Ankieta- Pastor czy Ksiadz

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.

Pastor czy Ksiadz

Pastor lub inne Biblijne określenie
8
53%
Tylko Pastor
1
7%
Inne określenie np. Biblijne
2
13%
Zamiennie/wymiennie Pastor lub Ksiądz
4
27%
Ksiądz jak u Katolików
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 15
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ankieta- Pastor czy Ksiadz

Postautor: magda » 27 sty 2016, 22:36

Ja nie mam problemu ze u Luteran jest ksiadz bo ja Luteran nie uznaję są ekumeniczni bratają sie z Antychrystem a Luter już na piędziesiaty bok sie w grobie przewraca , ot co.Niech maja sobie ksiedza będa mieli jak znalazł w jednej światowej religii ekumenicznej pod władzę watykanu.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta- Pastor czy Ksiadz

Postautor: Samolub » 28 sty 2016, 00:00

Ja tam mowię Pastor do duchownego Luterańskiego. Tylko jak do diakonki Luterańskiej mówić? =P

Efendi właśnie Ci chyba tłumacze że mówienie Ksiądz już nie tylko u Luteran jest popularne, przez konwertytów niektórych nie wiadomego pochodzenia... ale też przez samych Pastorów na innych Pastorów :O lol no może nie na codzień ale przy ekumeni, przy spotkaniach z Katolikami tak jest, ulegamy wpływom Watykanu, ludzie potem nie łączą tego z innymi wyznaniami. Np mi czesto ludzie mówią ze Ksieża Katoliccy w Stanach nie mają żon. Kumasz... tutaj niezle kota obracają ogonem. Ludzie są głupi i nawet jeśli wiedzą ze celibat jest to tylko ze w Polsce. Nie kazy katolik jest tak poinformowany jak pan Sahcim, Rembov czy Arvinger. Także to jest mega sprytne...

Stąd moja ankieta, czy warto nazywac tak samo czy normalnie jak nazywamy lub biblijnie się zwracac. Skoro Luteranie tak mają juz historycznie i wypada tak i tak to okey. Ale po co byłoby gdzie indziej wprowadzac czy przesiakac katolicką nowo mową?

Efendi ja rozumiem, ze Ty patrzysz tylko na swoje miasto czy Zbor. A znajomych masz takich i takich, ale różnie z tym bywa Cię informuje. Dla mnie slownie to obojetne... wiesz, ale patrze tu na zagrozenia, pewna swiadomosc i odmiennosc. Zmiany nie zaczynaja się od Soborow czy przymusu tylko oddolnie. Widzisz czymś mozna nasiaknac, albo zyjac miedzy wronami tez zaczniesz krakac. Wydaje się nie mozliwe... no okey są wyjatki. To tak jak z przesladowaniami czy opetaniem, uwazasz ze przesladowania nie dotycza swobody mysli, rodzin, jakis energii, schematow? Albo uwazasz ze opetanie to szalenstwo, darcie się w Kosciele? tylko?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ankieta- Pastor czy Ksiadz

Postautor: fantomik » 28 sty 2016, 17:17

Samolub pisze:Ja tam mowię Pastor do duchownego Luterańskiego. Tylko jak do diakonki Luterańskiej mówić? =P

Diakonka? :P


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ankieta- Pastor czy Ksiadz

Postautor: magda » 28 sty 2016, 17:31

Mówi się diakonisa, a w ogóle witaj znowu Fantomiku , kopę lat!!!!!!!!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości