Świadkowie Jehowy

Obrona wiary ....
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 27 mar 2018, 21:37

agent terenowy pisze:To nie Jahwe do Jahwe rzekł, ale :Rzekł Jahwe do Pana mego" Psalm 110
Przekręcać Słowo dla idei jest niecertyfikowanie. :)


W Starym Testamencie duchową skałą która prowadziła Izraela był Chrystus 1 Kor.10,1-4 , i wtedy nazywano go imieniem Jahwe.
Tak z opisu 2 Moj 3,1-16 wynika, że Mojżesz rozmawiał z posłańcem którym był Bóg (wersety 2-4) o imieniu Jahwe (13-14).
2 Moj.3,2-4:
"(2) Wtedy ukazał mu się Anioł Pański w płomieniu ognia, ze środka krzewu. Mojżesz widział, jak krzew płonął ogniem, a nie spłonął od niego.

(3) Wtedy Mojżesz powiedział do siebie: Podejdę, żeby się przyjrzeć temu niezwykłemu zjawisku. Dlaczego krzew się nie spala?

(4) Gdy zaś Pan ujrzał, że Mojżesz podchodził, żeby się przyjrzeć, zawołał Bóg do niego ze środka krzewu: Mojżeszu, Mojżeszu! On zaś odpowiedział: Oto jestem.


Jak widzimy ten posłaniec jest Bogiem rozmawiającym z Mojżeszem z płonącego krzewu.

2 Moj.3,13-14:
"(13) Mojżesz zaś rzekł Bogu: Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć?

(14) Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTORY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was. "


Tutaj widzimy że imieniem tego Boga rozmawiającego z Mojżeszem z płonącego krzewu jest imię Jahwe.
A jakie jest imię Boga który posłał tego posłańca do Mojżesza? Dowiadujemy się o jego imieniu dopiero z Ew.Jana 17,26; jest to imię Jehoszua, po polsku Jezus.
Tak wiec to co jest powiedziane w Psalmie 110,1 : "Rzekł Pan Panu memu:..." gdyby tytuły władcy "Pan" zastąpić imionami Boga Ojca I Syna Bożego wyglądałoby następująco:"Rzekł Jezus (Bóg Ojciec) Jahwe (do Syna Bożego) memu: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje!"

Jeszcze raz: "Rzekł Jezus Jahwe memu siądź po prawicy mojej..."

Jezus objawia imię Ojca - "Jezus" i sam nosi imię "Jahwe" co widzimy z 2 Moj.3,1-16


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: agent terenowy » 27 mar 2018, 23:55

Szkoda słów...


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 28 mar 2018, 09:31

Jeremiaszu świetny post, rzeczywiście; we wszystkich miejscach w ST gdzie Bóg przemawia do człowieka występuje Pan Jezus zanim przyszedł w ciele. To Pan Jezus jest jedynym pośrednikiem pomiędzy Bogiem i ludźmi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Kitka » 28 mar 2018, 11:01

Anioł Jahwe to Jezus?
No super.
Podajcie sobie rękę ze Świadkami Jehowy...


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 28 mar 2018, 12:20

Kitka pisze:Anioł Jahwe to Jezus?
No super.
Podajcie sobie rękę ze Świadkami Jehowy...

Tylko dla Ciebie :) Ew.Jana 17,3: "(3) A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś."
"Posłany" oznacza anioł. Anioł oznacza "Posłany". Pan Jezus jest tym aniołem, czyli posłanym od Boga Ojca Synem do wyprowadzenia Izraela z niewoli i do odkupienia świata.
Imieniem Boga Ojca jest imię Jahwe, ale zanim żeśmy się tego dowiedzieli, znaliśmy tego posłanego, który przedstawił się Mojżeszowi jako: Jestem który jestem, czyli Jahwe, a był to Syn Boży Jezus Chrystus.
O tym że tym posłanym był Syn Boży Jezus Chrystus mówi apostoł Paweł w 1 Kor.10,4.


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Kitka » 28 mar 2018, 12:24

Jeremiasz, czy zgodnie z Twoją interpretacją J17,3 Jezus przyszedł na ziemię jako anioł- posłany?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 28 mar 2018, 13:05

KAAN pisze:Jeremiaszu świetny post, rzeczywiście; we wszystkich miejscach w ST gdzie Bóg przemawia do człowieka występuje Pan Jezus zanim przyszedł w ciele. To Pan Jezus jest jedynym pośrednikiem pomiędzy Bogiem i ludźmi.

Dokładnie tak jest. Gdy go sądzono, dał świadectwo tego kim jest na prawdę; to jest Królem Izraela. Tak o ni Natanael powiedział: Ew.Jana 1,49:"Mistrzu! Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela."
Prowadził ich przez pustynię i aż do objawienia się w Izraelu, kłaniali się mu jako Królowi: Izajasz 43,15:"Ja, Jahwe, jestem waszym Świętym; Ja, Stwórca Izraela, jestem waszym Królem." Gdy do nich przyszedł w ciele,przybierając imię Jezus (Jehoszua, czyli: Jestem który Jestem jest zbawieniem) ukrzyżowali go i wyszydzili.

I nie ma innej opcji: Gdy spotkał się z Mojżeszem, nie mówił że to jego Ojciec tak ma na imię; Jestem Który Jestem, ale że to jego imię - Jahwe 2 Moj. 3,13-14.
O tym że imię Jahwe, jak również ważniejsze od niego imię Jehoszua, należy do Boga Ojca, dowiadujemy się dopiero w Ew.Jana 17,26.
Król Dawid musiał być tym zaskoczony (Psalm 110,1) że do jego Boga Jahwe ktoś inny będący Panem mówi: "Rzekł Pan Panu memu; siądź po prawicy mojej."


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 28 mar 2018, 13:33

Kitka pisze:Jeremiasz, czy zgodnie z Twoją interpretacją J17,3 Jezus przyszedł na ziemię jako anioł- posłany?

Oczywiście, że tak. To Ojciec posłał Syna na ziemię aby ją Syn zbawił. W odróżnieniu od innych aniołów które służą Stwórcy, Syn Boży jest wieczny, bez początku i końca życia. Jest żywotem wiecznym 1 Jana 1,2:"(2) a żywot objawiony został, i widzieliśmy, i świadczymy, i zwiastujemy wam ów żywot wieczny, który był u Ojca, a nam objawiony został "
I posłanie Syna na świat wyglądało inaczej niż sobie ktokolwiek wyobraża. Było podobne do tego co usłyszał Izajasz: Iz.6,8-9:"(8) Potem usłyszałem głos Pana, który rzekł: Kogo poślę? I kto tam pójdzie? Tedy odpowiedziałem: Oto jestem, poślij mnie! (9) A On rzekł:Idź i mów do tego ludu:... "

Posłanie więc Syna do Mojżesza i do spełnienia dzieła odkupienia, nie odbyło się tak jak to można błędnie wnioskować z wypowiedzi Pana Jezusa do Żydów; Ew.Jana 12,49:"...Ojciec, który mnie posłał, On mi rozkazał, co mam powiedzieć ..."
Ojciec Niebieski mógł spytać: Kto tam pójdzie, kto ich uratuje... Gdy żaden z aniołów się nie zgłosił, bo nikt nie był w stanie tego dokonać, Jezus się ofiarował i Ojciec mógł odpowiedzieć podobnie jak Izajaszowi: Idź i mów do tego ludu.... uratuj ich. I później Pan Jezus myśląc o tych słowach Ojca:"idź uratuj ich" mówił do Żydów: "Ojciec który mnie posłał On mi rozkazał" chociaż zanim te słowa padły Pan Jezus już w chwili gdy Adam z Ewą zgrzeszyli, zanim cokolwiek Ojciec powiedział, był zdeterminowany do uratowania ludzkości.


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Kitka » 28 mar 2018, 13:55

Nie mam więcej pytań.
Wyznajesz po prostu nauki Świadków Jehowy.
Jezus jeden z aniołów zgłaszający się do zbawienia ludzkości.
Próbujesz na sposób ludzki zrozumieć zamysł Boga, który to sam z siebie zechciał zbawić świat.
I to nie powstało w "umyśle" Jezusa, gdy Adam i Ewa zgrzeszyli.
On- Bóg- wiedział to od początku, zanim stworzył świat.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 29 mar 2018, 08:28

Posłanie więc Syna do Mojżesza i do spełnienia dzieła odkupienia, nie odbyło się tak jak to można błędnie wnioskować z wypowiedzi Pana Jezusa do Żydów; Ew.Jana 12,49:"...Ojciec, który mnie posłał, On mi rozkazał, co mam powiedzieć ..."


Myślenie ludzi o nakazie danemu Synowi przez Ojca jest często takie: "Ojciec mnie posłał (więc Jezus jest aniołem), On mi rozkazał (więc Jezus nie miał innego wyjścia jak tylko niewolniczo wykonać ten rozkaz)..."

Przytaczając Izajasza 6,8-9 chcę unaocznić prawdziwą relację Ojca i Syna w której jest wolność wyboru, a nie ma jakiegokolwiek przymusu - gdzie Duch Pański tam jest wolność 2 Kor. 2,17:"A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność. "

Czy ktoś mnie rozumie?

Dopowiadając słowa Boga Ojca:" Kto tam pójdzie" które mogły w Niebie zostać wypowiedziane, gdy Ojciec Niebieski posyłał Syna na ziemię, chcę zwrócić uwagę na to; że żaden stworzony anioł nie mógł dokonać tego czego dokonał Syn Boży. Można w to uwierzyć rozpatrując chociażby tylko jeden werset z Izajasza 42,8: "Ja, Pan, a takie jest moje imię, nie oddam mojej czci nikomu ani mojej chwały bałwanom."

Czy ktoś mnie rozumie?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 29 mar 2018, 08:53

Kitka pisze:Nie mam więcej pytań.
Wyznajesz po prostu nauki Świadków Jehowy.
Jezus jeden z aniołów zgłaszający się do zbawienia ludzkości.
Próbujesz na sposób ludzki zrozumieć zamysł Boga, który to sam z siebie zechciał zbawić świat.
I to nie powstało w "umyśle" Jezusa, gdy Adam i Ewa zgrzeszyli.
On- Bóg- wiedział to od początku, zanim stworzył świat.


To też mnie bawi :) :2 Moj. 17,14:" Wtedy rzekł Pan do Mojżesza: Zapisz to dla pamięci w księdze i wbij to w głowę Jozuego,... "
Dlatego mówię: Wbij to sobie w głowę; posłany znaczy anioł, tylko że moja wiara w anioła przymierza jest taka, że ja uważam go za Boga bez początku i końca istnienia, a świadkowie Jehowy uważają go za boga stworzonego z początkiem swego istnienia.

Księga Malachiasza3,1:" Oto Ja posyłam mojego anioła, aby mi przygotował drogę przede mną. Potem nagle przyjdzie do swej świątyni Pan, którego oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego pragniecie. Zaiste, on przyjdzie - mówi Pan Zastępów."

Tym aniołem przymierza z Malachiasza 3,1 jest Pan Jezus Chrystus.

Bardzo chciałbym, abyś to "Kitko" zrozumiała. To jest w sumie proste.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: KAAN » 29 mar 2018, 11:25

Jeremiasz pisze:Tym aniołem przymierza z Malachiasza 3,1 jest Pan Jezus Chrystus..
Man nadzieję że rozumiesz to w sensie posłannictwa Pana Jezusa, bo Pan Jezus jest Bogiem tym samym co Ojciec i Duch Święty.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 29 mar 2018, 14:17

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Tym aniołem przymierza z Malachiasza 3,1 jest Pan Jezus Chrystus..
Man nadzieję że rozumiesz to w sensie posłannictwa Pana Jezusa, bo Pan Jezus jest Bogiem tym samym co Ojciec i Duch Święty.

Oczywiście że rozumiem to w sensie posłannictwa.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Jeremiasz » 29 mar 2018, 19:38



Awatar użytkownika
Wściekłakoza
Posty: 48
Rejestracja: 02 kwie 2017, 00:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Wściekłakoza » 17 kwie 2018, 16:02

Ja z nimi studiowałam biblię. Dobrze wspominam


Pozdrawiam serdecznie Klaudia :)

Selfie z kopyta :D

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości