Jakie jest dzisiejsze chrześcijaństwo?

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jakie jest dzisiejsze chrześcijaństwo?

Postautor: Soul Winner » 13 sty 2008, 23:35

Czy jesteś w religii Babilonu? Możesz uważać się za chrześcijanina, ale to wcale nie znaczy, że nie zostałeś zwiedziony przez fałszywe nauki pseudochrześcijańskie. Nie mam nienawiści do baptystów chodzących na spotkania ekumeniczne do kościołów katolickich, ani do zielonoświątkowców, ani wreszcie do katolików. Jednak wielkim smutkiem napawa mnie fakt, że są oni w wielkim błędzie. Większość z nich nieświadomie współtworzy religię Babilonu. Ten filmik dobrze wyraża moje spojrzenie na dzisiejsze kościoły chrześcijańskie.
http://video.google.co.uk/videoplay?doc ... 97487394&q
A to co może odmienić chrześcijaństwo jest takie proste. Wystarczy tylko wziąć Słowo Boże, traktować je jako skarb, i nieść je z zapałem ludziom, aby mieli szansę przyjąć do serca Ducha Bożego.


Jowi
Posty: 252
Rejestracja: 11 sty 2008, 23:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jowi » 14 sty 2008, 00:02

Ja bym powiedziała że to jakiś członek WTS wykonał tą prezentację ;p


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jakie jest dzisiejsze chrześcijaństwo?

Postautor: Lash » 14 sty 2008, 10:06

Soul Winner pisze: Większość z nich nieświadomie współtworzy religię Babilonu.

Co jest przykladem manipulacji. Jestes tego nieswiadomy.... ale ja ci wskazuje ze wszystko jest zle.... MUSISZ w konsekwencji 100% mnie sluchac, aby nie popasc znowu w ten blad... bo jest ona tak sprytny ze napewno sam nie zobaczysz tego... Zaufaj mi ..
Pwel nie glosil strachu przed zlem ale ucieczke od grzechu...
Soul Winner pisze:Ten filmik dobrze wyraża moje spojrzenie na dzisiejsze kościoły chrześcijańskie.
Gdybys byl konsekwentny to raczej "pseudochrzesijanskie" albo nie koscioly ...
Jelsi wykazesz sie wiekszsa gorliwoscia od Billego Grahama ktorgo ten filmik krytykuje i przyprowadzisz wiecej ludzi do Jezusa niz on to mozesz na niego pluc. /ale wtedy raczej nie bedziesz mial na to czasu bo bedziesz zbyt zajety/.
Soul Winner pisze:A to co może odmienić chrześcijaństwo jest takie proste. Wystarczy tylko wziąć Słowo Boże, traktować je jako skarb, i nieść je z zapałem ludziom, aby mieli szansę przyjąć do serca Ducha Bożego.
To co napisales w tym zdaniu powie Kazdy od Katolika po Swiadka Jehowy.

Czy mozesz opisac jak wg ciebie wyglada ewangelia?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 26 sty 2008, 01:11

[poniżej przedstawiam moje własne zdanie wyrobione w dużym stopniu z mojego dość krótkiego doświadczenia, więc zapewne wielu z Was będzie w stanie mnie skorygować lub też uzupełnić to co napisałem]

Warto pamiętać, że w naszym kraju, "potencjał przebudzeniowy" jest w większości w KRK. Dlatego też zamiast ich (osoby należące do KRK) do siebie zrażać powinniśmy (służąc) świadczyć o Jezusie Chrystusie.

Bogu dziękuję że nikt ze środowiska protestanckiego, które poznałem po moim nowo narodzeniu, nikt nigdy nie osądził KrK (nie w rozumieniu praktyk, a Kościoła RK) w taki sposób gdyż jeszcze bym się zraził i poszedł w kierunku "Bóg - tak, Kościół - nie" [2].
Jeśli osądzasz całość [organizacji], to zawsze jeśli osoba słuchająca czuje się w jakiś sposób częścią tej organizacji (np. ze względu na rodzinną tradycję) to sama czuje się osądzana [1] i automatycznie przechodzi do pozycji obronnej -- wtedy możesz równie dobrze przestać mówić, bo słuchacz i tak już Cię nie słucha (co najwyżej będzie starał się wypunktować Ci wszystkie błędy, potknięcia, itp przez co "udowodni" nijako że Twój punkt widzenia jest błędny).

Nikogo nie przekonamy logiką, jeśli druga strona nie będzie chciała słuchać -- a nie będzie chciała słuchać jeśli:
a). sama nie jest poszukująca (tzn. aktywnie poszukująca)
b). nie będzie/zostanie zainteresowana/zaciekawiona naszym spojrzeniem na wiarę.

Osoby spełniające warunek pierwszy to dość często uczestnicy organizowanych większych ewangelizacji, które same na nie przychodzą (lub też osoby, które z zainteresowaniem zaczną wypytywać gdy dowiedzą się iż jesteśmy członkami innej wspólnoty religijnej niż ich).

Aby ktoś nie zainteresowany ewangelizacją/naszą wiarą, chciał Nas posłuchać to musimy go jakoś zainteresować naszym poglądem na sprawę wiary -- najłatwiej (wg. mnie) jest to osiągnąć gdy czynimy z radością coś co nie jest powszechnie czynione w społeczeństwie (w szczególności jeśli dana osoba tego nie czyni, choć "wie" że tak w sumie należy czynić). Np. zapłacenie komuś za zamawiany przez niego obiad (choćby w McDonaldzie :>), pomoc w dźwiganiu ciężkich zakupów itp... Dość często spotykam się w takich sytuacjach z pytaniem "Dlaczego to robisz?" (w podtekście "jaki masz z tego zysk/co Ci to daje?"). Wtedy można zawsze odpowiedzieć, że dzięki temu możemy manifestować Bożą Miłość w praktyce -- często prowadzi to do następnych pytań, które dadzą nam możliwość opowiedzenia o Jezusie, którego znamy, a resztę już trzeba zostawić Duchowi Świętemu.

[1] chyba, że osoba ta z jakiegoś powodu nie identyfikuje się z organizacją i nie uważa by coś jej zawdzięczała. (np. osoba czytająca Pismo Święte i widząca za dużo rozbieżności z tym co czyta, a tym co obserwuje).
[2] nie trudno zgadnąć, kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy -- niestety wierni samych kościołów :-/ Dlatego tym bardziej powinniśmy patrzeć, jakie świadectwo dajemy wobec innych.

Więc czy w kontekście pierwszego postu, jestem w "Religii Babilonu"?
Jeśli służenie pomocą oraz nie potępianie osób z innych denominacji/kościołów/jak_chcesz_to_sobie_nazwij gdy są w potrzebie jest równoznaczne z "byciem w Religii Babilonu" to jak najbardziej w niej jestem.

Pozdrawiam,
f.



Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości