Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: kontousunięte1 » 27 maja 2016, 14:28

Aż głowa puchnie,jak czyta się ST. Wczoraj aż musiałam odłożyć,bo czytam od dłuższego czasu /po raz n-ty/ proroków wielkich i tych małych. Czy tylko ja tak mam /może ze mną jest coś nie tak :?: /,że kiedy ciągle w koło czytam wyrocznie Boże przeciw poszczególnym narodom /niedawno skończyłam Ezechiela/ i ciągle w koło to: najpierw potworności i gromy Bóg zsyła,a na końcu każdego takiego "działu" mamy : "...ich kraj uczynię pustkowiem i ruiną.... I przekonają się,że Ja jestem Panem", to czuję niesmak i bunt. Teraz Izajasz na tapecie i znowu gromy,kary w celu, aby ludzie uznali ,że Bóg jest Bogiem.
Obserwując moje reakcje na to,jak "lubię",gdy ktoś na mnie krzyczy,karze mnie a ja nawet nie wiem o co chodzi, to mam wątpliwość czy tym sposobem można do mnie dotrzeć. Raczej nie; albo po dobroci albo wcale.
I chyba w narodzie wybranym,jak i w tamtych narodach współcześnie żyjących te gromy odnosiły podobny skutek. A efektem było wycięcie w pień lub prawie wiele istnień ludzkich.
Po co Bóg stwarza ludzi,skoro z góry wie,że musi potem przymuszać ich klęskami różnymi do wiary w siebie, a jak dalej robią po swojemu /ponoć wolna wola?/ to ...cóż i tak mają przechlapane?


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: kruszynka » 27 maja 2016, 18:16

kontousunięte1.
Powtórzę się podając tę stronę https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... T4qkEIlvXg
Tam Rosental Christian i tam omówienie Ksiągi Ezachiela w czterech częściach. Jak mówca twierdzi, ten wykład to klucz do zrozumienia przesłania tej księgi.
Streszczać tego nie będę, bo właśnie te 4 godziny są takim streszczeniem, a ja tego dobrze mogę nie zrobić.

Izajasz też jest gdzieś omawiany, muszę poszukać.

Nie odpowiadam na to co piszesz wprost, tylko polecam te wykłady (wiem, że ich posłuchasz) bo mam przeświadczenie, że ST mówi nie tylko o tym co wspominasz, a w księgach zawarta jest większa ilość treści jeśli wziąć je w całość i nie patrzeć z pozycji stworzenia.

Ale się nagadałam :P

Naprawdę polecam te wykłady.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: kontousunięte1 » 27 maja 2016, 18:32

kruszynka pisze:kontousunięte1.
Powtórzę się podając tę stronę https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... T4qkEIlvXg
Tam Rosental Christian i tam omówienie Ksiągi Ezachiela w czterech częściach. Jak mówca twierdzi, ten wykład to klucz do zrozumienia przesłania tej księgi.
Streszczać tego nie będę, bo właśnie te 4 godziny są takim streszczeniem, a ja tego dobrze mogę nie zrobić.

Izajasz też jest gdzieś omawiany, muszę poszukać.

Nie odpowiadam na to co piszesz wprost, tylko polecam te wykłady (wiem, że ich posłuchasz) bo mam przeświadczenie, że ST mówi nie tylko o tym co wspominasz, a w księgach zawarta jest większa ilość treści jeśli wziąć je w całość i nie patrzeć z pozycji stworzenia.

Ale się nagadałam :P

Naprawdę polecam te wykłady.


Kochana jesteś. Na pewno wysłucham. Po Zilfeldzie przyszła kolej na Drueeke. W tym siedzę. Ale dziękuję bardzo za namiar, już wydzieliłam.
A-propos, super-hiper jest wykład o Księdze Habakuka. W ogóle te cykle są niesamowite. Masz rację, bogactwo treści i sposób omówienia... mają prawdziwy dar ci wykładowcy Słowa.
Jak trafisz na Izajasza, to daj znać,proszę. :flower1: :flower2: :serce:


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: kruszynka » 27 maja 2016, 19:22

kontousunięte1 pisze:przyszła kolej na Drueeke

Ha! Stefana Drueke trochę omijałam (jest współtwórcą Muzeum Biblii w Niemczech), ale byłam na jego kilku ostatnich wykładach i to tę sytuacje zmieniło.
Zapowiedź wykładów brzmiała: poszukiwanie żony dla Izaaka - strona prorocza. Szłam i zastanawiałam się co tam jest proroczego i....się zdumiałam. Więc też polecam. (część 18, 19 i 20)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: Samolub » 27 maja 2016, 19:24

Też odsłucham wykładów w czasie wolnym.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: kontousunięte1 » 27 maja 2016, 19:27

Kruszynka.
Jeszcze do tych "nie dojechałam". Lecę od dołu do góry. Na pewno są świetne,jak cała reszta. :thumbup:
Samolub
Na pewno nie pożałujesz. Miłego słuchania i pożytecznego. :D


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: Samolub » 27 maja 2016, 19:39

Btw. Też mam dylematy różnego rodzaju, nie tylko z Biblią i szukam odpowiedzi, puki co obserwacje w tej materii się negują, więc wole nie wysuwać wniosków. Choć wolałbym chyba pojęcie radykalne i poszerzenie horyzontów.

kontousunięte1 Ty jesteś jeszcze młoda więc masz czas się wyszaleć :lmao:


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: kontousunięte1 » 27 maja 2016, 19:56

kontousunięte1 Ty jesteś jeszcze młoda więc masz czas się wyszaleć :lmao:

Noooooooo, potwierdzam a nawet zaprzeczam :lmao:
Szalej,szalej, bo młodość mija szybko,a potem tylko różaniec i pod piec :rotfl: :kiss:


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: Samolub » 27 maja 2016, 20:11

Nie strasz mnie różańcem :ermm:


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: kontousunięte1 » 27 maja 2016, 20:13

Celowo straszę. Czegoś musisz się bać, żebyś w szaleństwie młodości za daleko nie popłynął. :-/


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: Samolub » 27 maja 2016, 20:18

No to udało Ci się, bo ognia się mniej boję niż wrosniecia różańca w ręce.
Nie no żartuję, ja i tak mogę szaleć ile wlezie. He he

W Australii mają duże różańce i rzucają nimi do bydła mowią na to lasso


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: betme » 28 maja 2016, 02:29

Bóg jest wojną i Bóg jest pokojem. Więc karanie na pewno jest dostarczone w standardowym wyposażeniu chrześcijanina ;)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: kontousunięte1 » 28 maja 2016, 09:31

betme pisze:Bóg jest wojną i Bóg jest pokojem. Więc karanie na pewno jest dostarczone w standardowym wyposażeniu chrześcijanina ;)

To wiadoma sprawa ;-) , ale mnie dziwi karanie w ST i niejako "wymuszanie" ,aby za to dziękować i chwałę oddawać ;-) /popatrz na 1 post/ :-D
Ale już zabieram się do słuchania wykładów,więc pewnie mi się rozjaśni. :-D


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: kontousunięte1 » 28 maja 2016, 11:13

Zachęcam do słuchania polecanej tu ks.Ezechiela. Jestem po pierwszej części i jest wielce pomocna, dużo wyjaśniająca,budująca.
Dzięki Kruszynka,raz jeszcze.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Karanie-sposobem wychowywania przez Boga /ST/

Postautor: Psrus » 29 maja 2016, 13:33

Stary testament ogólnie jest ciężki do czytania. Jest pełny opowieści o antycznych rodzinnych perypetiach pełnych przestępstw na tle seksualnym i konfliktów o spadek, Bożych gróźb jako środka dydaktycznego, motywującego i jako kara, śmierci i przekleństw całych rodów, plemion i narodów, żeby temu wszystkiemu dodać wiarygodności i powszedniości dnia codziennego co chwilkę mamy opis jakiegoś cudu jak spalenie miasta czy pochłonięcie przez ziemię ludzi żywcem (ironia, gdyby ktoś nie załapał). Do tego antyczna wiedza naukowa typu zwierzęta dziedziczą cechy nabyte, a cudzołożnicom puchną drogi rodne od wody pomieszanej z ziemią. Staram się wierzyć ze chrześcijaństwo jest tą prawdą i jedynym sensem na świecie, ale chyba zrezygnuję z całej Biblii i kupię sobie tylko Nowy Testament. Blogosławiony, kto roztrzaska niemowlęta twoje o skały, więc nie fiksujmy może tak na myśl o aborcji. Staram się sobie mówić że Biblia nie została napisana by zaspokajać nasze potrzeby estetyzmu, ale to co jest w niej napisane nie pomaga chyba nawet jej samej się uwiarygodnić. Nie wiem. Życzę wszystkim miłego dnia.



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości