Nienawidzę swojego ojca

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
brr700
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Nienawidzę swojego ojca

Postautor: brr700 » 02 lut 2019, 14:42

Tak jak w tytule. Jest alkoholikiem, marzę o jego śmierci albo odpłatę za wszystko co mi zrobił z niszczeniem życia włącznie. Chciałbym się na nim zemścić. Frustracja i nienawiść już naprawdę sięga zenitu. Wiem, że nie chcę go na swoim ślubie, jeśli kiedykolwiek będzie. Po prostu nie chcę mieć z nim żadnego kontaktu. Pogarda, nienawiść, wstręt i chęć odpłaty moją obojętnością na to jak kiedyś będzie w potrzebie. To są moje pragnienia wobec niego, mimo, że mnie niszczą. Mimo to. Poznałem jego prawdziwą osobę zaraz po skończeniu szkoły dwa lata temu. Wcześniej też się awanturował, pił i nie dawał pieniędzy, nie interesował się rodziną. Ale jak zaczął dwa lata temu celowo podcinać mi skrzydła, działać na moją szkodę, tylko jak sobie przypomnę w jakim gównie się znalazłem to dosięga mnie depresja i jednie chęć zemsty. Już nie widzę wyjścia ze swojej sytuacji. Za bardzo mam psychikę zszarganą, by sobie z tym poradzić. Za późno by pójść na studia, na które i tak nie mam pieniędzy ani wsparcia. Jedynie gnicie w pracy, której nienawidzę do końca życia. Jakbym powiedział o tym ludziom wokół mnie to by nie uwierzyli, że ktoś może nie pójść na studia dlatego, że nie dostał na nie pieniędzy, mimo, że ojciec ma ich sporo. Że własny ojciec zwodził mnie, by na nie poszedł, mieszał w głowie. Ufałem mu, jak to ojcu a jest teraz u kresu. Mieszkam na zadupiu, chrześcijan praktycznie nie ma, to i tak nic nie zmienia. Nadal nie jestem w stanie uwierzyć w to, że można być takim mitomanem, krętaczem i tak bardzo złym człowiekiem dla innych a tym bardziej dla własnej rodziny. Być aż tak przekonanym o własnej wspaniałości, wierzyć we własne wykreowane kłamstwa.
Jak to się ma do 4 przykazania? Pismo nie podaje przykładu człowieka, który działa na szkodę swojej rodziny i jest jej wrogiem.

Danielps
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Re: Nienawidzę swojego ojca

Postautor: Danielps » 05 lut 2019, 15:28

Chciałem powiedzieć, że sam miałem ojca alkoholika. Nie takiego zwyczajnego. On cały czas był pijany. Dosłownie. Był czerwony jak indianin. 100% swego czasu pił, albo trzeźwiał, miał olbrzymie długi, wyglądał jak potwór z wielkim worem zamiast brzucha i rączkami i nóżkami jak patyczki. Cały czas były jego deliryczne narzekania na moją matkę i jej narzekania na niego. Tak więc wiem o czym mówię.

Pewnie gdyby nie on moje życie wyglądałoby inaczej, ale na pewno Bóg kocha mnie bardziej gdyż przeżyłem w życiu wiele, a on wstawia się za poszkodowanymi.

Popatrz na to w ten sposób - Bóg Ci to wynagrodzi wszystko jeżeli tylko postarasz się przebaczyć.

Jezus mówił o błogosławionych, którzy cierpią niesprawiedliwie. Popatrz na to w ten sposób.

Pytasz się jak to się ma do 4 przykazania, a jak się to ma do przykazania nie zabijaj? "21 Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi." Mateusza 5, 21-22.

Sama nienawiść jest czymś prowadzącym do okropieństw... Zaufaj Bożej sprawiedliwości, pozbądź się gniewu - "Zemsta należy do mnie mówi Pan" - bądźmy raczej radośni, że nasze krzywdy będą jakoś zaadresowane odpowiednio.

Patka
wyznanie: Protestant
O mnie: Pan Jezus jest największą miłością mojego życia, wierzę w Jego miłość i darmowe zbawienie przez wiarę.
Kontaktowanie:

Re: Nienawidzę swojego ojca

Postautor: Patka » 25 lut 2019, 08:39

Przeczytaj moje świadectwo o tym jak Pan zabrał mi gorycz :))) Pozdrawiam (w dziale świadectwa)

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”