forum protestanckie

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
dragon300
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2008, 22:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

forum protestanckie

Postautor: dragon300 » 06 maja 2008, 16:59

...................................................

http://protestancki-blog.phorum.pl/
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2009, 19:35 przez dragon300, łącznie zmieniany 9 razy.


"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." http://protestancki-blog.phorum.pl/
Awatar użytkownika
tsion_ben_judah
Posty: 63
Rejestracja: 16 sty 2008, 19:19
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nowe wyznanie... protestanckie?

Postautor: tsion_ben_judah » 15 maja 2008, 14:05

A dlaczego:
"Nowe wyznanie... protestanckie?"


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 15 maja 2008, 15:10

Płaskowicki Rys pisze:Kosciól Zielonoświątkowy nie jest nowym wyznaniem,a charyzmaty ,są juz używane we wszystkich niemal denominacjach,nawet niektórzy katoliccy księża mówią na językach.

Dobrze napisales... "juz sa uzywane...", bo nie byly. Zapytaj, na przyklad, biskupa KZ w Polsce, Czajke, czy przed 1960 rokiem modlil sie "na jezykach".
Ja znam odpowiedz. :-D


Awatar użytkownika
dragon300
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2008, 22:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

f

Postautor: dragon300 » 15 maja 2008, 15:13

Tak, kościół zielonoświątkowy nie jest nowym wyznaniem, nie chodziło tu o to.


"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." http://protestancki-blog.phorum.pl/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 15 maja 2008, 16:35

Płaskowicki Rys pisze:Nie bede pytal Czajki o to czy uzywa lub czy uzywal daru jezykow,nie wiem czy tak wielki dygnitarz zechce rozmawiac ze zwyklym starszym w malenkiej jednocie.
Znalem K Sosulskiego,Hydzika,A Kupke,Lubera i wszyscy oni mowili jezykami,jezykami mowil tez Andzej Gasiorowski,ale to chyba nie jest najwieksza chluba KZ.
Dla mnie jezyki nie sa dowodem niczego,a zwlaszcza wiary,sa znakiem Ducha Sw oczywiscie jesli sa autentyczne ,a to wie napewno tylko Bog i ewentualny podrabiacz.
Chyba ze jest wyklad. Zeby bylo jasne ja kodle sie na jezykach,ale najczesciej w "komorze' lub razem z innymi na zebraniu.Mamy szczescie bo jeden brat w jednocie moze miec wyklad,czsem wiec z jezykow mamy proroctwo

no, ja tych pozostalych nie znam, a tego akurat znam, ale watpie, zeby w ogole slyszeli o "modlitwie na jezykach" przed 1960 rokiem. Ja pamietam, ty nie. Zaczelo sie w USA, wsrod studentow, ateistow, i do Polski przyszlo z Norwegii, gdzie juz zostalo zaakceptowane przez koscioly zielonoswiatkowe, jako charyzmat, taka nowomoda.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 15 maja 2008, 17:12

Płaskowicki Rys pisze:Pierwsza na ziemiach polskich na jezykach modlila sie zona Karola Kupki zalozyciela Zwiazku Stanowczych Chrzescijan na Zaolziu w Zukowie i Trzyncu juz w 1906 roku po nabozenstwie w Brzegu na ktorym uslugiwal Br Paul.
Modlono sie po tym na jezykach w innych organizacjach zielonoswiatkowych tez,pomyliles sie tylko o 54 lata,ale co to jest do wiecznosci,o tej pierwszej siostrze znam relacje z pierwszej reki od jej syna Br Karola Kupki z Woli Piotrowej

Niech ci bedzie. Ja nie pamietam, a pamietalbym, gdyby to bylo tak powszechnym zjawiskiem. Nie bylo.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 maja 2008, 21:30

Panowie, po co się kłócić? :-) Jedni uznają, inni nie uznają, ja osobiście wolę zwrócić swoje oczy na inne, ważniejsze, charyzmaty -- np. uzdrawianie ;-)
A co do mówienia "językami" to należy pamiętać, że istnieją odnowy w duchu świętym w KRK, w których to ludzie "odmawiają różaniec na językach" ;-) taka ciekawostka.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 15 maja 2008, 21:39

fantomik pisze:Panowie, po co się kłócić? :-) Jedni uznają, inni nie uznają, ja osobiście wolę zwrócić swoje oczy na inne, ważniejsze, charyzmaty -- np. uzdrawianie ;-)
A co do mówienia "językami" to należy pamiętać, że istnieją odnowy w duchu świętym w KRK, w których to ludzie "odmawiają różaniec na językach" ;-) taka ciekawostka.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Alez, fantomiku, my sie nie klocimy... za stare lisy... nawet zebiskow nie da sie wyszczerzyc...my zaznaczamy terytorium. :mrgreen:


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 maja 2008, 21:51

niech Ci będzie ;-) Jak będziecie zaznaczać do soboty to dorzucę kolejne z moich dwóch groszy, dziś jestem zbyt zmęczony na logiczne myślenie ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 15 maja 2008, 23:20

fantomik pisze:niech Ci będzie ;-) Jak będziecie zaznaczać do soboty to dorzucę kolejne z moich dwóch groszy, dziś jestem zbyt zmęczony na logiczne myślenie ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

no to pomysl jeszcze do soboty nad nastepujacym: Trzeba byc szalencem, zeby "nie uznawac" charyzmatow, ale Pan Jezus nie jest srodkiem w celu ich otrzymania, a jest sam ultymatywnym celem. "Szukajcie najpierw Krolestwa Bozego i sprawiedliwosci jego, a wszystko inne bedzie wam dodane" mozna sparafrazowac "Szukajcie Mnie, a nie mojego".
Pomysl takze nad tym, co jest Boza sprawiedliwoscia, dla ulatwienia dodam, ze to nie jest "cos", ale Ktos. :-D


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 maja 2008, 23:32

To o tym szaleńcu będę mogł cytować? :-D Strasznie mi się określenie sposobało :-)
Masz rację, ale przyznam szczerze, że nie spotkałem w sumie nikogo (nawet wśród Katolików), kto by uznawał Naszego Pana jako "środek" do uzyskania "charyzmatów" :-) Charyzmaty są zawsze dawane w jakimś konkretnym celu, takie jest moje zdanie (nie, nie "mówię językami"). Bóg nie czyni cudów czysto "na pokaz", podobnie wg. mnie jest z charyzmatami. No i na pewno nie można na podstawie charyzmatów wnioskować czy ktoś jest wierzący czy nie (niestety niektórzy tak czynią):
Mat. 7:22-23 (BW)
22. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
23. A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.

"czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim" -- to jest mocny fragment wg. mnie.


Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Awatar użytkownika
dragon300
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2008, 22:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

s

Postautor: dragon300 » 16 maja 2008, 19:13

Już w sobotę modlitwa na czacie!!! Przyłącz się!!!
http://protestancki.blog.onet.pl/


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 17 maja 2008, 16:53

Słuchajcie, eee..... no zaproszenie się ponawia... czas ucieka i ten moment się zbliża....
- przepraszam, ale nie umiem robić reklamy, zaraz... jak to... - "OSTATNI DZWONEK!!! kto jeszcze się nie zarejestrował - SPIESZ SIĘ! " - ekhmmm :oops:
No, chciałam powiedzieć, że trzeba się zarejestrować, a potem, żeby się logować, to trzeba mieć drugie hasło - pierwsze swoje, a drugie.... no to do Dragona odsyłam...
No to chyba tyle... Do zobaczenia na czacie :->


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 17 maja 2008, 16:54

Tak, a propos.... dobrze by było wiedzieć, jaki jest główny temat modlitwy... - Dragonie, to do Ciebie, bo osobiście nigdy w czymś takim nie brałam udziału, ale chętnie zobaczę, jak będzie...


Awatar użytkownika
dragon300
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2008, 22:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

s

Postautor: dragon300 » 17 maja 2008, 17:05

A więc tak! Modlitwę poprowadzi Kuba. Nie ma ona tematu. Będziemy tam czytać Pismo Święte i… a z resztą zobaczycie sami! Przyznam się tylko, że ja też nie do końca wiem co Kuba przygotował. :mrgreen: Aara jeszcze jedno tam trzeba mieć mikrofon, ale jak ktoś nie ma to żaden problem. Będzie pisał na czacie najwyżej. Do usłyszenia o 21:00. Pozdrawiam! :-D :-D


"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj." http://protestancki-blog.phorum.pl/

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości