Po co jest ten świat?

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
brr700
Posty: 128
Rejestracja: 23 mar 2014, 14:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Po co jest ten świat?

Postautor: brr700 » 07 sie 2018, 02:06

Czy ten świat nie jest stworzony po to, by nauczyć wybranych Bożych, polegania na Bogu i uwielbianiu Go?
No zastanówcie się. Bóg stwarza świat po to, by swoich wybranych nauczyć, dać im poznać dwie strony. Tego jak wygląda zło i dobro. I bym mogli świadomie zawsze wybierać dobro. By mogli zawsze wybierać Jezusa, dobrowolnie.
Cały świat jest stworzony na Chwałę Bożą. Wszystko co świat napełnia jest od Boga, dobro czy zło, bogactwo czy niedola. Nawet grzesznika Bóg stworzył na dzień sądu. To w takim razie ten świat musi być miejscem do trenowania,formowania wybranych Bożych przed założeniem świata do świętości i uwielbienia Boga.
Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej14, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych. 27 Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć; 28 i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to co jest, unicestwić, 29 tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga.
Dlatego zło spotyka każdego człowieka. W szczególności zło, smutek będzie spotykać chrześcijanina. Będąc nowo narodzonym człowiekiem świat widzimy już w innych barwach. Ten świat, moim zdaniem jest po to, by uformować chrześcijan. Czy to powodzenie lub niedola, życie czy śmierć, dobro czy zło. Wszystko pochodzi od Boga i Jemu za wszystko dziękujemy, bo On ma wpływ na wszystko i On ma w tym swój cel.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 18463
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co jest ten świat?

Postautor: KAAN » 07 sie 2018, 11:00

Myślę, że wyodrębniasz jeden aspekt życia wierzącego człowieka i podnosisz go do rangi sensu istnienia, tak nie powinno się robić. Słowo Boże świadczy, że Pan Bóg stworzył świat po to by człowiek na nim mieszkał i żeby człowiek trwał w społeczności z Bogiem. Stworzył też świat na swoją chwałę i z miłości do Syna i człowieka, stworzył go też dla Syna.

List do Kolosan 1:16 Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3386
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co jest ten świat?

Postautor: Ian » 11 sie 2018, 15:15

Tak, zmienia się perspektywa kiedy zrozumiemy że świat został stworzony w pierwszej kolejności dla Jezusa a nie dla nas :)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości