Dyspensacyjna prawda - praktyczny skutek pochwycenia

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Dyspensacyjna prawda - praktyczny skutek pochwycenia

Postautor: chrześcijanin » 23 sie 2008, 01:01

A on odpowiedział: Dopóki dziecię żyło, pościłem i płakałem, gdyż myślałem sobie: Kto wie? Może Pan zlituje się nade mną i dziecię będzie żyło?
Teraz zaś, gdy zmarło, po cóż mam pościć? Czy mogę je jeszcze przywrócić życiu? To ja pójdę za nim, a nie ono powróci do mnie.
(2 Sam. 12:22-23)

Mam pytanie - do dyspensacjonalistow tylko (innych zachecam do powstrzymania sie od wypowiedzi):

1. wierzacemu umarlo dziecko
2. wiadomo ze spotkaja sie w niebie
3. zalozmy ze wierzacy rodzic nie umrze przed pochwyceniem
4a - spotkaja sie juz w czasie pochwycenia?
4b - spotkaja sie kiedy indziej - kiedy?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 23 sie 2008, 01:32

1 Tes. 4:15-17
15. A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
(BW)

Czyli przy porwaniu w powietrze. Przynajmniej teoretycznie - tłum będzie spory, można się nie odnaleźć ;)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dyspensacyjna prawda - praktyczny skutek pochwycenia

Postautor: KAAN » 23 sie 2008, 17:29

chrzescijanin pisze:A on odpowiedział: Dopóki dziecię żyło, pościłem i płakałem, gdyż myślałem sobie: Kto wie? Może Pan zlituje się nade mną i dziecię będzie żyło?
Teraz zaś, gdy zmarło, po cóż mam pościć? Czy mogę je jeszcze przywrócić życiu? To ja pójdę za nim, a nie ono powróci do mnie.
(2 Sam. 12:22-23)

Mam pytanie - do dyspensacjonalistow tylko (innych zachecam do powstrzymania sie od wypowiedzi):

1. wierzacemu umarlo dziecko
2. wiadomo ze spotkaja sie w niebie
3. zalozmy ze wierzacy rodzic nie umrze przed pochwyceniem
4a - spotkaja sie juz w czasie pochwycenia?
4b - spotkaja sie kiedy indziej - kiedy?


Bardzo trudne pytanie, nie wiem jak Pan Bóg to wszystko ułożył w szczegółach, mogę tylko przypuszczać na podstawie pewnych ogólnych zasad przedstawionych w NT.
1. Pochwycenie dotyczy Koscioła, dlatego mam watpliwości co do uczestnictwa w pochwyceniu małych dzieci. Kościół stanowią ludzie nawróceni w czasie łaski, a nie wszyscy usprawiedliwieni przed Bogiem. Oblubienica Baranka to konkretna grupa ludzi nawróconych do Pana Jezusa i oczekujących jego powtórnego przyjścia.
2. Istnieje grupa lidzi zbawionych z wiary z okresu ST, to nie jest Kościół.
3. Będzie wielka grupa zbawionych z okresu wielkiego ucisku, to także nie jest Kościół.
4. Będzie grupa zbawionych Żydów, resztka z Izraela - 144000.
5. Osobną grupę zbawionych stanowią niemowlęta i malutkie dzieci, które jeszcze grzechu nie popełniły.

Ponieważ zmartwychwstanie wierzących i pochwycenie Koscioła jest osobnym wydarzeniem w historii, sądzę że jest możliwe spotkanie z dziećmi w innym czasie niż pochwycenie.
Biblia nie wyjaśnia tego precyzyjnei, dlatego napisałem tylko moje przypuszczenia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 sie 2008, 23:36

KAAN pisze: Będzie grupa zbawionych Żydów, resztka z Izraela - 144000

czy Zyd to tu synonim Izraelczyka - czy celowo uzylez Zyd jako mieszkaniec Judei, a Izrael - jako 12 pokolen? Mylacy jest przecinek - wyglada na brak precyzji.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 sie 2008, 23:39

KAAN pisze:1. Pochwycenie dotyczy Koscioła, dlatego mam watpliwości co do uczestnictwa w pochwyceniu małych dzieci.

Trudny orzech.
Co z dziecmi chrzescijan w czasie pochwycenia - ktore jeszcze nie uwierzyly.
Zostana?
Czy Pan Jezus zabierajac wierzacych rodzicow osieroci infanty zostawiajac je dla systemu opieki socjalnej finansowanej z budzetu Swiatowego Rzadu?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 sie 2008, 23:43

KAAN pisze:sądzę że jest możliwe spotkanie z dziećmi w innym czasie niż pochwycenie.

Dziekuje.
Czy moge miec do Ciebie prosbe - zapewne macie jakies konferencje Biblijne w najblizszym czasie - nie spieszy sie - ale jesli spotkalbys przy takiej spokojnej okazji sprzyjajacej spokojnemu rozwazeniu - brata Turkanika, lub brata Marczaka lub ktoregokolwiek innego z szanowanych braci - zapytalbys o te kwestie?
Bede wdzieczny za przedstawienie rezultatow (jesli beda rozszerzac lub poglebiac to co juz przedstawiles) w tym temacie.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 24 sie 2008, 20:50

chrzescijanin pisze:
KAAN pisze: Będzie grupa zbawionych Żydów, resztka z Izraela - 144000

czy Zyd to tu synonim Izraelczyka - czy celowo uzylez Zyd jako mieszkaniec Judei, a Izrael - jako 12 pokolen? Mylacy jest przecinek - wyglada na brak precyzji.
To jest mój błąd, oczywiście chodzi o Izraelitów, 12 pokoleń po 12000, a nie Żydów. Żydzi to potomkowie Judy, czasami włącza się też pokolenie Beniamina, ponieważ częściowo wrócili z niewoli razem z plemieniem Judy. Czasami używa się nazwy Żydzi z rozpędu , bez zastanowienia i często błędnie, przepraszam, za niezręczność :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 24 sie 2008, 20:56

chrzescijanin pisze: ale jesli spotkalbys przy takiej spokojnej okazji sprzyjajacej spokojnemu rozwazeniu - brata Turkanika, lub brata Marczaka lub ktoregokolwiek innego z szanowanych braci - zapytalbys o te kwestie?
Bede wdzieczny za przedstawienie rezultatow (jesli beda rozszerzac lub poglebiac to co juz przedstawiles) w tym temacie.
Trudno o takie spokojne chwile, nawet na ostatniej konferencji mogłem z bratem Turkanikiem się tylko uściskać na przywitanie i pożegnanie i wymienić kilka słów, musiał jechać usługiwać na pogrzebie. Ale może niedługo... może w październiku będę go widział, jak Pan pozwoli i wcześniej nie przyjdzie. Z Mirkiem Marczakiem widzę się rzadziej, jest dalej, aż we Wrocławiu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 25 sie 2008, 00:00

KAAN pisze:12 pokoleń po 12000


OK. Tak tez myslalem, ale wolalem abys sam to wyprostowal by ktos nie mial wrazenia ze cos Ci imputuje.

Owe 12ooo i 144ooo to oczywiscie dosc konkretne liczby. Pytanie - czy literalnie - co do sztuki?

---

Godzina proby ktora ma przyjsc na caly swiat, czyli zaraz po pochwyceniu - 7 lat. W ramach ktorych mamy po 3,5 roku od poczatku godziny proby poczatek wielkiego ucisku, ucisku Jakuba, ktory dotknie zwlaszcza 2 pokolenia Judy i Benjamina.

Czy w tym okresie widziec mozna dziecmi chrzescijan niezabrane w czasie pochwycenia (czy tez beda jednak zabrane) - ktore jeszcze nie uwierzyly przed pochwyceniem.
Stad moje pytanie czy zostana?
Czy Pan Jezus zabierajac wierzacych rodzicow osieroci infanty zostawiajac je dla systemu opieki socjalnej finansowanej z budzetu Swiatowego Rzadu?

-----
ciekawostka, Twoje [KAAN] poprzednie odpowiedzi juz wywolaly konsekwencje - dzis wrocilem po 3 dniach nieobecnosci do domu, i zaraz za drzwiami przywitaly mnie dzieciaki (Samuel 5 lat i Eunika 2,5) i Eunika mowi mi, "Tatusiu ja polece!", okazalo sie, ze akurat zonka opowiadala im o pochwyceniu opisanym w Jana 14:1-3, i Eunika dowiedziala sie ze aby poleciec do nieba z Jezusem, mamusia, tatusiem i Samuelkiem - musi sie nawrocic do Pana Jezusa. I jak sie dowiedziala - sama z siebie poszla na bok i modlila sie aby Pan Jezus przebaczyl jej grzechy i aby zabral ja do siebie z mamusia, po tej modlitwie uznala ze z nami leci - stad to przywitanie :-)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 25 sie 2008, 08:25

chrzescijanin pisze:Owe 12ooo i 144ooo to oczywiscie dosc konkretne liczby. Pytanie - czy literalnie - co do sztuki?
Ja wierzę w literalne znaczenie tych liczb. Po co Bóg kazał napisać w Biblii konkretne liczby przyporządkowane do konkretnych plemion? Nie ma innego dobrego wyjaśnienia fenomenu 144000. Obraz ten doskonale komponuje się z całą resztą przekazu mówiącą o resztce z izraela, przetrzymywaniu na pustyni, karmirniu przez 1260 dni itd...

chrzescijanin pisze:Czy w tym okresie widziec mozna dziecmi chrzescijan niezabrane w czasie pochwycenia (czy tez beda jednak zabrane) - ktore jeszcze nie uwierzyly przed pochwyceniem.
Stad moje pytanie czy zostana?
Czy Pan Jezus zabierajac wierzacych rodzicow osieroci infanty zostawiajac je dla systemu opieki socjalnej finansowanej z budzetu Swiatowego Rzadu?
Nie wiem z całą pewnością, serce mówi że dzieci zostaną zabrane, chłodna kalkulacja daje co do tego wątpliwość, choć precyzyjnego świadectwa Słowa Bozego w tym zakresie nie widzę.
chrzescijanin pisze:ciekawostka, Twoje [KAAN] poprzednie odpowiedzi juz wywolaly konsekwencje - dzis wrocilem po 3 dniach nieobecnosci do domu, i zaraz za drzwiami przywitaly mnie dzieciaki (Samuel 5 lat i Eunika 2,5) i Eunika mowi mi, "Tatusiu ja polece!", okazalo sie, ze akurat zonka opowiadala im o pochwyceniu opisanym w Jana 14:1-3, i Eunika dowiedziala sie ze aby poleciec do nieba z Jezusem, mamusia, tatusiem i Samuelkiem - musi sie nawrocic do Pana Jezusa. I jak sie dowiedziala - sama z siebie poszla na bok i modlila sie aby Pan Jezus przebaczyl jej grzechy i aby zabral ja do siebie z mamusia, po tej modlitwie uznala ze z nami leci - stad to przywitanie :-)
Łza się w oku kręci ze wzruszenia.... :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości