Dlaczego Bóg często działa w ostatniej chwili ?

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Dlaczego Bóg często działa w ostatniej chwili ?

Postautor: krecik » 24 maja 2016, 16:44

Jest tak wiele wątków na tym forum, zakładam więc kolejny... :mrgreen:

Chyba najmocniejszym przykładem jest to co przeżywali Sara z Abrahamem. Gdy według logiki było już za późno na rodzenie dzieci, to właśnie wtedy urodził się Izaak. Następnie Boże polecenie złożenia go jako ofiarę. Albo podczas wyjścia Izraelitów z Egiptu, kiedy mieli zamkniętą drogę przez morze, Bóg dał nadzwyczajne rozwiązanie.
Chętnie poczytałbym o mniej drastycznych przykładach Bożego testowania, z życia ludzi Biblii i z Waszego ?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Bóg często działa w ostatniej chwili ?

Postautor: Kamil M. » 26 maja 2016, 10:50

Jest dokładnie odwrotnie. Bóg bardzo rzadko działa w ostatniej chwili, ale ponieważ jesteśmy źli i niewdzięczni, uważamy Jego zwyczajne działanie i dobroć za coś oczywistego i są dla nas niewidoczne (np. http://www.nonpossumus.pl/ps/Ps/104.php ). To jest najcięższa próba na jaką człowiek jest wystawiony przez Boga - rozpoznać Boga w tym, co jawi się jako oczywiste i złożyć Mu dziękczynienie. Prawdopodobnie większość naszych upadków bierze się z tego nierozpoznania.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Bóg często działa w ostatniej chwili ?

Postautor: konto skasowane » 26 maja 2016, 11:04

Nie zgadzam się z tą wypowiedzią.
Bóg testuje nasze zaufanie. Napisane jest "kto wytrwa do końca, zbawiony będzie"
Dlatego sami musimy egzaminować swoje serce (badaj moje serce - mówił Dawid) i sprawdzać czy nasza wiara jest tylko wtedy gdy nam się dobrze powodzi czy także gdy coś złego się dzieje.
Poza tym, takie doświadczenie jest sprawdzianem czy mimo porażki, niepowodzenia nadal pozostaniemy przy Bogu czy się od Niego odwrócimy bo nie dał nam czegoś. Tu na forum było wiele takich osób. Oni nie zrozumieli że za Bogiem idzie się z miłości a nie dlatego że można coś od niego uzyskać.


.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Bóg często działa w ostatniej chwili ?

Postautor: krecik » 26 maja 2016, 11:33

@Kamil M.

Co Ty wypisujesz ? To dlaczego Izaak narodził się dopiero w ich starości, gdy po ludzku patrząc było już za późno ?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Bóg często działa w ostatniej chwili ?

Postautor: Kamil M. » 26 maja 2016, 11:38

Zadałeś pytanie "Dlaczego Bóg często działa w ostatniej chwili?" i do niego się odniosłem. Jak często dzieci rodzą się w takim późnym wieku rodziców? Bardzo rzadko, prawie wcale. Bóg najczęściej daje potomstwo w młodości człowieka. Bóg rzadko działa w ostatniej chwili. W przypadku Izaaka było wyjątkowo inaczej.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Bóg często działa w ostatniej chwili ?

Postautor: konto skasowane » 26 maja 2016, 11:53

Bóg często działa w ostatniej chwili, aby sprawdzić czy ufamy mu aż do końca.


.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Bóg często działa w ostatniej chwili ?

Postautor: kontousunięte1 » 26 maja 2016, 12:21

Z moich osobistych doświadczeń wynika,że otrzymują pomoc, taką niespodziewaną i nadzwyczajną /a więc zakładam,że to Boska interwencja/, właśnie "w ostatniej chwili". Kiedy już wyczerpią się wszelkie nadzieje i możliwości, kiedy wszystko zawiedzie właśnie wtedy wkracza Bóg.
I nie oznacza to wcale,że do Niego zwracam się na końcu, nic podobnego.
Nauczyłam się już zbyt mocno nie przejmować jakimikolwiek doświadczeniami,bo wiem,że na pewno przyjdzie pomoc,choćby w postaci jakiegoś pomysłu na wyjście z trudności,na który bym nie wpadła,choćbym 100 lat dumała.
Dziękuję Mu za to. Tak mam od wielu lat.


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Bóg często działa w ostatniej chwili ?

Postautor: krecik » 26 maja 2016, 12:51

Kamil M. pisze:Zadałeś pytanie "Dlaczego Bóg często działa w ostatniej chwili?" i do niego się odniosłem. Jak często dzieci rodzą się w takim późnym wieku rodziców? Bardzo rzadko, prawie wcale. Bóg najczęściej daje potomstwo w młodości człowieka. Bóg rzadko działa w ostatniej chwili. W przypadku Izaaka było wyjątkowo inaczej.

Ale takich wyjątkowych przypadków w Biblii jest wiele więcej, gdy Boża pomoc nadchodzi dopiero wówczas jak według logiki jest coś nierealne.
Chodzi mi o to żeby je znaleźć.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Bóg często działa w ostatniej chwili ?

Postautor: krecik » 26 maja 2016, 13:02

dr.sky pisze:Bóg często działa w ostatniej chwili, aby sprawdzić czy ufamy mu aż do końca.

Też tak myślę :-)
Dlatego tak często jest powtarzana fraza „kto wytrwa do końca zbawiony będzie”. Rodzi się pytanie do jakiego końca ?
A w Ewangelii Łukasza 21;19 jest napisane tak :
„Przez wytrwałość swoją zyskacie dusze wasze. „
Słowo Boże mówi że przez wiarę w Jezusa Chrystusa jest zbawienie. Czyżby była tutaj sprzeczność ?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Bóg często działa w ostatniej chwili ?

Postautor: krecik » 26 maja 2016, 13:08

kontousunięte1 pisze:Z moich osobistych doświadczeń wynika,że otrzymują pomoc, taką niespodziewaną i nadzwyczajną /a więc zakładam,że to Boska interwencja/, właśnie "w ostatniej chwili". Kiedy już wyczerpią się wszelkie nadzieje i możliwości, kiedy wszystko zawiedzie właśnie wtedy wkracza Bóg.
I nie oznacza to wcale,że do Niego zwracam się na końcu, nic podobnego.
Nauczyłam się już zbyt mocno nie przejmować jakimikolwiek doświadczeniami,bo wiem,że na pewno przyjdzie pomoc,choćby w postaci jakiegoś pomysłu na wyjście z trudności,na który bym nie wpadła,choćbym 100 lat dumała.
Dziękuję Mu za to. Tak mam od wielu lat.

Byłbym bardzo pocieszony gdybyś mogła opisać jakiś przypadek Bożej pomocy, kiedy już intelektualne pomysły się wyczerpały ?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Bóg często działa w ostatniej chwili ?

Postautor: kontousunięte1 » 26 maja 2016, 13:20

krecik pisze:
kontousunięte1 pisze:Z moich osobistych doświadczeń wynika,że otrzymują pomoc, taką niespodziewaną i nadzwyczajną /a więc zakładam,że to Boska interwencja/, właśnie "w ostatniej chwili". Kiedy już wyczerpią się wszelkie nadzieje i możliwości, kiedy wszystko zawiedzie właśnie wtedy wkracza Bóg.
I nie oznacza to wcale,że do Niego zwracam się na końcu, nic podobnego.
Nauczyłam się już zbyt mocno nie przejmować jakimikolwiek doświadczeniami,bo wiem,że na pewno przyjdzie pomoc,choćby w postaci jakiegoś pomysłu na wyjście z trudności,na który bym nie wpadła,choćbym 100 lat dumała.
Dziękuję Mu za to. Tak mam od wielu lat.

Byłbym bardzo pocieszony gdybyś mogła opisać jakiś przypadek Bożej pomocy, kiedy już intelektualne pomysły się wyczerpały ?

Nie spełnię twojej prośby, bo musiałabym zbyt głęboko naruszyć własną prywatność.
Pewnie jeszcze kilka miesięcy temu chętnie opisałabym wiele takich sytuacji z mojego życia. Po nauczce jaką dostałam na forum od tzw.siostry :oops: nigdy więcej nie odpowiem na żadne osobiste pytanie.
Piszesz o jakimś przypadku. Ja doświadczyłam sporo takich interwencji, wszak życie moje nie było usłane różami.


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego Bóg często działa w ostatniej chwili ?

Postautor: krecik » 26 maja 2016, 14:30

kontousunięte1 pisze:
krecik pisze:
kontousunięte1 pisze:Z moich osobistych doświadczeń wynika,że otrzymują pomoc, taką niespodziewaną i nadzwyczajną /a więc zakładam,że to Boska interwencja/, właśnie "w ostatniej chwili". Kiedy już wyczerpią się wszelkie nadzieje i możliwości, kiedy wszystko zawiedzie właśnie wtedy wkracza Bóg.
I nie oznacza to wcale,że do Niego zwracam się na końcu, nic podobnego.
Nauczyłam się już zbyt mocno nie przejmować jakimikolwiek doświadczeniami,bo wiem,że na pewno przyjdzie pomoc,choćby w postaci jakiegoś pomysłu na wyjście z trudności,na który bym nie wpadła,choćbym 100 lat dumała.
Dziękuję Mu za to. Tak mam od wielu lat.

Byłbym bardzo pocieszony gdybyś mogła opisać jakiś przypadek Bożej pomocy, kiedy już intelektualne pomysły się wyczerpały ?

Nie spełnię twojej prośby, bo musiałabym zbyt głęboko naruszyć własną prywatność.
Pewnie jeszcze kilka miesięcy temu chętnie opisałabym wiele takich sytuacji z mojego życia. Po nauczce jaką dostałam na forum od tzw.siostry :oops: nigdy więcej nie odpowiem na żadne osobiste pytanie.
Piszesz o jakimś przypadku. Ja doświadczyłam sporo takich interwencji, wszak życie moje nie było usłane różami.

Jednak i tak jestem posilony :-) już przez sam fakt że osoba wierząca zaświadcza że w jej życiu bywały okoliczności Bożego działania gdy według logiki i mediów, wszystko jest stracone.

Aktualnie przechodzę przez coś takiego i cierpliwie czekam na Bożą ingerencje.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości