The Last Reformation- wasze opinie

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: andevi » 16 sty 2016, 15:40

Wiesz wiśnia, mam takie wrażenie - może niesłusznie, ale takie mam ;) - że własne lęki przed porzuceniem struktur, tradycji, własnych przyzwyczajeń i wyobrażeń na temat tego, jak ma wyglądać Kościół kalkujesz na wszystko, co inne, nowe, nieznane. Boisz się , i z tego lęku wynika niechęć, a nie z gruntownego zbadania sprawy. Mnie natomiast niepokoi taka postawa. Bo żeby coś przyjąć albo odrzucić, ba, wydać autorytatywny sąd o czymś, trzeba to najpierw poznać.
Pożyjemy, zobaczymy, w jakim kierunku Jezus poprowadzi Swój Kościół. Bo to nie charyzmatyczni przywódcy, natchnieni kaznodzieje czy ogniści reformatorzy tworzą, przebudowują i odnawiają Ciało. Sam Jezus buduje swój Kościół. I o tym tez jasno, prosto i zwyczajnie w nauczaniu Torbena.

Proszę, nie zarzucaj mi fanatyzmu. A co do szaleńczej wiary, to cieszę się, że moją postrzegasz jako szaleńczą, bo i żadnej innej mieć nie chcę. Albo gorący, albo żaden :)

1 odcinek szkoly pionierow kiedy rozpisuje się nad poprzednimi reformami w kosciele Andevi jest wystarczającym dowodem ;). Wymieniając kościoły mówi on, że wszędzie wczesniej chcieli zreformowac kosciol, ale nikomj się nie udało. Wymienia pierwszą reformację, anabaptystów, metodystów itp itd stwierdzając, że w niektórych częściach ich założeń- mają rację.. Ale to wszystko ciągle ten sam schemat! Ja dam wam cos nowego, zrobmy tak..


Ach, więc oglądałeś pierwsze minuty tej lekcji, i na jej podstawie takie wnioski?
O czym NAPRAWDĘ Torben tam mówi? O KORZENIACH.
Że każda próba reformowania Kościoła bazowała na tym samym fundamencie: Kościele Katolickim. Że Duch pobudzał reformatorów, by wprowadzali zmiany, ale ZAWSZE była to reanimacja tego samego trupa, KRK. Małe zmiany kosmetyczne. Jeden odkrył zbawienie z łaski, inny odkrył chrzest z wiary, inny odkrył obecność Ducha i wagę charyzmatów. Duch prowadzi swój Kościół. Ta pierwsza lekcja ukazuje, w jaki sposób Duch był obecny w Kosciele i w jaki sposób to On sam Go reformował. Nie dostrzegasz tego?
Torben wyraźnie mówi, że ostatnim posunięciem Ducha będzie powrót do tego, co było przed KRK. Nie przypisuje sobie mocy stwórczej Kościoła. Wskazuje na znaki czasu, na to NOWE, które już się dzieje.

Radziłabym Ci przyjrzeć się własnemu sercu. Czego tak naprawdę się boisz, gdzie są Twoje przywiązania, jakie filtry nakładasz na umysł.
A potem odpowiedz sobie na takie pytania: kiedy po raz ostatni przyprowadziłeś kogoś do Pana, kiedy kogoś ochrzciłeś, kiedy głosiłeś Ewangelię. Nie mówię już o tym nakazie, który jest w Łk 10 : uzdrawiajcie chorych, wyrzucajcie demony. I co Cię tak naprawdę powstrzymuje przed tym, by to robić. Bądź szczery przed sobą i przed Bogiem. Wtedy przejrzysz.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Oberyn. » 16 sty 2016, 16:00

Mimo prób pojęcia dalej nie wiem jak może osoba rzekomo wierząca i ochrzczona Duchem Świętym mieć problem z czymś takim jak "duch religii". Obejrzyjcie sobie na YT relacje o Torbenie z Australii, w jednym z tych sprwozdań (tak to nazwę) modli się on o uwolnienie z taką wierzącą. Sprawia wrażenie opętanej i tak naprawdę nie widać nagłego momentu kiedy ten "duch" wychodzi. Torben sie modli, modli, modli, tak kobieta jakoś tak dziwnie reaguje, później pada na kolana i nagle jest uwolniona. Abstrahując od samego "uwalniania" jak osoba obmyta krwią Chrystusa może być jeszcze związana demonem.

Rozumiem, że jesteśmy narażeni na ataki złych duchów, ale jawne opętanie? Gdzie takie coś jest w Biblii andevi? Gdzie apostołowie po chrzcie wyganiali z ludzi demony Zeusa czy innego pogańskiego boga? Zawsze działo się to przed chrztem. Skąd Torben to wziął?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: wisnia2168 » 16 sty 2016, 16:17

andevi pisze:
Radziłabym Ci przyjrzeć się własnemu sercu. Czego tak naprawdę się boisz, gdzie są Twoje przywiązania, jakie filtry nakładasz na umysł.
A potem odpowiedz sobie na takie pytania: kiedy po raz ostatni przyprowadziłeś kogoś do Pana, kiedy kogoś ochrzciłeś, kiedy głosiłeś Ewangelię. Nie mówię już o tym nakazie, który jest w Łk 10 : uzdrawiajcie chorych, wyrzucajcie demony. I co Cię tak naprawdę powstrzymuje przed tym, by to robić. Bądź szczery przed sobą i przed Bogiem. Wtedy przejrzysz.


Działam w trudnej grupie i cały czas się uczę jak to robić najefektywniej, ale staram się żyć według przekazu Biblii tak, by ludzie patrząc się na mnie wiedzieli, że Jezus jest prawdziwy. Rozmawiam często z ludźmi zwiedzionymi i ukazuję Boga ateistom kiedy tylko mogę. Nic mnie nie powstrzymuje tylko stosunek ludzi wokół mnie do Boga (żyjemy w takim a nie innym kraju :d)

Natomiast w mojej wypowiedzi chciałem zwrócić uwagę na twoją bezkrytyczność wobec Torbena. Nawet ja jako luteranin mam czasami swoje własne zdanie, różne od Lutra. Opoeranie się wyłącznie na czyimś autorytecie (oprócz Jezusa) nie wnosi niczego dobrego (patrz KrK).

Co do Torbena obejrzałem kilka pierwszych odcinków jego "szkoły", czytałem na ich i innych stronach o co mu chodzi i skonfrontowałem to ze swoim zdaniem i tym, czego mnie Bóg do tej pory nauczył. Na tej podstawie zbudowałem swoje zdanie.
Jeżeli chcesz iść za tym reformatorem, to zyczę ci jak najlepiej, ale nie opieraj się tylko na nim! :)

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: andevi » 16 sty 2016, 16:22

Oberyn,
Pozwól, że zacytuję tu mój włany post, który wysłałam Ci na priv w odpowiedzi na Twoją prośbę w tym temacie.
Nie, nie zamieszkały przez demona, a dręczony przez demona.
Zamieściłam na forum trochę fajnych wykładów o procesach w sali tronowej Nieba. Posłuchaj sobie.
Nasz oskarżyciel nie śpi i bez ustanku nas oskarża. Jeśli jest cokolwiek, czego nie wyznaliśmy jako grzech, czego nie obmyła Krew Jezusa, to demon to wykorzysta, by nas gnębić. Wisi na szyi, dusi, gryzie, szarpie, drapie, sprowadza choroby i złe myśli. To nie jest opętanie!


Widzę, że temat Cię nurtuje. Przestudiuj proszę Dzieje Apostolskie i Listy Pawłowe, u Jana też to masz. Polecam przekład NKJV.
Tak na poczekaniu przychodzi mi na myśl historia Ananiasza i Safiry. Popatrzmy:

Dz 5
1 Ale pewien człowiek, imieniem Ananiasz, z żoną swoją Safirą, sprzedał posiadłość 2 i za wiedzą żony odłożył sobie część zapłaty, a pewną część przyniósł i złożył u stóp Apostołów. 3 «Ananiaszu - powiedział Piotr - dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu i odłożyłeś sobie część zapłaty za ziemię? 4 Czy przed sprzedażą nie była twoją własnością, a po sprzedaniu czyż nie mogłeś rozporządzić tym, coś za nią otrzymał? Jakże mogłeś dopuścić myśl o takim uczynku? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu».


Możemy się domyślić, że skoro Ananiasz sprzedał posiadłość i dał pieniądze Apostołom, to był członkiem gminy, wierzący, ochrzczonym, chodzącym w Duchu. A jednak Biblia tu mówi, że "szatan zawładnął jego sercem". Hm, Piotr nie wygania z niego demona. Zarówno on, jak i jego żona otrzymują zapłatę za grzech: śmierć.

Inny przypadek: Szymon Mag i diakon Filip. Filip do zewangelizował i ochrzcił. Szymon towarzyszy odtąd wszędzie Filipowi, uczy się przez naśladownictwo od niego. W pewnym momencie chce jednak kupić od Apostołów to namaszczenie do kładzenia rąk na innych w celu przekazania Ducha. Wraca myślenie magiczne. Piotr znów nazywa to szatanem. I poleca Szymonowi błagać Boga o przebaczenie. Proste wyznanie grzechu i pokuta to najlepszy egzorcyzm. A jak myślisz, co robią ludzie, którzy posługują modlitwą uwolnienia ? Doprowadzają ludzi przede wszystkim do uznania swojego grzechu, do przebaczenia winowajcy, do oczyszczenia z urazy, nienawiści. Jeśli szatan nie ma już żadnej prawnej podstawy, by się tego człowieka uczepić, żadnego "haka", musi odejść, bo ten należy do Jezusa.

Poszperaj dalej, ja muszę teraz dzieciarnię nakarmić ;) Pozdrawiam !


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Samolub » 16 sty 2016, 16:28

Andevi mówisz z sensem, naprawdę to co piszesz od tygodnia czasami jest bardzo wartościowe i prawdziwe.

Ale ja nie jestem fanem Torbena =D
Troche wyciałem

andevi pisze:Bo żeby coś przyjąć albo odrzucić, ba, wydać autorytatywny sąd o czymś, trzeba to najpierw poznać.
Pożyjemy, zobaczymy, w jakim kierunku Jezus poprowadzi Swój Kościół. Bo to nie charyzmatyczni przywódcy, natchnieni kaznodzieje czy ogniści reformatorzy tworzą, przebudowują i odnawiają Ciało. Sam Jezus buduje swój Kościół. I o tym tez jasno, prosto i zwyczajnie w nauczaniu Torbena.

Proszę, nie zarzucaj mi fanatyzmu. A co do szaleńczej wiary, to cieszę się, że moją postrzegasz jako szaleńczą, bo i żadnej innej mieć nie chcę. Albo gorący, albo żaden :)

Duch prowadzi swój Kościół. Ta pierwsza lekcja ukazuje, w jaki sposób Duch był obecny w Kosciele i w jaki sposób to On sam Go reformował. Nie dostrzegasz tego?
Torben wyraźnie mówi, że ostatnim posunięciem Ducha będzie powrót do tego, co było przed KRK. Nie przypisuje sobie mocy stwórczej Kościoła. Wskazuje na znaki czasu, na to NOWE, które już się dzieje.

Radziłabym Ci przyjrzeć się własnemu sercu. Czego tak naprawdę się boisz, gdzie są Twoje przywiązania, jakie filtry nakładasz na umysł.
A potem odpowiedz sobie na takie pytania: kiedy po raz ostatni przyprowadziłeś kogoś do Pana, kiedy kogoś ochrzciłeś, kiedy głosiłeś Ewangelię. Nie mówię już o tym nakazie, który jest w Łk 10 : uzdrawiajcie chorych, wyrzucajcie demony. I co Cię tak naprawdę powstrzymuje przed tym, by to robić. Bądź szczery przed sobą i przed Bogiem. Wtedy przejrzysz.


Pogrubiłem to co spodobało mi sie najbardziej w Twoich wypowiedziach.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: magda » 16 sty 2016, 17:22

Wiśnia ale owszem mamy żyć w miłości i polorze i spokoju owsze ale tez mamy dązyc do tego żeby się Duch Bozy w nas manifetował i żeby miec dary .
1Co 14:1-5 bw "(1) Dążcie do miłości, starajcie się też usilnie o dary duchowe, a najbardziej o to, aby prorokować. (2) Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza. (3) A kto prorokuje, mówi do ludzi ku zbudowaniu i napomnieniu, i pocieszeniu. (4) Kto językami mówi, siebie tylko buduje; a kto prorokuje, zbór buduje. (5) A pragnąłbym, żebyście wy wszyscy mówili językami, lecz jeszcze bardziej, żebyście prorokowali; bo większy jest ten, kto prorokuje, niż ten, kto mówi językami, chyba żeby je wykładał, aby zbór był zbudowany."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: magda » 16 sty 2016, 17:31

Oberyn a czy wszyscy którzy deklarują ze są chrzescijanami na prawde nimi są??? To my widzimy kogoś ze jest prawdziwym gorliwym chrześcijaninem ale Bóg zna serce człowieka i taki właśnie moze mieć podwójne życie i podwójną osobowość nawet i demona bo może nieszczerze przystąpił do koscioła lub też nieświadomie za wczesnie nie rozumiejąc co robi . Róznie to bywa. Ja jestem w ogóle za tym zeby prosic Boga o dary ducha i nimi się posługiwać i szukam takiego kościoła dlatego włśnie lubie chodzić do zielonych ale jeśli Torben nie okaże sie oszustem to na pewno bede też do nich chodzić.Na razie sprawdzam ale nie tak sceptycznie jak wy ze od razu na nie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: andevi » 16 sty 2016, 18:45

Magda,
A gdzie w Polsce jest taki , że miałabyś do Torbena chodzić :?: :eek:
Ten człowiek żadnej innej denominacji nie założył, sam jest luteraninem, ochrzczony i wychowany tam.
Myślę, że nadchodzi czas, gdy będzie tylko jeden, do którego każdy chrześcijanin będzie należał, ten opisany tu :

Ef 4
1 A zatem zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani, 2 z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości. 3 Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój. 4 Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. 5 Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. 6 Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który [jest i działa] ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.

7 Każdemu zaś z nas została dana łaska według miary daru Chrystusowego. 8 Dlatego mówi Pismo: Wstąpiwszy do góry wziął do niewoli jeńców, rozdał ludziom dary*. 9 Słowo zaś "wstąpił" cóż oznacza, jeśli nie to, że również zstąpił do niższych części ziemi?* 10 Ten, który zstąpił, jest i Tym, który wstąpił ponad wszystkie niebiosa, aby wszystko napełnić*. 11 I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami 12 dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego, 13 aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa. 14 [Chodzi o to], abyśmy już nie byli dziećmi, którymi miotają fale i porusza każdy powiew nauki, na skutek oszustwa ze strony ludzi i przebiegłości w sprowadzaniu na manowce fałszu. 15 Natomiast żyjąc prawdziwie w miłości sprawmy, by wszystko rosło ku Temu, który jest Głową - ku Chrystusowi*. 16 Z Niego całe Ciało - zespalane i utrzymywane w łączności dzięki całej więzi umacniającej każdy z członków stosownie do jego miary - przyczynia sobie wzrostu dla budowania siebie w miłości.

17 To zatem mówię i zaklinam [was] w Panu, abyście już nie postępowali tak, jak postępują poganie, z ich próżnym myśleniem, 18 umysłem pogrążeni w mroku, obcy dla życia Bożego, na skutek tkwiącej w nich niewiedzy, na skutek zatwardziałości serca. 19 Oni to doprowadziwszy siebie do nieczułości [sumienia], oddali się rozpuście, popełniając zachłannie wszelkiego rodzaju grzechy nieczyste. 20 Wy zaś nie tak nauczyliście się Chrystusa. 21 Słyszeliście przecież o Nim i zostaliście pouczeni w Nim - zgodnie z prawdą, jaka jest w Jezusie, 22 że - co się tyczy poprzedniego sposobu życia - trzeba porzucić dawnego człowieka, który ulega zepsuciu na skutek zwodniczych żądz, 23 odnawiać się duchem w waszym myśleniu 24 i przyoblec człowieka nowego, stworzonego według Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości.

25 Dlatego odrzuciwszy kłamstwo: niech każdy z was mówi prawdę do bliźniego*, bo jesteście nawzajem dla siebie członkami. 26 Gniewajcie się, a nie grzeszcie*: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce! 27 Ani nie dawajcie miejsca diabłu! 28 Kto dotąd kradł, niech już przestanie kraść, lecz raczej niech pracuje uczciwie własnymi rękami, by miał z czego udzielać potrzebującemu. 29 Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, zależnie od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym. 30 I nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego*, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia. 31 Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważenie - wraz z wszelką złością. 32 Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2016, 18:49 przez andevi, łącznie zmieniany 1 raz.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Filip » 16 sty 2016, 18:46

Że każda próba reformowania Kościoła bazowała na tym samym fundamencie: Kościele Katolickim. Że Duch pobudzał reformatorów, by wprowadzali zmiany, ale ZAWSZE była to reanimacja tego samego trupa, KRK.


Myślę, Andevi, że ujęłaś swoimi słowami największy problem z Torbenem.

Reformacja - jak sama nazwa wskazuje - była próbą reformy kościoła. Reformatorzy widzieli liczne problemy we współczesnym sobie kościele, ale nie odrzucili samego kościoła. Nie uznali, że przez ileś wieków nie było chrześcijaństwa. Nie podjęli próby budowana wszystkiego od nowa na podstawie swojego własnego wyobrażenia o tym jak wyglądał kościół Dziejów Apostolskich. Owszem, doszło do instytucjonalnego zerwania z Rzymem, ale nie do odrzucenia dwóch tysięcy lat życia kościoła. Pozbyto się niebiblijnych tradycji, ale pozostawiono biblijne.

Torben natomiast wymyślił sobie, że on najlepiej rozumie jak wyglądał kościół Dziejów Apostolskich (tak naprawdę po prostu wcytuje w tekst swoje własne wyobrażenia, które łudząco przypominają pomysły skrajnych neocharyzmatyków). Historia chrześcijaństwa ma dla niego tylko takie znaczenie, że należy ją odrzucić na rzecz jego własnej wizji kościoła. A, przepraszam - można jeszcze w niej wskazać parę reform zbliżających chrześcijaństwo do wizji Torbenowej.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: andevi » 16 sty 2016, 18:56

Filip pisze:
Torben natomiast wymyślił sobie, że on najlepiej rozumie jak wyglądał kościół Dziejów Apostolskich (tak naprawdę po prostu wcytuje w tekst swoje własne wyobrażenia, które łudząco przypominają pomysły skrajnych neocharyzmatyków). Historia chrześcijaństwa ma dla niego tylko takie znaczenie, że należy ją odrzucić na rzecz jego własnej wizji kościoła. A, przepraszam - można jeszcze w niej wskazać parę reform zbliżających chrześcijaństwo do wizji Torbenowej.


Znów pomówienie. I to ono właśnie jest oparte na TWOICH WŁASNYCH WYOBRAŻENIACH na temat tego, czego uczy Torben.
Udowodnij!
Łatwiej Ci będzie zrozumieć, o czym ten facet mówi i do czego dąży, gdy przeczytasz:
Sound Doctrine
The Last Reformation

Polecam na deser dwie ostatnie lekcje Pioneer School (19 i 20 - niestety, jeszcze nie przetłumaczone, prace trwają).
A na bieżąco audycje cotygodniowe prowadzone przez Torbena na kanale TLR.
www.thelstreformation.com


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Filip » 16 sty 2016, 20:16

Nie pomówienia, tylko moja ocena jego wykładu pt. "Jak uwolnić się od tradycji?".


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Czekoladowy » 16 sty 2016, 20:24

Znów pomówienie. I to ono właśnie jest oparte na TWOICH WŁASNYCH WYOBRAŻENIACH na temat tego, czego uczy Torben.
Udowodnij!
Łatwiej Ci będzie zrozumieć, o czym ten facet mówi i do czego dąży, gdy przeczytasz:
Sound Doctrine
The Last Reformation

Polecam na deser dwie ostatnie lekcje Pioneer School (19 i 20 - niestety, jeszcze nie przetłumaczone, prace trwają).
A na bieżąco audycje cotygodniowe prowadzone przez Torbena na kanale TLR.
http://www.thelstreformation.com


Nie uważasz, że zamiast samego odsyłania do książek i godzin nagrań lepiej byłoby zarysować krótko co tak naprawdę ten nauczyciel głosi na dany temat, skoro nie głosi tak, jak się o nim mówi? Skoro wszyscy źle go rozumieją, to lepiej byłoby, jakbyś pokazała w czym konkretnie się mylą. Wiem, że nie jesteś do tego zobligowana, ale wyszłoby to chyba z pożytkiem dla dyskusji, zwłaszcza jeśli ten temat poświęcony jest opiniom.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: andevi » 16 sty 2016, 21:24

Czekoladowy,
Wszystko w porządku, tylko czasowo nie wyrabiam. Zajmuję się w tej chwili tłumaczeniem lekcji 19, idzie to mniej więcej w takim tempie : 2 minuty tłumaczenia i synchronizowania filmu na dzień. Chciałam się wziąć za tłumaczenie Sound Doctrine, to podstawa, wykładnia tego, w co wierzy i do czego dąży Torben, jego wizja.
Wszyscy, którzy się tu wypowiadają w temacie, opierają swoje wnioski o niepełny materiał. Podstawą Waszego wyrokowania są jakieś wyrwane z szerszego kontekstu reportaże, nagrania z ulicznych modlitw nad chorymi i jedna, słownie JEDNA lekcja , a raczej jej polskie tłumaczenie (które też może zawierać błędy !) z serii Pioneer School. Ten kurs jest jednym z wielu, JEDNYM Z WIELU i nie najważniejszym, jakie opracował Torben. Polskie tłumaczenie zostało wyemitowane na YouTube w 2013 roku, sam kurs jest o kilka lat starszy.
To, co jest u Torbena podstawą szkolenia misjonarzy, to Ewangelia Łukasza, 10 rozdział. Po kolei każde zdanie. To jego program. Tak w wielkim skrócie powiedziawszy (z ukłonami w Twoją stronę, Czekoladowy :) ).


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: wisnia2168 » 16 sty 2016, 22:11

andevi pisze:
Filip pisze:
Torben natomiast wymyślił sobie, że on najlepiej rozumie jak wyglądał kościół Dziejów Apostolskich (tak naprawdę po prostu wcytuje w tekst swoje własne wyobrażenia, które łudząco przypominają pomysły skrajnych neocharyzmatyków). Historia chrześcijaństwa ma dla niego tylko takie znaczenie, że należy ją odrzucić na rzecz jego własnej wizji kościoła. A, przepraszam - można jeszcze w niej wskazać parę reform zbliżających chrześcijaństwo do wizji Torbenowej.


Znów pomówienie. I to ono właśnie jest oparte na TWOICH WŁASNYCH WYOBRAŻENIACH na temat tego, czego uczy Torben.


Andevi, Filip jest zorientowany w materiale głoszonym przez Torbena.
Nie trzeba być Świadkiem Jehowy, żeby wiedzieć, że Strażnica zwodzi ludzi.
Nie trzeba być katolikiem żeby wiedzieć, że w KrK są nadużycia związane z kultem świętych.
Każdy wyraża swoje opinie, które z natury (jako że wywodzimy się z różnych kościołów) są różne. Niektórzy są zaniepokojeni- inni nie. Ale w tym momencie sprawiasz wrażenie broniącej "pełni prawdy" (mówiłem o tym wcześniej odnośnie Torbena). Filip Ma rację, że reformacja odnosiła się do naprawy kościoła a nie jego odbudowania od podstaw, stąd automatycznie część bulwersu Torbena m.in w 1 lekcji jest bezsensowna.

Co do mojej religijności, to czytam Pismo Święte, wychwalam Boga w codziennej modlitwie, czasami Bóg stawia na drodze mojego życia osoby, którym trzeba pomóc i chętnie poświęcam im czas. W kościele odczuwam wyjątkową obecność Bożą i nieraz zdarza mi się nawet płakać. Piękna to sprawa uświadamiać sobie tak często jak bardzo Ojciec cię kocha :) Nie potrzebna do tego jest ani reforma kościoła ani spektakularne wyrzucanie duchów i uzdrowienia na ulicy. Wstawać codziennie z łóżka z tym ciepłem w sercu i bojaźnią Bożą.. to jest prawdziwy cud!


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Samolub » 16 sty 2016, 22:31

Andevi mnie to nie porywa i tyle.
Bez Torbena już nie ma Darow i Ewangelii? To jest jedyna nauka chrzescijanska i ratunek przed przyjsciem Pana?

Zaproponuj ludziom, wytlumacz, przedstaw, wysluchaj opini i przestań sie wykłocać


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości