KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: kontousunięte1 » 14 gru 2015, 10:54

Samolub pisze:Uwazasz że obraz czy rzezba nie posiada energii? Która tchnal w nią artysta i uzewnetrznil.

Ta rzeźba jest koszmarkiem, ale chcę dać przykład z mojego życia na temat sztuki i właśnie rzeźby pewnej.
W czasie studiów córka wynajmowała mieszkanie ,kilka pokoi a w każdym jakiś student/ka. W córki pokoju wisiała rzeźba - maska afrykańska,oryginalna przywieziona z Czarnego Lądu /hobby właściciela mieszkania/. Możecie mówić co chcecie,ale ilekroć ja byłam u niej /a bywałam czasami kilka dni/moje zachowanie i samopoczucie było fatalne.Najpierw nie wiedziałam co może być przyczyną,doszukiwałam się różnych spraw,aż kiedyś popatrzyłam na tą maskę i natychmiast wiedziałam,że to jest to. Jestem przekonana,że biła z niej jakaś negatywna energia i ja ją odbierałam. Po dłuższych dyskusjach na czas mojego pobytu maska została wynoszona z pokoju,a ja zachowywałam się racjonalnie,spokojnie,normalnie.
Nie chcę już teraz po latach wracać do tego,ale także zwiedzając różne muzea,zbiory,antykwariaty wiem,że są obrazy,rzeźby inne "dzieła" sztuki ,które mają wpływ na odbiorcę. A ja /i na pewno nie ja jedna/ odbieram to w sposób albo dobry albo /panicznie/ zły.
Jeśli chodzi o tą z fotki Samoluba to powiem,że nie chciałabym ani chwili spędzić w jej obecności.
Samolub-podoba mi się twój awatar. ;-)


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: sahcim » 14 gru 2015, 11:18

Chętnie bym pogadał dalej o rzeźbach i "mocach" z nich oddziałujących ale jam katol, a katol wg prawa tego forym nie może być sympatykiem protestantyzmu...(co też mi przekazano na pv wraz z ostrzeżeniem więc się zmykam żeby nie drażnić Moderacji .. :))
Ostatnio zmieniony 14 gru 2015, 11:19 przez sahcim, łącznie zmieniany 1 raz.


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: Samolub » 14 gru 2015, 11:18

Moj avatar to wynik usuniecia na photobucket różnych zdjec, więc odnosnik przestal dzialac i nie ma Samoluba, za to pojawil się nikczemny kot ktory nawoluje i rozpacza z tego zajscia =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: kontousunięte1 » 14 gru 2015, 11:29

sahcim

Załóż,proszę temat w ogólnym dziale.

Samolub

I tak jest odlotowy.Lubię koty.


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: MrSponge » 14 gru 2015, 11:41

sahcim dalsze pisanie w tym dziale będzie owocowało kolejnymi ostrzeżeniami AŻ do zablokowania konta.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: MrSponge » 14 gru 2015, 11:55

Co do samej rzeźby, muszę powiedzieć, że jestem mocno zdziwiony.
Dodatkowo, cała rzeźba bardzo mnie niepokoi... Nie wiem czemu. :-/


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: kontousunięte1 » 14 gru 2015, 12:02

MrSponge
Może więc warto podjąć temat w dziale ogólnodostępnym.


Ryszard
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: Ryszard » 14 gru 2015, 12:15

Nie widzę związku tego zdjęcia z ekumenizmem a szczególnie z zagrożeniami. Teza że kontakty z osobami wierzącymi w demony zagraża wierzącym jest absurdalna sama w sobie. Istota Jezusowego wysłania misjonarzy na świat jest nauczanie ludzi którzy nie wierzą lub źle wierzą w Boga. Paweł przemawiał w centrum okultystycznym i pogańskim na Aeropagu i co więcej znalazł tam pozytywne treści. Cel jego przemowy głoszenie prawdy.
Po drugie Jezus wzywał chrześcijan aby byli jedno, jak to osiągnąć bez dialogu. Oczywiście można stwierdzić jedynie my jesteśmy prawdziwym Kościołem a inni to przefarbowani poganie i wtedy słowa Jezusa stają się prawdziewe a dialog zbędny, tylko taka teza jest fałszywa sama w sobie.
Kiedyś Jezus zganił apostołów, że nie pozwalali działać komuś kto nie jest z nimi.
To wszystko staje się dla nas nakazem ekumenizmu, czyli dialogu z osobami wierzącymi inaczej, być może wierzącymi błędnie, albe bez głoszenia ewangelii tym którzy sa w błedzie nie można głosić ewangelii. Głoszenie zaś tylko swoim to dopiero herezja. Dlatego popieram ekumenizm uważam, ze dialog z innowiercami jest nakazem Jezusa a znajomośc prawdy i miłość do błądzących musi otwierać mnie na dialog z każdym z którym się nie zgadzam, z tymi który mnie popierają nie ma potrzeby prowadzenia dialogu apologetycznego.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: kontousunięte1 » 14 gru 2015, 12:34

To wszystko staje się dla nas nakazem ekumenizmu, czyli dialogu z osobami wierzącymi inaczej, być może wierzącymi błędnie, albe bez głoszenia ewangelii tym którzy sa w błedzie nie można głosić ewangelii. Głoszenie zaś tylko swoim to dopiero herezja. Dlatego popieram ekumenizm uważam, ze dialog z innowiercami jest nakazem Jezusa a znajomośc prawdy i miłość do błądzących musi otwierać mnie na dialog z każdym z którym się nie zgadzam, z tymi który mnie popierają nie ma potrzeby prowadzenia dialogu apologetycznego.

Masz rację,a właściwie miałbyś,gdyby to był dialog.A w dialogu,jeśli są rozbieżności,należy wypracować kompromis. Jedna strona popuści druga też i jakiś wspólny grunt jest,zgoda i respektowanie porozumienia przez wszystkie strony.
Jednak mnie odrzuca od ekumenizmu z KrK to,że oni są jak zabetonowany beton :roll: :oops: . Są przekonani tylko o własnych racjach i uważają,że wszyscy muszą nagiąć się do ich poglądów,choćby im 100 razy udowodnić,że racji nie mają. Tu jest pies pogrzebany.
A weż np.umowę o wspólnej komunii z luteranami. Katolik jest przyjmowany do wspólnoty Stołu,ale już luteraniń nie ma prawa brać udziału w komunii,jeśli ne wypełni wszystkiego co krk nakazuje w tej materii. I co to za porozumienie?
Z kim tu gadać?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: Samolub » 14 gru 2015, 12:44

No to zacznijmy od dialogu w Protestantyzmie i z Prawoslawnymi


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: madelinka » 14 gru 2015, 15:36

Widziałam już kiedyś tą rzeźbę- jest przerażająca. To dzieło włoskiego architekta Nergi, które "zdobi" aulę Pawła VI w Watykanie. Zawsze gdy widzę takie cuda, to myślę, że nie na darmo Bóg zabronił czynić podobizny rzeźbionej mężczyzny czy kobiety...

A co do ekumenii, to warto sobie zadać pytanie co ma głoszenie ewangelii wspólnego z ekumenią, według samej definicji ruch ekumeniczny dąży do zjednoczenia chrześcijaństwa w ramach jednego i powszechnego, apostolskiego kościoła. W dokumencie zatytułowanym"NOTE ON THE EXPRESSION «SISTER CHURCHES»" ówczesny kard. Ratzinger napisał:
"It must always be clear, when the expression sister Churches is used in this proper sense, that the one, holy, catholic and apostolic Universal Church is not sister but mother of all the particular Churches." (Musi pozostać oczywistym fakt, iż wyrażenie kościoły siostrzane wówczas jest użyte we właściwym znaczeniu, gdy mówimy iż jedyny, święty, katolicki, apostolski kościół powszechny nie jest siostrą, lecz matką wszystkich kościołów").


Nie łudźmy się...


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: kontousunięte1 » 14 gru 2015, 15:42

Samolub pisze:No to zacznijmy od dialogu w Protestantyzmie i z Prawoslawnymi

:eek: Z góry cię uprzedzam,że Kościół Prawosławny w ogóle nie bierze takiej opcji pod uwagę.


Ryszard
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: Ryszard » 16 gru 2015, 15:08

Witajcie. Dialog to co innego niż kompromis. Wielokrotnie prowadziłem dialog z kimś i rozchodziliśmy się bez nawet próby wypracowania wspólnego stanowiska bo i po co?
Jeśli chodzi o Polską Radę Ekumeniczna to nie ma w niej Kościoła Rzymskokatolickiego, jeśli już mówimy o zabetonowanych stanowiskach to protestanci są zabetonowani podobnie jak katolicy.
najlepsza moja grupa biblijna jaką prowadziłem w zyciu to była właśnie grupa ekumeniczna w składzie katolicy, ewangelicy, zielonoświątkowcy, baptyści adwentyści itp. osoby. Spotykaliśmy się przez `11 lat i było to budujące.
Jedne z głębszych i ciekawszych rozmówi prowadziłem z księdzem prawosławnym - niesamowicie budujące były te dialogi dla mnie. Tak więc i tu jest możliwy dialog.
Celem ekumenizmu nie jest stworzenie jednego wielkiego Kościoła ale zbliżenie do siebie kościołów, które funkcjonują obok siebie a poprzez wzajemne poznanie mogą się wzajemnie ubogacić w większym lub mniejszym stopniu.
Ostatnim argumentem jestem ja sam - gdyby nie ekumenizm to na pewno nie byłbym dzisiaj wykształconym teologiem, kaznodzieją, autorem wielu artykułów i liderem w Kościele. wystarczy spojrzeć do mojego świadectwa na mojej stronie www.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: Samolub » 16 gru 2015, 17:16

Fajny lider z Ciebie
Czyli co ty masz racje bo jestes lider x D ha


Ostatnim argumentem jestem ja sam - gdyby nie ekumenizm to na pewno nie byłbym dzisiaj wykształconym teologiem, kaznodzieją, autorem wielu artykułów i liderem w Kościele. wystarczy spojrzeć do mojego świadectwa na mojej stronie.


Jestes przykladem bezczelnej pychy w tym poscie. Czyli dzieki ekumenizmowi i takiej postawienie zostales/zrobiles to i to. Ale to o niczym nie swiadczy, nikt nie zlapie się na to że ekumenizm to sukces zyciowy i powodzenie.
Mowisz że jestes autorem wielu artykulow.... co z tego? Rozne mozna pisac.

To tylko argument że szatan działa w ekumeni i gdyby nie taka postawa to czekaly by Cie trudnosci, a tak chcesz jeszcze ludzi prowadzic i liderowac. Nikczemnisiu =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK- Dziwaczna rzeźba Chrystusa na jeszcze dziwniejszym tle- Dyskusja o zagrożeniu jaki niesie ekumenizm

Postautor: madelinka » 16 gru 2015, 20:04

Ryszard pisze:Witajcie. Dialog to co innego niż kompromis. Wielokrotnie prowadziłem dialog z kimś i rozchodziliśmy się bez nawet próby wypracowania wspólnego stanowiska bo i po co?
Jedne z głębszych i ciekawszych rozmówi prowadziłem z księdzem prawosławnym - niesamowicie budujące były te dialogi dla mnie. Tak więc i tu jest możliwy dialog.
Celem ekumenizmu nie jest stworzenie jednego wielkiego Kościoła ale zbliżenie do siebie kościołów, które funkcjonują obok siebie a poprzez wzajemne poznanie mogą się wzajemnie ubogacić w większym lub mniejszym stopniu.

Wszystko to o czym piszesz, to New Age- jedność w różnorodności. Tylko jak się to ma do głoszenia ewangelii? Ilu księży, po tych rozmowach się nawróciło? Choć tego nie przyznasz, bo jesteś liderem, zostałeś oszukany - celem ekumenizmu jest stworzenie jednej religii w obrębie wielu wyznań i wręcz z ich uwzględnieniem. To zupełnie odwrotnie do chrześcijaństwa, którego misją jest głoszenie ludziom Prawdy o grzechu i potępieniu, jeśli nie zwrócą się do jedynego źródła Prawdy Jezusa Chrystusa. Ekumeniczny Jezus nie stawia żadnych warunków "bo i po co?" Wiedz, że wiedziesz wielu do zguby, a jako lider poniesiesz za to odpowiedzialność przed Bogiem.



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości