Amisze.

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 10 kwie 2013, 02:05

Małgorzata pisze:Hardi, ZZTop?

dokładnie :-D http://www.youtube.com/watch?v=kaIZWjItReI (z najnowszej płyty) :)


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 18 kwie 2013, 19:43

ZZ top to nie amisze :-P


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Steven
Posty: 471
Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:51
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Parysz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Steven » 17 maja 2013, 11:38

Znaleźli sobie "mądrzy" obiekt komentarzy pod postacią Amiszów by siebie pokazać jako światłych. Brawo oj barwo ;)

zapewne tylko Zielonoswiatkowcy są tacy światli, nowocześni, prawdziwi chrześcijanie. Mają dary mówienia językami.

Wogole Zielonoswiatkowcy myślą że dar języków odkryto dopiero w 20 wieku jako specjalizację wyznania? Bo mi się zawsze wydawało że od czasów Apostolskich a może się mylę że chrześcijanie używaja tego daru do niesienia Ewangelii i tłumaczenia w Kościele. Zapewne Zielonoswiatkowcy posiadają jedyną prawdę wiary i wiedzę zbawienia bez względu na uczynki. I propagują coś co jest znane od 2 tys lat jako nowości...

Wracając do Amiszów, mi jakoś nie przeszkadzają. Nie mam potrzeby wjeżdżać buldozerem w osadę Amiszów albo latać samolotem z ulotkami o istnieniu baru fast food w okolicy. Bo do niczego mi to nie potrzebne.

Hardi może warto nawet u Ciebie posłuchać Papieża (czyli dla was antychryst) bo on przynajmniej mówił aby szanować każda religię.


Największe forum ewangeliczne w Polsce

http://e-protestanci.pl
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 17 maja 2013, 15:03

Steven pisze:Hardi może warto nawet u Ciebie posłuchać Papieża (czyli dla was antychryst) bo on przynajmniej mówił aby szanować każda religię.

natomiast Eliasz nie szanował tylko się nabijał 8-)

a teraz leć na Kolob i nie zawracaj mi gitary ;)


Steven
Posty: 471
Rejestracja: 25 wrz 2012, 14:51
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Parysz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Steven » 17 maja 2013, 16:46

Już odpalam rakietę i lecę na Kolob :D Tylko weź proszę się nie baw buldozerem bo mi się wydaje że ty chcesz wjechać nim do osady Amiszów? :D Gta VI Amisze?


Największe forum ewangeliczne w Polsce

http://e-protestanci.pl
Hubert
Posty: 1
Rejestracja: 06 wrz 2013, 11:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hubert » 06 wrz 2013, 11:34

Szanowni Państwo,

Jestem dziennikarzem TVP, przygotowujemy właśnie duży materiał o Amiszach. Chcemy pokazać jak żyją, jacy są itd itp. Wiem, że w Polsce mieszka co najmniej jedna ich rodzina (Państwo Martin). Kiedyś mieszkali pod Warszawą, potem powędrowali gdzieś w Polskę. Czy ktoś wie może gdzie teraz są lub jak można się z nimi skontaktować? (wiem, że nie używają komórek, ale telefonów czasem tak)
Dziękuję za wszelkie informacje
Hubert
606 616 532



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości