Przyjaźń ze światem

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Dawidziak
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2018, 17:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Przyjaźń ze światem

Postautor: Dawidziak » 03 paź 2018, 14:14

Witam, jestem bardzo ciekawy Waszych opinii na temat przyjaźni ze światem? Jak to rozumiecie i jak stosujecie to w życiu? Poniżej kilka fragmentów ze Słowa Bożego mówiących o tym zagadnieniu. Będę wdzięczny za wszelkie opinie na ten temat, abym mógł podzielić się nimi z Braćmi i Siostrami na grupie domowej :) Pozdrawiam
List Jakuba
1) Skądże spory i skąd walki między wami? Czy nie pochodzą one z namiętności waszych, które toczą bój w członkach waszych? (2) Pożądacie, a nie macie; zabijacie i zazdrościcie, a nie możecie osiągnąć; walczycie i spory prowadzicie. Nie macie, bo nie prosicie. (3) Prosicie, a nie otrzymujecie, dlatego że źle prosicie, zamyślając to zużyć na zaspokojenie swoich namiętności. (4) Wiarołomni, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem, to wrogość wobec Boga? Jeśli więc kto chce być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga. (5) Albo czy sądzicie, że na próżno Pismo mówi: Zazdrośnie chce On mieć tylko dla siebie ducha, któremu dał w nas mieszkanie? (6) Owszem, większą jeszcze okazuje łaskę, gdyż mówi: Bóg się pysznym przeciwstawia, a pokornym łaskę daje. (7) Przeto poddajcie się Bogu, przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was.

(27) Czystą i nieskalaną pobożnością przed Bogiem i Ojcem jest to: nieść pomoc sierotom i wdowom w ich niedoli i zachowywać siebie nie splamionym przez świat.

List do Rzymian
(2) A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe.

List do Koryntian
(29) A to powiadam, bracia, czas, który pozostał, jest krótki; dopóki jednak trwa, winni również ci, którzy mają żony, żyć tak, jakby ich nie mieli; (30) a ci, którzy płaczą, jakby nie płakali; a ci, którzy się weselą, jakby się nie weselili; a ci, którzy kupują, jakby nic nie posiadali; (31) a ci, którzy używają tego świata, jakby go nie używali; przemija bowiem kształt tego świata.

Do Galatów
(3) Podobnie i my, gdy byliśmy dziećmi, byliśmy poddani w niewolę żywiołów tego świata;

1 List Jana
(15) Nie miłujcie świata ani tych rzeczy, które są na świecie. Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. (16) Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu, i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata.


Awatar użytkownika
nan
Posty: 394
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyjaźń ze światem

Postautor: nan » 03 paź 2018, 16:49

"Świat" to w Biblii często określenie ludzi grzesznych i ogólnie rzeczy niemiłych Bogu, więc miłowanie świata odnosi się do miłowania pieniędzy lub czegokolwiek innego bardziej niż Boga. Nie mamy odcinać się od społeczeństwa, jeślibyśmy mieli przyjaźnić się tylko z wierzącymi to powstaje kółko wzajemnej adoracji zamknięte na innych ludzi, jak musiałoby wyglądać wtedy życie w szkole lub pracy osoby wierzącej, jeśli z nikim by nie rozmawiało, bo są niewierzący?

"Napisałem wam w liście, żebyście nie obcowali z rozpustnikami. Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o chciwców i zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat. 11 Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku."


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 18422
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyjaźń ze światem

Postautor: KAAN » 04 paź 2018, 09:49

W wersetach które cytowałeś jest wiele praktycznych sposobów na rozpoznanie czym jest świat, aby człowiek wierzący zdał sobie sprawę jak różna jest natura człowieka niezbawionego i człowieka zbawionego. Obaj żyją na tym świecie, ale jeden należy do tego świata z jego dążeniami i wartościami, a drugi nie jest z tego świata, należy do nieba. Księciem tego świata jest szatan i jego królestwo nie jest naszym udziałem, do niego nalezą ci, którzy są zgubieni, nienawróceni. Szatan na tym świecie ustanowił swoje standardy dla swoich, a my nie mamy się tego dotykać, bo to wszystko jest brudne grzechem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 445
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyjaźń ze światem

Postautor: Torcik » 04 paź 2018, 14:25

KAAN pisze:W wersetach które cytowałeś jest wiele praktycznych sposobów na rozpoznanie czym jest świat, aby człowiek wierzący zdał sobie sprawę jak różna jest natura człowieka niezbawionego i człowieka zbawionego. Obaj żyją na tym świecie, ale jeden należy do tego świata z jego dążeniami i wartościami, a drugi nie jest z tego świata, należy do nieba. Księciem tego świata jest szatan i jego królestwo nie jest naszym udziałem, do niego nalezą ci, którzy są zgubieni, nienawróceni. Szatan na tym świecie ustanowił swoje standardy dla swoich, a my nie mamy się tego dotykać, bo to wszystko jest brudne grzechem.

Tobie wierzyć, a ....
Według tej teorii zaledwie garstka ludzi należy do Boga, a rzesze do księcia tego świata. wow.
Wartości jak najbardziej prawidłowe mogą kierować ludźmi nie należącymi do tzw.przez ciebie "zbawionych". Gdyby człowiek chciał patrzeć i dopytywać: jesteś zbawiony, to kupię od ciebie lizaka, a jak nie to tak jakbym od diabła kupowała? Weż ty się człowieku zastanów.
W takiej retoryce to Bóg poniósł kompletną klęskę, a Ofiara Chrystusa jest słaba i nieskuteczna.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
nan
Posty: 394
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyjaźń ze światem

Postautor: nan » 04 paź 2018, 16:50

Torcik pisze:Według tej teorii zaledwie garstka ludzi należy do Boga, a rzesze do księcia tego świata. wow.

cóż

"Wchodźcie przez ciasną bramę, bo przestronna brama i szeroka ta droga, która wiedzie do zguby, a wielu jest tych, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna brama i wąska droga wiodąca do życia! Nieliczni są ci, którzy ją znajdują."

Czyż nie?

jesteś zbawiony, to kupię od ciebie lizaka, a jak nie to tak jakbym od diabła kupowała?

Biblia w żadnym miejscu nie zakazuje, ani nie potępia handlowania z niewierzącymi, skąd u ciebie takie myśli?

W takiej retoryce to Bóg poniósł kompletną klęskę, a Ofiara Chrystusa jest słaba i nieskuteczna.


W takiej retoryce Bóg zwyciężył, a my, zbawiona mniejszość w tym zwycięstwie uczestniczy, dzięki silnej i skutecznej ofierze Chrystusa.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12439
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyjaźń ze światem

Postautor: magda » 04 paź 2018, 22:10

Pan Jezus jak sie modlił to mówił

J 17:15 bw "Nie proszę, abyś ich wziął ze świata, lecz abyś ich zachował od złego."

Mozemy życ na tym świaecie pracować rozmawiać z ludźmi niewierzącymi ale nie jesteśmy częscią tego świata bo władcą tych ludzi jest djabeł a nie Bóg
Ef 2:2 bw "W których niegdyś chodziliście według modły tego świata, naśladując władcę, który rządzi w powietrzu, ducha, który teraz działa w synach opornych."
Ef 6:12 bw "Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich."
J 14:30 bw "Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma On nic do mnie;"
J 15:19 bw "Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi."
J 16:11 bw "O sądzie zaś, gdyż książę tego świata został osądzony." Tym światem rządzi nie kto inny a djabeł we własnej osobie i jego poplecznicy co wiec mozemy mieć wspólnego z tym

Mamy być inni niż ci ze świata mamy sie różnić

Rz 12:2 bw "A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe."
1Kor 4:13 bw "Złorzeczą nam, my się modlimy; staliśmy się jak śmiecie tego świata, jak omieciny u wszystkich aż dotąd."
J 17:16 bw "Nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata."
J 17:14 bw "Ja dałem im słowo twoje, a świat ich znienawidził, ponieważ nie są ze świata, jak Ja nie jestem ze świata."

Musimy być innego ducha niz ten świat

1Kor 2:12 bw "A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył."

Mamy mieć inne kryteria oceniania wszystkiego , nie tak jak ten świat ocenia

1Kor 1:27 bw "Ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne,"
1Kor 1:28 bw "I to, co jest niskiego rodu u świata i co wzgardzone, wybrał Bóg, w ogóle to, co jest niczym, aby to, co jest czymś, unicestwić,"
1Kor 2:6 bw "My tedy głosimy mądrość wśród doskonałych, lecz nie mądrość tego świata ani władców tego świata, którzy giną;"
1Kor 3:19 bw "Albowiem mądrość tego świata jest u Boga głupstwem. Napisano bowiem: On chwyta mądrych w ich własnej chytrości;"

Przy nowym narodzeniu człowiek umiera dla świata a żyje dla Jezusa to np znaczy ze nie masz tu ojczyzny , swojego kraju twoją ojczyzną jest króletwo Boże w niebie masz swój kraj i też nie zyjemy juz na tym świecie mimo ze fizycznie tu jesteśmy

Kol 2:20 bw "Jeśli tedy z Chrystusem umarliście dla żywiołów świata, to dlaczego poddajecie się takim zakazom, jakbyście w świecie żyli:"


Ga 6:14 bw "Co zaś do mnie, niech mnie Bóg uchowa, abym miał się, chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego dla mnie świat jest ukrzyżowany, a ja dla świata."

Dlatego musimy za wszelka cene być oddzieleni od światowych ludzi ideałow nauki i wszystkiego co świat ceni, bo tylko tak możemy należeć do Jezusa ,mamy być jak on , on rozmawiał i przebywał z ludxmi nawet bardzo grzesznymi ale nie należał do ich grona.

1J 2:15 bw "Nie miłujcie świata ani tych rzeczy, które są na świecie. Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca."
1J 2:16 bw "Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu, i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata."

Chrześcijanin musi wybrać albo swiat albo Bóg razem nie da sie niestety, jak to przysłowie mówi i panu Bogu świeczke i diabłu ogarek tak próbują niektórzy chrześcijanie żyć ale niestety to sie nie da , Ja z resztą jakos nie widzę wspólnoty z tymi wszystkimi ludżmi przklinającymi co drufie słowo ćmokajacymi peciki, goniącymi za dobrobytem i szmalem no jakos juz mi się te rzeczy teraz nie poobają ale dawniej bardzo mi pasowało takie towarzystwo czy dążenia . trzeba po prostu wybrać powiedzieć Bogu ze sie z tego świata wypisujesz , nie chcesz mieć juz nic wspólnego ze złem i zyciem światowym a Bóg bardzo ci pomoże zżebys juz tego nie lubił i nie chciał, będziesz czuł Boze działanie jak sie od świata odłączysz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 18422
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyjaźń ze światem

Postautor: KAAN » 05 paź 2018, 09:17

Magdo bardzo dobrze opisałaś temat na podstawie Słowa Bożego, niech twój post i nana będzie moją odpowiedzią dla Torcika :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 445
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyjaźń ze światem

Postautor: Torcik » 05 paź 2018, 10:33

KAAN pisze:Magdo bardzo dobrze opisałaś temat na podstawie Słowa Bożego, niech twój post i nana będzie moją odpowiedzią dla Torcika :)

Szkoda, że to tylko cytaty. Te i ja znam na pamięć. Życie mówi zupełnie co innego.
Ci co tak pięknie wklejają liczne wersety są umoczeni w świecie na ogromną skalę, ale może nawet sobie tego nie uświadamiają.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 18422
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyjaźń ze światem

Postautor: KAAN » 05 paź 2018, 12:43

Torcik pisze:
KAAN pisze:Magdo bardzo dobrze opisałaś temat na podstawie Słowa Bożego, niech twój post i nana będzie moją odpowiedzią dla Torcika :)
Szkoda, że to tylko cytaty. Te i ja znam na pamięć. Życie mówi zupełnie co innego...
Pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha życia istotnie mówią coś innego. Chrześcijanin to ktoś kto nie dotyka się brudu tego świata, kto tkwi w świecie i trwa w grzechu nie jest zbawiony, tak pisze Jan:

1J 3:5 A wiecie, że On się objawił, aby zgładzić grzechy, a grzechu w nim nie ma.
6 Każdy, kto w nim mieszka, nie grzeszy; każdy, kto grzeszy, nie widział go ani go nie poznał.
7 Dzieci, niech was nikt nie zwodzi; kto postępuje sprawiedliwie, sprawiedliwy jest, jak On jest sprawiedliwy.
8 Kto popełnia grzech, z diabła jest, gdyż diabeł od początku grzeszy. A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie.
9 Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził.
10 Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. Kto nie postępuje sprawiedliwie, nie jest z Boga, jak też ten, kto nie miłuje brata swego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 445
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyjaźń ze światem

Postautor: Torcik » 05 paź 2018, 15:37

Pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha życia istotnie mówią coś innego. Chrześcijanin to ktoś kto nie dotyka się brudu tego świata, kto tkwi w świecie i trwa w grzechu nie jest zbawiony

To jest to, o czym pisałam. Umiesz cytować, ale jesteś tak zaślepiony, że nawet do głowy ci nie przyjdzie, że piszesz o sobie i sobie podobnych.
Już nie raz zauważyłam, że w sposób mało wybredny oceniasz prawie wszystkich dyskutantów i kwalifikujesz ich jako złych, gorszych, niechrześcijan, niezbawionych itd. Robisz obrzydliwą robotę. Wcale się nie dziwię, że wszyscy poodchodzili.
Twoja pycha jest porażająca i odstręczjąca, nie tylko od forum, ale od ludzi mieniących się chrześcijanami w ogóle.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12439
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyjaźń ze światem

Postautor: magda » 05 paź 2018, 21:50

Torcik pisze:Szkoda, że to tylko cytaty. Te i ja znam na pamięć. Życie mówi zupełnie co innego


Może rozwiniesz co konkretnie innego mówi życie niż apostołowie i Pan Jezus no czyli cytaty. Mówisz że je znasz ale znać to inna rzecz czy je stosujesz bo może nie i dlatego ten ambaras z odłączeniem od świata.No więc co mówi życie?????!!!!!!

Torcik pisze:Ci co tak pięknie wklejają liczne wersety są umoczeni w świecie na ogromną skalę, ale może nawet sobie tego nie uświadamiają.


To też rozwiń bo to gatka szmatka wyssana z palca bez poparcia czegokolwiek oprócz twojej wyobraźni , No konkreciki proszę jak to ja jestem umoczona w tym świecie i skale też opisz konkretnie , bo jeszcze pomyślę że przyszedłeś na to forum żeby sie kłucic i obrazać ludzi. Sam nic nie wnosisz a skoro znasz na pamieć wszystko w Biblii to powinieneś działać i przekazywac co dobrego wiesz , Nie czepiaj się mnie bo dopiero wróciłam po chorobie i jeszcze niezbyt dobrze sie czuję więc co cię siekło zeby tak wyjeżdżać , ja ci nic nie zrobiłam. Kana to sie też czepiasz , parę osób robiło nagonkę a ty podłapałes . Wrzuć na luz bo ten temat komuś jest potrzebny i też coć na temat napisz skoro tak Biblie znasz , moze pomożesz a takimi wstawkami jak twoje do rozwalesz cudzy temat.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Torcik
Posty: 445
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyjaźń ze światem

Postautor: Torcik » 06 paź 2018, 10:01

magda pisze:
Torcik pisze:Szkoda, że to tylko cytaty. Te i ja znam na pamięć. Życie mówi zupełnie co innego


Może rozwiniesz co konkretnie innego mówi życie niż apostołowie i Pan Jezus no czyli cytaty. Mówisz że je znasz ale znać to inna rzecz czy je stosujesz bo może nie i dlatego ten ambaras z odłączeniem od świata.No więc co mówi życie?????!!!!!!

Torcik pisze:Ci co tak pięknie wklejają liczne wersety są umoczeni w świecie na ogromną skalę, ale może nawet sobie tego nie uświadamiają.


To też rozwiń bo to gatka szmatka wyssana z palca bez poparcia czegokolwiek oprócz twojej wyobraźni , No konkreciki proszę jak to ja jestem umoczona w tym świecie i skale też opisz konkretnie , bo jeszcze pomyślę że przyszedłeś na to forum żeby sie kłucic i obrazać ludzi. Sam nic nie wnosisz a skoro znasz na pamieć wszystko w Biblii to powinieneś działać i przekazywac co dobrego wiesz , Nie czepiaj się mnie bo dopiero wróciłam po chorobie i jeszcze niezbyt dobrze sie czuję więc co cię siekło zeby tak wyjeżdżać , ja ci nic nie zrobiłam.
Kana to sie też czepiasz , parę osób robiło nagonkę a ty podłapałes . Wrzuć na luz
bo ten temat komuś jest potrzebny i też coć na temat napisz skoro tak Biblie znasz , moze pomożesz a takimi wstawkami jak twoje do rozwalesz cudzy temat.

Droga forumowiczko.
Przede wszystkim zapytam: co cię upoważnia do wrzeszczenia na mnie? Nie jestem ani ślepa ani głucha, a w piaskownicy nie bawiłam się z tobą. Cała retoryka twojej wypowiedzi aż prosi się o gorące polecenie ci "Podręcznika dobrego wychowania", a także "Słownika poprawnej polszczyzny". Gorąco polecam i zachęcam, jako "konkrecik".
Druga sprawa:
Nie czepiaj się mnie bo dopiero wróciłam po chorobie i jeszcze niezbyt dobrze sie czuję więc co cię siekło zeby tak wyjeżdżać , ja ci nic nie zrobiłam.
To zdanie mnie upewnia, że faktycznie jesteś chora i zamiast tracić czas tu, poczytaj inne fora, np. dla ludzi z problemami (na pewno takie są, wybacz, że linka nie podam).
Kana to sie też czepiasz , parę osób robiło nagonkę a ty podłapałes . Wrzuć na luz
:eek:
To chyba koniec naszych "relacji". Zdrowia życzę.
PS. Gdybyś potrafiła czytać ze zrozumieniem, to z poprzednich moich wpisów dowiedziałabyś się wszystkiego co potrzebne w temacie.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 18422
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyjaźń ze światem

Postautor: KAAN » 06 paź 2018, 10:36

Torcik pisze:
Pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha życia istotnie mówią coś innego. Chrześcijanin to ktoś kto nie dotyka się brudu tego świata, kto tkwi w świecie i trwa w grzechu nie jest zbawiony
To jest to, o czym pisałam. Umiesz cytować, ale jesteś tak zaślepiony, że nawet do głowy ci nie przyjdzie, że piszesz o sobie i sobie podobnych.
Już nie raz zauważyłam, że w sposób mało wybredny oceniasz prawie wszystkich dyskutantów i kwalifikujesz ich jako złych, gorszych, niechrześcijan, niezbawionych itd. Robisz obrzydliwą robotę. Wcale się nie dziwię, że wszyscy poodchodzili.
Twoja pycha jest porażająca i odstręczjąca, nie tylko od forum, ale od ludzi mieniących się chrześcijanami w ogóle.
Zaczynasz trolować, popatrz na regulamin, za następne osobiste przytyki dostaniesz karniaki.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 445
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyjaźń ze światem

Postautor: Torcik » 06 paź 2018, 10:57

KAAN pisze:
Torcik pisze:
Pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha życia istotnie mówią coś innego. Chrześcijanin to ktoś kto nie dotyka się brudu tego świata, kto tkwi w świecie i trwa w grzechu nie jest zbawiony
To jest to, o czym pisałam. Umiesz cytować, ale jesteś tak zaślepiony, że nawet do głowy ci nie przyjdzie, że piszesz o sobie i sobie podobnych.
Już nie raz zauważyłam, że w sposób mało wybredny oceniasz prawie wszystkich dyskutantów i kwalifikujesz ich jako złych, gorszych, niechrześcijan, niezbawionych itd. Robisz obrzydliwą robotę. Wcale się nie dziwię, że wszyscy poodchodzili.
Twoja pycha jest porażająca i odstręczjąca, nie tylko od forum, ale od ludzi mieniących się chrześcijanami w ogóle.
Zaczynasz trolować, popatrz na regulamin, za następne osobiste przytyki dostaniesz karniaki.

Może zamiast grozić (co jest typowe dla słabych ludzi), odniesiesz się do treści? Chyba wielu zauważyło twoją postawę i metody na forum. Wytłumacz, dlaczego tak ludzi traktujesz. Pośrednio i ty cały czas odnosisz się do różnych osób i im wytykasz to, o czym pisałam (kwalifikujesz ich, podważasz wiarę, zaufanie do Boga itd.). Czy sobie też dasz punkt i nazwiesz się trollem? Pytania retoryczne :-/


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Luba
Posty: 219
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyjaźń ze światem

Postautor: Luba » 06 paź 2018, 14:47

KAAN pisze: Chrześcijanin to ktoś kto nie dotyka się brudu tego świata, kto tkwi w świecie i trwa w grzechu nie jest zbawiony, tak pisze Jan:

1J 3:5 A wiecie, że On się objawił, aby zgładzić grzechy, a grzechu w nim nie ma.
6 Każdy, kto w nim mieszka, nie grzeszy; każdy, kto grzeszy, nie widział go ani go nie poznał.
7 Dzieci, niech was nikt nie zwodzi; kto postępuje sprawiedliwie, sprawiedliwy jest, jak On jest sprawiedliwy.
8 Kto popełnia grzech, z diabła jest, gdyż diabeł od początku grzeszy. A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie.
9 Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził.
10 Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. Kto nie postępuje sprawiedliwie, nie jest z Boga, jak też ten, kto nie miłuje brata swego.Ale przeciez Jan nie pisze tutaj o "chrzescijanach", lecz o "dzieciach" (Bozych), ktorych grzech nie dotyczy, poniewaz zostaly uznane za sprawiedliwe.

Chrzescijanie (wszyscy) tkwia po uszy w swiatowym bagnie , podlegajac nadal Prawu (grzech), ktore Jezus zastapil Prawda, prowadzac "swoich" do "Drzewa Zycia".


Chrześcijanin to ktoś kto nie dotyka się brudu tego świata


Moglbys podac jakies konkretne przyklady ?Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości