Nakrywanie głowy podczas nabożeństwa

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
Moyko
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2016, 20:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Nakrywanie głowy podczas nabożeństwa

Postautor: Moyko » 01 maja 2017, 21:31

Witam!
Nie wiem czy był ten temat na forum i czy został wyczerpany, ale tak jak tytuł mówi - chcę Was zapytać co sądzicie o nakrywaniu głów przez kobiety? W ostatnim czasie Bóg mnie przekonuje do tego kroku, chociaż z reguły zbywałam całą sprawę to czuję, że dłużej nie powinnam tego robić. 11 rozdział listu do Koryntian wydaje mi się pod tym względem przejrzysty jeśli chodzi o odpowiedź. Dodatkowo w moim bliskim otoczeniu słyszałam świadectwa jak Bóg przekonuje kobiety do tego przykładowo we śnie lub przez inne osoby mówi. Wszystko się skumulowało w tym temacie... nie do końca rozumiem stwierdzenie "ze względu na aniołów", ale w jakiś sposób jest do ważne dla Boga. Możecie się wypowiedzieć?


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nakrywanie głowy podczas nabożeństwa

Postautor: Adalbertus » 01 maja 2017, 21:43

Moyko pisze:co sądzicie o nakrywaniu głów przez kobiety?


Dokładnie to samo co o nienakrywaniu głów przez mężczyzn.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nakrywanie głowy podczas nabożeństwa

Postautor: Janek » 01 maja 2017, 23:01

Powinna kierować się Pismem,a nie uważaniem.
A tam napisano aby nakrywać.
btw.Przecież to piękne :)


Awatar użytkownika
Moyko
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2016, 20:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nakrywanie głowy podczas nabożeństwa

Postautor: Moyko » 02 maja 2017, 14:18

Dokładnie Janek, czy mamy się kierować naszym "uważaniem" czy Pismem, a jeśli ono nakreśla w konkretny sposób sprawę to albo wybieramy posłuszeństwo albo nie... :)


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nakrywanie głowy podczas nabożeństwa

Postautor: Janek » 02 maja 2017, 19:41

Dobrze wybrałaś :) dasz dobry przykład reszcie.
Wczoraj nie doczytałem.Pytałaś o aniołów.
Mogą być nimi mężczyźni :-P

Obrazek


Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nakrywanie głowy podczas nabożeństwa

Postautor: Kamilzon » 26 maja 2017, 09:12

Wybaczcie ale dla mnie nakrywanie czy nie nakrywanie głowy przez kobiety do modlitwy to temat drugorzędny i zbędny.
Możesz nawet chodzić codziennie z chustą na głowie, ale to nic nie zmieni jeżeli nie będziesz mieć Jezusa w Sercu.
Dla mnie nakrywanie głowy to rytuał a jak czytamy z kart pisma świętego Jezus walczył z przejawami rytułałów, uzdrawiał w szabaty choć faryzeusze złorzeczyli mu że w szabat uzdrawia.
A co do Pisma Świętego "Kpł 19:27 bp "Nie będziecie obcinać włosów dookoła głowy i nie będziecie skracali końców swojej brody."
"
To co panowie którzy popierają noszenie chust przez kobiety, golicie swoje brody?

P.S. Drogi Janku to zdjęcie nie jest z chrześcijańskiego kościoła (patrz figurki na scianach).


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nakrywanie głowy podczas nabożeństwa

Postautor: Zbyszekg4 » 26 maja 2017, 09:27

Komentujący ten biblijny zapis, grupują się w 2 obozy:
1. był to wtedy aktualny problem w Koryncie, i dlatego Paweł tak napisał (też o tym, by kobiety milczały w zborze);
2. jest to ciągle aktualne zalecenie dla chrześcijanek (najlepiej jedno i drugie: chusty i milczenie).

Uważam, że waga tej sprawy nie jest warta sporów. Kto chce, niech nakrywa, kto nie, niech nie nakrywa - pewna wolność tu jest dopuszczalna bo to nie rozbija się o to czy zbawienie się przez to zyskuje czy traci...
Czytamy, że można pozostać przy swoim zdaniu, gdy to nie dotyczy spraw tak zasadniczych jak np. zbawienie.
Zwolennicy obu obozów powinni kierować się wyrozumiałością i tyle...
:)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nakrywanie głowy podczas nabożeństwa

Postautor: KAAN » 26 maja 2017, 09:43

Zbyszekg4 pisze:Uważam, że waga tej sprawy nie jest warta sporów. Kto chce, niech nakrywa, kto nie, niech nie nakrywa - pewna wolność tu jest dopuszczalna bo to nie rozbija się o to czy zbawienie się przez to zyskuje czy traci..
To jest ważna sprawa i podejmowana przez Pawła w kontekście społeczności i świadectwa w zborze. Nakrywanie głowy jest ważnym symbolem, podobnym do wieczerzy Pańskiej i do chrztu, pokazującym naszą relację w stosunku do Zbawiciela.
Prawdą jest ze nie powinien być stosowany bezmyślnie podobnie jak bezmyślnie może być obchodzona pamiątka wieczerzy Pańskiej, znak ten jest do praktykowania przez dojrzałe duchowo siostry, które wiedzą czego ten znak uczy. Nakrywanie głowy jest ważnym przesłaniem dla wierzących i dla tych co wzrastają w wierze.

I List do Koryntian 11:16 A jeśli się komuś wydaje, że może się upierać przy swoim, niech to robi, ale my takiego zwyczaju nie mamy ani też zbory Boże.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nakrywanie głowy podczas nabożeństwa

Postautor: Zbyszekg4 » 26 maja 2017, 09:56

Kaan, nie bądź pod prawem!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nakrywanie głowy podczas nabożeństwa

Postautor: KAAN » 26 maja 2017, 09:58

Zbyszekg4 pisze:Kaan, nie bądź pod prawem!
Nie powinieneś się stosować do tego znaku bo go nie rozumiesz, myślisz o nim jako o przepisie prawnym, a ma znaczenie duchowe tak jak np. chrzest. Musisz postudiować temat.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nakrywanie głowy podczas nabożeństwa

Postautor: Janek » 26 maja 2017, 13:56

Kamilzon pisze:Wybaczcie ale dla mnie nakrywanie czy nie nakrywanie głowy przez kobiety do modlitwy to temat drugorzędny i zbędny.
Możesz nawet chodzić codziennie z chustą na głowie, ale to nic nie zmieni jeżeli nie będziesz mieć Jezusa w Sercu.
Dla mnie nakrywanie głowy to rytuał a jak czytamy z kart pisma świętego Jezus walczył z przejawami rytułałów, uzdrawiał w szabaty choć faryzeusze złorzeczyli mu że w szabat uzdrawia.
A co do Pisma Świętego "Kpł 19:27 bp "Nie będziecie obcinać włosów dookoła głowy i nie będziecie skracali końców swojej brody."
"
To co panowie którzy popierają noszenie chust przez kobiety, golicie swoje brody?

P.S. Drogi Janku to zdjęcie nie jest z chrześcijańskiego kościoła (patrz figurki na scianach).


Jak ktoś ma Jezusa w sercu to nie będzie miał problemu z zakryciem głowy
i okazaniem posłuszeństwa względem nakazów Boga.
Było to zakazane ponieważ była to praktyka pogańska
a Izraelici mieli się odróżniać od reszty narodów nawet wyglądem.
Chrześcijanie też mają nie upodabniać do świata i są wezwani do oddzielenia się.
Jeśli golenie się nie ma nic wspólnego z kultem fałszywego bóstwa mogę się ogolić nawet na łyso.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nakrywanie głowy podczas nabożeństwa

Postautor: Janek » 26 maja 2017, 13:57

Zbyszekg4 pisze:Komentujący ten biblijny zapis, grupują się w 2 obozy:
1. był to wtedy aktualny problem w Koryncie, i dlatego Paweł tak napisał (też o tym, by kobiety milczały w zborze);
2. jest to ciągle aktualne zalecenie dla chrześcijanek (najlepiej jedno i drugie: chusty i milczenie).

Uważam, że waga tej sprawy nie jest warta sporów. Kto chce, niech nakrywa, kto nie, niech nie nakrywa - pewna wolność tu jest dopuszczalna bo to nie rozbija się o to czy zbawienie się przez to zyskuje czy traci...
Czytamy, że można pozostać przy swoim zdaniu, gdy to nie dotyczy spraw tak zasadniczych jak np. zbawienie.
Zwolennicy obu obozów powinni kierować się wyrozumiałością i tyle...
:)


Przy innych nakazach też byś polecił pozostać przy swoim jak np wieczerza?
Chrześcijanie powinni się kierować tym co napisano.
A napisano zakrywać głowy krokpa.
Nauczanie kobiet w zborach
to już odlot całkowity..
Niestety.


KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:Kaan, nie bądź pod prawem!
Nie powinieneś się stosować do tego znaku bo go nie rozumiesz, myślisz o nim jako o przepisie prawnym, a ma znaczenie duchowe tak jak np. chrzest. Musisz postudiować temat.

A w zborach Wolnych Chrześcijan jest zakrywana?tzn jest to nauczane?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nakrywanie głowy podczas nabożeństwa

Postautor: KAAN » 26 maja 2017, 17:06

Janek pisze:A w zborach Wolnych Chrześcijan jest zakrywana?tzn jest to nauczane?
Jest to nauczanie ale nie wszędzie, jest mała grupa społeczności odpływających w kierunku liberalizmu i akademickiej ewangelii, ale większość uczy tego tematu. W zborach kobiety zwykle nakrywają głowy, ale tam gdzie nie przypomina się o tym pięknym i ważnym znaku bywa różnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nakrywanie głowy podczas nabożeństwa

Postautor: Janek » 26 maja 2017, 17:42

No wilki są wszędzie..Dopóki będzie to nauczane zawsze znajdą się ludzie którzy będą posłuszni Słowu.



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości