Masturbacja

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 07 lip 2011, 23:16

Obrazek

:mrgreen:

Hardi pisze:Pan może was wyzwolić ;)


Amen :)


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 08 lip 2011, 18:38

Przypominam że jest to temat w dziale "tylko dla protestantów i sympatyków protestantyzmu", nieregulaminowe posty tutaj: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 578#190578


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Hugenot
Posty: 468
Rejestracja: 29 cze 2011, 13:57
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hugenot » 14 lip 2011, 21:30

Lord Vajler pisze:USA chory kraj


Babilon.


"Każdy myślący człowiek jest ateistą." - Ernest Hemingway
treewood
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2009, 23:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: treewood » 21 sie 2011, 19:58

A czy zastanawialiscie sie czemu w Biblii nie pisze wyraznie o masturbacji? W Biblii opisane sa tak wyraznie jak wspolzycie ze zwierzetami, z osobami tej samej plci, z odkrywaniem nagosci siostry, nagosci brata, nagosci ojca, nagosci matki. Opisane jest co sie ma dziac z mezczyzna, ktory obcowal z kobieta nie bedac z nia w zwiazku malzenskim, z kobieta, ktora jest narzeczona kogos innego w miescie i na polu i wiele wiele innych sytuacji zwiazanych z seksem i dewiacjami. Niektore z tych obrzydliwosci opisane sa kilkunastokrotnie w roznych ksiegach ale o masturbacji, ktora i wtedy byla najprawdopodobniej popularna nie ma ani slowa.

Jedynie musimy sie domyslac, ze porzadliwosci ciala itp to najprawdopodobniej moze byc (ale nie musi) masturbacja ...

Owszem mozna kontrargumentowac na to, ze wiele innych rzeczy nie jest wymienionych jak np. wspolzycie ze zwlokami. No ale w takim razie jesli masturbacja dotyczy tylu ludzi (jest to jeden z popularniejszych problemow) to czemu to zostalo pominiete w sposob doslowny a napewno rzadszy problem jak wspolzycie ze zwierzetami bylo wspomniane i to wielokrotnie.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 21 sie 2011, 20:09

treewood pisze:Jedynie musimy sie domyslac, ze porzadliwosci ciala itp to najprawdopodobniej moze byc (ale nie musi) masturbacja ...


A o wycieku z członka?


treewood
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2009, 23:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: treewood » 21 sie 2011, 22:35

Na wstepie nie bronie masturbacji bo domyslam sie, ze powoduje uzaleznienie ale zastanawiam sie czy nie dochodzi u Was do nadinterpretacji. Bo skoro masturbacje wrzucacie do wielkego worka, ktory nazywa sie "pozadanie" to czemu Biblia wymienia w ST i NT wszelkie rodzaje dewiacje, oraz cudzolostwo stawia obok pozadania. Przeciez cudzolostwo wg Waszych kryterii wynika z pozadania to po coz wymieniac wszystko inne skoro to tak jasne? Dla wiekszosci cudzolostwo jest nawet bardziej jasne, ze wchodzi w sklad pozadania niz masturbacja.

Wg roznych zrodel w niektorych krajach np. w Egipcie masturbacja byla oceniana negatywnie, w Grecji czy Rzymie podobno mieli do niej obojetny stosunek. Czemuz jednak nie zostala wymieniona z imienia skoro wystepowala i watpie by byla rzadszym problemem niz wspolzycie ze zwierzetami, ktore notabene wymienione sa kilkukrotnie na kartach Biblii...

Alkhilion - czy wiesz wogole o co chodzi w tym wersecie? bo tu napewno nie chodzi o masturbacje. Tu chodzi o jego chorobe/cierpienie (przeczytaj sobie inne tlumaczenia). Jesli nieczystosc jest grzechem to kobieta, ktora ma okres czy urodzila dziecko tez jest w tym czasie grzeszna. A nadinterpretacja byloby myslenie, ze chodzi o masturbacje a tymbardziej, ze to jest grzeszne.

Problem w tym wszystkim jest taki, ze wszedzie sie czyta wywody czasami kilkustronicowe a to tylko dlatego, ze Biblia nigdzie nie pisze wyraznie, ze masturbacja jest grzechem a to, ze wystepowala w tych czasach i byla dosc czestym zjawiskiem jest prawie, ze pewne.

To tak troche (choc przyklad troche przejaskrawiony) jakby nie pisalo nigdzie w Biblii, ze pijanstwo jest grzechem. Problem pijanstwa byl i dlatego wielokrotnie go opisano. Problem kazirodztwa byl takze i takze go opisano.

Jesli wyjsc z zalozenia, ze masturbacja nie jest grzechem to tak czy owak jest ona niebezpieczna gdyz ... no i wlasnie czyz prawie wszystko nie jest niebezpieczne? alkohol, kawa, praca, telewizja, tabletki ... kazda z tych rzeczy moze nas oddalic od Boga, moze uzaleznic ... ale czy od razu to wszystko jest grzechem???
Ostatnio zmieniony 21 sie 2011, 22:50 przez treewood, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 22 sie 2011, 00:19

I znowu racjonalizowanie oczywistego grzechu. Już pojawiła się odpowiedź na Twoje wątpliwości w tym temacie na pierwszych stronach.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 22 sie 2011, 01:29

Ian, chlasnąłeś mój cytat :)


treewood
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2009, 23:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: treewood » 22 sie 2011, 08:09

Wg religii zydowskiej czym jest masturbacja: http://www.the614thcs.com/40.350.0.0.1.0.phtml

Wiec widac wszystko zalezy od interpretacji ... niestety bo szkoda i to wielka, ze tak czesty problem nie zostal opisany w Biblii i napietnowany niz mniej popularne dewiacje i zboczenia.

Widze, ze niektorzy twierdza, ze nie da sie masturbowac bez pozadliwych mysli. Wychodzac z tego zalozenia faktycznie to grzech. Ale to wg mnie grubymi nicmi jest szyte ...


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 sie 2011, 08:20

treewood pisze:
Widze, ze niektorzy twierdza, ze nie da sie masturbowac bez pozadliwych mysli. Wychodzac z tego zalozenia faktycznie to grzech. Ale to wg mnie grubymi nicmi jest szyte ...


A dlaczego pożądliwość seksualną kategorycznie uznałeś za grzech?


treewood
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2009, 23:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: treewood » 22 sie 2011, 14:25

Norbi - poniewaz to wyraznie wynika z wypowiedzi Jezusa, Pawla i z Zakonu i nazwane jest to z imienia. Oczywiscie mowa o pozadliwosci nakierowanej do np. czyjejs zony.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 sie 2011, 15:25

treewood pisze:Norbi - poniewaz to wyraznie wynika z wypowiedzi Jezusa, Pawla i z Zakonu i nazwane jest to z imienia. Oczywiscie mowa o pozadliwosci nakierowanej do np. czyjejs zony.


Myślę, że w drugim zdaniu zawarłeś znaczący szczegół i dlatego pożądliwość seksualna nie zawsze będzie zła.


treewood
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2009, 23:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: treewood » 22 sie 2011, 16:01

Norbi - nie wiem jakie masz w tej kwestii zdanie i czy grasz ze mna w jakas gre slowna czy nie. Jednak chyba przyznasz, ze pozadliwosc seksualna w stosunku do swojej zony/meza jest w porzadku prawda? Dlatego Pawel wspomina o zlej pozadliwosci. A mowiac o pozadliwosci ciala watpie by chodzilo mu o pozadliwosc do zony/meza. Ale to juz tylko moje gdybanie.

Dlatego potrafie zrozumiec jesli faktycznie ktos masturbujac sie pozada w myslach swoich kogos/cos a ten ktos/cos nie jest tej osoby mezem/zona to to moze byc grzechem bo nawet Dekalog zabrania pozadliwosci. Gorzej jednak jesli pozadania nie ma w czasie tego aktu albo jest ale skierowane jest do meza/zony.

Wchodzac w szczegoly niektore malzenstwa lubia patrzec sie jak partner sie zadowala i wtedy tez sie masturubuje. To tez jest grzeszne?

Wybaczcie, ze wchodze w takie szczegoly ale po prostu ciezko mi zrozumiec tok rozumowania, ze masturbacja jest grzechem i koniec kropka...


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 sie 2011, 16:25

treewood pisze:Norbi - nie wiem jakie masz w tej kwestii zdanie i czy grasz ze mna w jakas gre slowna czy nie.


Spokojnie, tylko rozmawiamy :)

treewood pisze:Jednak chyba przyznasz, ze pozadliwosc seksualna w stosunku do swojej zony/meza jest w porzadku prawda?


Dokładnie.

treewood pisze:Dlatego potrafie zrozumiec jesli faktycznie ktos masturbujac sie pozada w myslach swoich kogos/cos a ten ktos/cos nie jest tej osoby mezem/zona to to moze byc grzechem bo nawet Dekalog zabrania pozadliwosci.


Spójrz na to:
(14) Lecz każdy bywa kuszony przez własne pożądliwości, które go pociągają i nęcą; (15) potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć.

Pożądliwość nie zawsze jest zła sama w sobie. Czasem może prowadzić do grzechu, Czasem jest też dobra

(8) Twoja postać podobna jest do palmy, twoje piersi do winogron. (9) Pomyślałem: Wespnę się na palmę, zerwę wiązkę jej daktyli! Niech mi będą twoje piersi jak winogrona, a tchnienie twoich nozdrzy jak woń jabłek, (10) a twoje podniebienie jak wyborne wino, które gładko spływa, zwilżając wargi i zęby. (11) Ja należę do mojego miłego i ku mnie zwraca się jego pożądanie. (12) Pójdź, mój miły, wyjdziemy w pole, noc spędzimy wśród kwiecia henny! (13) Rankiem pójdziemy do winnic zobaczyć, czy kwitnie winna latorośl, czy otwarły się pączki, czy granaty są w pełnym kwieciu: Tam ci okażę swą miłość!
(Pieśń nad pieśniami 7:8-13, Biblia Warszawska)

treewood pisze:Wchodzac w szczegoly niektore malzenstwa lubia patrzec sie jak partner sie zadowala i wtedy tez sie masturubuje. To tez jest grzeszne?


Myślę, że nie.



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości