Czy uprawiasz bałwochwalstwo?

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 21 paź 2009, 21:26

Ok. Rozumiem Twój punkt widzenia :)


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 22 paź 2009, 07:58

Norbi pisze:Owszem, wartość historyczną ma, językoznawczą również ma, ale to w żadnym wypadku nie zmienia faktu, że jest utworem bałwochwalczym.


co nie oznaca, że nauczenie się go na pamięć jest uczestnictwem w bałwochwalstwie


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 paź 2009, 08:41

św.tomek pisze:
Norbi pisze:Owszem, wartość historyczną ma, językoznawczą również ma, ale to w żadnym wypadku nie zmienia faktu, że jest utworem bałwochwalczym.


co nie oznaca, że nauczenie się go na pamięć jest uczestnictwem w bałwochwalstwie


Jak ktoś będzie bardzo konserwatywny, odpowie, że jest...
Według mnie, robienie manifestacji z tego powodu jest bez sensu.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 26 paź 2009, 11:02

Norbi pisze:
św.tomek pisze:
Norbi pisze:Owszem, wartość historyczną ma, językoznawczą również ma, ale to w żadnym wypadku nie zmienia faktu, że jest utworem bałwochwalczym.


co nie oznaca, że nauczenie się go na pamięć jest uczestnictwem w bałwochwalstwie


Jak ktoś będzie bardzo konserwatywny, odpowie, że jest...
Według mnie, robienie manifestacji z tego powodu jest bez sensu.

myśle że dobrze nam zrobi wysłuchanie kazania nt. czym jest bałwochwalstwo ;)
potem ew. można wrócić do dyskusji
http://nowasol.kz.pl/remository/Itemid, ... o/id,1259/


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Scott
Posty: 286
Rejestracja: 08 lip 2009, 12:42
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Scott » 02 lis 2009, 13:24

Rosa pisze:A modlitwy do archanioła Michała?Bo mi kazano ;/


No ale co w tej modlitwie jest nie tak?
Puritan pisze:Czy pozwolilibyście swoim dzieciom nauczyć się na pamięć na lekcję języka polskiego utworu "Bogurodzica Dziewica Maryja"?
No chyba że nie uznajesz Jezusa za Boga. Wtedy nie jest Bogu - Rodzicą. Ja nie widzę nic przeciwko.


www.mamre.pl

Soli Deo Honor Et Gloria
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 lis 2009, 14:17

Scott znowu piszesz w działach nie przeznaczonych dla ciebie :/


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 02 lis 2009, 15:13

Scott pisze:No ale co w tej modlitwie jest nie tak?

jest bałwochwalcza


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
SteFANdyVAN
Posty: 77
Rejestracja: 24 lis 2009, 11:51
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SteFANdyVAN » 30 lis 2009, 16:47

Najciekawsza definicja bałwochwalstwa znajduje się w WIKIPEDI:

Link do Wikipedi PL

Bałwochwalstwo, idolatria (gr. eidolon - obraz lub posąg, latreia - kult) - grzech w religiach abrahamowych polegający na oddawaniu czci przedmiotom i ludziom jako bóstwu.

W chrześcijaństwie bałwochwalstwo obejmuje wszelkie formy otaczania czcią, poświęcania uwagi przedmiotom kultu a także ludziom-idolom. Bałwochwalstwem jest również poświęcanie nadmiernej uwagi czemukolwiek i komukolwiek, co ograbia chrześcijanina z czasu jaki powinien poświęcić na oddawanie czci Bogu.

W kościołach protestanckich za bałwochwalstwo uznaje się także kult świętych, aniołów, obrazów, czy relikwii.


Najciekawszy jednak - jak mogło by się wydawać - nie jest ostatni akapit definicji.
Mnie spodobało się to:

(...)poświęcanie nadmiernej uwagi czemukolwiek i komukolwiek, co ograbia chrześcijanina z czasu jaki powinien poświęcić na oddawanie czci Bogu.(...)


Nie marnuję czasu na kłanianie się posągom ani oddawanie czci świętym.
To nie jest trudne - mam żywego Boga.

Ale ile czasu spędzam przed telewizorem?
Przed komputerem trwoniąc godziny na grach i na naszej klasie lub facebook'u?
Chrześcijaninie.
Chcesz sprawdzić czy jesteś bałwochwalcą?
Spróbuj odłożyć te rzeczy na tydzień.


Bądź szczery sam przed sobą - jeśli nie wytrwasz chociaż jednego dnia - to masz problem...

Bałwochwalstwo dzisiejszych czasów zmieniło oblicze.

Szatan nie będzie na siłę nakłaniał Cię do kłaniania się obrazom na Jasnej Górze i do nauki na pamięć "Bogurodzicy".
Dla niego nie jest ważny sposób w jaki odciągnie człowieka od Jezusa - ważny jest efekt!

Nie chcesz odmawiać różańca? - Dla nowo-narodzonego chrześcijanina sprawa jest bezdyskusyjna - Ale jest nowy serial na TVN, który MUSISZ OBEJRZEĆ i nie potrafisz sobie odmówić.
Zdjąłeś w mieszkaniu krzyżyk ze ściany z podobizna ukrzyżowanego Jezusa i pochwaliłeś się wszystkim znajomym? - Brawo! Ale dlaczego spędziłeś pięć godzin na graniu w Counter Strike w sieci osiedlowej?
Jeśli rozmawiasz z koleżanka o SZOK!ującum artykule na pudelku pelel a nie o Jezusie to chyba coś jest nie tak...

Sięgajmy po Biblię zamiast po pilota.
Stawajmy w modlitwie zamiast tracić czas na portalach społecznościowych.
To są bałwany naszych czasów, które odciągają nas od Boga.

Czy jesteś niewolnikiem bałwochwalstwa? Kto czemu ulega tego niewolnikiem się staje.
Bóg zacznie potężnie działać jeśli zobaczy, że cenimy czas z Nim bardziej niż przyjemności tego świata.

Czy przesadziłem? Nie sądzę. :

1 Piotr. 1:16
16. Ponieważ napisano: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.
(BW)


[center]Pragniesz zmiany? Nie radzisz sobie z bałwochwalstwem? Jest odpowiedź - na wyciągnięcie ręki:[/center]

2 Tym. 4:18
18. Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego złego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech będzie chwała na wieki wieków. Amen.
(BW)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 09 lut 2010, 08:07

SteFANdyVAN pisze:Najciekawsza definicja bałwochwalstwa znajduje się w WIKIPEDI:

Link do Wikipedi PL

Bałwochwalstwo, idolatria (gr. eidolon - obraz lub posąg, latreia - kult) - grzech w religiach abrahamowych polegający na oddawaniu czci przedmiotom i ludziom jako bóstwu.

W chrześcijaństwie bałwochwalstwo obejmuje wszelkie formy otaczania czcią, poświęcania uwagi przedmiotom kultu a także ludziom-idolom. Bałwochwalstwem jest również poświęcanie nadmiernej uwagi czemukolwiek i komukolwiek, co ograbia chrześcijanina z czasu jaki powinien poświęcić na oddawanie czci Bogu.

W kościołach protestanckich za bałwochwalstwo uznaje się także kult świętych, aniołów, obrazów, czy relikwii.


Najciekawszy jednak - jak mogło by się wydawać - nie jest ostatni akapit definicji.
Mnie spodobało się to:

(...)poświęcanie nadmiernej uwagi czemukolwiek i komukolwiek, co ograbia chrześcijanina z czasu jaki powinien poświęcić na oddawanie czci Bogu.(...)


Nie marnuję czasu na kłanianie się posągom ani oddawanie czci świętym.
To nie jest trudne - mam żywego Boga.

Ale ile czasu spędzam przed telewizorem?
Przed komputerem trwoniąc godziny na grach i na naszej klasie lub facebook'u?
Chrześcijaninie.
Chcesz sprawdzić czy jesteś bałwochwalcą?
Spróbuj odłożyć te rzeczy na tydzień.


Bądź szczery sam przed sobą - jeśli nie wytrwasz chociaż jednego dnia - to masz problem...

Bałwochwalstwo dzisiejszych czasów zmieniło oblicze.

Szatan nie będzie na siłę nakłaniał Cię do kłaniania się obrazom na Jasnej Górze i do nauki na pamięć "Bogurodzicy".
Dla niego nie jest ważny sposób w jaki odciągnie człowieka od Jezusa - ważny jest efekt!

Nie chcesz odmawiać różańca? - Dla nowo-narodzonego chrześcijanina sprawa jest bezdyskusyjna - Ale jest nowy serial na TVN, który MUSISZ OBEJRZEĆ i nie potrafisz sobie odmówić.
Zdjąłeś w mieszkaniu krzyżyk ze ściany z podobizna ukrzyżowanego Jezusa i pochwaliłeś się wszystkim znajomym? - Brawo! Ale dlaczego spędziłeś pięć godzin na graniu w Counter Strike w sieci osiedlowej?
Jeśli rozmawiasz z koleżanka o SZOK!ującum artykule na pudelku pelel a nie o Jezusie to chyba coś jest nie tak...

Sięgajmy po Biblię zamiast po pilota.
Stawajmy w modlitwie zamiast tracić czas na portalach społecznościowych.
To są bałwany naszych czasów, które odciągają nas od Boga.

Czy jesteś niewolnikiem bałwochwalstwa? Kto czemu ulega tego niewolnikiem się staje.
Bóg zacznie potężnie działać jeśli zobaczy, że cenimy czas z Nim bardziej niż przyjemności tego świata.

Czy przesadziłem? Nie sądzę. :

1 Piotr. 1:16
16. Ponieważ napisano: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.
(BW)


[center]Pragniesz zmiany? Nie radzisz sobie z bałwochwalstwem? Jest odpowiedź - na wyciągnięcie ręki:[/center]

2 Tym. 4:18
18. Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego złego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech będzie chwała na wieki wieków. Amen.
(BW)


Swiete slowa, na wskrosc PRAWDZIWE. Dobrze, ze o tym tak napisales, bo popularnie o balwochwalstwie nie tak myslimy... a POWINNISMY !!

(A co myslisz o wielogodzinnym przesiadywaniu przed komputerem, w celu czytania i pisania np. na portalu tym? Co inni o tym mysla- chetnie poznam wasze zdanie).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 20 lut 2010, 17:37

Bardzo zgadzam się z dwoma przedmówcami .
Pragnę coś dołożyć ze Słowa Bożego .
[ KOLOSAN 3,5 ]
"bw: Umartwiajcie tedy to, co w waszych członkach jest ziemskiego: wszeteczeństwo, nieczystość, namiętność, złą pożądliwość i chciwość, która jest bałwochwalstwem,
bg: Umartwiajcież tedy członki wasze, które są na ziemi; wszeteczeństwo, nieczystość, namiętność, złą pożądliwość i łakomstwo, które jest bałwochwalstwem,
bt: Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w /waszych/ członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości, bo ona jest bałwochwalstwem."

Jak rozumiecie to zalecenie ? :?:


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 lut 2010, 18:07

krecik pisze:Bardzo zgadzam się z dwoma przedmówcami .
Pragnę coś dołożyć ze Słowa Bożego .
[ KOLOSAN 3,5 ]
"bw: Umartwiajcie tedy to, co w waszych członkach jest ziemskiego: wszeteczeństwo, nieczystość, namiętność, złą pożądliwość i chciwość, która jest bałwochwalstwem,
bg: Umartwiajcież tedy członki wasze, które są na ziemi; wszeteczeństwo, nieczystość, namiętność, złą pożądliwość i łakomstwo, które jest bałwochwalstwem,
bt: Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w /waszych/ członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości, bo ona jest bałwochwalstwem."

Jak rozumiecie to zalecenie ? :?:

Najlepiej doslownie... ^^"


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 20 lut 2010, 19:46

Dosłownie ja rozumię werset z Kol 3,5 tak.
"chciwość, która jest bałwochwalstwem"
"chciwości, bo ona jest bałwochwalstwem."

Nie mam na myśli dosłownej chciwości , bo takowa jest piętnowana nawet przez ludzi niewierzących .
Myślę że chodzi o nadmierną troskę o; zdrowie , finanse , dzieci .
Bóg jest zaopatrzeniem we wszystko , On zna moje potrzeby .
Chodzi o umiar w tym wzgledzie . Czy potrafię zaufać Mu w sprawie moich finansów ? :-|


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 22 lut 2010, 10:52

krecik pisze:Dosłownie ja rozumię werset z Kol 3,5 tak.
"chciwość, która jest bałwochwalstwem"
"chciwości, bo ona jest bałwochwalstwem."

Nie mam na myśli dosłownej chciwości , bo takowa jest piętnowana nawet przez ludzi niewierzących .
Myślę że chodzi o nadmierną troskę o; zdrowie , finanse , dzieci .
Bóg jest zaopatrzeniem we wszystko , On zna moje potrzeby .
Chodzi o umiar w tym wzgledzie . Czy potrafię zaufać Mu w sprawie moich finansów ? :-|



nie jest to łatwe, tym bardziej jak się przędzie ledwo ledwo, ale nie jest niemożliwe.
sama chciałabym mieć ufność nieprzerwaną jednak w rzeczywistości bywa tak, że różnie to bywa .
chciałabym się uwolnić od troski o moją rodzinę, tym bardziej że strach jest zniewoleniem, cały czas się uczę nie bać o nich. :)

brak zaufania jest straszną rzeczą i powodem do wstydu, ograbia wierzącego z radości codziennego życia.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 22 lut 2010, 12:07

aska pisze:chciałabym się uwolnić od troski o moją rodzinę, tym bardziej że strach jest zniewoleniem, cały czas się uczę nie bać o nich.

z czasem Ci przejdzie ;) pewnego dnia doświadczysz tego że Boża opieka i troska jest miliony razy pewniejsza niż nasza :)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 22 lut 2010, 12:17

markulus pisze:z czasem Ci przejdzie ;) pewnego dnia doświadczysz tego że Boża opieka i troska jest miliony razy pewniejsza niż nasza :)


dzięki :)
ja to wiem, tylko moim problemem jest to, ze mam :-? krótką pamięć



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości