Pytanie o kościół Zielonoświątkowy dlaczego

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
robo3223
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2016, 23:08
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Pytanie o kościół Zielonoświątkowy dlaczego

Postautor: robo3223 » 26 paź 2016, 13:15

Pytanie o kościół Zielonoświątkowy dlaczego w wielu przypadkach nie odpowiadają im np baptyści itemu podobne denominacje .A mówię to z autopsji , często słyszałem ten pastor to tak prowadzi jak u Baptystów ,jak zapytałem co mają do Baptystów bo u nich tylko biblia pokuta i tak smętnie "a jak przeniosłam się do zielonych to tam dwa zespoły muzyczne, uzdrowienia czuć duchy na sali języki proroctwa itp". Jak powiedziałem tym osobom że może szukają emocji a nie zbawienia , a bo ten tak nauczą jak u Baptystów niema klaskania mówi że języki proroctwa uzdrowienia nie jest ważne dla zbawienia . To z tego kościoła powstało chba pięć grup. Bo tu za dużo jak u Baptystów itp: sytuacji, nie będą opisywał ile razu takie podobne wypowiedzi slyszłem Dlatego czeba bardzo uważać jeśli chodzi o kościół ZK, oczywiście są zdrowe społeczności np Waldemar Czrniejski ,Jan Guńka ,Wilkerson itp ostrzegają ze najwięcej zwiedzeń wchodzi do ZK .Ja myślę że ludzie teraz to chcą emocji wrażeń spektaklu uzdrowień tak jak Wilkerson mówił że nie długo to dyskoteka przyjdzie do zboru ,a takie życie z biblja odejście od tego co się Bogu nie podoba to nie jest za atrakcyjne.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pytanie o kościół Zielonoświątkowy dlaczego

Postautor: KAAN » 26 paź 2016, 15:56

Efendi pisze:..Zwiedzione zbory niestety wszędzie się zdarzają. KZ największy więc i najwieksza szansa na spotkanie takiego ;)
To część prawdy, inna część prawdy o ruchu zielonoświątkowym mówi że poleganie na emocjach i otwartość na proroctwo zmiękczają autorytet Słowa Bożego, oraz powodują przyrost ilości tzw. wiernych. To własnie w społecznościach pentekostalnych funkcjonują największe zbory i liberalna teologia. Rozmawiałem kiedyś z pastorem który powiedział mi że dla niego Biblia jest księga otwartą i on wierzy że teraz może być dalsze objawienie mające autorytet Biblii.
Te rzeczy sa powodem degeneracji tego ruchu i nie tylko tego, bo model jaki wypracowały zbory zielonoświątkowe oddziałuje na inne ewlagelikalne społeczności, bywa to często wielkim problemem, prowadzi do degeneracji i rozpadu społeczności tam gdzie trwanie w Słowie Pańskim jest zaniedbywane, albo nie istnieje.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości