Chrzest

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
ToBe
Posty: 80
Rejestracja: 18 lip 2016, 11:46
wyznanie: Kościół Boży w Chrystusie
O mnie: Gal 5:19, 22-23
2 Kor 13:13
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: ToBe » 16 sie 2016, 07:46

Chciałabym podzielić się swoim szczęściem i poprosić o modlitwę za mnie i mojego męża, za kilka dni, bo w sobotę 20.08 przyjmiemy chrzest :)
Może kiedyś będę mieć więcej czasu i opiszę swoje świadectwo jak Bóg działa w moim życiu :)
Pozdrawiam i błogosławieństwa Bożego życzę :)


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: Dragonar » 16 sie 2016, 15:02

polk -

polk pisze:Oficjalny dokument Kościoła Zielonoświątkowego mówi wprost, że chrzest jest końcowym procesem Narodzenia na Nowo! Jeśli ktoś nie jest ochrzczony tzn. że nie jest narodzony na nowo! A wiadomo, że kto się nie narodzi na nowo ten nie może wejść do Królestwa Bożego.

Nie wyciągałbym tak radykalnych wniosków.

4. Chrzest uznajemy za końcowy akt procesu narodzenia na nowo. (źródło: LINK)

To zdanie jest jedynym zdaniem punktu 4. W żaden sposób nie jest wyjaśnione czy rozwinięte. Można je różnie interpretować. W KZ nigdy nie powiedziano mi, że chrzest jest warunkiem zbawienia lub narodzenia na nowo. Wręcz przeciwnie. Czy to o niczym, nie świadczy i nie jest wskazówką, jak interpretować ten fragment dokumentu?

polk pisze:"Konserwatywni zielonoswiatkowcy"? To jak "konserwatywni mormoni", nadal są to niebiblijne nauki.

Naprawdę porównujesz zielonoświątkowców do mormonów? Serio? Wiesz, w co wierzą mormoni i jak bardzo odbiega to od nauczania Nowego Testamentu? :/

ToBe -

ToBe pisze:Chciałabym podzielić się swoim szczęściem i poprosić o modlitwę za mnie i mojego męża, za kilka dni, bo w sobotę 20.08 przyjmiemy chrzest :)
Może kiedyś będę mieć więcej czasu i opiszę swoje świadectwo jak Bóg działa w moim życiu :)
Pozdrawiam i błogosławieństwa Bożego życzę :)

Bardzo chętnie się pomodlę. Również życzę Bożego błogosławieństwa i pomyślnego chrztu, zarówno duchowo, jak i organizacyjnie! :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
kasiapelasia
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2016, 07:56
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: kasiapelasia » 17 sie 2016, 14:27

ToBe pisze:Chciałabym podzielić się swoim szczęściem i poprosić o modlitwę za mnie i mojego męża, za kilka dni, bo w sobotę 20.08 przyjmiemy chrzest :)
Może kiedyś będę mieć więcej czasu i opiszę swoje świadectwo jak Bóg działa w moim życiu :)
Pozdrawiam i błogosławieństwa Bożego życzę :)

Kochana, cieszę się Waszym szczęściem. Będę się modlić o Was. Pozdrawiam i błogosławię Was całym sercem.


ToBe
Posty: 80
Rejestracja: 18 lip 2016, 11:46
wyznanie: Kościół Boży w Chrystusie
O mnie: Gal 5:19, 22-23
2 Kor 13:13
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: ToBe » 21 sie 2016, 21:00

Dziękuję za wszelkie modlitwy :)
Pogoda dopisała, Duch Pański był obecny:)
Czuję się bardzo szczęśliwa :)


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: Imperator » 21 sie 2016, 23:39

ToBe pisze:Dziękuję za wszelkie modlitwy :)
Pogoda dopisała, Duch Pański był obecny:)
Czuję się bardzo szczęśliwa :)


Wspaniale. Bozych blogoslawienstw zycze.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Volgus
Posty: 45
Rejestracja: 09 sie 2016, 13:45
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Mazury
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: Volgus » 22 sie 2016, 21:30

ToBe pisze:Dziękuję za wszelkie modlitwy :)
Pogoda dopisała, Duch Pański był obecny:)
Czuję się bardzo szczęśliwa :)

Gratuluje!Niech Pan prowadzi was przez życie!


"Kocha najmocniej, jest najłaskawszy i najbardziej miłosierny oraz współczujący. Jest cierpliwy, pełen dobroci i prawdy. Przebacza nieprawość, przestępstwo i grzech. Nagradza tych, którzy szukają Go gorliwie. Jest najsprawiedliwszy, a w Swych sądach straszny. Nienawidzi grzechu i winnego nie oszczędzi."
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: polk » 22 sie 2016, 23:03

To zdanie jest jedynym zdaniem punktu 4. W żaden sposób nie jest wyjaśnione czy rozwinięte. Można je różnie interpretować. W KZ nigdy nie powiedziano mi, że chrzest jest warunkiem zbawienia lub narodzenia na nowo. Wręcz przeciwnie. Czy to o niczym, nie świadczy i nie jest wskazówką, jak interpretować ten fragment dokumentu?


Moje rozmowy z zielonoświątkowcami mówią jasno: bez chrztu w wieku dorosłym nie można być narodzonym na nowo. Ich stanowisko jak widać zgadza się z OFICJALNYM stanowiskiem Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce.
Możesz sobie wmawiać, że tak nie jest. Ale Prawda jest tym co wyzwala.

Naprawdę porównujesz zielonoświątkowców do mormonów? Serio? Wiesz, w co wierzą mormoni i jak bardzo odbiega to od nauczania Nowego Testamentu?


Znam nauczanie zielonoświątkowców i mormonów. To oczywiste, że nie zgadzają się ze sobą. Są to dwie różne teologie. Ale SKUTKI ich nauk są takie same - problemy psychiczne i wypalenie duchowe.

ToBe życzę Ci Bożego prowadzenia, z dala od tych wszystkich dziwnych nauk.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: Dragonar » 23 sie 2016, 00:37

polk pisze:Moje rozmowy z zielonoświątkowcami mówią jasno: bez chrztu w wieku dorosłym nie można być narodzonym na nowo. Ich stanowisko jak widać zgadza się z OFICJALNYM stanowiskiem Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce.
Możesz sobie wmawiać, że tak nie jest. Ale Prawda jest tym co wyzwala.

Znam radykalnie innych zielonoświątkowców, ponieważ mi powiedzieli co innego. Polk, może podchodzisz do nich z trochę zbyt dużą antypatią? Nie jestem fascynatem charyzmatów i nie lubię zbytnio arminiańskich tendencji u zielonoświątkowców, jednak są to nasi bracia w Chrystusie. Myślę, że Twoja interpretacja oficjalnych dokumentów KZ w Polsce ma pewne podstawy, jednak wciąż pozostaje nadinterpretacją i jest - według mnie - na wyrost.

Oto fragment książki pt. Wprowadzenie do nauki o Biblii, doktryny i praktyki ruchu zielonoświątkowego, którą wydaje uczelnia zielonoświątkowa w Polsce, tj. WST-S:
Obrazek
Obrazek

Co o tym sądzisz?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Marcel777
Posty: 98
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:21
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: Marcel777 » 23 sie 2016, 18:16

polk pisze:Moje rozmowy z zielonoświątkowcami mówią jasno: bez chrztu w wieku dorosłym nie można być narodzonym na nowo.

Sam byłem zielonym i tak nie uważałem moi znajomi podobnie.

polk pisze: Ale SKUTKI ich nauk są takie same - problemy psychiczne i wypalenie duchowe.

:question: Jakoś nie jestem wypalony duchowo i nie mam problemów psychicznych.


"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". Dz 4:12

Mój blog: http://za-mesjaszem.blogspot.com/
Mój kanał:https://www.youtube.com/channel/UCIcX-Ac1CJcjU1sl_f7oMtw
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: Dragonar » 23 sie 2016, 22:31

Miecz Ducha pisze:Sam byłem zielonym i tak nie uważałem moi znajomi podobnie.

Czy to o Ciebie chodzi: LINK?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: Noemi » 24 sie 2016, 09:05

zbieżność nicków ,natomiast w pisowni się różnią ,będzie zmiana na inny


Awatar użytkownika
Marcel777
Posty: 98
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:21
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: Marcel777 » 24 sie 2016, 09:25

Dragonar pisze:
Miecz Ducha pisze:Sam byłem zielonym i tak nie uważałem moi znajomi podobnie.

Czy to o Ciebie chodzi: LINK?

Nie


"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". Dz 4:12

Mój blog: http://za-mesjaszem.blogspot.com/
Mój kanał:https://www.youtube.com/channel/UCIcX-Ac1CJcjU1sl_f7oMtw
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: polk » 24 sie 2016, 21:15

Dragonar pisze:
polk pisze:Moje rozmowy z zielonoświątkowcami mówią jasno: bez chrztu w wieku dorosłym nie można być narodzonym na nowo. Ich stanowisko jak widać zgadza się z OFICJALNYM stanowiskiem Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce.
Możesz sobie wmawiać, że tak nie jest. Ale Prawda jest tym co wyzwala.

Znam radykalnie innych zielonoświątkowców, ponieważ mi powiedzieli co innego. Polk, może podchodzisz do nich z trochę zbyt dużą antypatią? Nie jestem fascynatem charyzmatów i nie lubię zbytnio arminiańskich tendencji u zielonoświątkowców, jednak są to nasi bracia w Chrystusie. Myślę, że Twoja interpretacja oficjalnych dokumentów KZ w Polsce ma pewne podstawy, jednak wciąż pozostaje nadinterpretacją i jest - według mnie - na wyrost.

Oto fragment książki pt. Wprowadzenie do nauki o Biblii, doktryny i praktyki ruchu zielonoświątkowego, którą wydaje uczelnia zielonoświątkowa w Polsce, tj. WST-S:
Obrazek
Obrazek

Co o tym sądzisz?


Co o tym sądzę? Ksiazka zacytowana przez Ciebie mowi o "ruchu zielonoswiatkowym". Natomiast ja napisalem o zielonoswiatkowcach - członków Kosciola Zielonoswiatkowego, którego oficjalne stanowisko znajduje sie nie w zacytowanej przez Ciebie książce, ale w dokumentach wydanych przez Synod.
Ruch a Kościół to nie to samo. Ruch zakłada pewna swobodę interpretacji, Kościół ma juz oficjalne stanowisko w danym temacie. Skoro pozwoliles sie ochrzcić w KZ to podpisales sie pod ich rozumieniem chrztu.
Jednym słowem dokonales "końcowego aktu procesu narodzenia na nowo". Gratulacje! A Pan Jezus powiedzial "kto sie nie narodzi na nowo nie może wejść do Królestwa". Naprawde nie widzisz tego zwiedzenia?
Narodzenie na nowo to 100% działania Boga a nie człowieka!


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości