Powołanie w świecie

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Powołanie w świecie

Postautor: Noemi » 04 lip 2018, 16:26

brr700 pisze: Teraz czuję się uwiązany, nie wolny. Nie wiem czy tak jest, czy po prostu przez indoktrynację religijną. Jak Wy postępujecie? Macie taki problem?

osobiście nie mam takich wątpliwości , mamy Słowo które jest wskazówką jak mamy postępować ,to jak kodeks drogowy dla kierowcy jesli się do niego stosuje jedzie bezpiecznie tak i my ,jeśli nawet coś nie wyjdzie można zawsze naprawić ,
jak jest z tą religijną indoktrynacja w twoim przypadku możesz trochę więcej napisać


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Powołanie w świecie

Postautor: magda » 04 lip 2018, 16:42

bardzo ładnie to Efendi okreslił " isc i byc swiatlem dla swiata " bo o to chodzi żyj tak żebys był tym światłem a nie ciemnoscią i zeby ludzie widząc twoje postępowanie widzieli ze nie idziesz drogą taka jak wszyscy a ze jesteś sprawiedliwy, prawdomówny, nie panietasz złego , że jesteś miłosierny ,współczujący , pomagający itp . Miej te cechy Ducha

Ga 5:22-23 bw
(22) Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) Łagodność, wstrzemięźliwość.
Przeciwko takim nie ma zakonu.

Wtedy nie jest ważne gdzie pracujesz gdzie jedziesz itd , unikaj złego swiatowego towarzystwa to unikniesz niemiłych sytuacji . Reszta jest wolnością rób co tylko mozesz dobrego i unikaj zła. a zło to :

Ga 5:20 bw
(20) Bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo,

I módl sie do Boga i pros zeby cie prowadził tam gdzie on chce i tak sie stanie w trudnych sytuacjach zdaj sie na Boga całkiem a on zadziała . Po pewnym czasie zdziwisz się ze on cie juz prowadzi. Że ci blokuje pójście jakas drogą co prowadzi do złego itp ja to zauważyłam w moim życiu. kiedyś robiłam byle co co mi sie wydawało madre ale jak sie zdałam na proawadzaenie Boze to on mnie na prawde prowadzi. Spróbuj sie na niego zdać , zawierzyc mu swoja drogę niech nią kieruje tak jak to robił Dawid

Ps 139:23-24 bw
(23) Badaj mnie, Boże, i poznaj serce moje, Doświadcz mnie i poznaj myśli moje! (24) I zobacz, czy nie kroczę drogą zagłady, A prowadź mnie drogą odwieczną!

Niech cią Bóg prowadzi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość