Jan Kalwin jako promotor rzymskokatolickich bledow

Obrona wiary ....

Jan Kalwin to

oszust religijny
4
15%
blednowierca - bladzacy omylkowo
4
15%
pozytywna postać
15
58%
inne
3
12%
 
Liczba głosów: 26
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 03 cze 2009, 14:18

Turretin pisze:Byli to świątobliwi ojcowie Koscioła, jaśniejące swiatła w epoce ciemności.

Z których wyrosły rzymskokatolickie bajdurzenia...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 cze 2009, 14:55

chrześcijanin pisze:
Lash pisze:Natomiast z doktryn jeszcze jedno mi u nich odpowiada - wiec przed tym moge przestrzec - uwazaja ze pochwycenie bedzie w polowie 7 lecia, a nie jak uczy Biblia ze wpierw bedzie pochwycenie a potem ucisk. Wiec wierza w tzw. chrzescijanski czysciec (jakoby chrzescijanie czasu laski mieli przechodzic przez ucisk).
Jesli wsrod zapodanych piosenek pojawia sie jakies z bledami doktrynalnymi - nalezy je usunac.
literowka - mialo byc NIE:
JEST: "z doktryn jeszcze jedno mi u nich odpowiada"
MA BYC: "z doktryn jeszcze jedno mi u nich nie odpowiada"
ale to przeciez wynika z kontekstu, piszę wyraźnie, że mogę przestrzec - przestrzega się przed czymś złym a nie dobrym.
chyba wyrazówka :P
ale Ok przyjmuje twoje wyjasnienie kaemu może sie zdarzyć
chrześcijanin pisze:
Lash pisze:nie widzialem niczego potwierdzajacego te zarzuty ktore najglosniej sa podnoszone
bo nie widzialem - czy mam klamac, bo tak inni mowia? zawsze mowie prawde - dlatego nie znajdziesz nic gdzie bym klamal, Rodzina Milosci jest destrukcyjna niebezpieczna grupa religijna, niekoniecznie sekta - bo sekta ma znaczenie zbyt slabe i mozna ja odniesc do sekty nazarejczykow. I tak od dlugiego czasu - a co najmniej od 1996 roku - twierdzilem. Wiec nic w moich wypowiedziach po tej dacie przeczacego temu stanowisku nie znajdziesz.
Ojojoj
Znajdę
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 1704#11704

Tu napisaęłś
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 1717#11717

Ile osob z RM znasz? Ja znam ponad 100, z tego 10 bardzo dobrze i 1 z nich glosila mi jako pierwsza Ewangelie, zaprowadzila na pierwsza moja ewangelizacje na ktorej podjalem ostateczna decyzje zawierzenia Panu i przez nia uwierzylem.
Nigdy nie bylem uczony przez ani jednego czlonka tej grupy niczego heretyckiego czy destrukcyjnego - choc w godzinach nasze rozmowy trwaly ponad 1000h
O jakichs naduzyciach informuja natomiast jakies kserowki - wydane w podobnym stylu jak materialy RM - umieszczone w sieci - i do nich link zapodalem xfamily jest strona krytykujaca RM.


Pomroczność jasna?

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 1720#11720

Od RM spotkalo mnie jedynie dobro i zyczliwosc. Nigdy sie nie klocili i nigdy nie wywierali na mnie presji. Kazdy ich dom stal dla mnie otworem, gdy nie mialem gdzie spac w Warszawie bo nie bylo mnie stac na nocleg - dom rodzinny na wawerze stal otworem. Ci ktorzy nie maja milosci w sercu powiedza ze "bombardowali miloscia". Tak - uleglem wstretnej manipulacji - gdy bylem glodny - kuchnia rodzinna zawsze miala chochle z cieplym posilkiem, wystarczylo zapukac. Wstretna sekta noszaca wszelkie znamiona kultu. Tak cieple przyjecie (choc czasem bluznierczo mysle, ze nie az tak cieple) spotykalo mnie ze strony adwentystow w Jeleniej Gorze, swiadkow Jehowy w Jeleniej Gorze i w Twardogorze, zielonoswiatkowcow w moim rodzinnym miescie i w Woli Piotrowej i w Krakowie, braci (chrzescijanskich braci) obu frakcji, RNZ w kilku miejscach swiata, innych grup nie wymienie - bo czas sie konczy...


jak widac powyżej chwalenie destrukcyjnych grup religijnych to jakaś metoda walki z nimi :S

chrześcijanin pisze: Natomiast co do swiadkow Jehowy - to od 1991 roku, juz ok. rok i 3 miesiace po moim nawroceniu mialem na koncie pierwszego zniecheconego do swiadkowej doktryny na koncie - deklarowal, ze zacznie chodzic do zielonych ale kontakt sie urwal. Byl w grupie swiadkow kilka lat - spotkalem go na ulicach Poznania jak rozdawalem traktaty ewangelizacyjne. Od ponad 16 lat mam bardzo negatywne zdanie na temat tej grupy - wiec w internecie nie ma zadnych moich wypowiedzi z obrona tej niebezpiecznej grupy religijnej do ktorej nauczania mam wstret.

jw.
chrześcijanin pisze: Wracajmy do Kalwina. Bo stosujesz brzydka technike niegodna moda - masz pomagac utrzymac czystosc watkow i skupianie sie na temacie - a w tym temacie Lash atakujesz personalnie zamiast zajac sie tematem jakim jest nauczanie i praktyka Jana Kalwina w swietle jego promowania rzymskokatolickich bledow jak zawszedziewiczosc Maryi i podobne wynalazki.

Podobnie ŚJ zarzucają protestantom że my trwany w błędach katolicuzm bo Trójce uznajemy - retoryka
chrześcijanin pisze:
Lash pisze:W tym samym temacie cos pisałeś pozytywnego o ŚJ ale nie chce i sie szukać
oczywiscie ze pozytywne rzeczy mozna napisac nawet o Kalwinie Janie czy MacArthurze. Sam napisze 2 pozytywne rzeczy:
Jan Kalwin spowodowal, ze dzis w Genewie jest mniej kradziezy.
MacArthur napisal bardzo dobra ksiazke: Charismatic Chaos - zwlaszcza pierwsza polowe polecam do czytania Puritanowi.
Ale czy pisanie pozytywnych i co wazne prawdziwych rzeczy jest "obrona"? Nie jest. Mowiles Lash o mnie nieprawde - nigdy RM czy sJ nie bronilem, co najwyzej pomagalem ustalic fakty, rzeczywiscie majace miejsce okolicznosci - np. ann_in_grace podala link niby o RM, ktory opisywal sekte Joannitow - a ta sekta nie ma nic wspolnego z Bergianami, czyli Rodzina Milosci.

jw. Broniłeś i chwwliłeś
Raz nie odżegmujesz ich od destruktywnosci
potem i m to przypisujesz.
Powiedzmy jesteś zmienny jak pogoda w anglii ;)

chrześcijanin pisze: Berg byl autorem obrzydliwej mysli, ktora ma podobna wymowe do tego co jest przemiotem mojej krytyki na forum: "Pismo Swiete to Slowo Boze na wczoraj a moje listy to Slowo Boze na dzis", taki sam blad popelniaja ci, ktorzy stawiaja wyzej kazania nad osobista lekture Slowa Bozego zwanego Biblia. Ale kolegow ze spoldzielni sie nie rusza.

Niewiem co ciebie rusza.
Skoro cżłonkowie RM niczego destruktywnego ciebie nie uczyli to pewnie ta wiadomość jest nie prawdziwa ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 cze 2009, 14:56

chrześcijanin pisze:
Lash pisze:Regulamin nie określa że za oskarżanie sie wylatuje czy ma punkty. Reguluje użycie pwenych fraz
np. takich:
Lash pisze:To jest jak widać ewidentny przykład twojego kłamstwa.
?
Aby przypisac komus klamstwo to trzeba wiedziec, ze wie jaka jest prawda i ze swiadomie nie mowi prawdy. Duzo wiesz - co najmniej tyle ile Bog - skoro uzywasz okreslenia, jakiego Bog jedynie moze uzyc. Piszesz o mnie nieprawde co mnie poniza w opinii czytelnikow forum. Nie bede udowadnial czy taki jest Twoj cel - ale takie sa fakty i skutki Twego dzialania. Zacznij pisac tylko prawde i niestronniczo - to pomaga w dochodzeniu do prawdy.

A ty jestes nieprzytomny i nie wiesz że gadasz nieprawdziwe informacje...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 cze 2009, 14:59

chrześcijanin pisze:
fantomik pisze:Oczywiście znasz Kalwina wystarczająco dobrze rzecz jasna aby takimi osądami rzucać.
Falszywe poglady zawsze sa opakowane w duza ilosc ladnych okraglych slowek. W tym tez falszywe poglady gloszone przez zabojce nie majacego w sobie zywota wiecznego - to Pismo ocenia, ze zabojca nie ma w sobie zycia wiecznego, nie ja.
Zabójca tak. Czlowiek bedácy oskarycielem w sádzie - NIE.
Ty kamliwie podajesz że Jan Kaliwn ZAMORDOWAŁ Servetusa...
chrześcijanin pisze: Oczywiste jest, ze nawet Wojtyla Karol wiekszosc rzeczy jakie pisal i mowil - byly poprawne lub prawie poprawne. W ten sposob da sie usprawiedliwic kazda falszywa nauke lub prawie kazda. Sa jednak pewne fakty dyskwalifikujace. I jakos u falszerzy, z ktorymi Wam nie po drodze jak z ruchów charyzmatycznych czy badackich szybko je znajdujecie. Gdyby choc jeden swiadek Jehowy zamordowal katolika nawet humanitarna smiercia za to, ze nie przyjal jehowityzmu - byloby to glownym argumentam przeciw.
Gdyby zamordował nie byłoby to argumentem. Natomiast SJ samo powodowali swoje prześladowania
chrześcijanin pisze: Ale jesli morderca byl Augustyn, Kalwin czy inny pupil - ciii, to byly inne okolicznosci, wtedy mozna bylo palic (i papierosy i na stosach), to nawet zdrowe bylo - sie dowiemy, zwlaszcza dla palonego.
no własnie kłamiesz ile się da.... określajac niewinnego mordercą. ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 cze 2009, 15:20

Turretin pisze:
Riddick pisze:
Turretin pisze:Byli to świątobliwi ojcowie Koscioła, jaśniejące swiatła w epoce ciemności.

Z których wyrosły rzymskokatolickie bajdurzenia...


Jak się ojcu urodzi głupie dziecko - t winien jest ojciec?
Scholastycyzm wyrósł co prawda na bazie nauk Augustyna, ale Augustyn za to winy nie ponosi. Ciemnota pokarolińska IX i X wieku to okres w którym urodziło się najwiecej baśni, z których część zdefiniowano i zdogmatyzowano w XII i XIII wieku.
Racjé trzeba przyznac że Kawlin i Augustyn w pewnych sprawach blądzili i nie sa jak Bóg
Dobrze jednak wziąć ich zdanie pod uwagę ... przynajmniej tyle


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 03 cze 2009, 15:36

Turretin pisze:Niektórzy reformatorzy byli pod tak wielkim wpływem nauk starożytnych, że niektore z nich zachowali. Kalwin po prostu przyjął w tym punkcie - uwazam ze niesłusznie - rozumowanie sw. Hieronima, ktory dowodzil, ze Maryja nie wspolzyla z Jozefem po narodzeniu Jezusa.
No i tyle wystarczy. Byl to rzymskokatolicki blad a Jan Kalwin go promowal. cnu.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 03 cze 2009, 18:30

Turretin pisze:Albo odszczekaj, albo ponieś konsekwencje swojego oszczerstwa.
Oszczerców nie powinno się tolerować.

Proponuję stos!
Ewentualnie ścięcie mieczem, ale tylko pod warunkiem, że "odszczeka"! :lol:


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 03 cze 2009, 19:54

Turretin pisze:
Marcus pisze:
Turretin pisze:Albo odszczekaj, albo ponieś konsekwencje swojego oszczerstwa.
Oszczerców nie powinno się tolerować.

Proponuję stos!
Ewentualnie ścięcie mieczem, ale tylko pod warunkiem, że "odszczeka"! :lol:


Dajże spokój i nie baw się w odwoływania do kultu voodoo. To nieładnie.

No wiesz... J.K. jaki był, każdy wie, ale o praktykowanie okultyzmu to bym go raczej bezpodstawnie nie oskarżał na Twoim miejscu ;)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 cze 2009, 16:46

Marcus pisze: No wiesz... J.K. jaki był, każdy wie, ale o praktykowanie okultyzmu to bym go raczej bezpodstawnie nie oskarżał na Twoim miejscu ;)
Tak samo jaki by Jezus KAZDY wie...
Gdyby wiedzieli toby bzdur nie mówili


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 05 cze 2009, 18:15

Lash pisze:
Marcus pisze: No wiesz... J.K. jaki był, każdy wie, ale o praktykowanie okultyzmu to bym go raczej bezpodstawnie nie oskarżał na Twoim miejscu ;)
Tak samo jaki by Jezus KAZDY wie...
Gdyby wiedzieli toby bzdur nie mówili

No właśnie!
Turretin, nie pisz bzdur :lol-above:



Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości