The Last Reformation- wasze opinie

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: wisnia2168 » 16 gru 2015, 22:08

Co sądzicie o projekcie "The Last Reformation"? Jakie mógłby przynieść skutki, jak to postrzegacie w dzisiejszym świecie? A przede wszystkim: Czy odrzucenie wszystkiego tego, czego nie ma w Biblii (a nie wpływa na naszą wiarę lecz jej przeżywanie) według was jest w 100% dobre?

https://www.youtube.com/watch?v=JdzZv-X ... Sd0bGazjtV
(pierwszy wykład objaśniający ideę "Ostatniej Reformacji")


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Filip » 16 gru 2015, 22:14

W mojej skromnej opinii jest to po prostu kolejny szkodliwy pomysł, który cechuje ultracharyzmatyzm, antyintelektualizm i zupełna ahistoryczność. Na szczęście poza internetem chyba jego popularność jest znikoma.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: kruszynka » 16 gru 2015, 22:21

Na szczęście poza internetem chyba jego popularność jest znikoma.

Filip, czyli gdzie? ;P Obawiam się więc, że nie ma tu mowy o żadnym szczęściu....


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: wisnia2168 » 16 gru 2015, 22:24

Ja szczerze jestem tym zaniepokojony. O ile koncepcja działała w czasach Dziejów Apostolskich, to w dzisiejszych.. ja dla przykładu już widzę jak zaraz po "rozkładzie" kościołów centralnych na lokalne następuje trwałe i nieodwracalne zanieczyszczenie chrześcijaństwa przez sekty różnej maści.. po czym pewnie znowu byłoby "przebudzenie" i powrót do centralizacji, lecz ze stratami bardzo dotkliwymi. W skrócie rzecz ujmując wg mnie kościoły potrzebują dzisiaj systematyzacji i porządku jak powietrza (nie mówię tutaj o tkzw. "Wolnych Kościołach")


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Samolub » 16 gru 2015, 22:27

Wkrotce to będzie one, two, free before last Penultimate Reformation

Fajny chwyt, brzmi jak- ostatni chwyt mody, na czasie, swiezy powiew... wkrotce rozkladajacy się truposz


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: magda » 17 gru 2015, 10:00

Ja z pomoca Andevi znalazłam tych ludzi w Polsce i chcę zobaczyc co to przedstawia i o co w tym chodzi tak w praktyce chyba teraz jak jestem w W-wie to ich tu zaproszę do mnie lub sie przejde do nich chcę zawsze wszystko sprawdzic namacalnie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Czekoladowy » 17 gru 2015, 11:50

Czy mógłbyś pokrótce nakreślić czym jest ten projekt i jakie są jego główne założenia?


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: magda » 17 gru 2015, 13:25

Oglnie to że nikt nie pracuje dla Boga ie chodzi jak pierwsi chrzescijanie i nie głosi cały czas , nikt ni korzysta z Ddarów Ducha i nie modli sieę o np dary uzdrawiania bo z góry nie wierzy ze te dary są dlatego ta grupa chce powrotu do takich działań jak w Dziejach Apostolskich i próbuje tak działać. Jak to jest w praktyce i jakie efekty takie prawdziwe mam zamiar sprawdzić osobiście bo nie przyjmuję i nie odrzucam niczego bez sprawdzania. Zwłaszcza że od dawna nurtowało mnie to ze nie widacc tych darów a bardzo są potrzebne i bardzo pomagaja w głoszeniu.Dlaczego miałyby tak całkiem znknąć.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: kontousunięte1 » 17 gru 2015, 15:34

Chyba temat jest zdublowany i ja źle link podałam.
W tym cyklu /już jakiś czas temu linkowałam w dziale wartościowe kazania/ jest m.in. http://video.malinka.org.pl/player/wide ... 2015-10-18
Cały cykl już ukończony i do odsłuchania.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: magda » 17 gru 2015, 15:41

Rzucę okiem. Link mi nie wchodzi error404


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: kontousunięte1 » 17 gru 2015, 15:49

magda pisze:Rzucę okiem. Link mi nie wchodzi error404

Tu masz : http://malinka.org.pl/
Może tam jest błąd,bo ja oglądałam video,ale można też słuchać.


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: madelinka » 17 gru 2015, 16:21

Magdo, zapomniałaś dodać b. ważnej informacji- w/g Torbena, żeby mieć dar uzdrawiania, trzeba dać się ochrzcić w Duchu Świętym. I tu pojawiają się dwa zasadnicze problemy: "Bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy zanurzeni w jedno ciało-czy to Żydzi czy to Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem"1Kor.12,13
"A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego:Abba, Ojcze!"Gal.4,6
""W Nim (Chrystusie) i wy, którzy usłyszeliście Słowo prawdy, ewangelię zbawienia waszego i uwierzyliście w Niego, zostaliście zapieczętowani obiecanym Duchem Świętym, który jest rękojmią dziedzictwa naszego, aż nastąpi odkupienie własności Bożej, ku uwielbienia chwały Jego".Ef.1, 13:14

Nigdzie w Biblii nie ma warunku dodatkowego ochrzczenia w Duchu Świętym. Tylko Bóg udziela Swego Ducha jednorazowo, na podstawie usprawiedliwienia. Nie ma żadnych podstaw do tego, by ktoś "chrzcił" Duchem, ponownie człowieka zapieczętowanego przez samego Boga:"On was chrzcić będzie Duchem Świętym"Łk.3,16

"A różne są dary łaski, lecz ten sam Duch"1Kor.12,4
Przesłanie o rzekomej powszechności daru uzdrawiania nie jest biblijne. "Czy wszyscy są apostołami? Czy wszyscy są prorokami? Czy wszyscy nauczycielami? Czy wszyscy mają moc czynienia cudów? Czy wszyscy mają dar uzdrawiania? Czy wszyscy mówią językami? Czy wszyscy je wykładają?"1Kor.12,29:30

Odtwarzanie czy inscenizowanie -bo tak należy działanie tego ruch określić- nie ma żadnego umocowania w czasie, w którym przyszło nam żyć. Kontekst tego czasu wyraźnie wskazuje na fakt, że przyszedł moment wielkiego zwiedzenia, właśnie za pomocą rzekomych cudów. Patrząc na skalę tego zjawiska nie można nie zadać sobie pytania, czy jest ono Boże. Nie zmienia to jednak faktu, że prawdziwy kościół Chrystusa, w Duchu i Prawdzie, "posiada" dary duchowe, o których czytamy w Biblii. Jednak to Bóg, jako suwerenne tych darów źródło, udziela ich w czasie i miejscu przez siebie wybranym. Tym się odróżnia prawdziwa, Boża posługa duchowymi darami, od budowanej na ego, braku pokory i pragnieniu władzy- fałszywej posłudze ludzkiej.
Sam Paweł wskazywał na znikomość darów spektakularnych w odróżnieniu od daru wiary, miłości i nadziei. Z których , jak wiemy miłość jest największa, bo nigdy nie ustaje. "Starajcie się tedy o większe dary łaski, a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą"1Kor.12,31


Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: wisnia2168 » 17 gru 2015, 16:36

Madelinka ja się podpisuję w 100% pod twoim postem. Według mnie sposób w jaki ten prowadzący wypowiadał się o tych Darach Ducha Świętego wskazuje jednoznacznie na to, że chce je wykorzystywać w swoich celach a te wszystkie ceregiele w formie reszty programu są właśnie dla nich (uzdrawiania,prorokowania itp.) . To jest ruch który zniszczy chrześcijaństwo doszczętnie jeśli zyska popularność. Nawet apostołowie cały czas korygowali swoich braci w wierze (stąd listy apostolskie). Jeżeli odrzucimy centralizm kościołów to w krótkim czasie zabraknie tych wykształconych w wierze. Narodzi się wiele sekt i wiele środowisk chrześcijańskich zbłądzi

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: magda » 17 gru 2015, 16:44

Ja to wszystko wiem ale i w Biblii Duch był udzielany czasem przez nałożenie rak a czasem sam Bóg go dawał bez żadnego przekazywania wiec i teraz tez może być jakieś chrzst w Duchu bo tak to nzywaja a zwyczajnie nakładaja ręce Nie wiem jak to jest z Torbenem wiec musze sprawdzic bo Biblia uczy zeby sprawdzac duch czy są z Boga , ne wiem jakiego ducha jest Torben intencje ma dobre , B sytuacja jak piszesz że wszyscy uzdrawiaja jest niebiblijna a też ze nikt tego nie robi to też właśnie jest niebiblijne więc trzeba takie rzeczy sprawdzić i tyle. Wiśnia a w jakich to swoich celach bo jak dotąd to on na tym nie zarabia a eż jak zakładał ruch to nawet nie mia zadnej siedzby, Checi ma szczere bo chce żeby było jak w Dziejach apostolskich i czy to cos złego? Jezus mówił że człowiek wierzacy bedzie wieksze rzeczy dokonywać niż sam Jezus a teraz jest sytuacja gdzie nic sie nie dzieje nikt nie prorokuje , nikt ie uzdraia ikt nie ma darów i niezbyt chętnie ludzie nawracaja innych wiec to jest sytuacja nienormalna i uważam że takie zbory ciepłe kluchy co to pośpiewja troche kazania nudnawego , jkaś modlitwa kawka i do domu i tak co niedziela to też mi sie wydaje zwiedzenie i uspienie wiernych wiec jeśli toś chce coś zrobić dla Boga to trzeba taką rzecz sprawdzicć a nie odrzucać z góry i zakładać zże sprawa ma drugie dno bo maja jakieś "swoje cele" .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: wisnia2168 » 17 gru 2015, 17:23

Magdo, dlaczego niby nie ma cudów? Są i to bardzo częste! W świdnicy byłem sam świadkiem kilku uzdrowień (w tym w KrK i Zielonoświątkowym). Natomiast zwróć uwagę na to jak ów Torben się wyraża o uzdrowieniach

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości