Zmarli

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Zmarli

Postautor: Sebek » 25 mar 2017, 21:38

Hej
Modlitwa za zmarlych. Czy naprawdę jest to niepotrzebne i nie ma sensu?
Dzisiaj mnie takie myśli dopadly, jeśli ktoś z moich bliskich nagle by umarł nie narodzony na nowo to czy już nie ma szans na pojednanie z Bogiem?

Pozdrawiam serdecznie


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zmarli

Postautor: jj » 26 mar 2017, 06:30

Nie ma "drugiej szansy" po smierci. Juz podczas zycia czlowiek jest osadzony:

(24) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota.
(Ew. Jana 5:24, Biblia Warszawska)


(17) Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. (18) Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.
(Ew. Jana 3:17-18, Biblia Warszawska)


Tylko przez wiare jest usprawiedliwienie i tylko dla zywych.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zmarli

Postautor: Zbyszekg4 » 26 mar 2017, 08:19

Sebek pisze:jeśli ktoś z moich bliskich nagle by umarł nie narodzony na nowo to czy już nie ma szans na pojednanie z Bogiem?

Pojednanie z Bogiem jedynie za życia jest możliwe. A po drugie - nie można takiego pojednania dokonać za kogoś: żywi za zmarłych...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość