Szukam noclegu w Krakowie

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
apiro
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: apiro » 21 sie 2012, 19:28

Jak w świetle tego sporu protestanci mogą stwierdzać, o czym czytałam w innych wątkach na forum,że w kościele katolickim jest zbawienie. Widzę tu sprzeczność. TolaB szczerze napisała o swojej wierze, ale spotkała się z krytyką i potępieniem.Zaznaczam ,że też kiedyś bardzo wierzyłam i czciłam Maryję. To się zmieniło odkąd poznałam nauczanie Biblii.
Co w takim razie ma zrobić katolić? Czy protestantyzm,tym bardziej tak bardzo podzielony, jest jedyną alternatywą?


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 21 sie 2012, 20:23

apiro pisze:Co w takim razie ma zrobić katolić?

Czytać Biblię i niezależnie od tego czy pewne rzeczy podobają nam się czy nie, ufać Bogu i iść Jego drogami.
Jest taka tendencja jednak w ludziach (zupełnie nie logiczna) przyjmowania tylko tych prawd, które pokrywają się z naszymi poglądami.
apiro pisze:Czy protestantyzm,tym bardziej tak bardzo podzielony, jest jedyną alternatywą?

Ależ tu nie chodzi o protestantyzm. Protestantyzm za nikogo nie umarł.
Chodzi o Jezusa i o zbawienie w Nim.
Rzecz w tym że "Jezus plus ktoś/coś" to już za dużo, o to "ktoś/ coś",
bo tylko Jezus jest Prawdą, Drogą i Życiem.


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 21 sie 2012, 22:15

Iv pisze:zi o Jezusa i o zbawienie w Nim.
Rzecz w tym że "Jezus plus ktoś/coś" to już za dużo, o to "ktoś/ coś",
bo tylko Jezus jest Prawdą, Drogą i Życiem.

Przecież katolicy tak uczą. Jednak jeśli jest się katolikiem, to trzeba przyjąć wszysko albo nic.


apiro
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: apiro » 23 sie 2012, 13:19

Ależ tu nie chodzi o protestantyzm. Protestantyzm za nikogo nie umarł.
Chodzi o Jezusa i o zbawienie w Nim.
Rzecz w tym że "Jezus plus ktoś/coś" to już za dużo, o to "ktoś/ coś",
bo tylko Jezus jest Prawdą, Drogą i Życiem.

Oczywiscie,ze nie.Jednak bedac w Krk trudno "wypelnic" to, o czym mowia protestanci.Tam jest albo:przyjmujesz wszystko, albo jestes apostata.Tym samym nie mozesz uczestniczyc w Sakramencie Komunii sw.na przyklad.A chodzic do kosciola dla "idei", aby tylko chodzic to bez sensu.Trzeba sie na cos zdecydowac.Moze protestanci mi powiedza,co o tym mysla?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 sie 2012, 13:24

apiro pisze:
Ależ tu nie chodzi o protestantyzm. Protestantyzm za nikogo nie umarł.
Chodzi o Jezusa i o zbawienie w Nim.
Rzecz w tym że "Jezus plus ktoś/coś" to już za dużo, o to "ktoś/ coś",
bo tylko Jezus jest Prawdą, Drogą i Życiem.

Oczywiscie,ze nie.Jednak bedac w Krk trudno "wypelnic" to, o czym mowia protestanci.Tam jest albo:przyjmujesz wszystko, albo jestes apostata.Tym samym nie mozesz uczestniczyc w Sakramencie Komunii sw.na przyklad.A chodzic do kosciola dla "idei", aby tylko chodzic to bez sensu.Trzeba sie na cos zdecydowac.Moze protestanci mi powiedza,co o tym mysla?


Jak Jezus wyzwala, to człowiekowi oczy się otwierają i nie może uwierzyć, ze był tak zaślepiony. Zostawia stare życie bez żalu, bo rodzi się do nowego, do życia z Panem.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
apiro
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: apiro » 23 sie 2012, 13:33

Małgorzata pisze:ak Jezus wyzwala, to człowiekowi oczy się otwierają i nie może uwierzyć, ze był tak zaślepiony. Zostawia stare życie bez żalu, bo rodzi się do nowego, do życia z Panem.

I szuka zboru,jak rozumiem....Po co wiec mowic ludziom,ze w Krk jest zbawienie? Otwarcie oczu a zmiana kosciola to chyba rozne sprawy.


Awatar użytkownika
Grzegorz97
Posty: 163
Rejestracja: 15 cze 2012, 20:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Grzegorz97 » 23 sie 2012, 13:34

apiro, jak Jezus otworzy oczy to czym prędzej się z KRK ucieka.


apiro
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2012, 14:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: apiro » 23 sie 2012, 13:39

Grzegorzu, to malo ludzi ma oczy otwarte przez Jezusa ;-) Skad jednak wciaz pelne koscioly katolickie? wszyscy na potepienie? :-/


Awatar użytkownika
Grzegorz97
Posty: 163
Rejestracja: 15 cze 2012, 20:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Grzegorz97 » 23 sie 2012, 13:59

apiro pisze:Grzegorzu, to malo ludzi ma oczy otwarte przez Jezusa Skad jednak wciaz pelne koscioly katolickie? wszyscy na potepienie?


Bo im oczy nie otworzył Chrystus tylko królowa niebios. :-P


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 23 sie 2012, 17:47

apiro pisze:
Małgorzata pisze:ak Jezus wyzwala, to człowiekowi oczy się otwierają i nie może uwierzyć, ze był tak zaślepiony. Zostawia stare życie bez żalu, bo rodzi się do nowego, do życia z Panem.

I szuka zboru,jak rozumiem....Po co wiec mowic ludziom,ze w Krk jest zbawienie? Otwarcie oczu a zmiana kosciola to chyba rozne sprawy.


A kto tak mówi?
Zbawienie jest tam, gdzie Duch Święty przekonuje świat o grzechu, Bóg Ojciec przyciąga do Syna, "pod krzyż" i człowiek jedna się z Bogiem. Czyli jest wszędzie tam gdzie Bóg zechce zadziałać.

Ale czy w KRK jest głoszone zbawienie z tylko Łaski, przez wiarę w Pana Jezusa Chrystusa, który oddał życie za grzeszników? Nie.
KRK jest instytucją głoszącą imitację Jezusa, wypacza znaczenie Łaski, urąga Bogu gdy Chwałę Jemu należną kieruje na szeregi innych "pomocników".
Daje ludziom złudną nadzieję na jakieś czyśćce, pchając ich przy tym swoją fałszywą ewangelią zupełnie w inne miejsce :/

apiro pisze:Skad jednak wciaz pelne koscioly katolickie? wszyscy na potepienie?

„Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić...” (Ewangelia wg św. Jana 3:3-7)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
jonatan
Posty: 75
Rejestracja: 01 sty 2012, 03:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jonatan » 24 sie 2012, 03:09

Ja nie wiem w jaki sposób sądzi Bóg. On powołał Kościół Jezusa i napełnia go Swoim Duchem Świętym. Czy ważna jest denominacja? Raczej nie, tylko chodzenie w Duchu Bożym. Fakt, w KRzK doktryna diametralnie różni się od tego co jest zapisane w Biblii (nawet katolickiej!), ale czy to znaczy że nasz Pan nie ma planu wobec katolików? Osobiście wierzę że sam Jezus wyprowadzi ich z tego marazmu (tj. z KRzK), ale nie można też twierdzić że nikt stamtąd nie zostanie zabrany przez Pana kiedy On przyjdzie po Swój Kościół przed uciskiem. Bóg jest suwerenny i to On będzie sądził świat, czy nam się to podoba czy nie. Stawianie się na równi z Nim i próbowanie dociekania Jego zamiarów jest grzechem największej pychy jaka może przyjść do głowy człowiekowi - z tego samego powodu Ewa dała się zwieść szatanowi w raju, bo chciała być jak Bóg. No i otworzyły jej się oczy, tyle że nie w tę stronę co było trzeba... :-|


Ale dla was, którzy boicie się mojego imienia,
wzejdzie słońce sprawiedliwości z uzdrowieniem na swoich skrzydłach.
Ml 3:20
TolaB
Posty: 70
Rejestracja: 01 sty 2012, 12:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: TolaB » 24 sie 2012, 21:55



Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 25 sie 2012, 06:42

TolaB, nie ma tego filmu, który podałaś!
Są natomiast wykłady - JEZUS CHLEBEM ŻYCIA - o których wysłuchanie Cię proszę: http://tiny.pl/hlh8m
Zechciej wysłuchać- wiele zrozumiesz! Chyba chcesz wzrastać w zrozumieniu Bożego Słowa?...
Pozdrawiam :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
TolaB
Posty: 70
Rejestracja: 01 sty 2012, 12:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: TolaB » 26 sie 2012, 21:04



TolaB
Posty: 70
Rejestracja: 01 sty 2012, 12:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: TolaB » 26 sie 2012, 23:19

Obrazek



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości