Spowiedź

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Spowiedź

Postautor: polk » 08 paź 2018, 21:27

Są pewne nurty w protestantyzmie, które podkreślają potrzebę wyznawania grzechów drugiemu człowiekowi (np. przebudzenie w kwasizabantu). W tym nurcie element takiej spowiedzi jest bardzo ważny, widzę w nim mocno katolicyzujące elementy. Co myślicie o tego rodzaju praktykach? Jak tłumaczyć ludziom, że nie potrzebujemy już pośredników i możemy grzechy wyznawać tylko Bogu? Znam fragment z listu Jakuba o wyznawaniu grzechów, ale nie robiłbym z tego reguły. Jeśli zgrzeszymy to idziemy z tym do Boga a nie do brata, który ma wysłuchać naszych wyznawanych grzechów. Czy to nie jest ukryty pelagianizm? Jak rozmawiać z ludźmi, którzy głoszą takie poglądy?


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: Oberyn. » 12 paź 2018, 19:36

W niektórych kręgach jest to popularne, ale nie mówię tu o wyznaniu jak w katolicyzmie, ot tak sobie, żeby zaliczyć spowiedź. Niektórzy ludzie nie radzą sobie latami ze swoimi grzechami, tłamszą się w nich i męczą. Takie wyznanie drugiej osobie- zazwyczaj pastorowi lub bratu starszemu do, którego ma się zaufanie- jest pomocne, ponieważ wtedy druga osoba się za nią modli i powinna to robić regularnie. "Jedni drugich brzemiona noście..." jak jest napisane w liście do Galacjan.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: magda » 17 paź 2018, 15:35

https://www.youtube.com/watch?v=51gEgXgTBHg Znalazłam takie coś o spowiedzi i komunii

Katolicy muszą mieć spowiedź bo nie mogą bezposrednio do Boga się zwrócić przez Jezusa bo oni sobie naprodukowali pośredników którzy ich do Boga nie doprowadzą wiec jak katolik może poprosić Boga o przebaczenie skoro przychodzi do Boga przez Marię czy innego swietego czyli Bóg go nie słucha więc sobie wymyślili konfesjonał z ksiedzem w srodku i to działa na nich psychicznie , Ja jak byłam dzieckiem to sie spowiadałam i czułam sie po tym czysta ale to było moje odczucie psychiczne a jak urosłam to przestałam to czuć .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości