Piekło

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
St.Florian
Posty: 29
Rejestracja: 19 mar 2017, 00:52
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Piekło

Postautor: St.Florian » 23 mar 2017, 14:32

Cześć, tak z nudów, żeby się czymś zająć zdecydowałem się założyć wątek.
Wiadomo, że protestanci wierzą w piekło i niebo, w czyściec nie, ja długo uważałem, że po śmierci człowiek czeka na zmartychstanie i dopiero wtedy jest sądzony, ale czytając biblie wiem, że ląduje w jednym z tych miejsc.

Jak wy sobie wyobrażacie piekło?

Zacytuje tutaj Zbigniewa Herberta, o Panu Cogito. Strasznie mnie urzekł na lekcji polskiego.

Najniższy krąg piekła. Wbrew powszechnej opinii nie zamieszkują go ani
despoci, ani matkobójcy, ani także ci, którzy chodzą za ciałem innych.
Jest to azyl artystów pełen luster, instrumentów i obrazów. Na pierwszy rzut
oka najbardziej komfortowy dział infernalny, bez smoły, ognia i tortur
fizycznych.

Cały rok odbywają się tutaj konkursy, festiwale i koncerty. Nie ma pełni
sezonu. Pełnia jest permanentna i niemal absolutna. Co kwartał powstają
nowe kierunki i nic, jak się zdaje, nie jest w stanie zahamować
triumfalnego pochodu awangardy.

Belzebub kocha sztukę. Chełpi się, że jego chóry, jego poeci i jego
malarze przewyższają już prawie niebieskich. Kto ma lepszą sztukę, ma
lepszy rząd - to jasne. Niedługo będą się mogli zmierzyć na Festiwalu Dwu
Światów. I wtedy zobaczymy, co zostanie z Dantego, Fra Angelico i Bacha.

Belzebub popiera sztukę. Zapewnia swym artystom spokój, dobre
wyżywienie i absolutną izolację od piekielnego życia.



Kiedyś pewien ksiądz powiedział - "W niebie są wszystkie grzechy oprócz pychy, w piekle są wszystkie cnoty oprócz pokoju"

Jak wy uważacie, czy piekło nie odwzorowuje narkomanów, gwałcicieli i zagubionych artystów? (taki Michael Jackson np. który mocno nadużywał leki i wykorzystywał małych chłopców, jednocześnie był na szczycie, stać go było na wszelkie troski, ale pokoju duszy to on nie miał, szczególnie przed śmiercią)

Wszyscy wiemy, że hedonizm jest całkowicie sprzeczy z wiarą Chrześcjańską i nawet oficjalnie określa się satanizmem (ale tym prawdziwym, nie wyuzdanym okultystycznym gdzie sie składa ofiary czy cus, chyba ze dla wlasnej rządzy)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piekło

Postautor: Norbi » 25 mar 2017, 16:10

St.Florian pisze:
Jak wy uważacie, czy piekło nie odwzorowuje narkomanów, gwałcicieli i zagubionych artystów? (taki Michael Jackson np. który mocno nadużywał leki i wykorzystywał małych chłopców, jednocześnie był na szczycie, stać go było na wszelkie troski, ale pokoju duszy to on nie miał, szczególnie przed śmiercią)

Wszyscy wiemy, że hedonizm jest całkowicie sprzeczy z wiarą Chrześcjańską i nawet oficjalnie określa się satanizmem (ale tym prawdziwym, nie wyuzdanym okultystycznym gdzie sie składa ofiary czy cus, chyba ze dla wlasnej rządzy)


Pytanie (będące jednocześnie odpowiedzią) do Ciebie- czy biblijny opis piekła w którym czytamy o "płaczu i zgrzytaniu zębów", jest dla Ciebie aksjomatem?
Czy może bardziej skłaniasz się do filozoficznej, metaforycznej interpretacji piekła..? Jeśli tak to na jakiej podstawie (tu i tam).


St.Florian
Posty: 29
Rejestracja: 19 mar 2017, 00:52
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piekło

Postautor: St.Florian » 25 mar 2017, 16:19

Głównie wizja ciągłego cierpienia wydaję mi się zbyt ulgowa, prawdziwe cierpienie musi być przepełnione fałszywymi cnotami, inaczej człowiek przyzwyczai się do bólu.



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości