The Last Reformation- wasze opinie

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: magda » 16 sty 2016, 23:23

Ci goście od Torbena Polacy byli u mnie i pogadaliśmy ale nie wiele oni maja ksciół domowy i sa z róznych denomiacji chodzą tez do swoich kościołów. Ten co był u mnie to akurat Baptysta.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Imperator » 17 sty 2016, 03:02

andevi - jakim starszym (komu) jest poddany p. Torben? Slowo Boze nakazuje: "badzcie poddani starszym", jak p. Torben wypelnia ten nakaz?

Duzo piszecie drogie panie na temat jak zyli pierwsi chrzescijanie, czym sie zajmowali, i jak wogole bylo wtedy wspaniale. Otoz slowo Boze wyraznie mowi co robili pierwsi chrzescijanie i co im apostolowie kazali robic. Zobaczcie wers w mojej stopce. Wam tez to Bog kaze robic, a nie zajmowac sie cudami wiankami Torbena i innych.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: magda » 17 sty 2016, 21:03

Imperatorze łatwo tak wszystko sprowadzic do jednego zdania , w Piśmie swietym jest wiele takich zdań mówiących co mamy robic i są też takie jak podawałam ze mamy prosić o Dary i nimi słuzyc innym na chwałe Bozą sa też słowa o pomocy blixniemu , dlaczego uwazasz ze uzdrawianie to coś złego. Ja idze tylu chorych tylu potrzebujacych modlitwy i też narkomanów zdemonizowanych i potzebujących uwolnienia jak mój siostrzeniec , czy brat mojej synowej umierający w wieku 27 lat na stwardnienie rozsiane . pomyśl tylko czy nie lepiej prosić boga o Dary i pomagać innym, A ja np wiodę bardzo spokojne życie i pracuję mimo ze jestem juz na emeryturze i mimo to chciałabym mieć taki dar bo jest komu pomóc.Andevi ma dzieciaki zajmuje sie domem co masz nam do zarzucenia żyjemy jak w tej stopce.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: andevi » 17 sty 2016, 22:08

Andevi ma dzieciaki zajmuje sie domem co masz nam do zarzucenia żyjemy jak w tej stopce.


Andevi ma nie tylko własne dzieciaki :)
Ma też pracę zawodową (zawód wolny, więc nienormowany czas pracy i wynagrodzenie zależne od humoru klienta).
Ma też pracę w domu, jako terapeuta. Poza tym 24/7 pełny etat mamy i kury domowej.
Wolontariat jako tłumacz.
Ewangelizacja to też praca, nie dla pieniędzy! Choć patrząc na to od ekonomicznej strony to :
- pensja nie do pogardzenia (Opatrzność daje 100 razy tyle, co zostawiasz)
- emeryturka ( w wieczności) bez porównania lepsza niż ta, która czeka milionerów
- podwyżki, premie, awanse (za każdym razem, gdy wychodzisz głosić ;) )


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Noemi » 17 sty 2016, 23:23

andevi twierdzilas ze z RW nie masz do czynienia ,toz to jest sztandarowa nauka RW ze Pan Bog jest zobowiazany i musi oddac za twoja zlotowczyne cala stowę ,wiesz ilu ludziom ta nauka zrobila okrutna krzywde ,ilu ludzi idzie za falszywymi nauczycielami bo umieli nabajerowac ludziom zeby czerpac z tego zyski i zyc w przepychu


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Samolub » 18 sty 2016, 00:49

andevi pisze:
Andevi ma dzieciaki zajmuje sie domem co masz nam do zarzucenia żyjemy jak w tej stopce.


Andevi ma nie tylko własne dzieciaki :)
Ma też pracę zawodową (zawód wolny, więc nienormowany czas pracy i wynagrodzenie zależne od humoru klienta).
Ma też pracę w domu, jako terapeuta. Poza tym 24/7 pełny etat mamy i kury domowej.
Wolontariat jako tłumacz.
Ewangelizacja to też praca, nie dla pieniędzy! Choć patrząc na to od ekonomicznej strony to :
- pensja nie do pogardzenia (Opatrzność daje 100 razy tyle, co zostawiasz)
- emeryturka ( w wieczności) bez porównania lepsza niż ta, która czeka milionerów
- podwyżki, premie, awanse (za każdym razem, gdy wychodzisz głosić ;) )


Co Ty dziś piszesz =P przestań


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: andevi » 18 sty 2016, 01:23

Noemi, a Ty nie zauważasz ironii w moim wpisie ? Przeczytaj go w kontekście tego, co napisał Imperator, zrozumiesz.
Zarzuca mi się , że własnymi rencyma nie rabotaju,tylko darmozjadaju i ewangelizuju. No to żem się pośmiała, z siebie samej. Wolno?


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Samolub » 18 sty 2016, 01:52

andevi pisze:Noemi, a Ty nie zauważasz ironii w moim wpisie ? Przeczytaj go w kontekście tego, co napisał Imperator, zrozumiesz.
Zarzuca mi się , że własnymi rencyma nie rabotaju,tylko darmozjadaju i ewangelizuju. No to żem się pośmiała, z siebie samej. Wolno?


No ale weź wyluzuj z tą pogonią za darami bo Torben tam nic jeszcze nie zdziałał poza kilkoma sugestiami, pozatym to też zależy od potrzeb i celu działania. Takie ciągłe gadanie od 30-stki do 60-tki i czekanie na cud dla własnej wiary czy dla innych?

A Imperator dobrze Ci akurat napisał
Więc spokojnie, bez podniecania się

Jak wchodzisz na forum podwazasz wszystko dla Swojego wygodnictwa to jest to anty Dar, a mówisz o wielkich cudach i dziełach... a w prostej sprawie wychodzi odwrotnie. Także ...

Wyluzuj troche i opieraj sie na kilku rzeczach nie na jedynym "Apostole" Torbenie, pamietasz jeszcze Chrystusa? Sama też masz chyba rozum i czemu miałabyś być gorsza bo nie masz filmow tyle na utubie co On?

Wiele madrych rzeczy piszesz, czasem byłem pod wrażeniem, więc fajnie naprawdę, ale wyluzuj... noi raczej to co pisałaś do Torbena nie należy i na chwałe jego. Więc przylacz sie do dobrego dzieła, a nie dzialaj tylko dla ruchu jakiegoś. Czyli do przodu, nie w bok czy do tyłu


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: andevi » 18 sty 2016, 02:04

Noemi,

Raz mi przypięłaś łatkę wyznawcy Ruchu Wiary, i tak jedziesz na tym koniku, aż wszystkim wmówisz, że rzeczywiście ta Andevi to szamanka, heretyczka, zwiedziona i zwodząca. I aż się drzewo pochyli, a wtedy wszystkie kozy na hura sobie po nim poskaczą.
Nie skarżę się, ale poczytaj sobie wpisy na mój temat sprzed dwóch miesięcy. I wyciągnij wnioski, może i lekcję na przyszłość ?
Jesteś moderatorką, więc proszę, tym bardziej bądź ostrożna w tym, co piszesz publicznie. Bo nieświadomie możesz komuś zrobić krzywdę.

W poście powyżej odniosłam się do wpisu Imperatora, w którym zarzuca mi, że próżnuję i żyję z "głoszenia i uzdrawiania". I że powinnam zająć się tym, co normalne, pracować fizycznie rękami na własne utrzymanie, być kurą domową, przykładną żoną i matką dzieciom, a nie sięgać po to, co boskie.
Pokazałam, że jestem. I zakpiłam sobie z tego, jaka to ze mnie miliarderka, bo się ewangelią zajęłam.
Swoją drogą, największym darem, jaki do tej pory dostałam, to... "posyłam was jak owce między wilki". Rozszarpują mnie, uważają za zwierzę przeznaczone na rzeź, depczą, plują, wyszydzają. Taka jest zapłata uczniów. Chcesz? Masz odwagę?
A Ty, Imperator ? Dostałeś już swoją tygodniówkę przekleństw ? Nie????
Ostatnio zmieniony 18 sty 2016, 02:25 przez andevi, łącznie zmieniany 2 razy.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: andevi » 18 sty 2016, 02:19

Samolub, a Ty też w tym chórze?
Ludzie, dajcie wytchnąć !
Jedyne, za czym gonię, to Jezus Chrystus. I to, czego On chce, i jaka jest Jego wizja Kościoła. Przyjął mnie, zaakceptował, usynowił, odział, dał autorytet swojego dziedzica, dał sandały na nogi i wyprawił ucztę. Jestem Jego, a On jest mój. "Przyjdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną". To jest mój największy skarb. Mieć Jezusa, to mieć... WSZYSTKO. Chrystus we mnie - to jest poręka chwały, to jest najwyższy autorytet, jaki może mieć człowiek. Wszystko inne to tylko chipy z programem, by takie narzędzie jak chrześcijanin, jak ja, poprawnie funkcjonowało i nadawało się do tego, by On sam mógł się nim posłużyć.

Torben nie jest jedynym, którego lubię za jego nauczanie. Akurat na Torbenie psy się wiesza na tym forum, a że coś na jego temat wiem, to bronię.
Uwielbiam C.S.Lewisa. Był czas że karmiłam się wykładami Rogera Oaklanda, Derka Prince'a, potem Waltera Veighta, przyszedł czas i na Paula Washera. Akurat jako tłumacz pracuję w tej chwili nad materiałami Sondergaarda, więc jestem z nimi na bieżąco.
Zachęcam tych, co znają jęz.angielski do przesłuchania serii wykładów o procesach na sali sądowej Nieba (Hevenly Courts), linki wrzuciłam w dziale z wykładami. To dopiero jest rewolucja !


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Samolub » 18 sty 2016, 02:54

andevi pisze:Samolub, a Ty też w tym chórze?
Ludzie, dajcie wytchnąć !
Jedyne, za czym gonię, to Jezus Chrystus. I to, czego On chce, i jaka jest Jego wizja Kościoła. Przyjął mnie, zaakceptował, usynowił, odział, dał autorytet swojego dziedzica, dał sandały na nogi i wyprawił ucztę. Jestem Jego, a On jest mój. "Przyjdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną". To jest mój największy skarb. Mieć Jezusa, to mieć... WSZYSTKO. Chrystus we mnie - to jest poręka chwały, to jest najwyższy autorytet, jaki może mieć człowiek. Wszystko inne to tylko chipy z programem, by takie narzędzie jak chrześcijanin, jak ja, poprawnie funkcjonowało i nadawało się do tego, by On sam mógł się nim posłużyć.

Torben nie jest jedynym, którego lubię za jego nauczanie. Akurat na Torbenie psy się wiesza na tym forum, a że coś na jego temat wiem, to bronię.
Uwielbiam C.S.Lewisa. Był czas że karmiłam się wykładami Rogera Oaklanda, Derka Prince'a, potem Waltera Veighta, przyszedł czas i na Paula Washera. Akurat jako tłumacz pracuję w tej chwili nad materiałami Sondergaarda, więc jestem z nimi na bieżąco.
Zachęcam tych, co znają jęz.angielski do przesłuchania serii wykładów o procesach na sali sądowej Nieba (Hevenly Courts), linki wrzuciłam w dziale z wykładami. To dopiero jest rewolucja !



Ja o czym innym Ty o czym innym, Imperator mowi o czymś innym Ty o dzieciach kurach, może o mleku? Chcesz rozmawiac czy tworzyc iluzje?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: Noemi » 18 sty 2016, 10:26

andevi pisze:Noemi,
W poście powyżej odniosłam się do wpisu Imperatora, w którym zarzuca mi, że próżnuję i żyję z "głoszenia i uzdrawiania". I że powinnam zająć się tym, co normalne, pracować fizycznie rękami na własne utrzymanie, być kurą domową, przykładną żoną i matką dzieciom, a nie sięgać po to, co boskie.
Pokazałam, że jestem. I zakpiłam sobie z tego, jaka to ze mnie miliarderka, bo się ewangelią zajęłam.
Swoją drogą, największym darem, jaki do tej pory dostałam, to... "posyłam was jak owce między wilki". Rozszarpują mnie, uważają za zwierzę przeznaczone na rzeź, depczą, plują, wyszydzają. Taka jest zapłata uczniów. Chcesz? Masz odwagę?
A Ty, Imperator ? Dostałeś już swoją tygodniówkę przekleństw ? Nie????

Znam nauki R.W bo tkwilam w tym kilka lat ,łatwo sie w nie wchodzi bo obiecuja duzo ,trudno sie pozegnać i wyjść ,wiec jezeli podpierasz sie ich naukami chocby nawet w zartach jak napisalas to nie jest dobrze bo dajesz jakis sygnał w ewangeli jest napisane
Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. (Mt 5:33-37)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: magda » 18 sty 2016, 12:15

Noemi pisze:Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. (Mt 5:33-37)


Tego nie do wszystkiego sie stosuje bo gdyby tak było to nie mozna by wcale głosić kazań , napominać i zwykle rozmawiać , to nawt jak bym gadała z kims o robieniu gołąbków z ryzem juz by to od złego pochodziło. Tu w tym cytacie chodzi o ludzi gadających jakieś brednie nic do niczego nie wnoszące , bo nawet jeśli ktoś uczy nie tak to się z tą nauka polemizuje i prostuje błedy .

Andevi gdzie ten dział co wrzuciłaś linki ne mogę znaleśc.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: andevi » 18 sty 2016, 15:29

Dyskusja zeszła znów na temat jednego użytkownika, mianowicie Andevi :(
Co myślę, że Andevi ma na myśli/ mówi/ sugeruje. Własne lęki, podejrzenia, złe doświadczenia przekalkowujemy na to, co chemy słyszeć, bo Andevi te lęki obudziła swoimi wpisami.
Proponuję, by ćwiczyć się w cennej cnocie nie rozmawiania o osobach, znaczy się innych użytkownikach forum. Rozmawiajmy o temacie.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2016, 15:51 przez andevi, łącznie zmieniany 1 raz.


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: The Last Reformation- wasze opinie

Postautor: magda » 18 sty 2016, 15:45

Weź wrzuć te linki bo nie znalazłam a chcę obadać w czym rzecz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości