Przekleństwo, rodowe przekleństwo i "związywanie"

Obrona wiary ....
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 25 maja 2014, 22:49

Opcja numer 3: Nie wszystkie choroby są od Boga ani od szatana. Ludzie niewierzący chorują z powodu grzechu i nie jest to choroba od Boga, a od szatana, który trzyma ich w niewoli jakiegoś grzechu.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 25 maja 2014, 23:03

A ja uważam że sa takie i takie.

Tu przykład choroby od szatana

Łk 13:16 bw "A czy tej córki Abrahama, którą szatan związał już od osiemnastu lat, nie należało rozwiązać od tych pęt w dniu sabatu?"

A to choroba która miała służyć wyższemu celowi

J 9:3 bw "Odpowiedział Jezus: Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, lecz [b]aby się na nim objawiły dzieła Boże."[/b]


A to choroba w celach wychowawczych

2Kor 12:7 bw "Bym się więc z nadzwyczajności objawień zbytnio nie wynosił, wbity został cierń w ciało moje, jakby posłaniec szatana, by mnie policzkował, abym się zbytnio nie wynosił."

No i bywają zwykłe przeziębienia :mrgreen:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 25 maja 2014, 23:30

Małgorzata pisze:Są dwie teorie:
1.Choroby, kłopoty są od szatana.
2.Choroby, kłopoty są od Boga, aby nas wychować.
Ja zdecydowanie opowiadam się za 1.
A ty?


Ja póki co mam zdanie, że choroby i kłopoty są wynikiem życia w jeszcze naszym fizycznym ciele
i nie jest to nasz docelowy stan.
Natomiast, kto stoi za sterami? Wierzę, że Bóg ma kontrolę nad wszystkim łącznie z tym, czym
doświadcza nas szatan lub co nam doskwiera z grzesznej natury. Twierdzę tak zwłaszcza po lekturze
księgi Hioba i tym wersecie:
"Ja jestem a oprócz mnie nie ma boga. Ja pozbawiam życia i darzę życiem, Ja ranię i leczę" Pwt 32:39

Myślę, że magda bardzo trafnie to opisała w poście wyżej.
Co więcej uważam, że wszystko na co zezwala Bóg jest w ostateczności
ukierunkowane na oddanie Jemu chwały.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 26 maja 2014, 17:33

magda pisze: 9:3 bw "Odpowiedział Jezus: Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, lecz aby się na nim objawiły dzieła Boże."

A gdzie tu jest napisane, ze to od Boga?
Za to Bóg zawsze objawia swoją chwałę rozwiązując problemy.
magda pisze:A to choroba w celach wychowawczych
2Kor 12:7 bw "Bym się więc z nadzwyczajności objawień zbytnio nie wynosił, wbity został cierń w ciało moje, jakby posłaniec szatana, by mnie policzkował, abym się zbytnio nie wynosił."

Cierń to według ciebie choroba?? Dlaczego tak uważasz?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 maja 2014, 18:03

Małgorzata pisze:A gdzie tu jest napisane, ze to od Boga?
Za to Bóg zawsze objawia swoją chwałę rozwiązując problemy.


Ludzie myśleli że choroba jest wynikiem grzechu, owszem też jest ale w tym wypadku ta choroba była po to żeby się okazała chwała Boża czyli to nie wynik grzechu tylko inny cel i przyczyna.

Małgorzata pisze:Cierń to według ciebie choroba?? Dlaczego tak uważasz?


Bo też mam taki cierń


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 26 maja 2014, 22:33

magda pisze:Bo też mam taki cierń

Cierniem Pawła były rany z powodu zdarzen w Listrze (próba ukamieniowania).
Ktoś cię, magdo, obrzucał kamieniami?
magda pisze:czyli to nie wynik grzechu

Oczywiście, że nie. To działanie szatana, ale Bóg uzdrawiając objawia swoją chwałę.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 26 maja 2014, 22:43

Małgorzata pisze:Cierniem Pawła były rany z powodu zdarzen w Listrze (próba ukamieniowania).
Ktoś cię, magdo, obrzucał kamieniami?


Askąd o tym wiesz bo Biblia o tym nie mówi, są inni co twierdzą że paweł ślepł i to był cierń. Każdy ma swój i ja mam swój.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 27 maja 2014, 19:41

magda pisze:
Małgorzata pisze:Cierniem Pawła były rany z powodu zdarzen w Listrze (próba ukamieniowania).
Ktoś cię, magdo, obrzucał kamieniami?


Askąd o tym wiesz bo Biblia o tym nie mówi, są inni co twierdzą że paweł ślepł i to był cierń. Każdy ma swój i ja mam swój.

Skąd wiem? Z Biblii.

Dz.14:19 Tymczasem nadeszli z Antiochii i z Ikonium Żydzi i namówiwszy tłum, ukamienowali Pawła i wywlekli go za miasto, sądząc, że umarł.
20 Kiedy go jednak uczniowie obstąpili, wstał i wszedł do miasta; nazajutrz zaś odszedł z Barnabą do Derbe.

Derbe to miejscowość w Galacji. I o tej niemocy ciała pisze Paweł:
Gal.4:13 Wiecie przecież, ze z powodu choroby ciała zwiastowałem wam za pierwszym razem ewangelię.

Wspomina również:
2Kor.11:25 Trzy razy byłem chłostany, raz ukamienowany, trzy razy rozbił się ze mną okręt, dzień i noc spędziłem w głębinie morskiej.
by w tymże samym liście wspomnieć o cierniu 2Kor.12:7
Zatem cierniem mogą być ciężkie doświadczenia i przeciwności Pawła.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 maja 2014, 21:58

Małgorzata pisze: mogą być


Ale nie muszą i możed nie są. Może miał chora wątrobę??/ :lol:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 27 maja 2014, 22:11

magda pisze:
Małgorzata pisze: mogą być


Ale nie muszą i możed nie są. Może miał chora wątrobę??/ :lol:

Podaj werset z Biblii.
Był chłostany, kamieniowany itd, ledwo uchodził z życiem a za cierń ma traktować chorą wątrobę??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 maja 2014, 22:18

Małgorzata pisze:Podaj werset z Biblii.
Był chłostany, kamieniowany itd, ledwo uchodził z życiem a za cierń ma traktować chorą wątrobę??


Małgosiu podałam że równie dobrze może mieć chorą wątrobę bo o tym nic nie wiemy. Biblia nic nie mówi co było tym cierniem. Możemy się domyślać ale na pewno nic nie wiemy . Na tym forum ktoś juz się upierał ze to na pewno ślepota bo pisał wielkimi literami, to wszystko domysły . Nie wiemy to nie wymyślajmy i nie bądxźmy pewni tego o czym nie wiemy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 27 maja 2014, 22:22

Tak zapytam, bo trochę straciłam rozeznanie: jakie właściwie ma znaczenie, co było cierniem?


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 27 maja 2014, 23:03

josta pisze:jakie właściwie ma znaczenie, co było cierniem?


Dla mnie nie ma to znaczenia, dla apostołów też nie miało bo by napisali, ważne jest że taki cierń był.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 27 maja 2014, 23:08

magda pisze:
josta pisze:jakie właściwie ma znaczenie, co było cierniem?


Dla mnie nie ma to znaczenia, dla apostołów też nie miało bo by napisali, ważne jest że taki cierń był.


...i że był z woli i na chwałę bożą :)


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 maja 2014, 16:25

josta pisze:
magda pisze:
josta pisze:jakie właściwie ma znaczenie, co było cierniem?


Dla mnie nie ma to znaczenia, dla apostołów też nie miało bo by napisali, ważne jest że taki cierń był.


...i że był z woli i na chwałę bożą :)

Uważasz, ze wolą Bożą jest ludzi obdarzać chorobami??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości