Świadkowie Jehowy

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 17 sie 2021, 12:40

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Już to mówiłem: Imię Boga "Jehowah יהוה " cytuję za protestancką Biblią Brzeską 2 Moj. 6,3, a imię Syna Bożego "Jehoszuah שוע ,ישו " za ks.prof. Markiem Chmielewskim
Mówiłeś, ale źle mówiłeś w konkretnym miejscu. Ten fragment do którego się odniosłeś mówi o אהיה אשׁר אהיה , a nie o יהוה.
Odniosłem się do zapisu w Biblii Brzeskiej 2 Moj.6,3, i jest w niej po polsku zapisane imię Boga : Jehowah, a w Hebrajskiej Biblii tak zwany tetragram JHWH w hebrajskim zapisie: יהוה
Teraz tak, ale na początku dyskutowaliśmy o tym jak Pan Bóg przedstawił się Mojżeszowi w 2M 3:15 i ten werset zacytowałeś. Nakazał przedstawienie swojego imienia jako אהיה. Mam Biblię Brzeską jako fksymile :) , piękne wydanie, ale trudno ją czytać ze względu na język i archaiczną czcionkę podobną do gotyku. Lepszym do studiowania jest biblia w tłumaczeniu dosłownym Zaręby; przypisy są czasami jak kulą w płot, ale ogólnie jest bardzo przydatna do studiowania.
Radzę ci abyś się skupił na drodze zbawienia w Panu Jezusie, bo choćbyś wymawiał imię Boże najwłaściwiej jak można to nie zbawi cię to od twoich grzechów, tylko w Panu Jezusie jest zbawienie. On jest tym Bogiem i życiem wiecznym.

I List św. Jana 5:20 Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.

List do Rzymian 9:5 Do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 17 sie 2021, 12:46

Moja wiara jest jednak taka, że tym imieniem Boga Ojca jest imię Syna Bożego-Jehoszuah (podoba mi się znaczenie: Wiecznie istniejący Zbawiciel), i wierzę też w to, że gdy świat zostanie już osądzony, śmierć zostanie zniszczona, i Jezus odda władzę Królewską Bogu Ojcu 1Kor.15,25-28:
"24. Potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc.
25. Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje.
26. A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć.
27. Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał.
28. A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim. "

po wejściu do Nowego Jeruzalem, Syn Boży zasiądzie na Tronie Boga Ojca i zjednoczy się Nim Duchem, i na powrót będzie jedna osoba Boga i jeden Tron (Obj.Jana 22,1), i Bóg objawi zbawionym nowe imię (Obj.Jana 3,12).
Będzie tak jak na początku przed stworzeniem świata: Jedna osoba Boga.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 17 sie 2021, 13:30

Jeremiasz pisze:Moja wiara jest jednak taka, że tym imieniem Boga Ojca jest imię Syna Bożego-Jehoszuah...
Będzie tak jak na początku przed stworzeniem świata: Jedna osoba Boga.
Rozumiem twoją wiarę, ale nie jest ona zgodna ze Słowem jakie Bóg nam Objawił, Pan Bóg przedstawił się inaczej niż twierdzisz. Zapytam cię abyś się zastanowił:
Czy uznajesz że Pan Jezus jest Bogiem stworzycielem nieba i ziemi, Zbawicielem świata, Wszechmogącym?
Czy Ojciec jest Bogiem stworzycielem nieba i ziemi, Zbawicielem świata, Wszechmogącym?
Wierzysz że Duch Święty jest tym samym Bogiem stworzycielem nieba i ziemi, Zbawicielem świata, Wszechmogącym?
Czy twoje kolano zgina się przed Panem Jezusem?
Czy wierzysz, że każdy kto uwierzy Panu Jezusowi będzie zbawiony, a kto nie uwierzy znajdzie się w piekle?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 18 sie 2021, 10:45

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Moja wiara jest jednak taka, że tym imieniem Boga Ojca jest imię Syna Bożego-Jehoszuah...
Będzie tak jak na początku przed stworzeniem świata: Jedna osoba Boga.
Rozumiem twoją wiarę, ale nie jest ona zgodna ze Słowem jakie Bóg nam Objawił, Pan Bóg przedstawił się inaczej niż twierdzisz. Zapytam cię abyś się zastanowił:
Czy uznajesz że Pan Jezus jest Bogiem stworzycielem nieba i ziemi, Zbawicielem świata, Wszechmogącym?

Tak. Wierzę i wiem to, że Pan Jezus jest Bogiem, stworzycielem nieba i ziemi, Zbawicielem świata, Wszechmogącym.

KAAN pisze:Czy Ojciec jest Bogiem stworzycielem nieba i ziemi, Zbawicielem świata, Wszechmogącym?

Tak, wierzę.

KAAN pisze:Wierzysz że Duch Święty jest tym samym Bogiem stworzycielem nieba i ziemi, Zbawicielem świata, Wszechmogącym?

Tak, wierzę.

KAAN pisze:Czy twoje kolano zgina się przed Panem Jezusem?

Tak, moje kolano zgina się przed Panem Jezusem

KAAN pisze:Czy wierzysz, że każdy kto uwierzy Panu Jezusowi będzie zbawiony, a kto nie uwierzy znajdzie się w piekle?

Tak. Wierzę, że każdy kto uwierzy Panu Jezusowi będzie zbawiony, a kto nie uwierzy znajdzie się w piekle

Trudno uwierzyć w to co mówię, ale to zostało mi objawione i powtarzam, szczególnie to co będzie w Nowym Jeruzalem, gdy Bóg stanie się "wszystkim we wszystkim" (1Kor.15,28). Będzie już tylko jeden Tron Boga i Baranka (Obj.Jana 22,1) i będzie objawione jedno, nowe imię Boga (Obj.Jana 3,12). Wtedy wszyscy zrozumieją, dlaczego Syn Boży został nazwany Ojcem Odwiecznym (Izajasz 9,5), 'obręcz' odrębności Syna Bożego od Ojca zostanie usunięta i na powrót Duch Ojca i Duch Syna Będą jedna całością (2,Moj. 3,14: Ja Będę) jak było zanim świat powstał. Obcowanie nasze z Bogiem będzie odbywało się bez pośrednika, którym w tej chwili jest Jezus Chrystus, bo my będziemy tacy święci jak jest Jezus i bezpośrednio będziemy twarzą w twarz rozmawiali z Bogiem i patrzyli w Jego Oblicze.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 18 sie 2021, 11:36

Jeremiasz pisze:Trudno uwierzyć w to co mówię, ale to zostało mi objawione i powtarzam...
Nie zostało ci objawione, to tylko twoje odczucia. Zdradza to twoja mechanistyczna wizja połączenia się w "całość" tak jakby Bóg teraz nie był całością, jednością, lub cokolwiek to znaczy co piszesz. Pan Jezus nie zmienia się w czasie:

Hbr 1:8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;
11 One przeminą, ale Ty zostajesz; I wszystkie jako szata zestarzeją się,
12 I jako płaszcz je zwiniesz, Jako odzienie, i przemienione zostaną; Ale tyś zawsze ten sam i nie skończą się lata twoje.

13:8 Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.


, szczególnie to co będzie w Nowym Jeruzalem, gdy Bóg stanie się "wszystkim we wszystkim" (1Kor.15,28). Będzie już tylko jeden Tron Boga i Baranka (Obj.Jana 22,1) i będzie objawione jedno, nowe imię Boga (Obj.Jana 3,12).
Zawsze jest jeden tron Boży, nie ma innych, to ten opisany w księdze Ezechiela.
Wtedy wszyscy zrozumieją, dlaczego Syn Boży został nazwany Ojcem Odwiecznym (Izajasz 9,5), 'obręcz' odrębności Syna Bożego od Ojca zostanie usunięta i na powrót Duch Ojca i Duch Syna Będą jedna całością (2,Moj. 3,14: Ja Będę) jak było zanim świat powstał.
To tylko twoje wyobrażenia, Ojciec, Syn i Duch Święty - Bóg nie zmienia się, nigdy nie było podziału. Porzuć tą myśl którą traktujesz jak objawienie, to nie jest z Ducha Świętego, jesteś tak blisko prawdy, a trzyma cię w oddzieleniu od prawdy ludzka myśl.
Obcowanie nasze z Bogiem będzie odbywało się bez pośrednika, którym w tej chwili jest Jezus Chrystus, bo my będziemy tacy święci jak jest Jezus i bezpośrednio będziemy twarzą w twarz rozmawiali z Bogiem i patrzyli w Jego Oblicze.
Pan Jezus będzie zawsze i Zbawieni będą zawsze z Panem Jezusem, nieprawdziwe są twoje wizje.

I List do Tesaloniczan 4:17 Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 20 sie 2021, 09:05

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Trudno uwierzyć w to co mówię, ale to zostało mi objawione i powtarzam...
Nie zostało ci objawione, to tylko twoje odczucia. Zdradza to twoja mechanistyczna wizja połączenia się w "całość" tak jakby Bóg teraz nie był całością, jednością, lub cokolwiek to znaczy co piszesz. Pan Jezus nie zmienia się w czasie:

Hbr 1:8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;
11 One przeminą, ale Ty zostajesz; I wszystkie jako szata zestarzeją się,
12 I jako płaszcz je zwiniesz, Jako odzienie, i przemienione zostaną; Ale tyś zawsze ten sam i nie skończą się lata twoje.

13:8 Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.


, szczególnie to co będzie w Nowym Jeruzalem, gdy Bóg stanie się "wszystkim we wszystkim" (1Kor.15,28). Będzie już tylko jeden Tron Boga i Baranka (Obj.Jana 22,1) i będzie objawione jedno, nowe imię Boga (Obj.Jana 3,12).
Zawsze jest jeden tron Boży, nie ma innych, to ten opisany w księdze Ezechiela.
Wtedy wszyscy zrozumieją, dlaczego Syn Boży został nazwany Ojcem Odwiecznym (Izajasz 9,5), 'obręcz' odrębności Syna Bożego od Ojca zostanie usunięta i na powrót Duch Ojca i Duch Syna Będą jedna całością (2,Moj. 3,14: Ja Będę) jak było zanim świat powstał.
To tylko twoje wyobrażenia, Ojciec, Syn i Duch Święty - Bóg nie zmienia się, nigdy nie było podziału. Porzuć tą myśl którą traktujesz jak objawienie, to nie jest z Ducha Świętego, jesteś tak blisko prawdy, a trzyma cię w oddzieleniu od prawdy ludzka myśl.
Obcowanie nasze z Bogiem będzie odbywało się bez pośrednika, którym w tej chwili jest Jezus Chrystus, bo my będziemy tacy święci jak jest Jezus i bezpośrednio będziemy twarzą w twarz rozmawiali z Bogiem i patrzyli w Jego Oblicze.
Pan Jezus będzie zawsze i Zbawieni będą zawsze z Panem Jezusem, nieprawdziwe są twoje wizje.

I List do Tesaloniczan 4:17 Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.


Jeżeli Syn Boży połączy się z Bogiem Ojcem w jedną osobę, to wszystkie słowa z Hbr. 1,8; Tesaloniczan 4,17 będą spełnione. Zawsze będziemy już z Panem i już na pewno wszyscy będziemy wiedzieli, że On był Ojcem Odwiecznym będąc tutaj na ziemi w ciele i zawsze Nim będzie. Hebr.13,8:Jezus Chrystus wczoraj był Ojcem Odwiecznym, dzisiaj jest Ojcem Odwiecznym i jutro też będzie Ojcem Odwiecznym
Izajasz 9,5: "Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju[."

Ten, przed którym teraz się za nami wstawia, jest Nim samym, Ojcem Odwiecznym. To Bóg Ojciec w osobie Syna Bożego Jezusa Chrystusa nas uratował.

Bóg nie mógł człowieka postawić przed sobą, jak to uczynił gdy Izrael grzeszył (2 Moj.32,7-14), aby ten wstawiał się za potomstwem Abrahama (Hebr.2,14-18). Zbawicielem i wstawiennikiem musiał być sam Bóg, nie człowiek i nie anioł: Psalm 49,8-10; 16:
"8. Przecież człowiek niczym nie wykupi swego brata, Nie jest w stanie dać Bogu za niego opłaty;
9. Okup za duszę jest na to zbyt wysoki, A nikt przecież nie posiada aż tak wiele,
10. Aby sprawić, że ktoś będzie żył wiecznie I uniknie zejścia do grobu.

16. Lecz mą duszę Bóg wykupi z mocy śmierci; To dlatego, że przyjmie mnie do siebie. Sela."


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 20 sie 2021, 11:23

Jeremiasz pisze:Jeżeli Syn Boży połączy się z Bogiem Ojcem w jedną osobę, to wszystkie słowa z Hbr. 1,8; Tesaloniczan 4,17 będą spełnione.
Pokazuje ci co Słowo Boże mówi, a ty ciągle powracasz do tego co ze Słowem jest sprzeczne. Przeczytaj sobie ostanie dwa rozdziały Ap. Tam zobaczysz Ojca i Syna i Ducha Świętego.
Zawsze będziemy już z Panem i już na pewno wszyscy będziemy wiedzieli, że On był Ojcem Odwiecznym będąc tutaj na ziemi w ciele i zawsze Nim będzie.
W ciele był Syn na ziemi, a nie Ojciec. Pan Jezus modlił się do Ojca w niebie np J17.

To Bóg Ojciec w osobie Syna Bożego Jezusa Chrystusa nas uratował.
To nie jest prawda co napisałeś, Ojciec nie był osobą Syna. Syn modlił się do Ojca i kiedy umierał na krzyżu obciążony wszystkimi grzechami wołał do Ojca Eloi, Eloi lama sabahtani.

Uwierz w świadectwo Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości