pastorskie ubranie

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: pastorskie ubranie

Postautor: wisnia2168 » 19 kwie 2016, 19:19

Justyna pisze:Czasy się zmieniają :) Biskup zielonoświątkowy ma bardziej biskupie szaty niż biskup katolicki. I to wszystko w Polsce! Bp KZ-2 z prawej, KK - 5 z prawej : https://www.facebook.com/56068698735831 ... mp;theater

Ooo, mój pastor drugi od lewej! Ale mnie zaskoczyłaś


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: pastorskie ubranie

Postautor: Justyna » 19 kwie 2016, 19:43

Piękne wspólne zdjęcie pod obrazem.....https://www.facebook.com/56068698735831 ... =3&theater


Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pastorskie ubranie

Postautor: wisnia2168 » 19 kwie 2016, 20:20

Obraz jako ozdoba jakiegoś pokoju w donu może sobie wisieć to dlaczego nie mógł tam? Raczej wątpię by którykolwiek z pastorów się do niego modlił ;)


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pastorskie ubranie

Postautor: sahcim » 19 kwie 2016, 20:27

Justyna pisze:Piękne wspólne zdjęcie pod obrazem.....https://www.facebook.com/56068698735831 ... =3&theater
A chodzi ci o ten artystyczny 'obraz" Chrystusowego krzyża czy o ten drugi wizerunek...???
upss...sorki :] chyba wszedłem w niedozwolone podwórko...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: pastorskie ubranie

Postautor: Noemi » 19 kwie 2016, 22:56

sachciem cos czesto ci sie zdarza zagapic i wejsc nie na to podworko


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pastorskie ubranie

Postautor: Samolub » 20 kwie 2016, 02:35

wisnia2168 pisze:Obraz jako ozdoba jakiegoś pokoju w donu może sobie wisieć to dlaczego nie mógł tam? Raczej wątpię by którykolwiek z pastorów się do niego modlił ;)


Chyba o to nie chodzi
Raczej o to jak bedzie to odebrane czy jaki byl cel zamierzenie zdjecia na tle z MB, noi jakie świadectwo.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pastorskie ubranie

Postautor: wisnia2168 » 20 kwie 2016, 06:09

Wiesz, ja jestem otoczony przez katolików na codzień i takie obrazy to dla mnie rybka- zniaczuliłem sięNie ma co płakać, nikt hołdu na szczęście Rzymowi nie złożył.

Natomiast muszę przyznać, że z drugiej strony zdjęcie z tym obrazem w tle pokazuje idealnie czym się dzisiaj stał ekumenizm..


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pastorskie ubranie

Postautor: Kamil M. » 20 kwie 2016, 09:22

A czym się stał?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pastorskie ubranie

Postautor: Samolub » 20 kwie 2016, 10:47

wisnia2168 pisze:Wiesz, ja jestem otoczony przez katolików na codzień i takie obrazy to dla mnie rybka- zniaczuliłem sięNie ma co płakać, nikt hołdu na szczęście Rzymowi nie złożył.

Natomiast muszę przyznać, że z drugiej strony zdjęcie z tym obrazem w tle pokazuje idealnie czym się dzisiaj stał ekumenizm..


No czym czym, konkurs na najlepsza szate i najlepszego kaznodzieje.
U mnie nawet Katolicy wytlumaczone mają żeby sie do Maryjii za mnie, o mnie nie modlic. A chca niech się modlą...

I to nie było tak hop siup. Musiala być dopiero pozadna awantura czy szereg zdarzen żeby twardoglowi przestali. Po prostu są ludzie reformowalni i nie reformowalni. Ja zalicze sie do kategorii numer 1

Naprawde spora oszczednosc czasu. Zgrzyty będą i niestety MB i Ksieza latwo pola nie oddaja. Powoli, sukcesywnie, mamią kielbasa do klatki.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: pastorskie ubranie

Postautor: wisnia2168 » 20 kwie 2016, 14:32

Kamil M. pisze:A czym się stał?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chodzi o modliwty wspólne do Boga w Trójcy Świętej Jedynego- stał się rzeczą wspaniałą.
Jednak ekumenizm przybiera kształty zbliżenia kościołów w niego się angażujących do krk (kompromisy teologiczne i światopoglądowe)- to jest niepokojące.
Oczywiście mam do katolików szacunek tak samo jak do wiernych innych wyznań, ale Jezus powiedział, że już jesteśmy jednością w nim- po co kombinować?


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pastorskie ubranie

Postautor: Samolub » 20 kwie 2016, 15:34

Mi tez wspolne modlitwy do Boga nie przeszkadzaja. Spotkania tez, wkoncu na ulicy sie spotykamy. Tylko teologicznie czy w wielu wymiarach praktyki/wierzen sie roznimy.
Tu polityczne targi na doktryne nie powinny miec miejsca.

Tym bardziej elementy powinny byc wspolne
MB to nie jest cecha wspolna, bo Protestanci uznaja Marie z Nazaretu jako Zbawiona przez Chrystusa w wymiarze ziemskim matke, nie zone Boga Ojca (Bozie) ale swieta w społeczności Kościoła Bozego czyli Siostre w Chrystusie

To jest znaczna roznica niz stanowisko KRK, nie wchodzac w szczegoly. Bo po co


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: pastorskie ubranie

Postautor: Kamil M. » 20 kwie 2016, 15:45

wisnia2168 pisze:
Kamil M. pisze:A czym się stał?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chodzi o modliwty wspólne do Boga w Trójcy Świętej Jedynego- stał się rzeczą wspaniałą.
Jednak ekumenizm przybiera kształty zbliżenia kościołów w niego się angażujących do krk (kompromisy teologiczne i światopoglądowe)- to jest niepokojące.

Rozumiem. Ale zwróciłbym uwagę na to, że nie tylko kościoły protestanckie zbliżają się do KK, bo i KK zbliża się na różne sposoby do nich, co jest dla wielu wiernych katolików również zgorszeniem. Często właśnie protestanci narzekają na upodabnianie się ich wspólnot do KK (w pewnym sensie w mojej opinii to dobry kierunek ;) ), ale bardzo często zapominają, że ruch z drugiej strony jest podobny, że obie strony coś tracą (albo zyskują, zalezy kogo spytać).
Oczywiście mam do katolików szacunek tak samo jak do wiernych innych wyznań, ale Jezus powiedział, że już jesteśmy jednością w nim- po co kombinować?

No, to zależy jak się pojmuje Kościół.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pastorskie ubranie

Postautor: wisnia2168 » 20 kwie 2016, 17:46

Jeśli chodzi o KK to ująłbym to inaczej. Wiem, że to śmiałe stwierdzenie, ale powiedziałbym, że krk się "unormalnia" :) Mam tutaj na myśli gakie zmiany jak wprowadzenie liturgii w języku narodowym czy brak ekskomuniki za czytanie Pisma przełożonego na Polski.
Ja ze swojej perspektywy, jako luteranin, widzę co prawda obecność wspólnej deklaracji o usprawiedliwieniu z '97 roku bodajże. Jednak pozostawia to dzieło wiele do życzenia bo w sposób bardzo ogólny ujmuje problem- do tego stopnia że zgadzamy się z wypisanym tekstem w 100%, lecz każdy kościół inaczej go interpretuje ;)
Stąd moja dezaprobata do takich działań (jestem zwolennikiem jedności chrześcijan w ich różnorodności)


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pastorskie ubranie

Postautor: Samolub » 20 kwie 2016, 18:05

KRK wprowadza nawet modlitwe na glos dla chetnych podczas "mszy" to bardziej praktyka i nie wiem czy to jest wszedzie bo nie chodze do KRK

Oczywiscie tak jest w protestanckich wspólnotach gdzie jest zawsze moment na modlitwe kazdego z osobna przed Zborem, kto chce zabiera glos.
To zapewne efekt tego ze kaplani Katoliccy bedac w Zborze byli zachwyceni tego rodzaju formą.

Pozatym KRK wiele rzeczy sciagnal ostatnio, nawet Halleluyah na ŚDM, noi tez czesc chorkow stara sie dotrzymywac kroku tym protestanckim. Teksty tez sa oparte na protestanckich piesniach.

Takze to jest ten nasz wklad dobry, zreszta wiele dobrych rzeczy dzis w KRK to efekt nadazania za Protestantami.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości