KZ a Chrześcijańska wspólnota Zielonoświątkowa (różnice)

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 07 maja 2012, 21:32

http://kz-luban.pl/joanna-kmiecik.html

Joanna Kmiecik wraz z mężem prowadzą zbór...
Poniżej: Wraz z mężem Tomaszem są pastorami Kościoła Zielonoświątkowego w Częstochowie i w Sosnowcu

Kobieta -nauczyciel Słowa- wysłuchaj kazań Tatiany Chydzik....
http://chomikuj.pl/Kazania_Mp3/Kazania/Tatiana+Hydzik

W KZ w Toruniu faktycznie mamy "starszą"( starszy- to biskup zboru...)
Przełożonymi Zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Toruniu są:

Pastor
Ryszard Sikorowski

Starsi zboru:
Adam Widliński
Halina Szymanowska

I tam też oczywiście można posłuchać kobiet za kazalnicą.

Oficjalnie w KZ nie wolno jeszcze ogłosić kobiety pastorem, dlatego robi się to powolutku, kobieta- pastor(ka) razem z mężem, kobieta- starszy zboru, kobieta- nauczyciel Słowa.

Nie kłamałam- jeśli kobieta jest nazwana pastorem( patrz wyżej), jeśli jest nazwana "starszym zboru", jeśli pozwala się jej nauczać...to znaczy, że kobieta m o ż e być pastorem w KZ. Być może nie we wszystkich zborach jest to tolerowane, ale skoro sam biskup naczelny m a taką a nie inną tendencję, to zdaje się, że to tylko...kwestia czasu. Już to się dzieje, brakuje tylko odpowiedniej "uchwały".


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 07 maja 2012, 21:46

i tu Sara ma rację, niestety...


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 07 maja 2012, 21:53



Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
artlik
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2012, 10:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: artlik » 12 maja 2012, 10:33

( choć wg mnie- tak prywatnie- narzucanie pewnych typowych dla CHWZ rzeczy niezgodnych z Biblią zasmuca Ducha i sprawia, że te zbory powolutku umierają, nie ma w nich mocy Bożej).
Saro koniecznie wymień te niezgodne z biblią rzeczy, które spotkałaś w ChWZ, ponieważ może coś przeoczyłem a chcę podobać się Bogu ponad wszystko (żyć zgodnie z Jego Słowem)
a właśnie w tej społeczności jestem.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 13 maja 2012, 22:03

artlik pisze:choć wg mnie- tak prywatnie- narzucanie pewnych typowych dla CHWZ rzeczy niezgodnych z Biblią zasmuca Ducha i sprawia, że te zbory powolutku umierają, nie ma w nich mocy Bożej


A ja mam odwrotne wrażenie- że koniec końców zobaczymy być może kiedyś "zakonowy" ChWZ jako Kościół stający mocny i w sile, ale zobaczymy z punktu widzenia piekła, do którego zapędziło nas nasze "niezakonowe" czy "liberalno-trzeciofalowe" "chrześcijaństwo".

Żeby była jasność- nie jestem zwolennikiem przymusowego zakrywania głów wszystkim paniom w zborze (bo co by to było, trzeba by było powołać służbę, która czaiłaby się w drzwiach i natychmiast przywiązywała chustkę- na klej, żeby trudniej było ją zerwać) i innych pomysłów ChWZ. Po prostu- jeśli zbór tak sobie uznał, to nic nam do tego, to ich wewnętrzne przepisy.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 13 maja 2012, 22:25

Isis-Sothis pisze:Byłam dwa razy na nabożeństwie w CHWZ w i większość kobiet miała spódnice, i o dziwo wszystkie kobiety (nawet mała dziewczynka) miały chusty na głowie, by nie czuć się głupio i ja pierwszy raz założyłam, mimo wszystko spodobało mi się tam, i na razie będę chodzić do tego zboru na nabożeństwa.


A jak ktoś nie ma ze sobą chustki ;-)?
Albo spódnicy?


artlik
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2012, 10:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: artlik » 14 maja 2012, 13:04

Alkhilion pisze:
artlik pisze:choć wg mnie- tak prywatnie- narzucanie pewnych typowych dla CHWZ rzeczy niezgodnych z Biblią zasmuca Ducha i sprawia, że te zbory powolutku umierają, nie ma w nich mocy Bożej


A ja mam odwrotne wrażenie- że koniec końców zobaczymy być może kiedyś "zakonowy" ChWZ jako Kościół stający mocny i w sile, ale zobaczymy z punktu widzenia piekła, do którego zapędziło nas nasze "niezakonowe" czy "liberalno-trzeciofalowe" "chrześcijaństwo".


To nie ja tak myślę ja tylko cytowałem Sarę mając nadzieję, że odpowie na te poważne zarzuty,niebiblijna nauka to powazna rzecz Tak więc SARO czekam, wyjasnij.
Ponieważ nie bardzo orientuję się jak wkleić cytat wyszło, że to moja opinia.. tak nie jest.
Otóż, wierzę że Pan Jezus zostawił nam przykazania (nie sugestie) a potem powiedzial kto mnie miłuje moich przykazań przestrzega. Jezeli postrzegacie ChWZ jako radykalny, to zauważmy, ze Słowo Boże jest radykalne (kazanie na górze) tylko my pewnw polecenia Pana traktujemy raczej jako sugestie bo nasze ego nie chce ustąpić . A my lubimy ładnie wyglądać. Ale zgadzam sie nikogo na siłę do nieba się nie wciągnie, do pikła zresztą też nie, to gdzie się znajdziemy bedzie konsekwencją naszych własnych wyborów.
Nie sugeruję zbawienia przez uczynki, ale posłuszeństwo Słowu jest miarą naszej wiary,
Słowu w całości


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 14 maja 2012, 15:23

Witaj Artliku.
Nie wiem, jak jest w całym CHWZ, zauważ, że pisałam, że zbory mogą być różne i tendencje w nich też są różne, choć niby ta sama denominacja.
Mogę jedynie napisać o własnym doświadczeniu z jednego CHWZ-u( tj, zboru, który w nazwie ma CHWZ) i może troszkę z drugiego, ale nie chcę podawać nazw ani miejscowości, OK?
( chyba, że prywatnie, dla własnej wiadomości).

Niebiblijne jest definiowanie uświęcenia jako nakazu przestrzegania pewnych zewnętrznych zachowań. Usłyszałam, że kobiety, które nie chcą zrezygnować z farbowania włosów czy makijażu ...nie chcą się uświęcać. To samo dotyczy spodni czy pewnych czynności( np. gry sportowe). Ne widzę tego w Piśmie. Kobieta ma być skromna, ale makijaż może być skromny, farba nałożona na włosy może być zbliżona do naturalnej i nie sprawia, że kobieta wygląda jak ladacznica, która tylko patrzy, jakby kogoś uwieść.Nie czytam w Piśmie- a kto farbuje włosy, nie uświęca się. Czytam- że mamy być skromne, a naszą ozdobą ma być wewnętrzny klejnot cichego ducha. Więc jeśli jakaś niewiasta upatruje całej swojej wartości w wyglądzie zewnętrznym, jest próżna, a to jest godne potępienia. Delikatny makijaż, farba na włosach czy niewielkie ozdoby nie są zabronione przez Słowo Boże.
Taki sposób definiowania uświęcenia powoduje osąd wszystkich tych kobiet, które chodzą w spodniach, malują się i farbują włosy. Bez uświęcenia nikt nie ujrzy Boga- więc tak naprawdę odmawia się tym kobietom udziału w zbawieniu.


Inną rzeczą było np. wyznawanie wiary w to, że nawet za jedno nieużyteczne słowo, które wypowiedzieliśmy na ziemi( a nie zdążyliśmy odpokutować przed śmiercią) lądujemy w piekle. Aby uwiarygodnić tę naukę podawano świadectwa osób wędrujących po niebie i piekle, rozmawiających z apostołami i innymi zmarłymi, a nawet z samym Panem Jezusem. (Zresztą, nawet widziałam świadectwo Tatiany Malinowskiej, w wizji której diabeł włochatymi rękami rozdawał kobietom spodnie, środki do malowania twarzy(kosmetyki) i obcinał włosy, "które były żywe"...).
Nie widzę w Słowie takiej możliwości- żebyśmy się mogli kontaktować ze zmarłymi i ich się radzić.
Gdyby do nieba mieli trafiać jedynie ci, którzy są doskonali w swoim postępowaniu, to nie wiem, kto w ogóle otrzymałby zbawienie i czy nie kłóci się to z nauką o zbawieniu z łaski.
Nie znaczy to oczywiście, że mamy grzeszyć ani Bóg na to nie pozwala, wierzę osobiście w możliwość utraty zbawienia w wyniku długotrwałego, świadomego trwania w grzechu, wiem, że mamy się uświęcać. Ale nie jest prawdą, jakoby za każde nieużyteczne słowo można było trafić do piekła, jeśli ktoś jest dzieckiem Bożym, wyznał w Chrystusie Pana i trwa w wierze. To jest straszenie ludzi i wpędzanie ich w umartwianie się, życie w poczuciu winy, nie ma w nich radości ze zbawienia i miłości Boga.

Jeszcze słyszałam taką rzecz: kobiety mogą otrzymać jedynie dar prorokowania i modlitwy językami( oraz jej wykład). Koniec. Wiem, że kobiecie nie wolno w zborze nauczać( zgodnie ze Słowem) ani przewodzić, ale nie widzę w Biblii żadnego fragmentu, w którym odmawiano by jej udziału w darach Ducha...A argument, że przecież Bóg dawał dary uzdrawiania czy czynienia cudów jedynie mężczyznom można rozciągnąć na "jedynie apostołom", a to by oznaczało, że nikt więcej nie może ich otrzymać...Więc wyciąganie wniosków na takiej podstawie wydaje mi się kruche i mało zasadne. Kobieta jak najbardziej może otrzymać dary duchowe, bo Duch rozdziela komu jak chce, a i my jesteśmy uczestniczkami Bożej łaski.

Nie widzę, aby nauka o umywaniu nóg była biblijnie uzasadniona. Myślę, że nauka ta powstała w wyniku złej interpretacji Słowa( niezrozumieniu Słowa), ale nie jest to jakieś groźne zjawisko i nikomu się wielka krzywda nie dzieje, jeśli te nogi umywa. Dopóki oczywiście nie wmawia się ludziom, którzy nóg umywać nie chcą, że są niepokorni i nieposłuszni Słowu.

Podziwiałam w ludziach ze zboru CHWZ gotowość do wielkich poświęceń, walkę w poście i modlitwie, tego naprawdę brakuje w wielu Kościołach. Jednakże niestety widziałam też osąd innych wierzących, którzy nie przyjmują takiej formy pobożności( a przecież nie przyjęta forma decyduje o naszym uświęceniu- no a tu jest własnie problem, dla tych wierzących z CHWZ uświęcenie i dojrzałość oznaczała właśnie umartwianie się z powodu zewnętrznych rzeczy). Za duży akcent kładziono na te zewnętrzne rzeczy i zbyt wielką wartość w nich upatrywano.
Nie rozumiałam też tej wielkiej chęci do przeżywania cierpień, wypatrywania ich, wśród tych ludzi było tak mało radości, spontaniczności...ale to już tak na marginesie.


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 14 maja 2012, 15:37

A my lubimy ładnie wyglądać.


I cóż w tym złego?


artlik
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2012, 10:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: artlik » 14 maja 2012, 16:58

ubiór -1 Tymoteusza 2:9  Także i niewiasty, aby się przychędażały ubiorem poczciwym z wstydem i skromnością, nie splecionymi włosy, abo złotem, abo perłami, abo ubiorem kosztownym.
10  Ale dobremi uczynkami, co przystoi niewiastam, które ślubują być pobożnemi.
(Biblia Brzeska
1 Tymoteusza 2:9  Także i niewiasty, aby się ubiorem przystojnym ze wstydem i skromnością zdobiły, nie z trefionemi włosami, albo złotem, albo perłami, albo szatami kosztownemi,
10  Ale (jako przystoi niewiastom, które się ozywają do pobożności), dobremi uczynkami.
(Biblia Gdańska -późniejsze tlumaczenia już są bardziej luźne w każdym razie jest w biblii
Kontakty ze zmarłymi są nidopuszczalne i nie wiem skąd masz taką wiedzę, że w ChWz ktoś myśli inaczej
Znam świadectwo o którym piszesz i przedstawiasz je trochę tendencyjnie, nie djabeł włochatymi łapami tylko owłosiona ręka podawała wieszak z frywolnymi ubraniami, piszesz że kobiety biegają w spódnicach na nabożeństwo we wszystkim dodajesz trochę dramaturgii a czemu ? Może taki ten Twoj obiektywizm rozlewa się na całośc Twoich poglądów. Ale co dalej nie Biblijne ?
Obmywanie nóg przy wieczerzy
Ew Jana 13
14  Jeśli tedy Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem nogi wasze, i wy winniście sobie nawzajem umywać nogi.
15  Albowiem dałem wam przykład, byście i wy czynili, jak Ja wam uczyniłem.
Słowa Pana jezusa są wyjątkowo klarowne i jednoznaczne no i są w Biblii.
Czy jedno polecenie ukochanego Pana nie wystarcza ?
Ponadto nikt nie uzależnia od tego zbawienia, jak również nikt nie zmusza i nie wbija w czarną rozpacz.
Dalej
większośc osób prorokujacych to siostry , sprawdzone, mające przykladne życie tak więc
i to nie jest prawdą.
Przedtem byłem kilkanascie lat w KZ i tam też były tzw.proroctwa ale głos Boży tak naprawdę zacząłem słyszeć właśnie w ChWZ i to najczęściej przez prorokujace siostry.
Zgodnie z proroctwem Joela...... na sługi i na służebnice .....
Mateusza 12:36  A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.
Również jest w Bibli - nie ponoszę odpowiedzialności za jakieś nadinterpretacje.
Reasumując znasz tę społeczność powierzchownie, wiele rzeczy jak sama piszesz słyszałaś.
Oby kazdy miał tak poważny stosunek do Słowa Bożego i jego wykonania - bo co w tym złego ?
Skoro uważasz, że w naszych zborach nie ma działania Ducha Świetego to chyba Go nie znasz, albo mylisz jakieś cielesne uniesienia z Jego działaniem.A Bożą radość z wesołkowatością, trwanie w Chrystusie to głębia nieskończona a nie ..słyszałam, uważam, odczuwam i mam takie a tajie zdanie. My mamy mieć takie zdanie jak nasz Pan i ono jest w Jego Slowie, a nam pozostaje wykonoć a to jak widać po Twoich dywagacjach nie takie proste.
Zewnętrzne rzeczy kreuje nasze wnętrze a my jesteśmy listem Chrystusowym czytanym przez wszystkich ludzi.


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 14 maja 2012, 17:19

artlik pisze:ubiór -1 Tymoteusza 2:9  Także i niewiasty, aby się przychędażały ubiorem poczciwym z wstydem i skromnością, nie splecionymi włosy, abo złotem, abo perłami, abo ubiorem kosztownym.
10  Ale dobremi uczynkami, co przystoi niewiastam, które ślubują być pobożnemi.
(Biblia Brzeska
1 Tymoteusza 2:9  Także i niewiasty, aby się ubiorem przystojnym ze wstydem i skromnością zdobiły, nie z trefionemi włosami, albo złotem, albo perłami, albo szatami kosztownemi,
10  Ale (jako przystoi niewiastom, które się ozywają do pobożności), dobremi uczynkami.
(Biblia Gdańska -późniejsze tlumaczenia już są bardziej luźne w każdym razie jest w biblii
Kontakty ze zmarłymi są nidopuszczalne i nie wiem skąd masz taką wiedzę, że w ChWz ktoś myśli inaczej
Znam świadectwo o którym piszesz i przedstawiasz je trochę tendencyjnie, nie djabeł włochatymi łapami tylko owłosiona ręka podawała wieszak z frywolnymi ubraniami, piszesz że kobiety biegają w spódnicach na nabożeństwo we wszystkim dodajesz trochę dramaturgii a czemu ? Może taki ten Twoj obiektywizm rozlewa się na całośc Twoich poglądów.


Ależ zgadzam się. Kobieta ma nie obwieszać się perłami i kosztownościami i MA SIĘ OZDABIAĆ ze skromnością. Złoty łańcuszek w miejsce pereł jest OK? I skromny makijaż? Ja w tym fragmencie nie widzę żadnych zakazów, żeby się delikatnie ozdobić czy ufarbować włosy. To są już wymysły czysto ludzkie.
I -dlaczego tendencyjnie? Opisałam fragment tego "objawienia", który mi się nie podobał, a który rzekomo potwierdza zakazy stosowane w niektórych zborach. No i wybacz, ale włochata ręka raczej nie kojarzy się z czymś fajnym, szczególnie w całym kontekście tego objawienia.
Jeśli daje mi się do czytania świadectwo brata, który umarł na jedną noc, trafia do piekła, nieba i rozmawia ze zmarłymi, a potem dzieli się tym jako świadectwo- to co to ma być...?
Ale co dalej nie Biblijne ?
Obmywanie nóg przy wieczerzy
Ew Jana 13
14  Jeśli tedy Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem nogi wasze, i wy winniście sobie nawzajem umywać nogi.
15  Albowiem dałem wam przykład, byście i wy czynili, jak Ja wam uczyniłem.
Słowa Pana jezusa są wyjątkowo klarowne i jednoznaczne no i są w Biblii.
Czy jedno polecenie ukochanego Pana nie wystarcza ?
Ponadto nikt nie uzależnia od tego zbawienia, jak również nikt nie zmusza i nie wbija w czarną rozpacz.


Temat na inny wątek. Umywanie nóg nie jest częścią Wieczerzy Pańskiej. A nakaz Pański dotyczy wzajemnych relacji względem siebie- usługiwania sobie i uniżenia wobec siebie nawzajem.
Poza tym zgadza się. Toteż napisałam, że nikomu się krzywda nie dzieje. Oczywiście, o ile w zborze zostawia się wolność tym, którzy tego robić nie chcą i nie osądza się ich z tego powodu.
Dalej
większośc osób prorokujacych to siostry , sprawdzone, mające przykladne życie tak więc
i to nie jest prawdą.

Hm...? Ale co nie jest prawdą? Bo nie rozumiem?
Napisałam, że usłyszałam naukę, wedle której kobiety mogą mieć tylko te dary: prorokowanie, modlitwa językami i wykład języków. Ale nie mogą otrzymać takich darów, jak uzdrawianie czy moc czynienia cudów...

Mateusza 12:36  A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.

I za jedno nieużyteczne słowo, za które nie zdążyli odpokutować przed śmiercią pójdą do piekła?

Skoro uważasz, że w naszych zborach nie ma działania Ducha Świetego to chyba Go nie znasz, albo mylisz jakieś cielesne uniesienia z Jego działaniem
.
Uważam, że tam, gdzie nie trzymamy się Słowa, Duch jest zasmucany. W zborach CHWZ zapewne jest działanie Ducha Świętego, są pewnie jakieś proroctwa, ale Duch jest zasmucany przez czynienie z rzeczy zewnętrznych warunku koniecznego do uświęcania się w ten sposób, w jaki to tam się czyni.
A Bożą radość z wesołkowatością, trwanie w Chrystusie to głębia nieskończona a nie ..słyszałam, uważam, odczuwam i mam takie a tajie zdanie. My mamy mieć takie zdanie jak nasz Pan i ono jest w Jego Slowie, a nam pozostaje wykonoć a to jak widać po Twoich dywagacjach nie takie proste.
Zewnętrzne rzeczy kreuje nasze wnętrze a my jesteśmy listem Chrystusowym czytanym przez wszystkich ludzi.


Oczywiście, ja też nie uważam, aby wesołkowatość była radością w Duchu(?). W zborze CHWZ natomiast nie widziałam żadnej radości podczas nabożeństwa. Śpiewano bardzo smutne, żałosne wręcz pieśni, modlitwy to był jeden płacz i jęk, generalnie bardzo smutny nastrój. Duch różnie prowadzi podczas modlitwy. Jeśli natomiast z niedzieli na niedzielę mamy jedynie przygnębiający smutek, to jednak jest coś nie tak...obiektywnie patrząc.

I jasne, że podstawą naszej oceny nie mogą być nasze odczucia. Przede wszystkim mamy sprawdzać w Słowie Bożym, jak się rzeczy mają.

To prawda, że nasze wnętrze kreuje zewnętrze. Niestety w CHWZ robiono coś takiego, co sprawiało, że kobiety zaczynały wyglądać jak siostry zakonne, pozbawione wszelkiej kobiecości, wepchane w jakieś dziwne ramy. Można wyglądać skromnie i ładnie. Można przyozdabiać się z umiarem. Nie ma nic złego w chodzeniu w damskich spodniach. Można wyglądać powściągliwie i...normalnie.
---------------------------

Na koniec dodam, że to przekonanie o wyjątkowości Twojego zboru może( oczywiście- nie musi), zaznaczam MOŻE być jakimś przejawem pychy. Oto my, wyjątkowi, uświęceni, nie tacy jak ci tam, trzeciofalowcy czy jacyś inni- my będziemy mocni i w Duchu...

Jasne, że w zborach , gdzie promuje się ewangelię sukcesu czy dziwaczne hipercharyzmatyczne praktyki dochodzi do zwiedzenia i nie ma tam obecności Bożej. Ale wiesz....oprócz tych zborów i zborów uświęceniowych są jeszcze społeczności, gdzie ludzie mają bojaźń Bożą, gdzie z powagą traktuje się Słowo, gdzie ludzie wydają owoc Ducha- a wyobraź sobie, kobiety chodzą tam w spodniach, farbują włosy, nawet delikatny makijaż zrobią, nikt nie umywa nóg, czasem się pożartuje( w kulturalny sposób), jest radość ze zbawienia, którą się wyraża podczas modlitwy i wolność dla Ducha Świętego...
Naprawdę!


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 14 maja 2012, 17:39

Aha...i jeszcze w sprawie świadectwa Tatiany Malinowskiej. Przypomniałam sobie fragmenty. Ona tam wprost mówi, że diabeł sprawił, że są spodnie dla kobiet...i to była ręka diabła.
Zarzucasz mi brak obiektywizmu? To sam posłuchaj...( 31 minuta, trochę wcześniej i trochę później):
http://www.chlebzywota.webuda.com/index ... a&Itemid=9

Dla znających język rosyjski.


artlik
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2012, 10:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: artlik » 14 maja 2012, 17:39

Nad Słowo Boże przedkładasz swoją Jego interpretację, nie chcesz wykonywać tego co w Bibli tylko trochę to ogładzić na własny użytek, a najgorsze, ze nawet tego nie widzisz. Smutne to ale Kazdy za siebie samego zda sprawę. Gdzie wyczytałaś ,że kobieta ma się ozdabiać w...cokolwiek, prócz dobrych uczynków ???



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości