Miejsce narodzin Jezusa Chrystusa

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
Hubertus
Posty: 32
Rejestracja: 17 mar 2013, 22:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hubertus » 11 sty 2014, 23:09

Marek mówi o Niej tylko w kontekście odcięcia się Jezusa od rodziny dla tej innej, którą stworzył ze swych uczni. Matką i braćmi i siostrami Jezusa są wszyscy ci, którzy pełnią wolę Bożą (zob. Mk 3,21-23). Skoro w młodości ukazał się jej anioł (czego najstarsza ewangelia nie podaje) to czemu była tak przekorna wobec misji Jezusa?
U Mateusza objawienie otrzymuje Józef a Maryja jest raczej bierna. To on otrzymuje objawienie, że to, co się z Maryi narodzi, z Ducha Świętego jest. Porodzi syna, któremu nadasz imię Jezus. On bowiem zbawi lud swój od jego grzechów (Mt 1, 20-21). Józef otrzymuje polecenie udania się z Maryją i Jezusem do Egiptu (Mt 2, 13-15) i czasu powrotu (Mt 2,19). Co jest zrozumiałem bo Mateusz pisał do Żydów.

Łukasz pisząc dla pogan znając ich umiłowanie w matkach bogów i innych takich historiach przedstawia to wydarzenie w taki sposób aby zachęcić pogan do konwersji.

Jan oczywiście też milczy o Betlejem.

Wg. mnie jest to mit który w dość prymitywny sposób opisuje wcielenie.

Nie może być to argument przeciw narodzeniu Jezusa w Betlejem, ponieważ Ewangelie, które nie mówią o narodzeniu Chrystusa, wcale nie przeczą, że mogło się to stać właśnie w Betlejem.

Bez takiej sofistyki. Listy protopawłowe oraz ew. Marka czyli najstarsze dzieła nic o tym nie wspominają. Patrząc na to chronologicznie to dość stara tradycja zapewne z końca I wieku n.e.Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości