jak to jest z tym uzdrowieniem?

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tym uzdrowieniem?

Postautor: kontousunięte1 » 14 paź 2015, 11:29

magda pisze:Ale jakie odloty gdzie tam są odloty?

Skoro ten pan tak skutecznie masowo uzdrawia i wypędza demony,ja bym chciała żeby do Brukseli pojechał i powypędzał z tych rządzących Unią. Tam ewidentnie nieczyste siły mają się świetnie.
Nie sztuka jakiemuś zacofanemu ludkowi wmówić cuda i sugestią ulżyć w cierpieniu.
Proszę uprzejmie ,aby zwolennicy masowych uzdrowień i twierdzenia,że tego można się nauczyć,że KAŻDY może uzdrawiać i zostać uzdrowiony /kwestia kursu i wiary/ dali mi wiarygodne tłumaczenie wersetu:
2Tm4:20 " (20) a chorego Trofima zostawiłem w Milecie. "
Andevi-komu tu wiary zabrakło? Pawłowi? Trofimowi? Jakiego demona miał Trofim?

Dlaczego Tymoteusz chorował? Dlaczego Paweł chorował? Z niedowiarstwa pewnie i uprawiania demonologii.
Czekam na konkrety.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tym uzdrowieniem?

Postautor: magda » 14 paź 2015, 14:03

Ale ten gościu nie uczy jak uzdrawiać. On uczy jk wychodzic do ludzi jak się nie wstydzic podejść co do ludzi mówic takie rzeczy , Jezus też uczył mówił ze sa demony których nie da sie wypedzic zwykle a tylko za pomoca pistu i modlitw . Tez mówił jak maja postępować , gdzie mieszkać itp. Posłuchaj jak uczy np pościć jak to robić jak w taki dzień mamy sie czuć jak modlic. Owszem nie w każdym przypadku zadziała taki dar bo Bóg ma swoje plany jeśli zaplanował komuś np umrzeć to nikt tej osoby nie zdoła uzdrowic choćby miał dar. Czasem choroba jest jak u Pawła w jakims celu i wtedy nie zadziała taki dar. Nie każdą chorobe powodują demony. Co do niedowiarstwa Jezus wyraźnie powiedział ze cuda nie dzieja sie z powodu niedowiarstwa dlaczego to negujesz sam Jezus nie mógł robic cudów u ludzi nie wierzących
Mt 17:19-20 bw "(19) Wtedy przystąpili uczniowie do Jezusa na osobności i powiedzieli: Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić? (20) A On im mówi: Dla niedowiarstwa waszego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tym uzdrowieniem?

Postautor: kontousunięte1 » 14 paź 2015, 14:10

magda pisze:Ale ten gościu nie uczy jak uzdrawiać.

A co robi na tych 40 minutowych lekcjach,a po nich idą w miasto i w godzinę 30 uzdrowień?
A co z 2Tm4:20?
Ja bym chciała,aby andevi się wypowiedziała,ale dała dyla.
Cóż,łatwo zarzucić wszystkim w koło to i owo i nie pokazac się więcej :-/
Nie będę tych filmów dalej oglądać.Zobaczyłam 1 i kawałek 2-go.
Wystarczy.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tym uzdrowieniem?

Postautor: magda » 14 paź 2015, 16:13

Ja jestem na 13 o poscie, on bardzo rozwleka to co sie da powiedzieć duzo krócej ale da sie wytrzymać. Na pewno nie uczy jak uzdrawiac do tej pory nie widzę a ten fragment to ci wytłumaczyłam. Nie zawsze mozna uzdrowić, bo jeśli wola Boga jest to zeby ktos chorował to nie uzdrowisz wbrew woli Bozej Paweł sam powiedział ze jego choroba była z woli Bożej Bóg chciał zeby on miał ten cierń bo Paweł miał tendencja do pychy. Nie wiemy dlaczego nie uzdrowił kogos tam innego czasem nie da sie uzdrowic nawet majac dar Ducha.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tym uzdrowieniem?

Postautor: madelinka » 14 paź 2015, 16:18

Nie wolno lekceważyć Torbena, bo ma ogromny wpływ na ludzi. Jego nauka o nawróceniu, pokucie jest powierzchowna ale biblijna, ale o chrzcie już nie. Przyciąga ludzi spektaklem i obietnicą życia ponadnaturalnego. (nie podważam jego dobrych intencji, ale według mojej oceny zbłądził). Dlaczego "nawróciło" się tylu ludzi na całym świecie? Świadectwa mówią same za siebie: np."przyjąłem chrzest bo doświadczyłem mocy, czegoś niezwykłego, uzdrowienia ". Budowanie na darach jest prostą drogą do zguby. Co stanie się z tymi ludźmi (są tam też dzieci od 7-12lat) gdy te dary zostaną im odebrane?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tym uzdrowieniem?

Postautor: kontousunięte1 » 14 paź 2015, 16:21

No tak,tylko,że andevi /już nie wiem w jakim temacie,bo nie odpowiada/, dała link do filmu,gdzie ten facet właśnie uczy o tym,że uzdrawiać można każdego i każdy może to robić. Twierdzi,że przyszła grupa ludzi i przez 40 minut ich szkolił a potem wyszli na ulice miasta i w godzinę uzdrowili 30 osób.
To jest jakieś wariactwo,wmawiać ludziom takie bzdury. Szkoda,że andevi nie chce się wypowiedzieć i brnie w takie fałszywe nauki. Może te filmiki były w temacie o chorobach umysłowych? Nie wiem,bo nazbierało się tych wrzutek od andevi w różnych tematach.Ja mówię o tym filmiku i jeszcze jednym,który pobieżnie przeleciałam,jak on wyganiał demony,chrzcił w Singapurze chyba. Toż to jakieś diabelstwo było. Zaczęłam też oglądać jedną z jego lekcji /tam gdzie jest tak ich dużo,no i wymiękłam/. Jak zaczął gadać ,że nie było budynków kościelnych,że tylko Dzieje Ap.itp. głupoty to wywaliłam linki do śmieci.
To nie jest Ewangelia.
Albo ja mam inną Biblię i znam inne nauczanie.
madelinka:
Nie wolno lekceważyć Torbena, bo ma ogromny wpływ na ludzi.

Gdyby nie wrzutki andevi to nie wiem,czy wiele osób o nim słyszało.
Budowanie na darach jest prostą drogą do zguby. Co stanie się z tymi ludźmi (są tam też dzieci od 7-12lat) gdy te dary zostaną im odebrane?

Facet ewidentnie pogubił się. Na darach w ogóle nie powinno się budować, one są ewentualnie skutkiem wiary i dane temu komu chce Bóg,a nie z kopyta jak leci wszystkie wszystkim.


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tym uzdrowieniem?

Postautor: andevi » 14 paź 2015, 21:37

kontousunięte1, skoro do mnie pijesz, to Ci odpowiem.
Zastanawia mnie bardzo to, że właśnie Ciebie nauczanie Torbena aż tak sprowokowało.I dlaczego tak wrogo zaczęłaś się nagle odnosić do mnie.
Moze sobie najpierw sama na te pytania odpowiedz. Co tak Cię denerwuje w tej pierwszej lekcji Torbena, w jego świadectwach. Bo jak piszesz nie weszłaś głębiej w to, czego naucza, zatrzymałaś się na pierwszych 20 minutach pierwszego wykładu.
Hm, angielskiego nie znasz, więc nie jesteś w stanie rozumieć tych, które nie mają polskiego tłumaczenia. Dlaczego więc autorytatywnie i negatywnie wypowiadasz się na ich temat? Powiedz po prostu uczciwie, co Cię boli i nie jedź po mnie, bo mi to nie pasi i użerać się publicznie z siostrą w wierze nie mam najmniejszego zamiaru. Wystarczy mi to, co się dzieje na polemikach.

Co do szkoleń, które Torben organizuje w Danii, skąd pochodzi i gdzie mieszka ze swoją rodziną.
Pewien sportowiec ufundował centrum, w którym odbywają się szkolenia Luke 10. Trwają one ponad 2 miesiące. Ludzie, którzy tam są przyjmowani, otrzymują te szkolenia za darmo, mogą mieszkać w hotelu, który ten człowiek kupił właśnie w tym celu. Kursiści są z całego świata. Warunkiem przyjęcia na szkolenie jest zaliczenie seminarium kick-start (weekendowe szkolenia, które Torben albo ludzie z ekipyy Luke 10 dają ZA DARMO na całym świecie), przestudiowanie lekcji z Pioneer School (dostępne online również ZA DARMO), przestudiowanie dogłębne księgi Dziejów Apostolskich oraz lektura książki Torbena pt "The Last Reformation". Nie są to więc ludzie z ulicy, a nowo narodzeni chrześcijanie, którzy mają pragnienie szukania najpierw Królestwa Bożego. Rezygnują ze wszystkiego, zostawiają pracę, sprzedają domy i jadą w nieznane. Jadą do centrum szkoleniowego w Danii,by uczyć się, jak być misjonarzami na co dzień. Potem ewangelizują po całym świecie.
Sama uczestniczyłam w takim seminarium kick-start. Oprócz teorii jest dużo praktyki na ulicy. Tak jak pisze Magda, ludzie uczą się przełamywać swój strach, wychodzić do chorych, pytać tak, by nie być natarczywym, głosić Ewangelię w kreatywny, interesujący i prosty sposób. Nie uczą się technik. Uczą się przez naśladownictwo, w relacji majster-czeladnik. Obserwują, a potem sami pod okiem szkolącego robią to samo. Po to, by nabyć pewności, wprawy i potem szkolić innych, w ten sam sposób.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tym uzdrowieniem?

Postautor: andevi » 14 paź 2015, 21:52

magda, myślę, że Torben celowo wiele rzeczy powtarza i wizualizuje to, o czym mówi. W tej sposób wiedza się utrwala ;)
Zauważ, że każdy wykład zaczyna od świadectw czy odpowiedzi na pytania, które ludzie do niego nadesłali w związku z poprzednim nauczaniem. Można do niego zawsze napisać, ma też konto na Facebooku. Na YouTube jest kanał The Last Reformation, gdzie regularnie wrzucane są filmiki - świadectwa z działalności zespołów Luke 10 czy podróży Torbena.
Fakt, jego nauczanie jest... rewolucyjne. I będzie prowokowało. Ale zapala też wielu, którzy od lat nosili w sercu pragnienie Nowego. Porywa tych, którzy szukają Królestwa.
W Polsce też są ludzie, którzy ideę Torbena niosą dalej. Szkoda tylko, że jest ich tak mało :(


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tym uzdrowieniem?

Postautor: Noemi » 14 paź 2015, 21:58

andevi a czy Todd White tez działa w ten sposób albo był u Torbena


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tym uzdrowieniem?

Postautor: andevi » 14 paź 2015, 22:06

Nie znam Todda White'a, ale podejrzewam, że ten propaguje właśnie Ruch Wiary.
Zaznaczam, że ja nie mam nic wspólnego ani z Bennym Hinnem, ani z Joyce Meyer, ani z Joelem Osteenem.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tym uzdrowieniem?

Postautor: Noemi » 14 paź 2015, 22:22

pytam bo wiem że był w Danii a ma podobny sposób działania jak Torben ,ale dobrze podejrzewasz ,pozostała trójka też z tej paczki


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tym uzdrowieniem?

Postautor: andevi » 14 paź 2015, 22:50

Nie słyszałam, by Todd głosił nawrócenie i pokutę, a potem chrzcił tych, których uzdrowił, czy też modlił się o wylanie Ducha nad nimi. Słyszałam tylko, że biega po ulicach i uzdrawia.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tym uzdrowieniem?

Postautor: Samolub » 15 paź 2015, 08:37

Hmmm dla mnie to bardziej przypomina trening. Dużo zamieszania, a efekty zerowe, lekka autosugestia. Trening jest okey, tylko skąd te nalecialosci z nie chrzescijanstwa podczas niektórych egzorcyzmow, albo przekazywanie odczuć ducha świętego.

Nie ma to rąk i nóg. Nie widzę aby przeprowadzali wywiad czy rozmowę na temat wiary. A to ma główny wpływ na to czy Duch Święty zadziała. Liczy się cel, nawrocenie czy potwierdzenie mocy Bożej. Ja tam uzdrowien czy mocy Ducha Świętego nie widziałem na żadnym klipie.

Także nie rozumiem skąd to zainteresowanie czy nauczanie. Trzeba im ćwiczyć ale nie na ulicy, zmienić podejście oraz nastawić się na służbę a nie budować nowy ruch. Innaczej mogą latami tak trenować.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tym uzdrowieniem?

Postautor: madelinka » 15 paź 2015, 17:25

Może dopowiem, bo to istotne: Większość nauki Torbena jest zgodna z Biblią, ale gdy naucza o chrzcie, (a chrzest jest w jego nauce podstawą, bo jest momentem "wylania" darów) bardzo się miesza mówiąc, że:Bóg chce aby życie każdego obfitowało w cuda, swiadectwem twojej wiary jest zycie ponadnaturalne (choć w innym miejscu mówi, że prawdziwie narodzonego z Boga można poznać tylko po tym,że nie żyje w grzechu ); twierdzi, że chrzest Duchem Świętym jest oddzielnym wydarzeniem i może odbyć się tylko poprzez nałożenie rąk ( w innym miejscu twierdzi, że ponieważ to Bóg chrzci Duchem, może się to też stać na osobistej modlitwie, ale potem znów wraca do twierdzenia, że Bóg potzrebuje rąk ludzkich, by udzielić swego Ducha); widocznym znakiem chrztu musi być mówienie językami; twierdzi, że jeśli nie jesteś prawdziwie zbawiony to brakuje ci mocy, a ta objawia się w darach: języki, proroctwa, uzdrawianie; "Kto ma uszy, niechaj słucha"!!!

andevi pisze: myślę, że Torben celowo wiele rzeczy powtarza i wizualizuje to, o czym mówi. W tej sposób wiedza się utrwala


Tym gorzej dla niego. Wizualizacja jest głęboko okultystyczną techniką, zaczerpniętą z buddyzmu. Sama byłam ofiarą tej techniki i przestrzegam każdego, kto chciałby z niej skorzystać!!! Otwiera na świat demonów, zmienia percepcję i rujnuje osobowość. Mnie wyciągnął z tego Bóg, ale dochodziłam do siebie 10 lat. Co ciekawe, właśnie psychologia proponuje dziś wizualizację, jako istotny element terapii. Nie dajcie się zwieść!!!
Rozumiem andevi, że zachwyciłaś się Torbenem, ale pamiętaj że to tylko człowiek, i jako człowiek mógł zbłądzić. Jego nauka nie jest w 100% zgodna ze Słowem Boga, więc powinnaś dobrze ją przeanalizować, zanim będzie za późno.


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tym uzdrowieniem?

Postautor: madelinka » 15 paź 2015, 17:37

andevi pisze:Nie słyszałam, by Todd głosił nawrócenie i pokutę, a potem chrzcił tych, których uzdrowił, czy też modlił się o wylanie Ducha nad nimi. Słyszałam tylko, że biega po ulicach i uzdrawia.


To prawda, przytoczę co mówi sam Todd o grzechu:"Wielu ludzi nauczono, że Jezus został ukrzyżowany za nasze grzechy i że przyszedł na ziemię, bo jesteśmy tak wielkimi grzesznikami. Dlatego nauczono nas, że krzyż obnaża nasz grzech, ale to nieprawda. Krzyż pokazuje twoją wartość. Grzech stanowił problem, ale większy problem stanowiło to, że my byliśmy synami, tylko o tym nie wiedzieliśmy. A co, jeśli Jezus przyszedł na ziemie po to, by nam przywrócić tożsamość i jeśli sobie tego nie uświadomisz, nadal będziesz nazwany grzesznikiem? "

Niestety, Todd modli się o ducha nad ludźmi i przekazuje go przez nałożenie rąk. A jaki to duch, można zobaczyć w Bethel Church np tu:

https://www.youtube.com/watch?v=F8t3-IW6TVw

Zapomniałam dodać, że Torben twierdzi, ze chrzest zbawia!!!
Oczywiście chrzest w imię Jezusa, a oddzielnie Duchem Świętym;Fragment, w którym Jezus posyła uczniów i nakazuje im chrzcić w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, tłumaczy: musimy pokutować przed Ojcem, zostać ochrzczeni w Chrystusa (chrzest wodny) i potem przez nałożenie rąk zostać ochrzczeni Duchem Świętym-inaczej to nie działa...



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości