Homoseksualizm w zborach zielonoświątkowych.

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Homoseksualizm w zborach zielonoświątkowych.

Postautor: Małgorzata » 07 paź 2010, 15:08

Turretin twierdzi, że zaraza homoseksualizmu "płynie" z Ameryki i to do "zielonych".
Proszę, aby forumowicze napisali, w którym zborze toleruje się grzechy homoseksualizmu uważając, że nie są grzechami.

U mnie absolutnie nie. Wręcz przeciwnie wyraźnie podkreśla się, że jest to obrzydliwość dla Pana.


myduo
Posty: 422
Rejestracja: 07 sie 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: myduo » 07 paź 2010, 15:13

W filmie "postęp po szwedzku" jest nawet historia pastora zielonoswiatkowego ktory byl przesladowany za głoszenie niewygodne dla homo.


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 07 paź 2010, 17:55

W zborach, których byłam członkiem bądź w zborach, które odwiedzałam( WZCh, KChE, Wolni, KBCh, KZ, Wspólnota Zielonoświątkowa- homoseksualizm uważano za grzech.


rudzielec
Posty: 428
Rejestracja: 07 kwie 2010, 23:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rudzielec » 07 paź 2010, 23:54

Gdzie Turretin byl swiadkiem tego zjawiska?
Pierwsze slysze !
Za to na chwale Boza moge zaswiadczyc ze znam 2 osoby uwolnione od tego grzechu :) Bog jest wspanialy :)


z bojaźnią i z drżeniem zbawienie swoje sprawujcie
http://www.razemdlaewangelii.pl/home
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 08 paź 2010, 17:55

Turretinie, chyba mało znasz Turretina albo pamięć zawodzi.
Turretin pisze:[Wczoraj 14:53] Turretin: Generalnie główne denominacje w USA z nurtu charyzmatycznego i zielonoświątkowego akceptują homo, hetero i bi.
[Wczoraj 14:54] Turretin: Kiedy ta zaraza dojdzie do Polski? Kiedy zbór campbellitówe w Warszawie zacznie wdrażać swój amerykański program odkrywania homo hetero i bi seksualności?


Jest jeszcze jedna ewentualność. Mówisz w "obcym języku" :lmao: i nie mam daru tłumaczenia.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 08 paź 2010, 21:28

No Turettinie, może dla Ciebie to nieważne, ale teraz polubiłam Cię :super:

Pozdrawiam.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Sara » 09 paź 2010, 09:47

O programach United Church of Christ dotyczących odkrywania własnej seksualności hetero, homo i bi - w USA było głośno kilkanaście lat temu. Normalnie jest to realizowane w szkółkach niedzielnych UCHofCh oraz denominacji stowarzyszonych, czyli np. campbellitów


Po prostu straszne...Ale w Polsce jeszcze o tym nie słyszałam. Chyba, ze mało wiem :-|

Znalazłam coś takiego:
Do najbardziej akceptujących homoseksualizm Kościołów chrześcijańskich należy zaliczyć luteran skandynawskich, niektóre kościoły anglikańskie, prezbiteriańskie, kongregacjonalistyczne, metodystyczne, i inne, które udzielają błogosławieństwa parom homoseksualnym lub uznają je za małżeństwa. W Polsce do takich należy Wolny Kościół Reformowany[8] oraz Reformowany Kościół Katolicki w Polsce.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 09 paź 2010, 10:09

Saro, podałaś ciekawostkę, że Reformowany Kościół Katolicki też uznaje pary homoseksualne. Poszperałam i istotnie tak jest. Dobrze wiedzieć, bo w rozmowach z katolikami ciągle wytykają nam rozłamy, a tu i u nich rozłam i to jaki!


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości