Świadkowie Jehowy

Obrona wiary ....
przemko
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2017, 23:43
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Świadkowie Jehowy

Postautor: przemko » 01 maja 2017, 02:44

Jak rozmawiać ze Świadkami Jehowy?

Macie jakieś taktyki, techniki?

Ja korzystam z Jana 14 najczęściej, aczkolwiek cała ta ewangelia przesiąknięta jest doktrynami o Bóstwie Jezusa.
Trzeba mieć klapki na oczach by tego nie widzieć.

W jaki sposób wy ratujecie zbłąkane dusze ŚJ?

Boskość Jezusa na podstawie Jana 14:28


Kalwinizm jest fałszywą nauką.
Szukamy readaktorów na stronę Apologia Polska
Chcesz założyć Chrześcijańskiego bloga?
Aplikacja społecznościowa do ewangelizacji na mieście in progress
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: kontousunięte1 » 01 maja 2017, 12:39

Wcale. Wszelkie próby rozmów z nimi są bezcelowe.
Mocni są do czasu, kiedy "udajesz", że jesteś katolikiem, a więc oni zakładają, że pukając do kogoś spotkają osobę niezorientowaną w Piśmie św. I nadają swoje bruklińskie głupoty. Z chwilą, kiedy pokażesz własną Biblię, próbujesz rozmawiać....oni umykają. Zauważyłam to już kilka razy. Obecnie nawet nie fatygują się, aby wręczać gazetki, tylko ostatnio wrzucają do pocztowej skrzynki. Chyba wiedzą, że i tak ląduje to jako makulatura (szkoda drzew).


przemko
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2017, 23:43
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: przemko » 01 maja 2017, 12:54

Nie wiem, ja tam nie spotkałem się z takimi reakcjami. Często jestem przez nich zapraszany na studia Biblii czy też inne spotkania. A wtedy wykorzystuje sytuację by móc im przedstawić dobrą nowinę oraz podstawy wiary.

Myślę że nie można tak łatwo się poddawać, nie w takim duchu jesteśmy wychowywani przez Pana.


Kalwinizm jest fałszywą nauką.
Szukamy readaktorów na stronę Apologia Polska
Chcesz założyć Chrześcijańskiego bloga?
Aplikacja społecznościowa do ewangelizacji na mieście in progress
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: kontousunięte1 » 01 maja 2017, 12:59

Często jestem przez nich zapraszany na studia Biblii

Może się mylę, ale jest ich sprytny sposób na "ewngelizowanie" ciebie.
Ładują ci do głowy swoje nauki podczas studium, a ty pewnie zdołasz jakieś jedno zdanie wtrącić, że my inaczej nauczamy. Oni na to...tak, ale....i już po tobie.
Mów swoje nauki na swoim terenie. Dlaczego ich do zboru na studium nie zaprosisz? Dam głowę, że nie przyjda.


przemko
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2017, 23:43
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: przemko » 01 maja 2017, 13:11

Myślisz, że ktoś z Boga zrodzony jest w stanie uwierzyć w te głupstwa?

Dobre : )

List do Rzymian 8:38-39 NBG
"38 Bo jestem przekonany, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani władze, ani potęgi, ani rzeczy teraźniejsze, ani mające nastąpić,
39 ani wyniesienie, ani głębia, ani jakieś inne stworzenie nie będzie mogło nas odłączyć od miłości Boga w Jezusie Chrystusie, naszym Panu."


Kalwinizm jest fałszywą nauką.
Szukamy readaktorów na stronę Apologia Polska
Chcesz założyć Chrześcijańskiego bloga?
Aplikacja społecznościowa do ewangelizacji na mieście in progress
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: christianinroman » 02 maja 2017, 14:51

Ja wiem jak z nimi rozmawiać i nawet tam gdzie mieszkam spotykam ich podczas głoszenia Ewangelii. Mam ze sobą NTy i już kilku świadków przyjęło NT i wtedy też wiedzą,że nie jestem katolikiem. Gdy rozkręci się rozmowa to sam ich proszę by w swoim PNŚ przeczytali fragment odnoszący się do tematu rozmowy. Zadaję też pytania. Modlę się o nich.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Janek » 02 maja 2017, 20:54

Mam ze sobą NTy i już kilku świadków przyjęło NT

Nie rozumiem.To co świadkowie nie mają NT?
Mają swój..


Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2017, 00:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Wściekłakoza » 11 maja 2017, 15:07

Rozmawiam prawie codziennie. Ale to tylko wymiana poglądów. Rażące jest ich wysokie mniemanie, że twierdzą, że sa prawdziwą religią. Ja tylko jedynie rozmawiam z nimi po to by się zapoznać i jednocześnie analizować to co oni głoszą. Studium biblijne na zasadzie Strażnica i kilka wersetów z Biblii wiem coś o tym :). Krzyż uznają za narzędzie zbrodni i jest bardzo zły według nich. CHore


Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Janek » 11 maja 2017, 16:32

Rażące jest ich wysokie mniemanie, że twierdzą, że sa prawdziwą religią.

Nie tylko oni.
Krzyż uznają za narzędzie zbrodni

Też nim jest.Poza tym oni wierzą w wersje palową.
Ja tylko jedynie rozmawiam z nimi po to by się zapoznać i jednocześnie analizować to co oni głoszą

Możesz się zapoznać przez ich stronę.
I tak wszystko klepią z niej
lub z broszurek..


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Janek » 13 maja 2017, 04:17

Wiesz gdyby jeszcze głosili zdrową naukę,to nie byłoby problemem a zaletą...
Niestety organizacja nie tylko karmi ich kwasem
ale oducza samodzielnie myśleć..
Tego Apostołowie nie robili...


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: biblijny » 16 maja 2017, 23:17

przemko pisze:Jak rozmawiać ze Świadkami Jehowy?

Macie jakieś taktyki, techniki?


Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że świadkowie Jehowy nie są naszymi wrogami, lecz grzesznikami, którzy potrzebują łaski Pana Jezusa tak, jak my potrzebowaliśmy kiedyś.
Osobiście nie prowadzę dyskusji ze świadkami Jehowy, a jedynie składam krótkie świadectwo oraz pytam, czy mają do mnie jakieś pytania. Najczęściej jestem pytany o to, czy znam imię Boże. Odpowiadam, że znam a tym imieniem jest "Jezus", następnie wskazuję fragment z Dziejów Apostolskich, mówiący o tym, że "nie dano ludziom innego imienia". Jeśli świadkowie Jehowy chcą na ten temat dyskutować, wówczas proszę, aby w domowym zaciszu przemyśleli ów fragment z Biblii i pytam, czy mają do mnie jeszcze jakieś inne pytania.

Rozmowa z drugim człowiekiem nie powinna być prowadzona w celu udowodnienia mu, że jest głupi czy nierozumny. Rozmowa ma charakter informacyjny. Myślę, że złożenie świadectwa i udzielenie rzetelnej informacji to jest wszystko, do czego zobowiązuje nas Bóg.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 06 mar 2018, 07:54

Należy wiedzieć, że Boga Ojca nikt nie zna tylko Syn:
Ew.Mat.11,25-27:
"(25) W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.

(26) Zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało.

(27) Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić. "


a Syna nikt nie zna tylko Ojciec i ten komu Syn zechce objawić.

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR

Nie wiem kto redaguje tą stronę z interlinearnym przekładem, ale jeszcze tak nie dawno był prawidłowo tłumaczony werset z Ew,Jana 1,18 a mianowicie dotyczący tego że Syn jest w łonie Ojca, a nie na piersi, albo na łonie , jak to teraz błędnie jest zapisane. Jeżeli ktoś chce sprawdzić to nawet googlowski tłumacz z greckiego tłumaczy przyimek; εις jako "w" a nie "na"

Wiem że świadkom to przeszkadza, bo krótkie wyjaśnienie objawienia Syna Bożego zapisane w Filipian 2,5-11 mówi o tym; że Syn Boży był w postaci Bożej, a to oznacza według ew.Jana 1,18 że był we wnętrzu Boga (przenikał go, był; w sercu, w łonie, czyli w głębokościach Bożych, które jak to Paweł mówi; badał głębokości Boże.1Kor.2,10)

Wiemy również pomimo błędnych przekładów, że Pan Jezus powiedział o sobie: ew.Jana 10,37-38:"(37) Jeśli nie wykonuję dzieła Ojca mojego, nie wierzcie mi; (38) jeśli zaś wykonuję, to choćbyście mi nie wierzyli, wierzcie uczynkom, abyście poznali i wiedzieli, że we mnie jest Ojciec, a Ja w Ojcu."

Ja jestem w Ojcu.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 06 mar 2018, 08:12

No i wiecie co w związku z tym, jest takiego idiotycznego w tym co strażnica głosi, a zaczyna to już dostrzegać? Mianowicie to; że Pan Bóg nie mógłby stworzyć anioła który ma mu służyć i zaprosić go do swego serca, czy głębokości łona, osoby Boga.

Jeżeli Duch Boży jest w Bogu, a Paweł mówi w 1 Kor.2,10:"B.T. Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego. "B.W.Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże. " " to znaczy że nie stoi obok tronu Boga jak chcą tego świadkowie.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 07 mar 2018, 10:34

Jeremiasz pisze:No i wiecie co w związku z tym, jest takiego idiotycznego w tym co strażnica głosi, a zaczyna to już dostrzegać? Mianowicie to; że Pan Bóg nie mógłby stworzyć anioła który ma mu służyć i zaprosić go do swego serca, czy głębokości łona, osoby Boga.

Jeżeli Duch Boży jest w Bogu, a Paweł mówi w 1 Kor.2,10:"B.T. Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego. "B.W.Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże. " " to znaczy że nie stoi obok tronu Boga jak chcą tego świadkowie.


Dlatego też Pan Bóg Jahwe powiedział; że gdy stwarzał świat, to obok niego nie było nikogo, bo jego Syn będący wtedy Duchem, mieszkał wewnątrz niego: w jego sercu, w jego głębokościach, w jego osobie, w jego łonie.
Izajasz 44,24:Oto, co rzekł Jehowa, twój Wykupiciel, i twój Twórca już od łona matki; "Ja, Jehowa, czynię wszystko, sam rozpinam niebiosa, rozpościeram ziemię. Kto był ze mną?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 07 mar 2018, 13:11

Jeremiasz pisze:Dlatego też Pan Bóg Jahwe powiedział; że gdy stwarzał świat, to obok niego nie było nikogo, bo jego Syn będący wtedy Duchem, mieszkał wewnątrz niego: w jego sercu, w jego głębokościach, w jego osobie, w jego łonie.
Izajasz 44,24:Oto, co rzekł Jehowa, twój Wykupiciel, i twój Twórca już od łona matki; "Ja, Jehowa, czynię wszystko, sam rozpinam niebiosa, rozpościeram ziemię. Kto był ze mną?
Dziwna teoria, nieprawdziwa, bo Pan Jezus jest Stwórcą, jego Słowem i rękoma wszystko zostało stworzone. Za daleko idziesz w swoich pomysłach na istotę Boga.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości