Internationa House of Prayer

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
Nastka
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2016, 00:07
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Internationa House of Prayer

Postautor: Nastka » 28 wrz 2016, 10:15

Cześć, przeglądając internety natknęłam się na IHOP - cudowna inicjatywa!
http://www.ihopkc.org/
Jest to dom, w którym 24/7 trwa uwielbienie Boga. W Polsce również mamy takie domy np. w Wa-wie czy Wrocławiu, w niektórych miastach się dopiero tworzą.
Ostatnio na forum był poruszany temat ekumenii i chciałabym zapytać, jak wy widzicie IHOP, bo:

-> na stronie tego domu w Wa-wie czytamy:

Jesteśmy grupą ludzi, pochodzącą z całej Polski, z kościoła katolickiego oraz wspólnot ewangelikalnych.


Czy uważacie, że taka forma stworzenia razem fajnego dzieła, na chwałę Pana też jest zła?


"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie. (...) Znajdziecie ukojenie dla waszych dusz." Mt 11, 28-29 :sailor:
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Internationa House of Prayer

Postautor: Czekoladowy » 28 wrz 2016, 11:42

Osobiście nie widzę nic złego w nieustającej modlitwie itp. rzeczach. Mniejsza z ekumenią, prawdziwy problem jest w tym, że IHOP prezentuje sobą nie tylko to, ale również cały zestaw bardzo dziwnych praktyk i pomysłów trzeciej fali charyzmatycznej - chorą teologią i praktyką życia duchowego, któremu bliżej do New Age, niż chrześcijaństwa. W internecie jest dużo materiałów na ten temat.

Wysłane z mojego SM-T210 przy użyciu Tapatalka


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Internationa House of Prayer

Postautor: biblijny » 28 wrz 2016, 13:04

Ekumenizm jest to system, który pozornie dąży do zjednoczenia chrześcijan. W rzeczywistości osoby uczestniczące w tym ruchu sprzeciwiają się woli Bożej. Wspomnę tylko dwa fragmenty:

(10) Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie. (11) Kto go bowiem pozdrawia, uczestniczy w jego złych uczynkach. (2 Jana 10-11)

(17) A proszę was, bracia, abyście się strzegli tych, którzy wzniecają spory i zgorszenia wbrew nauce, którą przyjęliście; unikajcie ich. (Rzymian 16, 17)

Błędy organizacji IHOP nie ograniczają się tylko do trwania w ekumenii. Również nauczanie i pobożność tej organizacji daleko odbiega od biblijnego wzorca, między innymi w zakresie nauki o Duchu Świętym, przewodzeniu w Kościele, służbach w zborze.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
Nastka
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2016, 00:07
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Internationa House of Prayer

Postautor: Nastka » 30 wrz 2016, 23:58

Jak w takim razie interpretować ten fragment?: "Jego Dom był nazwany domem modlitwy dla wszystkich narodów"


"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie. (...) Znajdziecie ukojenie dla waszych dusz." Mt 11, 28-29 :sailor:
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Internationa House of Prayer

Postautor: Oberyn. » 01 paź 2016, 00:13

Dla wszystkich narodów, nie wyznań :)


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości