W kogo wierzymy?

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

W kogo wierzymy?

Postautor: jj » 11 sty 2008, 16:50

Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
Ew. Jana 14:1


Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
Ew. Jana 14:6


Co to znaczy wierzyc w Jezusa?
Kim On jest?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: W kogo wierzymy?

Postautor: Lash » 11 sty 2008, 17:01

jj pisze:Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
Ew. Jana 14:1

Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
Ew. Jana 14:6

Co to znaczy wierzyc w Jezusa? Kim On jest?
Ciekawe jest to ze Jezus nie iedentyfikuje sie tu z Bogiem. Jednoczesnie po to tylko zaby zaraz potem powiedziec ze jest w pelni jednakowy jak Bog Ojciec.
(8) Rzekł do Niego Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy. (9) Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca? BT

To jest mysle rozwijanie mysli Jana 1.18 Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go. (Bbilia Warszawska)

Msyle ze Jezus to Bog w ciele Objawiajacy Boga Ojca choc rowny to jako czlowiek = Syn Bozy stale unizony.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: W kogo wierzymy?

Postautor: jj » 12 sty 2008, 11:19

Lash:
Ciekawe jest to ze Jezus nie iedentyfikuje sie tu z Bogiem.


Ciekawe jest takze to, ze Jezus powtarza wielokrotnie "we mnie"... "wierzcie we mnie", "trwajcie we mnie", a wiec chodzi tu o wiare w Osobe Jezusa.
W odroznieniu od wielu wielkich ideologow, nie chodzi Jezusowi o wiare w jego dzielo, nie o kroczenie droga prawdy do wiecznego zycia, ale o bycie w Nim, ktory jest ultymatywnym uosobieniem drogi, prawdy i wiecznego zycia. On jest Droga, Prawda i wiecznym zyciem.
Co znaczy wierzyc w Osobe Jezusa... w Niego?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 sty 2008, 15:07

Kapitan Nemo pisze:Dla mnie wierzyć znaczy ufać...



Dla mnie tez. :-)
Dlatego chce zwrocic uwage na to, ze Pan Jezus chce zaufania do Niego, wiary w Niego, tzn przekonania i pewnosci, ze w Nim mamy wszystko. On jest wystarczajacy.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: W kogo wierzymy?

Postautor: Lash » 12 sty 2008, 21:10

jj pisze:Lash:
Ciekawe jest to ze Jezus nie iedentyfikuje sie tu z Bogiem.


Ciekawe jest takze to, ze Jezus powtarza wielokrotnie "we mnie"... "wierzcie we mnie", "trwajcie we mnie", a wiec chodzi tu o wiare w Osobe Jezusa.
W odroznieniu od wielu wielkich ideologow, nie chodzi Jezusowi o wiare w jego dzielo, nie o kroczenie droga prawdy do wiecznego zycia, ale o bycie w Nim, ktory jest ultymatywnym uosobieniem drogi, prawdy i wiecznego zycia. On jest Droga, Prawda i wiecznym zyciem.
Co znaczy wierzyc w Osobe Jezusa... w Niego?
jj jets to konsekwencja Boskosci Jezusa i jego wszechobecnosci. W mojej wypowiedzi zwrocilem uwage na to ze Jezus z jednej strony "separuje" sie od Boga jako Ojca aby zaraz potem zwrocic Uwage na to ze Jest identyczny jak Ojciec. Jest to sztuka opowiadac o trojjednosci.



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości