywe nauczania
Klasycznym tego przykładem jest to, że wzięli oni sobie matkę Jezusa, dziewicę Marię i dodali jej wszystkich atrybutów adoracji, które miała także starożytna Królowa Nieba. Nazwali Marię Królową Niebios, współodkupicielką, i pośredniczką. Dali jej z pozoru wyglądające na chrześcijańskie cechy (w złym celu).
Zwiedzeni ludzie myślą, że jest to po prostu jeden z chrześcijańskich kościołów i nauczającego generalnie rzeczy znajdujących się w Biblii.
Ale prorocka księga Apokalipsy wyraźnie mówi, że tak nie jest. Rzym nie jest jednym z kościołów. Rzym jest według Apokalipsy ogólnoświatowym babilońskim system pełnym idolatrii, pełnym obrzydliwości i nikczemności. Rzym zniekształcił Słowo Boże i używa chrześcijańskich nazw, aby przykryć starą babilońską religię.
Po trzecie. „Jest ona ubrana w szkarłat i purpurę.”
„Jest ona przyozdobiona złotem, drogocennymi kamieniami i perłami”
Jeśli kiedykolwiek oglądałeś zdjęcia z ceremonii odbywających się na Watykanie to wiesz, hierarchowie rzymskiej religii – czyli biskupi i kardynałowie są ubrani w szkarłat i purpurę.
Na mszy pogrzebowej za papieża paradowali oni w tych właśnie kolorach.
Cały system watykański jest przyozdobiony złotem. Na większych uroczystościach papież zawsze przyodziany jest w szkarłat.
Straż Szwajcarska ubiera szkarłat i złoto.
Po czwarte. Trzyma ona w ręku kielich pełen obrzydliwości i plugastwa.” swojego nierządu.
Kielich wina który Jezus nakazał pić na jego pamiątkę.
Ale tutaj jest kontrast. Rzym daje kielich, który jest pełen obrzydliwości. Dla chrześcijan Wieczerza Pańska jest pamiątką krwi Chrystusa, która została przelana na przebaczenie naszych grzechów.
Dla Rzymu kielich jest symbolem nie nowego przymierza, ale przymierza zawartego ze śmiercią i piekłem... . Rzym oferuje światu kielich pełen obrzydliwości i potępiających doktryn.
Wiele lat temu w 1825 papież Leon przedstawił na monecie kościół rzymski jako kobietę oferującą światu kielich z opisem „ona przewodniczy całemu wszechświatu”.
Nierządnica ta jest miastem położonym na siedmiu wzgórzach, dokładnie jak zostało to opisane w Apokalipsie. Obrzydliwością jest idolatria taka jak: czczenie świętych, czczenie Marii, czczenie figur. Każdych świąt katolicy biorą na ramiona jej figury i chodzą po ulicach z opłatkiem mieszczonym w złotej monstrancji.”
Oto dlaczego musisz modlić się za tych ludzi, aby Bóg wyzwolił ich z tej niewoli i błędu. Jest to symbol duchowej niewierności do wszechmogącego Boga.
Szatańskie dogmaty opisane w liście do Tymoteusza . Przeklęte dogmaty celibatu księży są przyczyną oszałamiających statystyk niemoralności księży. Nie usprawiedliwiam księży, ale muszę przyznać, że w pewnym sensie oni sami są ofiarami przeklętego systemu, który zabrania im wchodzenia w związki małżeńskie.
Po piąte. Nierządnica jest przedstawiona jako: Misterium Babilon. Matka Nierządnic i Obrzydliwości Ziemi.” Czym jest słowo misterium?
W drugim liście do Tesaloniczan, apostoł mówi, że misterium nikczemności już się formuje i działać już w pierwszym wieku.
Jest to babiloński system, który nakazywał chrzcić przez polanie wodą i otrzymywanie znamienia.
Babilońska religia ujawnia się także poprzez czczenie matki z dzieckiem.
Babilon oferowywał także bezkrwawą ofiarę, którą widzimy jako dzisiejsza eucharystia.
Gdy młodzież idzie do bierzmowania, dostaje wybrane przez siebie imię jakiegoś świętego to także jest wzięte z Babilonu.
Na Hostii są litery I H S jest to wzięte od pogańskich bogów Izis, Horus i Seb. Była to starożytna trójca w Babilonie i Egipcie.
Poganie ofiarowywali ciastka dla Królowej Niebios. Dokładnie to samo robią katolicy podczas mszy.
Prorok Jeremiasz potępił kobiety starożytnego Izraela za robienie tego.
Nie wiem jak ktoś może twierdzić, że nierządnic z siedemnastego rozdziału Apokalipsy jest czymś innym niż instytucja kościoła Rzymsko-Katolickiego.

: 09 lip 2008, 01:57
autor: chrześcijanin

: 09 lip 2008, 02:11
autor: chrześcijanin

: 18 sie 2008, 22:26
autor: chrześcijanin
znalazlem 2 bardzo ciekawe filmiki - mimo ze po angielsku - fascynujaco zrozumiale:
[1] The Omega Code
Trinity Broadcasting Network 2004 Trinity Broadcasting Network 2004.
media.tbn.org/wmedia/tbn/gallery/The_Omega_Code.wvx
http://media.tbn.org/wmedia/tbn/gallery ... a_Code.wvx
oraz:
[2] Megiddo - The Omega Code 2
Trinity Broadcasting Network 2004 Trinity Broadcasting Network 2004.
media.tbn.org/wmedia/tbn/gallery/Megiddo_Omega_Code_II.wvx
http://media.tbn.org/wmedia/tbn/gallery ... ode_II.wvx
moja zonka choc nie zna ani troche angielskiego - zrozumiala wszystko i ogladala w calosci z zapartym tchem

Czasy Konca

: 23 sie 2008, 07:24
autor: chrześcijanin
http://chrzescijanin.strefa.pl/Gs/Ksiaz ... 0konca.pdf
nie wiem czy jeszcze dalej mam szukac - bo na poprzedni wpis nie bylo reakcji "zamawiajacej" :-)
znalazlem niewielka ksiazeczke - w skrocie omawiajaca calosc zdarzen okresu zwanego czas konca:
http://chrzescijanin.strefa.pl/Gs/Ksiaz ... 0konca.pdf
do sciagniecia w wersji PDF

: 23 sie 2008, 20:08
autor: chrześcijanin
Jesli chodzi o zbeletryzowany sposob prezentacji to najlepszy jest Dave Hunt w Planie Archontow i w Wybranych (sanctuary of the chosen)

: 25 sie 2008, 00:04
autor: chrześcijanin
Orion pisze:tamtej drugiej niestety nie znam

a to druga czesc Planu Archontow
jak znajde - moge pozyczyc - odeslesz mi jak przeczytasz OK? (daj znac na PM)

: 07 maja 2012, 16:24
autor: Terebint


Mam pytanie, czy ktoś posiada te materiały, które polecał Chrześcijanin? Jestem nimi zainteresowany. Ze swojej strony mogę polecić taki dosyć średni film: 7 znaków apokalispy

pytania pomoc randka