Czy modlenie się o pracę nie jest w Duchu Ewangelii?

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 12 sie 2014, 19:56

login2, jak więc według Ciebie powinna być napisana prośba o modlitwę o pracę (czy w ogóle powinna być).

Małgorzata pisze:Oczywiście, ze niebieskich, ale w Chrystusie mamy radość, pokój, szczęście bez względu na okoliczności. Już tu na Ziemi mamy świadomość dziedzictwa niebieskiego. Czy jest większe szczęście dla chrześcijanina?


W tym przypadku chodzi jednak o zwykłą, codzienną sprawę jaką jest praca, więc dla mnie to jest niepotrzebne uduchawianie zwykłych spraw.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 12 sie 2014, 20:12

login2 pisze:Czy naprawdę tak ciężko zrozumieć, że tu chodzi o formę


Dobrze. Pozytwista nie rozpisał się i ubrał prośbę w tylko jedno proste zdanie, więc jego forma nie jest może najlepsza, ale i ty nie zadałeś uprzejmie pytania o wyjaśnienie lub nie zwróciłeś grzecznie uwagi, aby popracował nad formą lub wyjaśnił dlaczego znajduje się w takiej potrzebie, tylko wziąłeś bata i go zlałeś. Moznaby powiedzieć, że oboje mogliście to zrobić lepiej.


.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 12 sie 2014, 20:57

Oberyn. pisze:W tym przypadku chodzi jednak o zwykłą, codzienną sprawę jaką jest praca, więc dla mnie to jest niepotrzebne uduchawianie zwykłych spraw.

Informowałam cię już, że pisałam te słowa w odpowiedzi na słowa dr.sky'ego w odpowiedzi na post logina2, a ty dalej swoje. Nie rozumiesz czy nie chcesz rozumieć? Ja w ogóle nie pisałam o pracy!


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 12 sie 2014, 22:43

Cooo? Ludzie, chłopak zaufał Panu Jezusowi, prosi o modlitwę o pracę, bo tego potrzebuje, a ktoś z forum go objechał. Za co? Że mu potrzeba pracy? I ma rację, że prosi Boga. To tylko dobrze o nim świadczy, że zwraca się do Boga.
A jak ma żyć? Powietrzem? W każdej trudnej sytuacji należy prosić Boga o pomoc. Znaleźć prace jest trudno. Pozytywista nie prosił o głupotę, ale o rzecz ważną.
Pozytywny, Ty się nie przejmuj. Modlę się za Ciebie.
Z Bogiem.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Awatar użytkownika
Radex
Posty: 186
Rejestracja: 20 lut 2012, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Radex » 13 sie 2014, 11:48

Modlenie się o pracę jest w duchu Ewangelii no chyba, że ktoś chce się położyć do góry brzuchem i czekać na przyjście Pana tak jak Tesaloniczanie.

"Albowiem dochodzą nas słuchy, że niektórzy pomiędzy wami postępują nieporządnie: nic nie robią, a zajmują się tylko niepotrzebnymi rzeczami" 2 Tes 3,11.

"Bo gdy byliśmy u was, nakazaliśmy wam: Kto nie chce pracować, niechaj też nie je" 2 Tes 3,10.

"Tym też nakazujemy i napominamy ich przez Pana Jezusa Chrystusa, aby w cichości pracowali i własny chleb jedli" 2 Tes 3,12.


Tylko Bogu Chwała!

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości