TAK JAK PRZEZ OGIEŃ

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

TAK JAK PRZEZ OGIEŃ

Postautor: krecik » 11 wrz 2010, 10:56

[glow=red]bw: jeśli czyjeś dzieło spłonie, ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień.
bg: Jeźli czyja robota zgore, ten szkodę podejmie; lecz on sam będzie zachowany, wszakże tak jako przez ogień.
bt: ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień.[/glow] [ 1 KORYNTIAN 3,15 ]

Zapraszam wszystkich, którzy mają swoje spostrzeżenia odnośnie myśli zawartej w powyższym wersecie.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 11 wrz 2010, 12:06

każde dzieło dokonane przez nas na ziemi nie wynikające z Bożego prowadzenia (Bożej woli) dla nas spłonie w ogniu. Nasze pomysły nasze plane nasze dobre uczynki nasze chęci nie mają wartości w naszej nowej ojczyźnie ponieważ każde dzieło które powstaje za ich przyczyną spłonie w ogniu


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 23 wrz 2010, 11:08

To sformułowanie „tak jak przez ogień” pochodzi z Biblii!!!

Trafne spostrzeżenie, lecz mi chodzi o to czym są te rzeczy, które ocaleją albo spłoną?

Tak jak zauważył markulus, wszystko co nie jest Bożą wolą, nasze pomysły. Moją prośbą jest, żebyście spróbowali dać jakieś przykłady.

Ja mam taki jeden.
Jeśli gorliwie zabiegam żeby zdrowo się odżywiać, robię z tej potrzeby priorytet. Zaś kiedy coś zaczyna mi dolegać, szukam w pierwszej kolejności, ziółek, witamin, medykamentów i etc.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości