Czy pastor mógłby nauczać w szkole świeckiej?

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Shayla
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2015, 20:47
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy pastor mógłby nauczać w szkole świeckiej?

Postautor: Shayla » 30 sty 2016, 18:02

Chodzi mi oczywiście o przedmiot inny niż religia/etyka, ''neutralny światopoglądowo'' jak np. j.angielski. W sytuacji kiedy pastor miałby skończone seminarium teologiczne, miałby ordynację, pełnił służbę kaznodziejską, a nauczając w szkole ''dorabiał'' (spotkałam się już z sytuacjami, gdzie pastor poza służbą miał inną, dodatkową pracę). Albo czy żona pastora mogłaby uczyć w szkole? Oczywiście, mając skończone studia i przygotowanie pedagogiczne.

Czy byłoby to kontrowersyjne, szczególnie w małych miejscowościach, czy też nie dziwiłoby nikogo? Będąc jeszcze osobą nienawróconą, często zmieniałam szkoły, spotkałam się z nauczycielami wyznań ewangelicznych, oczywiście nie mówili ''publicznie'' o swojej wierze.

Pytam czysto hipotetycznie, ale też z myślą o swojej przyszłości. Waham się między teologią, a innym kierunkiem, związanym z nauczaniem. Mam 19 lat, więc raczej nie jestem żoną pastora.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy pastor mógłby nauczać w szkole świeckiej?

Postautor: Oberyn. » 30 sty 2016, 21:33

Nie widzę żadnych przeciwskazań. Znam wierzących nauczycieli, którzy zawsze coś wspomną o Bogu mogą w ten sposób zasiać ziarno Ewangelii. Pastor też może pełnić funkcję nauczyciele czy pracować w innym zawodzie. To normalne, moim zdaniem nawet dobre, bo nie obciąża zboru i nie jest uzależniony od wiernych w swoich kazaniach. Żona pastora tak samo, żadna różnica.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy pastor mógłby nauczać w szkole świeckiej?

Postautor: wisnia2168 » 30 sty 2016, 22:10

"Idź do Boga a on utoruje twoje ścieżki". U mnie się to nieraz sprawdziło ;) a teologia to dobry wybór! Jakaś konkretna uczelnia w zamyśle? :D

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Shayla
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2015, 20:47
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy pastor mógłby nauczać w szkole świeckiej?

Postautor: Shayla » 31 sty 2016, 15:37

wisnia2168 pisze:Jakaś konkretna uczelnia w zamyśle? :D


Myślałam o warszawskim WST, ale to drugi koniec Polski i wysokie koszty. Więc nie wiem, co z tego wyjdzie.


Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy pastor mógłby nauczać w szkole świeckiej?

Postautor: wisnia2168 » 31 sty 2016, 16:53

Możesz zawsze iść na CHAT. Sam się tam wybieramakademik drogo nie wychodzi i jest ulokowany piętro nad salą wykładową (więc teoretycxnie na wykłady można w kapciach schodzić :D). A przy studiach dziennych nauka jest darmowa


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości