Owoce

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Pan Piernik » 19 sty 2016, 11:54

andevi pisze:
Powiedział mu, że... napisze książkę. Dla Torbena było to coś niemożliwego. Jest dyslektykiem, nie umie pisać. Ledwo zdał maturę. A tu Bóg mu mówi: "Napiszesz książkę. Codziennie będę Ci dawał jeden rozdział".

Czyli to są słowa "samego Boga" - no no - to po prostu "Pismo Święte"


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Oberyn. » 19 sty 2016, 12:11

Andevi, jak książka będzie przetłumoczona na polski, to daj znać. Nigdy nie spotkałem się z tym, żeby Bóg "dawał" komuś natchnienie do pisania książki, a tak to wygląda. Jakby Torben pisał Biblię 2.0. Rozumiem jak w sercu kaznodziei/pastora/ewangelisty zrodzi się pomysł napisania książki, ale, żeby Bóg mu "dyktował"? Coraz dziwniejszy wydaje mi się ten Torben.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Samolub » 19 sty 2016, 13:00

Pisze o tym we wstępie do swojej pierwszej książki, Sound Doctrine.
Był nawróconym z ateizmu, nowo narodzonym chrześcijaninem. 6 lat po nawróceniu. Pragnął ewangelizować tak,by ten owoc był trwały. Był już nawet pastorem, założył dwa zbory, ale... czegos brakowało, coś było nie tak, nie wiedział, o co chodzi. Dlatego podjął post, by Bóg mu pokazał, co jest jego drogą, jaka jest Boża wola co do niego. Był to dla niego czas szukania Boga. Rozpaczliwego szukania sensu swojego chrześcijaństwa.


Stop, jedno kłamstwo pogrubione
Kto widzi ? =P

Chetnie przeczytam =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: andevi » 19 sty 2016, 19:32

Pan Piernik, Oberyn, Samolub,

Czy Bóg ma prawo przemawiać TYLKO I WYŁĄCZNIE przez karty Pisma Świętego?
Są tacy, którym się wydaje, że Bóg to Osoba i mówić umie tak, by JEGO GŁOS było słychać... widocznie ci wszyscy, co tak myślą, to heretycy...


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Samolub » 19 sty 2016, 19:49

Nie... Andevi nie wymyślaj mi co myślę... gdzie tak twierdziłem, napisałem, sugerowałem? Zawsze mówiłem co innego więc skąd te zarzuty?

Dowodem jest to co pogrubiłem chociażby, jeśli potrafisz odnieść się...
Czemu wymyślasz co uważam? Zaprzeczyłem i pytam czemu to sugerujesz


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: andevi » 19 sty 2016, 20:44

Dowodem jest to co pogrubiłem chociażby, jeśli potrafisz odnieść się...


Dowodem na co, albo czego? Bo tego znów ja nie rozumiem. Pogrubiłeś słowa:
- nowo narodzony,
- czas szukania Boga
- szukania sensu swojego chrześcijaństwa

Czy człowiek wierzący - Twoim zdaniem - nie powinien Boga szukać? Pytać o Jego wolę na swoje życie? O to, którędy i jak iść, by wydawać trwały owoc? Ja pytam codziennie, w jaki sposób owocować obficiej. Uważasz, że... błądzę? Bo może rzeczywiście. Po prostu nie rozumiem, o co Ci chodzi.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Pan Piernik » 19 sty 2016, 20:45

andevi pisze:Pan Piernik
Czy Bóg ma prawo przemawiać TYLKO I WYŁĄCZNIE przez karty Pisma Świętego?
Są tacy, którym się wydaje, że Bóg to Osoba i mówić umie tak, by JEGO GŁOS było słychać... widocznie ci wszyscy, co tak myślą, to heretycy...


Ja Ci to powiedzieć, żeby Cię nie urazić?
Bóg pewnie przemawia dziś i będzie przemawiał jutro i będzie to robił przez karty JEDYNEGO NATCHNIONEGO PEŁNEGO OBJAWIENIA - które nazywamy Pismem Świętym.
Rzekome słowa Boga, że będzie dawał komuś do spisania jeden rozdział mają na celu tylko jedno - manipulację.
Te słowa mają potwierdzić "autorytetem boga" autorytet samego autora - nic więcej. Oto dziś jak za czasów proroków i apostołów "Bóg przemawia" - zatem droga andevi - słowa zapisane przez tegoż autora muszą - z racji samej definicji - mieć taki sam autorytet, jak reszta Pisma świętego bo mają tego samego autora.
Autor nie napisał książki - on ją "dostał od Boga". Natura tej książki ma zatem tę samą naturę co reszta ksiąg które Bóg "darował" w różny sposób - ludziom. Bo jeśli Boga ma za autora to czyje jest to pismo? Człowieka czy Boga?
Protestanckim "dogmatem" jest jednak wiara w wystarczalność Pisma Świętego i w niejako "skończoność w Nim (Piśmie) Objawienia.
A sugerowanie przez autora, że "dostał" rozdziały po kolei od samego Boga to sugerowanie niezamknięcia Objawienia w Piśmie.
To manipulacja, może nawet oszustwo.

A rzeczywiście - Bóg przemawia w nowych naukach do katolików, do "ruchu nowoapostolskiego", różnej maści charyzmaniaków, zwolenników kolejnej fali itd. - Czy mam ich za heretyków? W zasadzie owszem - mam.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Oberyn. » 19 sty 2016, 21:13

andevi pisze:Pan Piernik, Oberyn, Samolub,

Czy Bóg ma prawo przemawiać TYLKO I WYŁĄCZNIE przez karty Pisma Świętego?
Są tacy, którym się wydaje, że Bóg to Osoba i mówić umie tak, by JEGO GŁOS było słychać... widocznie ci wszyscy, co tak myślą, to heretycy...


Wierzę, że Bóg moze przemawiać do człowieka. Nie wierzę, że może kazać mu spisać książkę tak jak kiedyś Biblię.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Samolub » 19 sty 2016, 22:52

andevi pisze:
Dowodem jest to co pogrubiłem chociażby, jeśli potrafisz odnieść się...


Dowodem na co, albo czego? Bo tego znów ja nie rozumiem. Pogrubiłeś słowa:
- nowo narodzony,
- czas szukania Boga
- szukania sensu swojego chrześcijaństwa

Czy człowiek wierzący - Twoim zdaniem - nie powinien Boga szukać? Pytać o Jego wolę na swoje życie? O to, którędy i jak iść, by wydawać trwały owoc? Ja pytam codziennie, w jaki sposób owocować obficiej. Uważasz, że... błądzę? Bo może rzeczywiście. Po prostu nie rozumiem, o co Ci chodzi.


Okey, posłuchaj... nie chcę Cię krytykować, martwię się o Ciebie
trafiłaś wcześniej na ludzi którzy byli stanowczy, chcesz bardzo robić coś dobrego, niesamowitego, blokowały Cię struktury, nowy ruch świeża krew, nowa struktura, załapiesz się wcześniej to jak prekursorka... sama tego nie dokonasz. Razem z ludźmi raźniej, ale trzeba zaangażowania poświęcenia.

Spokojnie, nie jesteśmy tu na forum przeciwko Tobie, chcemy dla Ciebie dobrze, daje Ci moje słowo że tak jest z mojej strony. Lubię Cię, jesteś mi Siostrą w Chrystusie. Wiem że Duch Święty działa, nie tylko przez Pismo, nie przypisuj mi czegoś.

Teraz zechcesz mnie posłuchać?
Poproś Boga o opiekę, jeśli mamy nieczyste intencje Duch Swięty pozwoli Ci być oszukaną w razie gdyby coś z Torbebem było nie tak, jeśli czegoś szukasz chcesz proś Boga przedstaw jasno swoje oczekiwania, pragnienia, wtedy On ze względu na pokorę, szczerość i chęci czuwa nad Tobą i ukaże kiedy trzeba bez niekorzyści/szkody dla Ciebie najmniejszy przekręt czy zagrożenie. Jest to pewne, jak to zrobi, kiedy i czy wogóle jeśli coś jest nie tak... nie wiem, a Ty będziesz dokładnie to widzieć i wiedzieć że to Duch Święty.

Pomódl się, potem zapomnij o tym co mówiłem bo zmartwienia są bez sensu. Śmiało krocz =D

Zanim zapomnisz i pomodlisz się, słuchaj
Słowo Boże

.
10:6 A to stało się dla nas wzorem, ostrzegającym nas, abyśmy złych rzeczy nie pożądali, jak tamci pożądali.
10:7 Nie bądźcie też bałwochwalcami, jak niektórzy z nich; jak napisano: Usiadł lud, aby jeść i pić, i wstali, aby się bawić.
10:8 Nie oddawajmy się też wszeteczeństwu, jak niektórzy z nich oddawali się wszeteczeństwu, i padło ich jednego dnia dwadzieścia trzy tysiące,
10:9 Ani nie kuśmy Pana, jak niektórzy z nich kusili i od wężów poginęli,
10:10 Ani nie szemrajcie, jak niektórzy z nich szemrali, i poginęli z ręki Niszczyciela.
10:11 A to wszystko na tamtych przyszło dla przykładu i jest napisane ku przestrodze dla nas, którzy znaleźliśmy się u kresu wieków.
10:12 A tak, kto mniema, że stoi, niech baczy, aby nie upadł.
10:13 Dotąd nie przyszło na was pokuszenie, które by przekraczało siły ludzkie; lecz Bóg jest wierny i nie dopuści, abyście byli kuszeni ponad siły wasze, ale z pokuszeniem da i wyjście, abyście je mogli znieść.



2:1 Albowiem sami wiecie, bracia, jakie było przyjście nasze do was, że nie było ono daremne,
2:2 Ale chociaż przedtem, jak wiecie, w Filippi ucierpieliśmy i byliśmy znieważeni, to jednak w Bogu naszym nabraliśmy odwagi, by w ciężkim boju głosić wam ewangelię Bożą.
2:3 Albowiem kazanie nasze nie wywodzi się z błędu ani z nieczystych pobudek i nie kryje w sobie podstępu,
2:4 Lecz jak zostaliśmy przez Boga uznani za godnych, aby nam została powierzona ewangelia, tak mówimy, nie aby się podobać ludziom, lecz Bogu, który bada nasze serca.
2:5 Albowiem nigdy nie posługiwaliśmy się pochlebstwami, jak wiecie, ani też nie kierowaliśmy się pod jakimkolwiek pozorem chciwością; Bóg tego świadkiem,
2:6 Nie szukaliśmy też chwały u ludzi ani u was, ani u innych,
2:7 Chociaż jako apostołowie Chrystusa mogliśmy być w wielkim poważaniu; przeciwnie, byliśmy pośród was łagodni jak żywicielka, otaczająca troskliwą opieką swoje dzieci.
2:8 Żywiliśmy dla was taką życzliwość, iż gotowi byliśmy nie tylko użyczyć wam ewangelii Bożej, ale i dusze swoje oddać, ponieważ was umiłowaliśmy.
2:9 Wszak pamiętacie, bracia, trud nasz i mozół; pracując nocą i dniem, aby dla nikogo z was nie być ciężarem, głosiliśmy wam ewangelię Bożą.
2:10 Wy jesteście świadkami i Bóg, jak świątobliwe i sprawiedliwe, i nienaganne było postępowanie nasze między wami, wierzącymi
.


Na koncu mój komentarz: mam nadzieję kiedyś zrozumiesz o co chodziło mi w tekście Torbena który pogrubiłem, skoro nie wiesz to nie zajmuj się tym :lmao: jak Duch Święty zechce to Ci objawi. Noi nie miej urazy do mnie do nas, nie chcemy Ci być nie przychylni, ;D powodzenia


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Czekoladowy » 19 sty 2016, 23:30

Powiedział mu, że... napisze książkę. Dla Torbena było to coś niemożliwego. Jest dyslektykiem, nie umie pisać. Ledwo zdał maturę. A tu Bóg mu mówi: "Napiszesz książkę. Codziennie będę Ci dawał jeden rozdział".


Andevi, nie ukrywam, że wygląda to trochę dziwnie. ale może tak wcale nie jest, w związku z czym mam dwa pytania. jeśli wiesz coś więcej na ten temat proszę o odpowiedź. Pytam, bo nie wiem czy to, co napisałaś może wygląda tak ze względu na użycie z Twojej strony skrótu myślowego, uproszczenia lub jakiegoś lekko slangowego określenia. Chyba warto byłoby to wyjaśnić.

1. "A tu Bóg mu mówi: "Napiszesz książkę. Codziennie będę Ci dawał jeden rozdział"" - Czy on twierdzi, że Bóg mu tak rzeczywiście powiedział, czy napisałaś to po prostu z użyciem skrótu myślowego lub innych powyższych?
2. Na jakiej zasadzie Torben Sondegaard "dostawał" od Boga kolejne rozdziały swojej książki? Pod to słowo w końcu można podczepić dyktowanie, pisanie pod natchnieniem, spisywanie Bożych słów i myśli, a także po prostu jakiegoś rodzaju odczuwanie Bożego prowadzenia w tym dziele, odczuwanie Bożej pomocy, przeświadczenie o tym, że Bogu podoba się wykonywana przez tego człowieka praca itd.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: andevi » 19 sty 2016, 23:58

Samolub pisze: trafiłaś wcześniej na ludzi którzy byli stanowczy


Nie kojarzę, o jakim "wcześniej" i o jakich "stanowczych" mówisz.

Samolub pisze: blokowały Cię struktury


Jeśli chodzi o mój ostani zbór, to nie struktury akurat, a nauka. Zbór poszedł w kierunku aliansów z katolicyzmem i islamem, a teraz jego "ewangelią" jest nie jedz mięsa, odżywiaj się zdrowo (czyt.wegańsko), segreguj śmieci, bądź ekologiczny itp.itd.. Sorry, ale moim zdaniem niewiele ma to wspólnego z głoszeniem zbawienia w Jezusie...
Znalazłam chrześcijan w okolicy, męża ochrzciłam, uczę się ciągle i rozwijam swoje talenty, dary i namaszczenie. Rosnę w bliskiej, oblubieńczej relacji do Jezusa. Jestem już na zupełnie innym poziomie niż ten, w którym byłam, gdy zarejestrowałam się na tym forum. Mam braci, mam zbór, mam nauczanie, mam mentorów i starszych. Nie jestem samotnym Don Kichotem walczącym z wiatrakami ;)
Ale za troskę i dobre słowo dziękuję , doceniam naprawdę :)


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Samolub » 20 sty 2016, 00:10

Aha czyli wyciagasz nieporozumienie z pewna uzytkowniczką i jeszcze mnie w coś wciągasz. Niezle, kontousunięte1 miała rację... dziwnie się zachowujesz... pisałaś na forum Wuce że wykladalem Twoj sen podalas tam moj nick... nigdy nie wykladalem, klamalas wtedy i kiedy kazalem ci wyjasnic dlaczego Wuce tak piszesz teraz wmawiasz mi jakies stare? Juz Zapomnialem dzieki że przypomnialas mi ze oszukalas Wuke i mnie... brawo

A reszta no comment


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: andevi » 20 sty 2016, 00:32

:eek:


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Samolub » 20 sty 2016, 00:48

Co oczy robisz oklamałas wtedy Wuke i mi przypisałaś coś co było kłamstwem, ktore wymyslilas na szybko do Twojej teori. Wystarczy...


Dowód

andevi pisze:kontousunięte1, Twój post został zgłoszony. . Jakim prawem nazywasz ją czarami i publicznie mnie oskarżasz o uprawianie czarów? Nie widzisz w swoim zaślepieniu, że już mnie czarownicą obwołałaś?


Dałam Ci ignora już jakiś czas temu, i nie zamierzam z Tobą walczyć na tym forum.

Wizja, którą Ci dałam na privie, została Ci tez publicznie zinterpretowana na tym forum, przez Samoluba zdaje się.

Przestań już mnie obszczekiwać i kąsać. Grzech zawsze owocuje śmiercią, przestań grzeszyć.


viewtopic.php?f=16&t=14149&p=476411&hilit=samoluba#p476411

Ponadto wizja była falszywa bo o nieboszczyku jak o zyjacym ...

Okłamałaś też Wuke sugerujac że ja wykladalem wizje, zaprzeczylem w temacie i prosilem o wyjasnienia. Ty zaczelas tylko piszczec zeby karac Wuke.

Wyszlo klamstwo Twoje, a Ty dzis do mnie i do Wuki z zarzutami... ?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Owoce

Postautor: Oberyn. » 20 sty 2016, 01:10

Z tego co pamiętam, to tę wizję (jak zwał tak zwał) wykładał nadrozd. Myślę, że andevi się pomyliła, nie zarzucaj od razu kłamstwa. Tutaj link z postem nadrozda:

http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?f=14&t=14280&p=475641&hilit=Kogut#p475641


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości