Dlaczego poród boli?

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
angelikarz
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2016, 14:44
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Dlaczego poród boli?

Postautor: angelikarz » 28 mar 2017, 13:42

Zastanawiam się jak to jest: Jezus zniósł karę wieczną ale jak wiadomo Bóg dyscyplinuje nas na ziemi za nasze grzechy jako kochający ojciec i często też ponosimy naturalne konsekwencje swoich grzechów (np. ktoś idzie do więzienia). Ale nie rozumiem za bardzo jak to się ma np. do tego, ze zbawiona kobieta wciąż cierpi bóle porodowe a zbawiony mężczyzna (często) z trudem zdobywa pokarm? Pozdrawiam.


St.Florian
Posty: 29
Rejestracja: 19 mar 2017, 00:52
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego poród boli?

Postautor: St.Florian » 28 mar 2017, 15:51

To proste, Bóg ma w głębokim poważaniu nasze troski, sam wie lepiej przy czym nigdy nie daje pewności

Naga prawda


angelikarz
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2016, 14:44
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego poród boli?

Postautor: angelikarz » 28 mar 2017, 16:26

St.Florian pisze:To proste, Bóg ma w głębokim poważaniu nasze troski


Jakaś podstawa biblijna? :D


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego poród boli?

Postautor: jj » 28 mar 2017, 16:29

angelikarz pisze:Zastanawiam się jak to jest: Jezus zniósł karę wieczną ale jak wiadomo Bóg dyscyplinuje nas na ziemi za nasze grzechy jako kochający ojciec i często też ponosimy naturalne konsekwencje swoich grzechów (np. ktoś idzie do więzienia). Ale nie rozumiem za bardzo jak to się ma np. do tego, ze zbawiona kobieta wciąż cierpi bóle porodowe a zbawiony mężczyzna (często) z trudem zdobywa pokarm? Pozdrawiam.

Pewnie myslisz o tym fragmencie:
(15) I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę. (16) Do kobiety zaś rzekł: Pomnożę dolegliwości brzemienności twojej, w bólach będziesz rodziła dzieci, mimo to ku mężowi twemu pociągać cię będą pragnienia twoje, on zaś będzie panował nad tobą. (17) A do Adama rzekł: Ponieważ usłuchałeś głosu żony swojej i jadłeś z drzewa, z którego ci zabroniłem, mówiąc: Nie wolno ci jeść z niego, przeklęta niech będzie ziemia z powodu ciebie! W mozole żywić się będziesz z niej po wszystkie dni życia swego! (18) Ciernie i osty rodzić ci będzie i żywić się będziesz zielem polnym. (19) W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz.
(Ks. Rodzaju 3:15-19, Biblia Warszawska)

A smierc? To tez jest konsekwencja grzechu. A przeciez wierzacy takze umieraja, cierpia... Cierpienie moze byc blogoslawienstwem. Popatrz tylko na Hioba, albo na Pawla, Piotra, Szczepana, a przede wszystkim na Pana Jezusa! Cierpienie Pawla bylo dla niego łaską. Cierpienie Pana Jezusa bylo łaską dla nas. Psalmista pyta Boga: Dlaczego bezbozny zyje dostatnio, kiedy ja cierpie? "Wszystko jest marnoscia" odpowiada Salomon, chociaz jemu wiodlo sie dobrze. Nie da sie przezyc zycia bez cierpienia, a jesli tak, to powinno byc powodem do przemyslenia:
(7)Dzięki pouczeniom (karnosci) jesteście wytrwali; Bóg obchodzi się z wami jak z synami; bo co to za syn, któremu ojciec skąpi pouczeń?
(8)Jeśli nie jesteście pouczani — czego wszyscy stali się uczestnikami — to jesteście dziećmi nieprawymi, a nie synami.
List do Hebrajczykow 12:7-8, Przeklad Doslowny

(16) Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy. (17) A jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z nim cierpimy, abyśmy także razem z nim uwielbieni byli.
(List do Rzymian 8:16-17, Biblia Warszawska)


St.Florian
Posty: 29
Rejestracja: 19 mar 2017, 00:52
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego poród boli?

Postautor: St.Florian » 28 mar 2017, 16:39

angelikarz pisze:
St.Florian pisze:To proste, Bóg ma w głębokim poważaniu nasze troski


Jakaś podstawa biblijna? :D


kryzys :lol-above:


angelikarz
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2016, 14:44
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego poród boli?

Postautor: angelikarz » 29 mar 2017, 14:22

Efendi pisze:a zbawiona kobieta to jakos inaczej rodzi niezbawiona ? ;) Biologia obowiazuje wszystich jednakowo :D


No właśnie rodzą tak samo mimo, że Bóg wyraźnie powiedział, że rodzenie w bólach to kara za grzechy. A różnica między zbawioną a nie zbawioną jest taka, ze jej kara za grzech jest zdjęta.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego poród boli?

Postautor: Zbyszekg4 » 29 mar 2017, 14:41

Kara za grzech, a konsekwencja grzechu to nie to samo.
Konsekwencją grzechu Adama i Ewy jest m.in. bolesny poród - i to dotyczy wszystkich kobiet: zbawiona czy potępiona!
Różnica jest taka, że kobieta zbawiona nie będzie potępiona, ale konsekwencje (które nie są grzechem) ponosi bo jest potomkinią Adama.

Jeśli oczekujesz, że śmierć Jezusa usuwa wszelką pozostałość po grzechu Adama, to źle myślisz! Np. 100% ludzi umiera!! - to konsekwencja w/w grzechu... (nie grzech pierworodny, który by trzeba zmywać, ale konsekwencja!)

Np. palacz papierosów. Nawraca się! Ale wkrótce potem raka płuc mu wykrywają... - to konsekwencja/skutek/pozostałość/ owoc jego stylu życia sprzed nawrócenia (bo rzucił palenie jak się nawrócił), której Bóg nie obiecał, że zabierze.
Zabrał od byłego palacza potępienie z powodu niewiary w Chrystusa! - ale konsekwencję mogą go szybko uśmiercić... I co z tego?! Życie wieczne go czeka po zmartwychwstaniu...
:)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego poród boli?

Postautor: kontousunięte1 » 29 mar 2017, 16:00

Zabrał od byłego palacza potępienie z powodu niewiary w Chrystusa! - ale konsekwencję mogą go szybko uśmiercić... I co z tego?! Życie wieczne go czeka po zmartwychwstaniu...


:lol: :lol: :rotfl: i mam nadzieję, że TAM są lepsze fajki niż te ziemski. Na zielonych, niebiańskich łąkach rośnie tytoń najwyższej jakości, który nie powoduje raków :roll: , duszności, psucia zębów i innych skutków ubocznych. :P
Zaznaczam, że choroby powyższe i milion innych mogą się przytrafić każdemu, nie tylko palaczom :D , czego nikomu nie życzę.


Michelle
Posty: 50
Rejestracja: 11 wrz 2012, 23:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Poznań
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego poród boli?

Postautor: Michelle » 07 kwie 2017, 23:29

Dlaczego poród boli. Może dlatego, że to – metaforycznie rzecz ujmując – wypychanie arbuza przez główkę od szpilki? ¯\_ツ_/¯
Mięśnie, skurcze, rozpieranie tkanek? ¯\_ツ_/¯

Nie to, że się czepiam, tylko niektóre procesy biofizyczne zachodzą tak, a nie inaczej. Nie będę opisywać całego procesu, ale obkurczanie się macicy, wstawianie się do miednicy, przechodzenie przez kanał rodny, napięcie tkanek krocza i wydalenie z siebie kloca 2,5-4,5 kg to jednak coś i może troszeczkę poboleć ;)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego poród boli?

Postautor: Zbyszekg4 » 08 kwie 2017, 07:40

Jako przyszła położna świetnie to umiesz wyjaśnić... :)
Niektórzy by chcieli jednak, żeby poród chrześcijanek był bezbolesny - no bo... i tu się zaczyna "teologiczne" wyjaśnienie oderwane od woli Bożej: tu jednakowej dla wszystkich kobiet, bez podziału żadnego.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego poród boli?

Postautor: Norbi » 08 kwie 2017, 09:29

Michelle pisze:
Nie to, że się czepiam, tylko niektóre procesy biofizyczne zachodzą tak, a nie inaczej. Nie będę opisywać całego procesu, ale obkurczanie się macicy, wstawianie się do miednicy, przechodzenie przez kanał rodny, napięcie tkanek krocza i wydalenie z siebie kloca 2,5-4,5 kg to jednak coś i może troszeczkę poboleć ;)

Zapomniałaś wspomnieć o pękaniu lub nacinaniu krocza i bólem z tym związanym ;)
Obecnie da się rodzić bezboleśnie stosując znieczulenie zewnątrzoponowe.


Michelle
Posty: 50
Rejestracja: 11 wrz 2012, 23:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Poznań
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego poród boli?

Postautor: Michelle » 08 kwie 2017, 16:06

Norbi, pomijając fakt, że ZZO potrafi narobić więcej szkód niż pożytku... ;) Spadek tętna płodu, wychodzi bardziej lipne KTG, ciśnienie u matki spada, często też kobieta nie może w ogóle zmieniać pozycji i zostaje w najbardziej niekorzystnej ginekologicznej, gdzie najłatwiej o pęknięcie krocza i najtrudniej o wypchnięcie dziecka, bo ma "pod górkę" ;) Jest jeszcze drugi rodzaj ZZO, tylko że za granicą, gdzie można się normalnie ruszać. Jest też TENS i masa innych sposobów. Mimo wszystko poród sam z siebie boli. A krocze nie zawsze musi pęknąć, wiele zależy od pozycji, ochrony i od tego, jak kobieta wcześniej się przygotowywała.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego poród boli?

Postautor: Norbi » 08 kwie 2017, 20:15

Michelle tak to prawda, taka jest cena tego komfortu. Może dlatego szpitale nie informują, że takie znieczulenie jest w PL na żądanie, by nie komplikować pracy lekarzom...


angelikarz
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2016, 14:44
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego poród boli?

Postautor: angelikarz » 12 kwie 2017, 23:18

Michelle pisze:Norbi, pomijając fakt, że ZZO potrafi narobić więcej szkód niż pożytku... ;) Spadek tętna płodu, wychodzi bardziej lipne KTG, ciśnienie u matki spada, często też kobieta nie może w ogóle zmieniać pozycji i zostaje w najbardziej niekorzystnej ginekologicznej, gdzie najłatwiej o pęknięcie krocza i najtrudniej o wypchnięcie dziecka, bo ma "pod górkę" ;) Jest jeszcze drugi rodzaj ZZO, tylko że za granicą, gdzie można się normalnie ruszać. Jest też TENS i masa innych sposobów. Mimo wszystko poród sam z siebie boli. A krocze nie zawsze musi pęknąć, wiele zależy od pozycji, ochrony i od tego, jak kobieta wcześniej się przygotowywała.


Widzę, że ta dyskusja jest bezcelowa bo nie uzyskam odpowiedzi. Jasne i logiczne jest dla mnie z fizjologicznego punktu widzenia dlaczego poród boli, pytałam wyraźnie ze chodzi mi o to, że Bóg uczynił ten ból karą i że płacimy wciaz za grzechy pierwszych ludzi pomimo ofiary Jezusa. Ginekologia i położnictwo średnio ma się tu do tematu. Można też zrobić cesarkę "na życzenie" brnąc dalej. I co z tego? Dalej nie widzę za bardzo sensu.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego poród boli?

Postautor: Zbyszekg4 » 13 kwie 2017, 09:17

angelikarz pisze: pytałam wyraźnie ze chodzi mi o to, że Bóg uczynił ten ból karą i że płacimy wciaz za grzechy pierwszych ludzi pomimo ofiary Jezusa.

A, co zrobisz z tym, że pomimo Ofiary Jezusa - jak podają wiarygodne statystyki - 100% ludzi umiera?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości