Boże Narodzenie

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 28 gru 2013, 12:16

kontousunięte1 pisze:
Magda, ja też powołuję się na ten werset :-D :-D i modlę się i mam nadzieję,że Bóg mnie wysłucha,nawet gdybym ja tego nie doczekała. Tak sobie myślę,że moja radość w niebie nie mogłaby być pełna /a może się mylę-Bóg to wie/, gdybym miała świadomość,że powierzone mi dzieci zginęły. Z drugiej strony mamy bardziej kochać Boga i pełnić Jego wolę. Skoro taka jest Jego wola-to cóż można powiedzieć, zapłakać tylko i pochylić głowę w pokorze.


I w ten sposob stalas sie sama swiadectwem i prezentem noworocznym dla nas wszystkich... ach, jak przyjemnie jest czytac cos takiego! :flower:


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 gru 2013, 13:02

kontousunięte1 pisze: Z drugiej strony mamy bardziej kochać Boga i pełnić Jego wolę. Skoro taka jest Jego wola-to cóż można powiedzieć, zapłakać tylko i pochylić głowę w pokorze.

Czy dopuszczasz myśl, ze Bóg nie chce zbawienia twojego syna??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 28 gru 2013, 14:15

Małgorzata pisze:Czy dopuszczasz myśl, ze Bóg nie chce zbawienia twojego syna??

Ja myślę,że nie o to chodzi. Skoro ktoś /syn,córka mam na myśli/ uporczywie zaprzecza istnieniu Boga, wyśmiewa się ze mnie /z wierzących/,obraża Jezusa itd.itp., to nawet Bóg -dając wolną wolę człowiekowi - nie będzie zmuszał na siłę do wiary. Nie o to chodzi czy Bóg chce czy nie chce,aby ktoś ginął, ale do wiary potrzeba dwojga. Tego kto chce uwierzyć i Boga,któ¶y go do wiary pociągnie.
Jj,ależ mnie podbudowałeś. :flower2:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 28 gru 2013, 14:34

Mt 18:14 bw "Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, aby zginął jeden z tych małych."

2P 3:9 bw "Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania."

Wiesia miejmy nadzieje dla naszych dzieci. Bóg nam to obiecuje ma taką wole zeby zbawić.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 28 gru 2013, 15:02

magda pisze:Wiesia miejmy nadzieje dla naszych dzieci. Bóg nam to obiecuje ma taką wole zeby zbawić.


Dziewczyny. Ku pociesze opowiem Wam historię dotyczącą mojej córki.

Narodziłam się na nowo i zaczęłam głosić córce. Ona nic. Gadał dziad do obrazu, a obraz ani razu. Gadałam rok. Nic. Byłam przerażona....aż dostałam olśnienie, że ja nie mogę przyprowadzić jej do Jezusa w żaden sposób. Przyprowadza Bóg.

Powiedziałam: Boże, wybacz moim staraniom. Ufam, że ona Ciebie pozna. I od tej pory o Bogu nawet nie pisnęłam.

Pół roku później była już nowo narodzona, a jak przypominam sobie zbiegi okoliczności, które do tego miejsca ją doprowadziły, to mogę tylko uznać, że obejrzałam chwałę Boga. Ja nie miałam w tym udziału żadnego.

magda pisze:2P 3:9 bw "Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż
niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania."


Amen


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 gru 2013, 15:23

kontousunięte1 pisze:Tego kto chce uwierzyć i Boga,któ¶y go do wiary pociągnie.

Szawłowi wydawało się, że wierzy, choć z Bogiem Żywym nie miał nic wspólnego i zabijając "heretyckich" chrześcijan sądził, że spełnia dobry uczynek i Bogu się przypodoba. Ale Pan miał inny plan. Na przekór Szawłowi objawił swoją wolę i nawrócił go prawdziwie :D I chwała Mu za to :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 28 gru 2013, 17:05

kruszynka pisze:Pół roku później była już nowo narodzona, a jak przypominam sobie zbiegi okoliczności, które do tego miejsca ją doprowadziły, to mogę tylko uznać, że obejrzałam chwałę Boga. Ja nie miałam w tym udziału żadnego.


No to jesteś teraz szczęśliwa. Ja się o syna modle i zdaję się na Boga no i czekam. Nawet mu nie gadam bo nawet trudno mieszkam w innym mieście. Powiedziałam mu kiedyś ze poproszę Boga na sadziezebym mogła w to jezioro ognia za niego wskoczyc i czy mu to sie spodoba bo na pewno nie dopuszczę zeby on tam był. To tak chyba sie nie da bo każdy za siebie ale mu to powiedziałam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 sty 2014, 12:05

pomodlę się o was .


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sty 2014, 11:39

Dzięki Lashu. A tak się zastanawiam czy w ogóle ja sie dobrze modlę bo proszę żeby Bóg mi pomógł a jak sobie przypominam to Jezus tak sie nie modlił np: Ojcze wzbudź Łazarza z grobu a wręcz od razu dziękował i mówił Dziękuję że mnie wysłuchałeś . Może jak proszę to tak jak bym nie wierzyła w 100% ,ze Bóg pomoże może trzeba dziekować za wysłuchanie modlitwy tak jak bym była 100% pewna że juz Bóg mi pomógł. Zastanawiam się nad tym.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 sty 2014, 11:48

magda pisze:Dzięki Lashu. A tak się zastanawiam czy w ogóle ja sie dobrze modlę bo proszę żeby Bóg mi pomógł a jak sobie przypominam to Jezus tak sie nie modlił np: Ojcze wzbudź Łazarza z grobu a wręcz od razu dziękował i mówił Dziękuję że mnie wysłuchałeś . Może jak proszę to tak jak bym nie wierzyła w 100% ,ze Bóg pomoże może trzeba dziekować za wysłuchanie modlitwy tak jak bym była 100% pewna że juz Bóg mi pomógł. Zastanawiam się nad tym.
Czasami nie wiemy jak się modlić - po prostu proś Ducha Św o prowadzenie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sty 2014, 11:57

Robię to ,ale się zastanawiam czy nie lepiej modlic sie dziękczynieniem bo pokazuje to wiarę ze Bóg na pewno wysłuchał i ze jest sie pewnym tego. No tak tylko sobie gdybam.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
mamamarta55
Posty: 27
Rejestracja: 05 sty 2012, 14:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mamamarta55 » 03 sty 2014, 13:38

magda pisze:Robię to ,ale się zastanawiam czy nie lepiej modlic sie dziękczynieniem bo pokazuje to wiarę ze Bóg na pewno wysłuchał i ze jest sie pewnym tego. No tak tylko sobie gdybam.


Ja dziękuję Bogu za to, że mogę się modlić i prosić go o różne sprawy. To że nie raz nie widzimy efektu to nie znaczy, że Pan Bóg nie słyszy i nie wysłuchuje.
Nasze zamiary i prośby nie są nie raz zgodne z planami Bożymi. Pan Bóg nas zna i zna nasze siły, chęci i słabości. Bóg jest miłością i nie czeka na nasze upadki On nas chroni przed nimi i podnosi jak już upadniemy.

Można modlić się nawet bez słów, jak nie mamy sił je wypowiadać. Wielka jest wierność Boga...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sty 2014, 13:45

No masz racje że nasze prośby czasem nie są zgodne z wolą Boga , ale ja myślę ze prośba o nawrócenie czy zdrowie to jest zgodna .No moze czasem zdrowie Bóg tak jak Pawłowi nie całkiem zwraca zeby się człowiek nie zrobił hardy i nie wynosił nad innych bo więcej moze ale nawrócenie jest zgodne z wola Bożą.

1Tm 2:4 bw "który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy."


a tu o Pawle

2Kor 12:7 bw "Bym się więc z nadzwyczajności objawień zbytnio nie wynosił, wbity został cierń w ciało moje, jakby posłaniec szatana, by mnie policzkował, abym się zbytnio nie wynosił."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
mamamarta55
Posty: 27
Rejestracja: 05 sty 2012, 14:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mamamarta55 » 03 sty 2014, 14:09

magda pisze:No masz racje że nasze prośby czasem nie są zgodne z wolą Boga , ale ja myślę ze prośba o nawrócenie czy zdrowie to jest zgodna .No moze czasem zdrowie Bóg tak jak Pawłowi nie całkiem zwraca zeby się człowiek nie zrobił hardy i nie wynosił nad innych bo więcej moze ale nawrócenie jest zgodne z wola Bożą.

1Tm 2:4 bw "który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy."


a tu o Pawle

2Kor 12:7 bw "Bym się więc z nadzwyczajności objawień zbytnio nie wynosił, wbity został cierń w ciało moje, jakby posłaniec szatana, by mnie policzkował, abym się zbytnio nie wynosił."


Proszę Boga o nawrócenie mojego męża i nie tylko ja proszę o to ale cały Zbór i moi rodzice.
Zmiany na przestrzeni lat nastąpiły ale do nawrócenia jeszcze nie doszło. Nie niecierpliwię się bo ufam Panu Bogu. On ma swoje plany wobec nas a my powinniśmy mu zaufać a nie oskarżać się że mamy małą wiarę.
Takie samooskarżenia powoduję tylko zwątpienia.
Właśnie przed chwilą mój mąż poszedł do "kolegi" wiadomo po co. Wypić sobie troszkę a potem muszę słuchać przeróżnych wywodów. Taki mój krzyż i muszę go nieść a Pan Bóg chce mojego dobra i muszę mu zaufać.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 sty 2014, 14:35

Ja się nie oskarżam o małą wiarę tylko zastanawiam się czy to nie wygląda na małą wiarę. Co do twojego męża to trzeba się modlić i mieć pokój Boży w sercu ,nie rób mu wymówek tylko chwal zawsze jak zrobi jakieś postępy może jak juz będzie trzeźwy to dopiero pogadaj. Ja też się za niego pomodlę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości