Głoszenie świadectw, głośna modlitwa - problem

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Henryk
Posty: 239
Rejestracja: 18 lut 2010, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Henryk » 22 lut 2010, 09:16

Tomek12 pisze: Niestety, nie wierzą w Trójcę ...

Mógłbyś Tomku12 rozwinąć myśl?
Czy Ty także uważasz tych, którzy wierzą że Chrystus jest podległy Ojcu, za nie-chrześcijan?
Wiem, że wierni KK tak uważają.
Jestem ciekaw opinii Ewangelików.


Rzym. 15:4 bw Cokolwiek bowiem przedtem napisano, dla naszego pouczenia napisano, abyśmy przez cierpliwość i przez pociechę z Pism nadzieję mieli.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 lut 2010, 09:29

Henryku - bacz na dział.

Do wszystkich prosze nie rozpetywać tu złej dyskusji


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Henryk
Posty: 239
Rejestracja: 18 lut 2010, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Henryk » 22 lut 2010, 09:34

Lash pisze:Henryku - bacz na dział.

Do wszystkich prosze nie rozpetywać tu złej dyskusji

Taka ze mnie gaduła.
Przepraszam.
Może być Hyde Park?


Rzym. 15:4 bw Cokolwiek bowiem przedtem napisano, dla naszego pouczenia napisano, abyśmy przez cierpliwość i przez pociechę z Pism nadzieję mieli.
Awatar użytkownika
Melisa
Posty: 38
Rejestracja: 01 paź 2008, 12:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Melisa » 22 lut 2010, 09:36

Rzeczywiście takiej presji nie ma, ale ja czuję się jakoś nieswojo. W każdym razie przynajmniej powinnam mieć odwagę złożyć świadectwo. Będę się modlić o tę odwagę. I chyba rzeczywiście porozmawiam z pastorem, żeby poznać jego opinię. :)


"(3) Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego." (Ew. Jana 3:3, BW)
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 22 lut 2010, 12:11

Melisa pisze:Mam następujący problem. Jeszcze nie jestem ochrzczona w moim Kościele Zielonoświątkowym. Choruję na depresję, poczucie niskiej wartości i fobię społeczną. Trudno mi np. publicznie wobec wielu osób w moim zborze składać świadectwo lub głośno się modlić. Jak na razie modlę się w duchu i czasem szeptem. Ubolewam, że nie mam daru głośnej modlitwy i głoszenia świadectw. Czy to się kiedyś zmieni? Czy jest na to jakaś rada? Jak na razie, wybieram się do psychologa by porozmawiać o moich problemach i modlę się, by te kłopoty zostały usunięte. Czy mogę coś więcej zrobić?

zgadzam sie z Tomkiem i mam pytanie
czy ktoś w zborze oczekuje byś zachowywała się w taki sposób czy zostałaś napomniana że nie modlisz się głośno ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 22 lut 2010, 14:34

Meliso, módl się jak chcesz, byle tylko z serca. U mnie niektórzy mówią głośniej, inni w myślach, jedni podnoszą ręce, inni nie. Żadna reguła. To nie Zakon. Oddaj ten problem Panu, złóż u Jego tronu. W modlitwie bądź z Nim. To wszystko.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Melisa
Posty: 38
Rejestracja: 01 paź 2008, 12:14
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Melisa » 23 lut 2010, 18:58

Markulusie, nikt mnie nie napomina ani nie mówi, że coś jest nie tak. To ja mam takie odczucia.

Małgorzato, całkowicie mnie uspokoiłaś :) Po prostu będę się modlić, a jak, to już oddam Panu. :) Pozdrawiam Małgorzato serdecznie :)


"(3) Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego." (Ew. Jana 3:3, BW)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 23 lut 2010, 20:40

Melisa pisze:To ja mam takie odczucia.

Meliso, nie polegaj na odczuciach- trzymaj sie prawdy Slowa Bozego, gdzie znajdziesz wole Boza! Po prostu poznaj ja i wypelniaj, a znajdziesz ukojenie w swoich niepokojach...
Pozdrawiam, z Bogiem!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 24 lut 2010, 20:07

Zbyszekg4 pisze:
Melisa pisze:To ja mam takie odczucia.

Meliso, nie polegaj na odczuciach- trzymaj sie prawdy Slowa Bozego, gdzie znajdziesz wole Boza! Po prostu poznaj ja i wypelniaj, a znajdziesz ukojenie w swoich niepokojach...
Pozdrawiam, z Bogiem!

Taka jest wola Boza:
A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
Ew. Jana 6:40


"poznaj ja i wypelniaj, a znajdziesz ukojenie w swoich niepokojach..." :)


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 25 lut 2010, 15:59

jj pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Melisa pisze:To ja mam takie odczucia.

Meliso, nie polegaj na odczuciach- trzymaj sie prawdy Slowa Bozego, gdzie znajdziesz wole Boza! Po prostu poznaj ja i wypelniaj, a znajdziesz ukojenie w swoich niepokojach...
Pozdrawiam, z Bogiem!

Taka jest wola Boza:
A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
Ew. Jana 6:40


"poznaj ja i wypelniaj, a znajdziesz ukojenie w swoich niepokojach..." :)

amen jj :-)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 25 lut 2010, 16:07

jj pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Melisa pisze:To ja mam takie odczucia.

Meliso, nie polegaj na odczuciach- trzymaj sie prawdy Slowa Bozego, gdzie znajdziesz wole Boza! Po prostu poznaj ja i wypelniaj, a znajdziesz ukojenie w swoich niepokojach...
Pozdrawiam, z Bogiem!

Taka jest wola Boza:
A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
Ew. Jana 6:40


"poznaj ja i wypelniaj, a znajdziesz ukojenie w swoich niepokojach..." :)

Piszac o poznawaniu i pelnieniu woli Bozej, mialem na mysli, to by Melisa-majaca problem w zborze- poznala co Biblia mowi, np. o mowieniu jezykami (ze nie wszyscy na raz, ze ma ktos je wykladac, itp.-1Kor.14,26-31).
Bog jej pomoze, gdy bedzie otwarta na Jego Slowo...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 25 lut 2010, 16:22

Zbyszekg4 pisze:
jj pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Melisa pisze:To ja mam takie odczucia.

Meliso, nie polegaj na odczuciach- trzymaj sie prawdy Slowa Bozego, gdzie znajdziesz wole Boza! Po prostu poznaj ja i wypelniaj, a znajdziesz ukojenie w swoich niepokojach...
Pozdrawiam, z Bogiem!

Taka jest wola Boza:
A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
Ew. Jana 6:40


"poznaj ja i wypelniaj, a znajdziesz ukojenie w swoich niepokojach..." :)

Piszac o poznawaniu i pelnieniu woli Bozej, mialem na mysli, to by Melisa-majaca problem w zborze- poznala co Biblia mowi, np. o mowieniu jezykami (ze nie wszyscy na raz, ze ma ktos je wykladac, itp.-1Kor.14,26-31).
Bog jej pomoze, gdy bedzie otwarta na Jego Slowo...

Wiem dobrze, ale zawsze stawiam na Jezusa tam, gdzie jest watpliwosc dotyczaca wypelniania uczynkami czagokolwiek. Trwajac w Panu Jezusie wypelniasz wszystko doskonale, bo On jest wypelnieniem wszystkich wymagan Bozych. Trzeba sie tylko "nastawic" na Niego we wszystkim.
Masz problem - szukaj rozwiazania w Panu Jezusie - osobiscie - w Jego Osobie. Podobnie, jak biegasz z problemami do swoich najblizszych z ta roznica, ze na Jezusa mozesz liczyc do smierci, a nawet po. :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 25 lut 2010, 16:36

jj pisze:Masz problem - szukaj rozwiazania w Panu Jezusie - osobiscie - w Jego Osobie.

Widzisz jakas niezgodnosc miedzy Jezusem, a Slowem Bozym, ze tak podkreslasz Osobe Jezusa jakby w oderwaniu od Biblii?...
Wiesz, ze jest szatan-dlatego niebezpieczne jest szukanie duchowej drogi bez poznawania Biblii, bo mozna byc oszukanym... Same nasze uczucia nie wystarcza- musi byc SOLIDNY fundament Slowa Bozego (m.in.nauki Jezusa) by duchowy dom nie runal...(Mat 7:24-28)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 25 lut 2010, 18:43

Zbyszekg4 pisze:
jj pisze:Masz problem - szukaj rozwiazania w Panu Jezusie - osobiscie - w Jego Osobie.

Widzisz jakas niezgodnosc miedzy Jezusem, a Slowem Bozym, ze tak podkreslasz Osobe Jezusa jakby w oderwaniu od Biblii?...


Widze niezgodnosc miedzy tym, czym jest Pismo, a tym, czym ludzie mysla, ze jest:
Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie;
Ew. Jana 5:39


Wiesz, ze jest szatan-dlatego niebezpieczne jest szukanie duchowej drogi bez poznawania Biblii


Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
Ew. Jana 14:6


..., bo mozna byc oszukanym... Same nasze uczucia nie wystarcza-musi byc SOLIDNY fundament Slowa Bozego (m.in.nauki Jezusa) by duchowy dom nie runal...(Mat 7:24-28)

Oczywiscie, ze tak, ale pamietaj, ze Pan Jezus jest tym fundamentem:

Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus.
1 list do Koryntian 3:11


Posumujmy:
- Pismo Swiete jest swiadectwem o Jezusie
- Duchowa droga jest Pan Jezus
- Fundamentem jest Pan Jezus.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 26 lut 2010, 09:38

jj pisze:Posumujmy:
- Pismo Swiete jest swiadectwem o Jezusie
- Duchowa droga jest Pan Jezus
- Fundamentem jest Pan Jezus.

AMEN


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości