Przekleństwo, rodowe przekleństwo i "związywanie"

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przekleństwo, rodowe przekleństwo i "związywanie"

Postautor: magda » 31 paź 2015, 09:26

Moim przypominaczem jest siostra . Nie daje mi zapomnieć jaka to ja kiedyś byłam i żebym nie "udawała świętej" z tym co mam na sumieniu. a przecież ja chcę to sumienie wywalić już tak sobie czasem wyrzucam i czuje sie czysta i z Jezusem a potem jakaś rozmowa z siostrą , wystarczy ze kogokolwiek skrytykuję ze źle robi , i nie kusi być to ona skrytykowana no ktokolwiek i juz mam wypomniane ze przeciez gorsza byłam. Dam ci taki mały przykład . pojechałam do Warszawy i poszłyśmy sobie we dwie do koscioła nawet sie zgodziła ze ja wybieram kościół czyli denominację gdzie wąłśne sobie idziemy na naborzeństwo no i jak tam poszłysmy to po nabożeństwie okazało sie ze sa tam 2 osoby które znamy i nawet koleżanka mojej siostry. Jeszcze w holu w kosciele stanełysmy i gadamy od kiedy są w tym kościele i o róznych takich ,przechodzi jakis gościu i jedna z tych dziewczyn mówi " ale ma wielkie buciory, jak chłop ma wielkie stopy to i to i owo ma wielkie" no taka gadka w kosciele , mnie zamurowało siostra nie słyszała bo gadała troche z boku z inna kobietą . No i wracamy samochodem ona prowadzi wiec nie moge uciec i ja mówie czy wiesz co Ewa powiedziała będac w kosciele i powtarzam co, na to siostra zaczyna mi wywlekać wszystko cokolwiek kiedykolwiek złego zrobiłam i powiedziała i na końcu mówi nie wierzę ci Ewa to dobra chrześcijanka męzatka i milion razy leopsza od ciebie a za to ty kłamliwa byłaś od dzieciństwa wiec myśle ze teraz tez kłamiesz jak zwykle. No i ja po czymś takim zawsze potem długo rozpatruje moje zycie i rózne rzeczy o których chciałam zapomniec za które przepraszałam Boga i które myśle ze Jezus mi wybaczył i tak mam co jakiś czas . Sorrki ze sie rozpisałam bo nie wiem co z tym fantem zrobić. bywa ze mi siestra wypomina przez telefon a potem ja płaczę pół nocy bo już nie chcę tego zła , ale nigdy nie mogę nic skrytykować bo sie zaczyna a trudno tak ciągle pamiętać zeby nic nie krytykować.Kocham siostre i juz teraz zostałyśmy zupełnie same bo wszyscy poumierali ale jak jej mówie ze mi jezus przebaczył to wszystko to mi mówi ze owszem ale masz te rzeczy mieć stale na uwadze zeby znów nie robic tego a masz słaby charakter i mozesz znów coś wywinąć no i w tym stylu.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przekleństwo, rodowe przekleństwo i "związywanie"

Postautor: kontousunięte1 » 31 paź 2015, 09:34

A mówiłaś jej o tym,jak bardzo źle te jej uwagi na ciebie wpływają? Ja bym ją najzwyczajniej w świecie opieprzyła i posłała Do Toj Toja.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przekleństwo, rodowe przekleństwo i "związywanie"

Postautor: magda » 31 paź 2015, 09:43

Mówiłam to mi wypomina jak ja nie mam prawa nic krytykować a zwłaszcza jej bo na nią spadały konsekwencje moich czynów , no bo w końcu to prawda była. że ona mi zawsze pomagała i pomaga a ja robiłam głupoty np wziecie kredytu którego nie daję rady spłacić i w końcu ona spłaca bo ma dobre zarobki ( jest dyrektorem technicznym duzzej międzynarodowej firmy") dla niej jakis tam kredyt 3000 to jak splunąć i zdarzyło się 2 razy ze od ręki szła i spłacała bo np straciłam pracę bo wedłog niej bimbałam sobie w pracy itp więc zamykam paszczękę bo owszem wszystko dla mnie robiła i dalej mi pomaga nawet mi recepty wykupywała jak nie mam szmalu co notorycznie nie mam bo jeszcze jestem na tyle głupia ze sie nie umiem rządzic oszczednie pieniędzmi. No ma racje ale to tak odczuwam jak bym nie miała prawa juz byc oczyszczona z zarzutów.katolicy to mają super ida do spowiedzi i git, a jak dalej grzesza to jeszcz trochę czysca i znów git. :mrgreen:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przekleństwo, rodowe przekleństwo i "związywanie"

Postautor: Noemi » 31 paź 2015, 09:54

kochane siostry nasze :) mam siostrę i często były debaty na tematy wiary i nowego narodzenia i konczyły sie kiepsko ,zaczęłam sie modlic aby Bóg postawił straz przed moimi ustami przy osobach niewierzących ,aby nie mówic więcej o religii ,czasami zdarza mi sie jeszcze wpadka ,ale przestałam sie zadręczać lepiej jest pomodlić się o przyjaciół i nieprzyjaciół bo wtedy przychodzi pokój Boży dla nas ,a im można w ten sposób bardziej pomóc i nie narażać sie na złe słowa od nich które ranią .
A przecież ty też stajesz przed Bogiem i wyznajesz swoje grzechy i przewinienia więc nie ma czego zdrościc katolikom ich usznej spowiedzi ,mamy Posrednika w niebie który wstawia sie za nami dniem i noca ,więc cieszmy sie i radujmy .
A siostra jak może pomóc ci finansowo to super byle bez wypominania bo wtedy uczynek juz nie jest uczynkiem tylko chwałą dla siebie ,ale człowiek nieodrodzony nie wie o tym więc jest jak jest a ty dziekuj Bogu ze masz w niej oparcie i módl sie o nia .
W kwestii zarządzania pieniędzmi dobrze jest pisać na co sie wydaje ,ile dokładnie co do grosika np. przez miesiąc,wtedy można sobie sprawdzić czy faktycznie wszystkie wydatki sa potrzebne


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przekleństwo, rodowe przekleństwo i "związywanie"

Postautor: kontousunięte1 » 31 paź 2015, 09:59

Niestety,znam taką sytuację.Ja też jestem finansowo uzależniona i gęba w kubeł .Gdyby nie córka to dawno by mnie nie było wśród żywych. Finanse wiążą w paskudny sposób,bo uzależniają i człowiek staje się niewolnikiem. Jak coś powiem i mam rację,to obraza,poniżanie i do d..y z tym wszystkim.
Jeszcze chciałam napisać i chyba umieszczę w dziale innym /tylko nie wiem jakim?/.Ten mój post powyżej. Ja nie napisałam słów:"Do Toj Toja". Pisząc go miałam cały post w ramce "pełny edytor i podgląd". Jak wysłałam to pokazało się właśnie z tymi słowami,więc wykasowałam,napisałam jeszcze raz i znowu.Dlatego zrezygnowałam i napisałam ci pw. Widzę jednak,że wpis się ukazał.
Zaczęłam skanować komputer,właśnie się dzieje,bo nie rozumiem sytuacji! Jak to możliwe,aby NIE MOJE SŁOWA SAMOCZYNNIE SIĘ WPISYWAŁY W POST!


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przekleństwo, rodowe przekleństwo i "związywanie"

Postautor: magda » 31 paź 2015, 10:09

Ja jestem po prostu strasznie chaotyczna i nawet pisanie nie da rady bo pogubie karteczki czy zeszyt mi się zawieruszy mam w domu warsztaty ze 3 dwa w pokoju i jeden w kuchni do tego taki straszny bałagan że wszystko mi sie zawierusza i mam tak samo jak z tą dysortografia też z systematycznoscia i zorganizowaniem ze mi to nie idzie zarosłabym brudem w takich warunkach ale tylko sprzatam a już zeby zorganizować i poukładać to mi nie wyjdzie wiec tylko wyczyszcze i niech tak będzie wszystko byle jak poukładane. Myśle ze mam jakas spora ułomnosć umysłową z tą nieumiejętnościa zorganizownia wszystkiego , myślałabym nawet że jestem niedorozwinięta ale byłam dobra w przedmiotach scisłych wiec odrzuciłam tą myśl.Wiec i pieniądze wydaja mi się kretyńsko niezorganizowanie. No trudno nie mam ich aż tak wiele żeby to był problem jakis wiekszy.Jakos juz dozyję sobie w spokoju tak jak jest. Może mi napisz na pw o tym jak ktoś sie modlił o błogosławieństwo , to co wspomniałaś.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przekleństwo, rodowe przekleństwo i "związywanie"

Postautor: Psrus » 01 lis 2015, 20:16

kontousunięte1, lepiej powiedzieć: "i posłała do toi toi" (czy. tła tła) Zabrzmi jak wersal. Ktoś może nawet odebrać to za komplement.


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przekleństwo, rodowe przekleństwo i "związywanie"

Postautor: Noemi » 01 lis 2015, 22:26

o modrze radzisz wuce i nikt sie nie czepi ze paskudnie sie wyraza


Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przekleństwo, rodowe przekleństwo i "związywanie"

Postautor: berecik » 31 mar 2016, 08:04

Czy mogę prosić o źródło do 'toi toi'?

Jedyne co znalazłem to: "sieć siedmiogwiazdkowych apartamentów, w których można tanio i bez wysiłku pozbawić się wielu zmartwień (...) Istnieje również wersja polska, zwana toj-tojem, gdzie wszystko dostosowane jest do norm państwowych – nie ma papieru i trzeba sobie radzić „na własną rękę”) (...)"

nonsensopedia

pzd.


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przekleństwo, rodowe przekleństwo i "związywanie"

Postautor: magda » 31 mar 2016, 09:56

A mogą się obce słowa wpisywać bo rózne rzeczy sie dzieją na tym forum , niedawno pisałam na pw do Wuki właśnie a poszło do wszystkich chociaż nie wpisywałam innych adresów a do tego wcale nie wiem jakz robic zeby szło do wszystkich, więc sie nie dziwie że cos tam wskoczyło obcego , forum jest jeszcze stsunkowo nowe i może nie wszystkie wady jeszcze wylazły.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości